Τσοκ briley im γνώμες

Παιδιά καλημέρα.θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με ένα τσοκ briley im το δοκίμασε φίλος στο κυνήγι με benelli mondefeltro όπου του φάνηκε ότι σκορπάει τα σκάγια και δεν του άρεσε καθόλου.Το δοκίμασα και εγώ στη M2 με σκάγια νούμερο 5 και 6 με βάρος γόμωσης 36 γραμμάρια στα 36 μέτρα σε χαρτί και αυτό διαπίστωσα και εγώ παρά πολύ σκορπισμένα σκάγια.καλυψανε όλη την επιφάνεια 1*1 και παρά πολλά κενά.μετρησα το στόμιο του τσοκ και είναι στα 17,75 όπου αν έχει αυλό η Μ2 18,40 -17,75=0,65 τότε ναι ανταποκρίνεται σαν δυόμισι άστρα.Αν έχει 18,30-17,75=0,55 άρα ανταποκρίνεται ως τρία άστρα σωστά? έχει κάποιος φίλος αυτό το τσοκ να μας πει την γνώμη του με τι νούμερο σκαγιων το δουλεύει,ποσα γραμμάρια,και τι αποστάσεις? παρεπιπτόντως ο φίλος πήρε πρώτα το briley LM και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Έχει μετρήσει κάποιος την σύσφιξη του briley Lm ???
 
Παιδιά καλημέρα.θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με ένα τσοκ briley im το δοκίμασε φίλος στο κυνήγι με benelli mondefeltro όπου του φάνηκε ότι σκορπάει τα σκάγια και δεν του άρεσε καθόλου.Το δοκίμασα και εγώ στη M2 με σκάγια νούμερο 5 και 6 με βάρος γόμωσης 36 γραμμάρια στα 36 μέτρα σε χαρτί και αυτό διαπίστωσα και εγώ παρά πολύ σκορπισμένα σκάγια.καλυψανε όλη την επιφάνεια 1*1 και παρά πολλά κενά.μετρησα το στόμιο του τσοκ και είναι στα 17,75 όπου αν έχει αυλό η Μ2 18,40 -17,75=0,65 τότε ναι ανταποκρίνεται σαν δυόμισι άστρα.Αν έχει 18,30-17,75=0,55 άρα ανταποκρίνεται ως τρία άστρα σωστά? έχει κάποιος φίλος αυτό το τσοκ να μας πει την γνώμη του με τι νούμερο σκαγιων το δουλεύει,ποσα γραμμάρια,και τι αποστάσεις? παρεπιπτόντως ο φίλος πήρε πρώτα το briley LM και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Έχει μετρήσει κάποιος την σύσφιξη του briley Lm ???
πιο briley πηρε?
 
Παιδιά καλημέρα.θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με ένα τσοκ briley im το δοκίμασε φίλος στο κυνήγι με benelli mondefeltro όπου του φάνηκε ότι σκορπάει τα σκάγια και δεν του άρεσε καθόλου.Το δοκίμασα και εγώ στη M2 με σκάγια νούμερο 5 και 6 με βάρος γόμωσης 36 γραμμάρια στα 36 μέτρα σε χαρτί και αυτό διαπίστωσα και εγώ παρά πολύ σκορπισμένα σκάγια.καλυψανε όλη την επιφάνεια 1*1 και παρά πολλά κενά.μετρησα το στόμιο του τσοκ και είναι στα 17,75 όπου αν έχει αυλό η Μ2 18,40 -17,75=0,65 τότε ναι ανταποκρίνεται σαν δυόμισι άστρα.Αν έχει 18,30-17,75=0,55 άρα ανταποκρίνεται ως τρία άστρα σωστά? έχει κάποιος φίλος αυτό το τσοκ να μας πει την γνώμη του με τι νούμερο σκαγιων το δουλεύει,ποσα γραμμάρια,και τι αποστάσεις? παρεπιπτόντως ο φίλος πήρε πρώτα το briley LM και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Έχει μετρήσει κάποιος την σύσφιξη του briley Lm ???
Tο im είναι πιο σφιχτό από το lm.
Να ρίξει και άλλο φυσίγγι.
Να τσεκάρει επίσης αν το τσοκ ρίχνει ίσια ...
 
Tο im είναι πιο σφιχτό από το lm.
Να ρίξει και άλλο φυσίγγι.
Να τσεκάρει επίσης αν το τσοκ ρίχνει ίσια ...
Το ξέρω βγαίνει στα 2,5 άστρα και το Lm στα 3,5αστρα.Το τσοκ ρίχνει ίσια το δοκίμασα.Αυτο που κατάλαβα είναι ότι σε βαριά φυσίγγια νούμερο 5-6 από 36-38 γραμμάρια τα σκορπίζει πολύ και η δοκιμές έγιναν στα 36 μέτρα πολύ νορμάλ για το im,αλλα για παπί και φασα συνήθως τέτοια νούμερα βάζουμε.δεν ξέρω μόνο μήπως σε 34 γραμμάρια και 4αρια σκάγια πχ δουλέψει καλύτερα γι'αυτό είπα να ρωτήσω εδώ μήπως κάποιος φίλος το δουλεύει να μας πει καμία πληροφορία με τι φυσίγγια το δουλεύει και τι αποστάσεις περίπου.
 
Παιδιά καλημέρα.θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με ένα τσοκ briley im το δοκίμασε φίλος στο κυνήγι με benelli mondefeltro όπου του φάνηκε ότι σκορπάει τα σκάγια και δεν του άρεσε καθόλου.Το δοκίμασα και εγώ στη M2 με σκάγια νούμερο 5 και 6 με βάρος γόμωσης 36 γραμμάρια στα 36 μέτρα σε χαρτί και αυτό διαπίστωσα και εγώ παρά πολύ σκορπισμένα σκάγια.καλυψανε όλη την επιφάνεια 1*1 και παρά πολλά κενά.μετρησα το στόμιο του τσοκ και είναι στα 17,75 όπου αν έχει αυλό η Μ2 18,40 -17,75=0,65 τότε ναι ανταποκρίνεται σαν δυόμισι άστρα.Αν έχει 18,30-17,75=0,55 άρα ανταποκρίνεται ως τρία άστρα σωστά? έχει κάποιος φίλος αυτό το τσοκ να μας πει την γνώμη του με τι νούμερο σκαγιων το δουλεύει,ποσα γραμμάρια,και τι αποστάσεις? παρεπιπτόντως ο φίλος πήρε πρώτα το briley LM και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Έχει μετρήσει κάποιος την σύσφιξη του briley Lm ???
Μην ασχοληθείς άλλο. Τα περισσότερα από αυτά ,τέτοια είναι,στο λέω από πείρα.
Και πολύ χειρότερα που πήρε τα μαύρα,λείανση χέσε μέσα και από πάνω βαφή.
Επέλεξε gemini ,καμία σχέση
 
Μην ασχοληθείς άλλο. Τα περισσότερα από αυτά ,τέτοια είναι,στο λέω από πείρα.
Και πολύ χειρότερα που πήρε τα μαύρα,λείανση χέσε μέσα και από πάνω βαφή.
Επέλεξε gemini ,καμία σχέση
Καλησπέρα Δημήτρη!είπα μήπως δοκιμάσαμε λάθος συνδιασμό γόμωσης και σκαγιων, να μην πάνε χαμένα τα 80€.Ετσι καταλήξαμε και εμείς ότι δεν κάνει.Το Lm όμως είναι πολύ καλό βγάζει ωραίες ντουφεκιές.Συμφωνω!Εγώ δοκίμασα ένα Gemini 4 * με porting στην Rafaello Crio σε χαρτί και έβαλε πολύ ωραία κατανομή στα 30 μέτρα με 28 γραμμάρια 8αρι,Επίσης σε 4 τσίχλες που έριξα(αρκετά μακριά θα έλεγα για 4*)έπεσαν λες και έπεσαν σε τοίχο.
 
Το Lm όμως είναι πολύ καλό βγάζει ωραίες ντουφεκιές.
Εννοείς καλές για την σύσφιξή του ?
Το im βγάζει πιο σφιχτές αλλά όχι τόσο σφιχτές όσο περίμενες ?

Έτσι είναι όλα τα όπλα (εκτός από αυτά που ρίχνουν πιο σφιχτά από όλα τα άλλα αλλά δεν έχουμε δει ποτέ τουφεκιές τους για να μην τα ματιάσουμε 😂) ... κάποια φυσίγγια τα πηγαίνουν πιο σφιχτά από τα άλλα με δεδομένη σύσφιξη.
Δοκίμασε άλλο φυσίγγι.
Πάντα προσαρμόζεις το φυσίγγι στο όπλο-τσοκ και όχι το όπλο-τσοκ στο φυσίγγι.
Το σφιχτό φυσίγγι ρίχνει σφιχτά με όλα τα όπλα ... μην ακούς ιστορίες για αγρίους.
Απλά αν δεν είναι σταθερό στο επόμενο κουτί μπορεί να ξεσφίξει 🤣

Σε σύγκριση μαμά F, briley F, gemini F δεν είδα καμία σοβαρή διαφορά ...
 
Εννοείς καλές για την σύσφιξή του ?
Το im βγάζει πιο σφιχτές αλλά όχι τόσο σφιχτές όσο περίμενες ?

Έτσι είναι όλα τα όπλα (εκτός από αυτά που ρίχνουν πιο σφιχτά από όλα τα άλλα αλλά δεν έχουμε δει ποτέ τουφεκιές τους για να μην τα ματιάσουμε 😂) ... κάποια φυσίγγια τα πηγαίνουν πιο σφιχτά από τα άλλα με δεδομένη σύσφιξη.
Δοκίμασε άλλο φυσίγγι.
Πάντα προσαρμόζεις το φυσίγγι στο όπλο-τσοκ και όχι το όπλο-τσοκ στο φυσίγγι.
Το σφιχτό φυσίγγι ρίχνει σφιχτά με όλα τα όπλα ... μην ακούς ιστορίες για αγρίους.
Απλά αν δεν είναι σταθερό στο επόμενο κουτί μπορεί να ξεσφίξει 🤣

Σε σύγκριση μαμά F, briley F, gemini F δεν είδα καμία σοβαρή διαφορά ...
Ναι αυτό εννοώ,καλές για την σύσφιξη του πάντα!Ε υπάρχουν και αυτά τα κανόνια όπου οι κανονιέρηδες πέφτουν λίγο έξω στον υπολογισμό των μέτρων που ρίχνουν!!!!😂😂😂😂
Το im με 36 gr biturbo,με rc caccia 35gr νούμερο 6 και nsi super caccia 38gr 5άρια τα σκάγια έπιασαν όλη την επιφάνεια του χαρτιού 1*1 με τεράστια κενά στα 36 μέτρα,άρα η θέλει πιο χοντρά σκάγια η θέλει πιο λίγα gr.Σιγουρα θα κάνω κάποιες δοκιμές ακόμα αλλά είπα μήπως κάποιος έχει βρει την συνταγή με το συγκεκριμένο τσοκ να έχω μια εικόνα με τι φυσίγγια αποδίδει.
 
Ναι αυτό εννοώ,καλές για την σύσφιξη του πάντα!Ε υπάρχουν και αυτά τα κανόνια όπου οι κανονιέρηδες πέφτουν λίγο έξω στον υπολογισμό των μέτρων που ρίχνουν!!!!😂😂😂😂
Το im με 36 gr biturbo,με rc caccia 35gr νούμερο 6 και nsi super caccia 38gr 5άρια τα σκάγια έπιασαν όλη την επιφάνεια του χαρτιού 1*1 με τεράστια κενά στα 36 μέτρα,άρα η θέλει πιο χοντρά σκάγια η θέλει πιο λίγα gr.Σιγουρα θα κάνω κάποιες δοκιμές ακόμα αλλά είπα μήπως κάποιος έχει βρει την συνταγή με το συγκεκριμένο τσοκ να έχω μια εικόνα με τι φυσίγγια αποδίδει.
Βάλε καμιά φωτό
 
Και οι δύο Κάννες χωρίς φαρμάκι βρε παιδιά?Ξενερωσααμε τόσο που δεν βγάλαμε ούτε φωτογραφίες.Εκανα 3 δοκιμές ακόμα και θα βάλω φωτό τώρα,για πείτε γνώμες???
 
Last edited:
Back
Top