Τσιγάρα - κάπνισμα

Η Πνευμονολογος μου Μάριε έχει αντίθετη άποψη‼️καλύτερα μου λέει να μείνεις στο τσιγάρο που ξέρουμε τι κάνει ,παρά να πας σε ηλεκτρονικό η αικος‼️για ένα εξάμηνο το είχα κόψει με τσίχλες νικοτίνης,μετά δε μπορούσα να κόψω τις τσίχλες ,άστα να πάνε‼️
Μια φορά που έκανα ηλεκτρονικό...νόμιζα θα ρεύτω κ θα βγάλω τσιχλοφουσκα....
Το ηλεκτρονικο δημιουργει μεγαλυτερο προβλημα στους πνευμονες, χιλιες φορες μου ειπε ο γιατρος να κανεις κανονικο τσιγαρο με οτι αυτο συνεπαγεται παρα ηλεκτρονικο.
Κανε κανονικο απλα μειωσε το μου ειπε, καπνισε οσο μπορεις λιγοτερα.
πρώτη φορά ακούω γιατρός να συστήνει κανονικό αντί ηλεκτρονικού τσιγάρου!!!!!
πείτε στους γιατρούς σας ότι άλλο είναι να εισπνέεις προϊόντα καύσης κι άλλο εξάτμισης
και ότι τα υγρά αναπλήρωσης με τα οποία γεμίζονται τα ηλεκτρονικά αποτελούνται από γλυκόλη προπυλενίου, φυτική γλυκερίνη (προϊόν ζωικών ή φυτικών ελαίων, η οποία μάλιστα είναι και βρώσιμη), αρωματικές ύλες τροφίμων, φυτική νικοτίνη και απλό νεράκι
ενώ το κανονικό τσιγάρο έχει εκατοντάδες επιβλαβείς και καρκινογόνες ουσίες.....

https://www.rizospastis.gr/story.do?id=9077220
https://www.kathimerini.gr/life/health/944807/nea-ereyna-voitha-i-vlaptei-to-ilektroniko-tsigaro/

μεγάλα παιδιά είστε προσπαθήστε να το κόψετε με όποιον τρόπο μπορείτε........
 
πρώτη φορά ακούω γιατρός να συστήνει κανονικό αντί ηλεκτρονικού τσιγάρου!!!!!
πείτε στους γιατρούς σας ότι άλλο είναι να εισπνέεις προϊόντα καύσης κι άλλο εξάτμισης
και ότι τα υγρά αναπλήρωσης με τα οποία γεμίζονται τα ηλεκτρονικά αποτελούνται από γλυκόλη προπυλενίου, φυτική γλυκερίνη (προϊόν ζωικών ή φυτικών ελαίων, η οποία μάλιστα είναι και βρώσιμη), αρωματικές ύλες τροφίμων, φυτική νικοτίνη και απλό νεράκι
ενώ το κανονικό τσιγάρο έχει εκατοντάδες επιβλαβείς και καρκινογόνες ουσίες.....

https://www.rizospastis.gr/story.do?id=9077220
https://www.kathimerini.gr/life/health/944807/nea-ereyna-voitha-i-vlaptei-to-ilektroniko-tsigaro/

μεγάλα παιδιά είστε προσπαθήστε να το κόψετε με όποιον τρόπο μπορείτε........
Αν το ψάξεις θα δεις ότι στα υγρά των ηλεκτρονικών είναι ο κίνδυνος ,(μεγαλύτερος από τις 4000 ουσίες του τσιγάρου)είχα πέσει σε ένα καλό άρθρο...άντε να ξαναπεσω τώρα....νομίζω ότι έκανε λόγω για φορμόλη❓❓❓νατσιορ‼️
 
πρώτη φορά ακούω γιατρός να συστήνει κανονικό αντί ηλεκτρονικού τσιγάρου!!!!!
πείτε στους γιατρούς σας ότι άλλο είναι να εισπνέεις προϊόντα καύσης κι άλλο εξάτμισης
και ότι τα υγρά αναπλήρωσης με τα οποία γεμίζονται τα ηλεκτρονικά αποτελούνται από γλυκόλη προπυλενίου, φυτική γλυκερίνη (προϊόν ζωικών ή φυτικών ελαίων, η οποία μάλιστα είναι και βρώσιμη), αρωματικές ύλες τροφίμων, φυτική νικοτίνη και απλό νεράκι
ενώ το κανονικό τσιγάρο έχει εκατοντάδες επιβλαβείς και καρκινογόνες ουσίες.....

https://www.rizospastis.gr/story.do?id=9077220
https://www.kathimerini.gr/life/health/944807/nea-ereyna-voitha-i-vlaptei-to-ilektroniko-tsigaro/

μεγάλα παιδιά είστε προσπαθήστε να το κόψετε με όποιον τρόπο μπορείτε........
giphy.gif

Είπα να μην απαντήσω εγώ, δεν το έχω με την διπλωματία, ευτυχώς απάντησες εσύ...
 
Αν το ψάξεις θα δεις ότι στα υγρά των ηλεκτρονικών είναι ο κίνδυνος ,(μεγαλύτερος από τις 4000 ουσίες του τσιγάρου)είχα πέσει σε ένα καλό άρθρο...άντε να ξαναπεσω τώρα....νομίζω ότι έκανε λόγω για φορμόλη❓❓❓νατσιορ‼️
Επίσης, άν το ψάξεις, θα βρείς ότι η γή είναι επίπεδη, και αν ψάξεις αλλού, στηρίζεται στην πλάτη μιας τεράστιας χελώνας.
Σόρρυ, άλλα αυτά δεν είναι να λέγονται χωρίς στοιχεία....
 
πρώτη φορά ακούω γιατρός να συστήνει κανονικό αντί ηλεκτρονικού τσιγάρου!!!!!
πείτε στους γιατρούς σας ότι άλλο είναι να εισπνέεις προϊόντα καύσης κι άλλο εξάτμισης
και ότι τα υγρά αναπλήρωσης με τα οποία γεμίζονται τα ηλεκτρονικά αποτελούνται από γλυκόλη προπυλενίου, φυτική γλυκερίνη (προϊόν ζωικών ή φυτικών ελαίων, η οποία μάλιστα είναι και βρώσιμη), αρωματικές ύλες τροφίμων, φυτική νικοτίνη και απλό νεράκι
ενώ το κανονικό τσιγάρο έχει εκατοντάδες επιβλαβείς και καρκινογόνες ουσίες.....

https://www.rizospastis.gr/story.do?id=9077220
https://www.kathimerini.gr/life/health/944807/nea-ereyna-voitha-i-vlaptei-to-ilektroniko-tsigaro/

μεγάλα παιδιά είστε προσπαθήστε να το κόψετε με όποιον τρόπο μπορείτε........
Πες τα ρε Μάριε...
 
Επίσης, άν το ψάξεις, θα βρείς ότι η γή είναι επίπεδη, και αν ψάξεις αλλού, στηρίζεται στην πλάτη μιας τεράστιας χελώνας.
Σόρρυ, άλλα αυτά δεν είναι να λέγονται χωρίς στοιχεία....
Κατάστημα με ηλεκτρονικά έχεις φίλε❓
 
Χαχαχαχ... όχι, απλά κάνω χρόνια ηλ. τσιγάρο και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που, έστω και έτσι, ξέφυγα απο το κανονικό τσιγάρο.
Κ καλά κάνεις‼️
εγώ απλά έγραψα τη θέση της Πνευμονολογου η οποία δεν καπνίζει‼️
άποψη δική μου είναι ότι ,είτε τσίχλες κλπ είτε ηλεκτρονικά κ αικος είναι για να το κόψεις κ όχι να συνεχίζεις με αυτά....
 
πρώτη φορά ακούω γιατρός να συστήνει κανονικό αντί ηλεκτρονικού τσιγάρου!!!!!
πείτε στους γιατρούς σας ότι άλλο είναι να εισπνέεις προϊόντα καύσης κι άλλο εξάτμισης
και ότι τα υγρά αναπλήρωσης με τα οποία γεμίζονται τα ηλεκτρονικά αποτελούνται από γλυκόλη προπυλενίου, φυτική γλυκερίνη (προϊόν ζωικών ή φυτικών ελαίων, η οποία μάλιστα είναι και βρώσιμη), αρωματικές ύλες τροφίμων, φυτική νικοτίνη και απλό νεράκι
ενώ το κανονικό τσιγάρο έχει εκατοντάδες επιβλαβείς και καρκινογόνες ουσίες.....

https://www.rizospastis.gr/story.do?id=9077220
https://www.kathimerini.gr/life/health/944807/nea-ereyna-voitha-i-vlaptei-to-ilektroniko-tsigaro/

μεγάλα παιδιά είστε προσπαθήστε να το κόψετε με όποιον τρόπο μπορείτε........
Μαριε
Μιλας για ατμιση σωστα;
Με υγρο
Οχι κατι αλλα που ειναι με μπαταρια χωρις υγρο
Εγω θυμαμαι οτι ουσν ειχα ξεκινησει καποτε το ατμισμα τα υγρα ειχαν πισω την ετικετα που εχουν και τα φυτοφαρμακα!!!
Με την δικη μου λογικη τοτε το πεταξα κ ξαναπηγα στο κανονικο
συμφωνω με τον Γιαννη-πνευμονολογο του
Μονο που το μειωσα αισθητα μετα το κανονικο συνειδητα
 
Συμβαίνει και αυτό κάποιοι να παρουσιάζουν θέματα μετά την διακοπή του καπνίσματος .Το καλύτερο να μην καπνίζεις καθόλου η όποιος μπορεί να το κόψει τα ημίμετρα καλά είναι αλλά δεν παύει πάλι να βάζεις στα πνευμόνια σου ουσίες .Δεν θα ξεχάσω έναν πνευμονολογο σε συζήτηση για τον πατέρα μου καθηγητή πανεπιστημίου που είχε πει ότι καλύτερο για τα πνευμόνια σου να βάζεις μέσα μόνο καθαρό αέρα και για τη υγεία σου γενικά να πίνεις μόνο καθαρό και αρκετό νερό ,οτιδήποτε άλλο πίνεις η ανασαίνεις όφελος δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχεις πουθενά .Όλα καλά γιατρέ πήγα να του πω δεν πάμε τώρα για κάνα τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο αλλά κρατήθηκα μιας και για το τσιγάρο τι να πω το χω κόψει.
 
Συμβαίνει και αυτό κάποιοι να παρουσιάζουν θέματα μετά την διακοπή του καπνίσματος .Το καλύτερο να μην καπνίζεις καθόλου η όποιος μπορεί να το κόψει τα ημίμετρα καλά είναι αλλά δεν παύει πάλι να βάζεις στα πνευμόνια σου ουσίες .Δεν θα ξεχάσω έναν πνευμονολογο σε συζήτηση για τον πατέρα μου καθηγητή πανεπιστημίου που είχε πει ότι καλύτερο για τα πνευμόνια σου να βάζεις μέσα μόνο καθαρό αέρα και για τη υγεία σου γενικά να πίνεις μόνο καθαρό και αρκετό νερό ,οτιδήποτε άλλο πίνεις η ανασαίνεις όφελος δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχεις πουθενά .Όλα καλά γιατρέ πήγα να του πω δεν πάμε τώρα για κάνα τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο αλλά κρατήθηκα μιας και για το τσιγάρο τι να πω το χω κόψει.
Στα πιωματα...στο τασάκι μπορεί να είχα κ τρία τσιγαρα ξεχασμένα κ άλλο στο χέρι‼️πιο πολύ τραβάει το αλκοολικι παρά ο καφές‼️
 
Κ καλά κάνεις‼️
εγώ απλά έγραψα τη θέση της Πνευμονολογου η οποία δεν καπνίζει‼️
άποψη δική μου είναι ότι ,είτε τσίχλες κλπ είτε ηλεκτρονικά κ αικος είναι για να το κόψεις κ όχι να συνεχίζεις με αυτά....
Εγώ ξέρεις πως ξεκίνησα το ηλεκτρονικό;
Μου το σύστησε ένας φίλος από το άρτεμις
ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ ΚΑΛΑ!!!
Αυτός κάπνιζε 3 πακέτα ροθμανς την ημέρα
παρουσίασε διάφορα προβλήματα
του λένε οι γιατροί κόψτο γιατί δεν βγάζεις την δεκαετία
πλάκωσε τσίχλες, χάπια (αυτά τα είχα πάρει κι εγώ), βελονισμό
πήγε σε ειδική κλινική στην Αθήνα
"εγγυημένη διακοπή καπνίσματος", "σας επιστρέφουμε τα χρήματά σας"
πληρώνει 600 € (ΑΝ θυμάμαι καλά)
το κόβει κανα μήνα
ξαναρχίζει και ξαναπάει στην κλινική
ξανά αποτοξίνωση
το ξανακόβει καμία 45 μέρες
γυρνάει πίσω στην κλινική
σήκωσαν τα χέρια ψηλά του επέστρεψαν κανα 300αρι και τον στείλαν στο καλό
ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΕ
Δοκίμασε το ηλεκτρονικό και ΣΩΘΗΚΕ!!!
Έχω πάνω απο δεκαετία να μιλήσω μαζί του, εύχομαι να είναι καλά.
 
Εγώ ξέρεις πως ξεκίνησα το ηλεκτρονικό;
Μου το σύστησε ένας φίλος από το άρτεμις
ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ ΚΑΛΑ!!!
Αυτός κάπνιζε 3 πακέτα ροθμανς την ημέρα
παρουσίασε διάφορα προβλήματα
του λένε οι γιατροί κόψτο γιατί δεν βγάζεις την δεκαετία
πλάκωσε τσίχλες, χάπια (αυτά τα είχα πάρει κι εγώ), βελονισμό
πήγε σε ειδική κλινική στην Αθήνα
"εγγυημένη διακοπή καπνίσματος", "σας επιστρέφουμε τα χρήματά σας"
πληρώνει 600 € (ΑΝ θυμάμαι καλά)
το κόβει κανα μήνα
ξαναρχίζει και ξαναπάει στην κλινική
ξανά αποτοξίνωση
το ξανακόβει καμία 45 μέρες
γυρνάει πίσω στην κλινική
σήκωσαν τα χέρια ψηλά του επέστρεψαν κανα 300αρι και τον στείλαν στο καλό
ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΕ
Δοκίμασε το ηλεκτρονικό και ΣΩΘΗΚΕ!!!
Έχω πάνω απο δεκαετία να μιλήσω μαζί του, εύχομαι να είναι καλά.
Το καλό με σένα είναι ότι έκοψες κ το ηλεκτρονικό ‼️
 
Γιάννη φιλάρα μου, τα γράφω μπας και βοηθηθεί κάποιος άλλος...
Το τραγικό είναι με κάποιους γιατρούς, που έχουν μεσάνυχτα από συμβουλευτική.
Έχω ένα σωρό γιατρούς στο σοι και το έχουμε συζητήσει άπειρες φορές το θέμα της ψυχολογίας του ασθενούς.
Σου λένε κόψε το τσιγάρο και δεν σου λένε ΠΩΣ!
"χάσε κιλά" και δεν συμβουλεύουν ΠΩΣ!
κ.λ.π.
Έχουν έναν εξαρτημένο ασθενή και δεν ξέρουν ΠΩΣ να του μιλήσουν!
 
και κάτι άλλο:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ
οι καπνοβιομηχανίες χάνουν ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ παραδάκι από το ηλεκτρονικό
λογικό είναι να θέλουν να παρουσιάσουν το ηλεκτρονικό ως ΤΟ ΙΔΙΟ επιβλαβές με το κανονικό....
μεγάλα παιδιά είστε.... σκεφτήτε....
 
και κάτι άλλο:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ
οι καπνοβιομηχανίες χάνουν ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ παραδάκι από το ηλεκτρονικό
λογικό είναι να θέλουν να παρουσιάσουν το ηλεκτρονικό ως ΤΟ ΙΔΙΟ επιβλαβές με το κανονικό....
μεγάλα παιδιά είστε.... σκεφτήτε....
Νομίζω ότι οι ίδιοι βγάζουν και το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
 
και κάτι άλλο:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ
οι καπνοβιομηχανίες χάνουν ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ παραδάκι από το ηλεκτρονικό
λογικό είναι να θέλουν να παρουσιάσουν το ηλεκτρονικό ως ΤΟ ΙΔΙΟ επιβλαβές με το κανονικό....
μεγάλα παιδιά είστε.... σκεφτήτε....
Θα τους στείλω ένα μεμο‼️η μου δίδεται 5gb μανθλι...η το κόβω‼️
Αρε Μήτσο κ Τάκη....μας άνοιξες τα αιζ‼️
πι.ες‼️
ένα boing φουλαρισμενο με καπνιστές‼️ πέφτει κάθε χρόνο‼️
Επίσης η χαρμάνα...του τσιγάρου είναι ψυχή τε κ σώματι‼️τουτέστιν ,σαν να επιχειρείς απεξάρτηση από πρέζα κ κοκαινα‼️ατ δε σειμ ταιμ‼️
Μππππππλεξαμε‼️
 
Back
Top