Το φαινόμενο Δημήτρης Στόκας

Εγώ πέρυσι την έπαθα από τα ιταλικά Winchester...ο μίσος κάλυκας έφευγε μαζί με την τουφεκιά.. και από λάκτισμα....... ΜΟΥΛΆΡΙ!!! Και να σκεφτεί κανείς ότι έγραφαν 32γραμ. Και max pres. 650... Ευτυχώς το αντιλήφθηκα γρήγορα και τα έβαλα στην άκρη...
Ήταν σε καλή κατάσταση τα φυσίγγια κ φυλαγμένα σωστά?
 
<εκεί που δεν έφτασε ποτέ κανένας >, <σε λίγο όλοι θα μιλάνε για τα. ><τολμησαμε και ξεπεράσαμε τα όρια του εφικτου >, ελληνική τεχνολογία, παγκόσμια πρωτοπορία >, δεν γνωρίζω τίποτα για τον άνθρωπο, αλλά βλέπω ότι του άρεσε να υπερθεματιζει.
 
<εκεί που δεν έφτασε ποτέ κανένας >, <σε λίγο όλοι θα μιλάνε για τα. ><τολμησαμε και ξεπεράσαμε τα όρια του εφικτου >, ελληνική τεχνολογία, παγκόσμια πρωτοπορία >, δεν γνωρίζω τίποτα για τον άνθρωπο, αλλά βλέπω ότι του άρεσε να υπερθεματιζει.
Εγώ μία φορά του είχα τηλεφωνήσει για κάποιες διευκρινίσεις για τα φυσίγγια του και η αγένεια και η αλαζονεία του με ξενερωσαν αρκετά για να μην ξαναασχοληθω με τα προϊόντα του. Είναι πολύ σπάνιο κάποιος να είναι το ίδιο καλός στην παραγωγή και στις δημόσιες σχέσεις. Αυτοί οι άνθρωποι το χάνουν το παιχνίδι στην επικοινωνία, δυστυχώς. Το αν ήταν ιδιοφυία στην βλητική δεν το εξετάζω, διότι δεν έχω τα απαραίτητα στοιχεία για να το κρίνω, αλλά όντως πολλές από τις ευρεσιτεχνίες του ήταν εντυπωσιακές.
 
Εγώ μία φορά του είχα τηλεφωνήσει για κάποιες διευκρινίσεις για τα φυσίγγια του και η αγένεια και η αλαζονεία του με ξενερωσαν αρκετά για να μην ξαναασχοληθω με τα προϊόντα του. Είναι πολύ σπάνιο κάποιος να είναι το ίδιο καλός στην παραγωγή και στις δημόσιες σχέσεις. Αυτοί οι άνθρωποι το χάνουν το παιχνίδι στην επικοινωνία, δυστυχώς. Το αν ήταν ιδιοφυία στην βλητική δεν το εξετάζω, διότι δεν έχω τα απαραίτητα στοιχεία για να το κρίνω, αλλά όντως πολλές από τις ευρεσιτεχνίες του ήταν εντυπωσιακές.
Πρεπει να τον πετυχες σουρομενο.......πολυ καλος ανθρωπος και φιλοτιμος.
 
Τα double max με το διπλό νούμερο σκαι τα είχα πάρει και γω, περισσότερο επειδή με είχε εντυπωσιάσει σαν εμφάνιση, φυσιγγια του εριχνα μια εποχή τα s32, τίμιο φυσίγγι για τα λεφτά του.
Όταν το γέμιζε με ΝΙΚΕ ήταν κάτι πολύ παραπάνω από τίμιο!
 
Κάποια από τα φυσίγγια του Στόκα τα χρησιμοποίησα και εγώ. Έχω μια απορία πάντως για τις πυρίτιδες που χρησιμοποιούσε.
Σχεδόν σε όλα τα κουτιά αναφέρονταν ότι χρησιμοποιούσε ουγγρική REX II. Υπήρχε όντως τέτοια πυρίτιδα και η εταιρεία που την παρήγαγε άλλαξε χρήση κάπου στο 2005 - 2007.
Στο νήμα αυτό αναφέρονται κάποιες διαφορετικές πυρίτιδες. Φυσίγγι με REX II έχει βρει κάποιος;
 
Ευτιαξα ενα με αλα υληκα,με σηγκετροση πολη καλητερη και ταχιτητα.με κετσε αντη για φελο και ποτηρι απο sg12.σκαγια 4χ6 20γρ μοληβδινα νο6 και 18 νο 4 επιχαλκομενα.με psb2
απο το θεο θα κατεβαζει αυτο!θελει χερια!
 
Κάποια από τα φυσίγγια του Στόκα τα χρησιμοποίησα και εγώ. Έχω μια απορία πάντως για τις πυρίτιδες που χρησιμοποιούσε.
Σχεδόν σε όλα τα κουτιά αναφέρονταν ότι χρησιμοποιούσε ουγγρική REX II. Υπήρχε όντως τέτοια πυρίτιδα και η εταιρεία που την παρήγαγε άλλαξε χρήση κάπου στο 2005 - 2007.
Στο νήμα αυτό αναφέρονται κάποιες διαφορετικές πυρίτιδες. Φυσίγγι με REX II έχει βρει κάποιος;
Ναι, τη REX II τη χρησιμοποιούσε τα τελευταία χρόνια του, απ' ότι θυμάμαι. Την έχω βρεί στο MAX 100% ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ και στο BALLADER. Αυτά τα 2 τα είχε βγάλει την ίδια περίπου εποχή. Στρογγυλά φυλλίδια (δισκία) γκρίζου χρώματος, περίπου σαν τις ισπανικές CSB. Δεν τη γνώριζα σαν πυρίτιδα, αλλά στις διαφημίσεις του τότε και στον πολύχρωμο κατάλογό του έγραφε ότι γεμίζει με αυτήν. Δοσολογία στο 1,60 Χ 33 αν τα θυμάμαι καλά, με καψούλι 688. Έχω σημειώσεις, πιθανόν και φωτογραφίες, αλλά στο σπίτι ...
Το παλαιότερο ΜΑΧ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ, με τον κόκκινο αποκεντρωτήρα, είχε πυρίτιδα σε πράσινα στρογγυλά φυλλίδια, πιθανότατα την 206S.
 
Back
Top