Το κατάλληλο αυτοκίνητο για κυνήγι

Χαιρετώ την παρέα..2 χρονιές πήγαινα με το αγροτικό στο κυνήγι αλλά λόγο ανάγκης αγοράς 2ου ιχ πουλήθηκε..Πλέον είμαι με ιχ και θέλω να μάθω όσοι έχετε σκύλο πως τον μεταφέρεται με ιχ.. Μιλάμε πάντα για sedan ή hatchback αυτοκίνητα και όχι 4χ4 τύπου jimny κλπ. Έχω σκυλόκουτο το οποίο έβαζα στην καρότσα πρίν. Παρόμοιο με αυτό είναι.
View attachment 77530
Έχω ακριβώς το ίδιο και κουμπώνει στο πορτ μπαγαζ του yaris λες και είναι φτιαγμένο για αυτό χωράει 2 σέττερ και εχω το κεφάλι μου ήσυχο! Πολύ καλή επιλογή! Είναι πανάλαφρο πλένετε εύκολα και κάνει κανα 70αρι!!!
 
Έχω ακριβώς το ίδιο και κουμπώνει στο πορτ μπαγαζ του yaris λες και είναι φτιαγμένο για αυτό χωράει 2 σέττερ και εχω το κεφάλι μου ήσυχο! Πολύ καλή επιλογή! Είναι πανάλαφρο πλένετε εύκολα και κάνει κανα 70αρι!!!
Εμένα είναι sedan Γιάννη και δεν χωράει στο πορτ μπαγαζ..Παρόμοιου τύπου έχω άλλα λίγο μεγαλύτερο.
 
Εμένα είναι sedan Γιάννη και δεν χωράει στο πορτ μπαγαζ..Παρόμοιου τύπου έχω άλλα λίγο μεγαλύτερο.
Ωραία μπορείς να πάρεις τότε αεροπορικού τύπου και να το βάλεις στα πίσω κάθισματα! Έχω και τέτοια και ανοίγοντας την πίσω πόρτα μπενοβγαινει και ο σκύλος! Και αυτό βολεύει!
 
ακριβο
Και με 5000€ βρίσκεις εξαρτάται τι κατάσταση αφού έκλεισαν οι ΕΒΖ και δεν καλλιεργούνται τεύτλα όπου χρησιμοποιούνταν για μεταφορές τεύτλων έπεσε και η ζήτηση για αυτά.το συγκεκριμένο έγινε ολική ανακατασκευή από τον πατέρα μου με προσωπική του εργασία επειδή τα ξέρει απέξω, δεν έχει την άνεση ενός suv ή αγροτικού αλλά έχει τρομερές δυνατότητες.
 
Τί έχουμε να δούμε ακόμα....οι Κινέζοι ως υπερδύναμη εξελίσσονται και το κάνουν γρήγορα...

Ολο μουρη ειναι και τεχνολογικα καλουδια αλλα απο ασφαλεια τα περισσοτερα Κινεζικα ειναι απο ανεπαρκη ως επικυνδυνα, γι αυτο και δεν εισαγονται στην Ευρωπη.
 
Ολο μουρη ειναι και τεχνολογικα καλουδια αλλα απο ασφαλεια τα περισσοτερα Κινεζικα ειναι απο ανεπαρκη ως επικυνδυνα, γι αυτο και δεν εισαγονται στην Ευρωπη.
Είχε πάρει ένας φίλος πριν χρόνια ένα κινέζικο suv. Μάρκα δεν θυμάμαι ήταν νομίζω 2500cc.. μεγάλο ευρύχωρο....αλλά κινέζικο, μια φορά αφού φεύγαμε από απογευματινό και το κλείδωμα ήταν απαραίτητο για να βγούμε στον δρόμο, κόλλησε και δεν έμπαινε...με τα πολλά, μετά από κάνα μισάωρο ξεκόλλησε και καταφέραμε να επιστρεψουμε
 
Back
Top