Το κατάλληλο αυτοκίνητο για κυνήγι

Μετά από 19 χρόνια έγραψε 500.000 χιλιόμετρα, με πηγε εκεί που δεν με πήγε τίποτα άλλο, ταξίδεψε μία πενταμελής οικογένεια σέ όλοι την χώρα και πολλες φορες μέ ένα μικρό σκάφος πισω του, είναι η λεγόμενη "Μουλαριτσα" μας, της ευχόμαστε οικογενειακός νά τά κάνει έναView attachment 60167View attachment 60168 εκατομμύριο 🥰🥰🥰
αρε japan!!!
 
Να σαι καλά!!! Θα το επισκεφτώ το φόρουμ.... Ευχαριστώ!!!

Θα δω τι θα κάνω Νίκο...δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
Ευχαριστώ!
Καλοταξιδο το αυτοκίνητο φίλε μου. Στο Facebook είδα αυτή την αγγελία μήπως σε ενδιαφέρει

 
Καλημέρα! Θα ήθελα την συμβουλή σας, γιατί είμαι εντελώς άσχετος από αυτοκίνητα. 21 χρόνια οδηγώ ένα ηρωικό Yaris. Το έχω για την οικογένεια, τα μελίσσια, το κυνήγι και το ψάρεμα. Το έχω ξεζουμίσει. Σκέφτομαι να αρχίσω την διαδικασία αλλαγής του, όσο και αν με στενοχωρεί σαν σκέψη, γιατί έχω δεθεί. Αρχικά σκέφτηκα να βρω ένα ίδιο μεταχειρισμένο. Αρκετοί φίλοι μου όμως, μου προτείνανε το Duster της Dacia γιατί έχει τετρακίνηση και είναι οικονομικό σαν το Yaris. Κάποιοι λένε όμως όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο. Γνωρίζει κάποιος για αυτό το μοντέλο αν αξίζει;
 
Καλημέρα! Θα ήθελα την συμβουλή σας, γιατί είμαι εντελώς άσχετος από αυτοκίνητα. 21 χρόνια οδηγώ ένα ηρωικό Yaris. Το έχω για την οικογένεια, τα μελίσσια, το κυνήγι και το ψάρεμα. Το έχω ξεζουμίσει. Σκέφτομαι να αρχίσω την διαδικασία αλλαγής του, όσο και αν με στενοχωρεί σαν σκέψη, γιατί έχω δεθεί. Αρχικά σκέφτηκα να βρω ένα ίδιο μεταχειρισμένο. Αρκετοί φίλοι μου όμως, μου προτείνανε το Duster της Dacia γιατί έχει τετρακίνηση και είναι οικονομικό σαν το Yaris. Κάποιοι λένε όμως όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο. Γνωρίζει κάποιος για αυτό το μοντέλο αν αξίζει;
Μεχρι τωρα σε βολευε το μπροστινοκινητο στα παντα, για πιο λογο ν παρεις τετρακινητο?
Περισσοτερη καταναλωση
Ακριβοτερο κοστος αγορας.
Σαν αυτοκινητο, γαμαει.
Το εχω απο το '14. 161000 Km απροβληματιστα.
Εχω παει παντου. Με στεγνα, με λασπη, με χιονι, φορτωμενο, με τρειλερ.
Δεν με εχει προδωσει, δεν εχει κανει κιχ.
Το ειχα παρει 19500, τωρα το εχουν παει στα 23000-24000.
Η αγορα αυτοκινητου θελει σκεψη.
Βαζεις κατω τα συν, τα πλην, τα θελω σου και τις αναγκες σου, βλεπεις που γερνει η ζυγαρια και πρατεις.
Παντως το duster, γιαμενα που το εχω σχεδον 9 χρονια, αξιζει με κλειστα ματια.
 
Μεχρι τωρα σε βολευε το μπροστινοκινητο στα παντα, για πιο λογο ν παρεις τετρακινητο?
Περισσοτερη καταναλωση
Ακριβοτερο κοστος αγορας.
Σαν αυτοκινητο, γαμαει.
Το εχω απο το '14. 161000 Km απροβληματιστα.
Εχω παει παντου. Με στεγνα, με λασπη, με χιονι, φορτωμενο, με τρειλερ.
Δεν με εχει προδωσει, δεν εχει κανει κιχ.
Το ειχα παρει 19500, τωρα το εχουν παει στα 23000-24000.
Η αγορα αυτοκινητου θελει σκεψη.
Βαζεις κατω τα συν, τα πλην, τα θελω σου και τις αναγκες σου, βλεπεις που γερνει η ζυγαρια και πρατεις.
Παντως το duster, γιαμενα που το εχω σχεδον 9 χρονια, αξιζει με κλειστα ματια.
Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ. Το Yaris όσο σκλητοτράχηλο και αν έχει αποδειχθεί, έχει περιορισμούς όταν είναι να το πάω στα κατσάβραχα. Όχι ότι δεν το πηγαίνω, αλλά έχω ρίξει πολύ προσευχή για να γυρίσω στην άσφαλτο, πολλές φορές. Πιο συχνά αλλάζω αναρτήσεις και σινεμπλόκ απ'ότι λάστιχα. Για καινούργιο, η τιμή είναι απαγορευτική για εμένα. Αν κάνω το βήμα, θα πάω για μεταχειρισμένο, αναγκαστικά.
 
Καλοταξιδο το αυτοκίνητο φίλε μου. Στο Facebook είδα αυτή την αγγελία μήπως σε ενδιαφέρει

Καλημέρα Γιώργο. Το είχα δεί όμως έφτιαξα ένα ξύλινο κουτί για το πορτ μπαγκαζ.
Ευχαριστώ!!!
 
Καλημέρα! Θα ήθελα την συμβουλή σας, γιατί είμαι εντελώς άσχετος από αυτοκίνητα. 21 χρόνια οδηγώ ένα ηρωικό Yaris. Το έχω για την οικογένεια, τα μελίσσια, το κυνήγι και το ψάρεμα. Το έχω ξεζουμίσει. Σκέφτομαι να αρχίσω την διαδικασία αλλαγής του, όσο και αν με στενοχωρεί σαν σκέψη, γιατί έχω δεθεί. Αρχικά σκέφτηκα να βρω ένα ίδιο μεταχειρισμένο. Αρκετοί φίλοι μου όμως, μου προτείνανε το Duster της Dacia γιατί έχει τετρακίνηση και είναι οικονομικό σαν το Yaris. Κάποιοι λένε όμως όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο. Γνωρίζει κάποιος για αυτό το μοντέλο αν αξίζει;
Αξίζει και με το παραπάνω,ψάξιμο καλό αφού πας για μεταχειρισμένο και έλεγχο σε αντιπροσωπεία,(για να αποφύγεις γυρισμένα χλμ,τρακαρισμένα κτλ), κι εγώ μεταχειρισμένο duster πήρα και το έψαχνα 6 μήνες για να βρω αυτό που ήθελα ,για όσους λένε όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο καλό είναι να ξέρουν ότι 2 γιαπωνέζικα(nissan,mitsubishi) συν την mercedes Aclass φοράνε το ίδιο μοτέρ της renault και το συστημα τετρακίνησης του duster είναι της nissan.
 
Αξίζει και με το παραπάνω,ψάξιμο καλό αφού πας για μεταχειρισμένο και έλεγχο σε αντιπροσωπεία,(για να αποφύγεις γυρισμένα χλμ,τρακαρισμένα κτλ), κι εγώ μεταχειρισμένο duster πήρα και το έψαχνα 6 μήνες για να βρω αυτό που ήθελα ,για όσους λένε όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο καλό είναι να ξέρουν ότι 2 γιαπωνέζικα(nissan,mitsubishi) συν την mercedes Aclass φοράνε το ίδιο μοτέρ της renault και το συστημα τετρακίνησης του duster είναι της nissan.
Για το μιτσουμπισι ο κινητήρας φτιάχνεται από τη μιτσουμπισι μοτορ και είναι Ιάπωνας μετά από ψάξιμο στο Ίντερνετ
 
Αξίζει και με το παραπάνω,ψάξιμο καλό αφού πας για μεταχειρισμένο και έλεγχο σε αντιπροσωπεία,(για να αποφύγεις γυρισμένα χλμ,τρακαρισμένα κτλ), κι εγώ μεταχειρισμένο duster πήρα και το έψαχνα 6 μήνες για να βρω αυτό που ήθελα ,για όσους λένε όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο καλό είναι να ξέρουν ότι 2 γιαπωνέζικα(nissan,mitsubishi) συν την mercedes Aclass φοράνε το ίδιο μοτέρ της renault και το συστημα τετρακίνησης του duster είναι της nissan.
Ευχαριστω πολυ Μανθο. Αν τα καταφερω καποια στιγμη, θα παω με ενα φιλαρακι που γνωριζει απο αμαξια. Αυτο με την αντιπροσωπια δεν το γνωριζα. Να'σαι καλα!
 
Ευχαριστω πολυ Μανθο. Αν τα καταφερω καποια στιγμη, θα παω με ενα φιλαρακι που γνωριζει απο αμαξια. Αυτο με την αντιπροσωπια δεν το γνωριζα. Να'σαι καλα!
Υπάρχουν εταιρείες που αναλαμβάνουν να ελέγξουν μεταχειρισμένα αυτοκίνητα και σου βγάζουν ολόκληρη έκθεση .Πιστεύω αν βρεις κάποιο που σου αρέσει αξίζει το επιπλέον έξοδο , για να είσαι σίγουρος τι παίρνεις.
 
Υπάρχουν εταιρείες που αναλαμβάνουν να ελέγξουν μεταχειρισμένα αυτοκίνητα και σου βγάζουν ολόκληρη έκθεση .Πιστεύω αν βρεις κάποιο που σου αρέσει αξίζει το επιπλέον έξοδο , για να είσαι σίγουρος τι παίρνεις.
Αυτο μου λυνει τα χερια! Ευχαριστω παρα πολυ!
 
Καλημέρα! Θα ήθελα την συμβουλή σας, γιατί είμαι εντελώς άσχετος από αυτοκίνητα. 21 χρόνια οδηγώ ένα ηρωικό Yaris. Το έχω για την οικογένεια, τα μελίσσια, το κυνήγι και το ψάρεμα. Το έχω ξεζουμίσει. Σκέφτομαι να αρχίσω την διαδικασία αλλαγής του, όσο και αν με στενοχωρεί σαν σκέψη, γιατί έχω δεθεί. Αρχικά σκέφτηκα να βρω ένα ίδιο μεταχειρισμένο. Αρκετοί φίλοι μου όμως, μου προτείνανε το Duster της Dacia γιατί έχει τετρακίνηση και είναι οικονομικό σαν το Yaris. Κάποιοι λένε όμως όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο. Γνωρίζει κάποιος για αυτό το μοντέλο αν αξίζει;
Φίλε Δημήτρη καλησπέρα.. Το duster σαν αυτοκίνητο αξίζει και με το παραπάνω. Είναι ιδανική περίπτωση για να έχεις ένα αμάξι για όλα. Για το πετρελαιοκινητο που έχω εγώ απο το 2017 και μπορώ να έχω άποψη θα σου πω ότι είναι οικονομικό (γύρω στα 6-6.5λιτρα/100χλμ) με αρκετούς χώρους για οικογένεια, ταξιδεύει άνετα μέχρι τα 130-140χλμ και εκτός δρόμου έχει αξιοπρεπείς δυνατότητες. Με ένα λάστιχο 50/50 και σύμμαχους το αρκετά κοντό του σασμάν, τον ροπατο κινητήρα και την απόσταση από το έδαφος (21εκ) με τους κοντούς προβολους μπρος πίσω θα σε πάει εκεί που θες τηρουμένων των αναλογιών βέβαια.. received_346430092869405.jpeg
 
Καλημέρα! Θα ήθελα την συμβουλή σας, γιατί είμαι εντελώς άσχετος από αυτοκίνητα. 21 χρόνια οδηγώ ένα ηρωικό Yaris. Το έχω για την οικογένεια, τα μελίσσια, το κυνήγι και το ψάρεμα. Το έχω ξεζουμίσει. Σκέφτομαι να αρχίσω την διαδικασία αλλαγής του, όσο και αν με στενοχωρεί σαν σκέψη, γιατί έχω δεθεί. Αρχικά σκέφτηκα να βρω ένα ίδιο μεταχειρισμένο. Αρκετοί φίλοι μου όμως, μου προτείνανε το Duster της Dacia γιατί έχει τετρακίνηση και είναι οικονομικό σαν το Yaris. Κάποιοι λένε όμως όχι γιατί δεν είναι γιαπωνέζικο. Γνωρίζει κάποιος για αυτό το μοντέλο αν αξίζει;
Μιά χαρά αυτοκίνητο είναι το duster και το έχει αποδείξει δεν κυκλοφόρησε χθές
Και από εταιρείες που πήραν σωρηδόν για το προσωπικό duster και τους ήπιαν το αίμα δεν ακούστηκαν προβλήματα, και μιλάμε για χρήση ότι νάναι
Αφού θα κάνεις αλλαγή πάρε αυτό που θα σε βολεύει όσο το δυνατόν περισσότερο, καλό χρυσό το Yaris αλλά για την χρήση που το θές υστερεί κατά πολύ σε σχέση με το duster
Με λίγη υπομονή και ψάξιμο μπορείς να βρείς ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο σε καλή τιμή
 
Μιά χαρά αυτοκίνητο είναι το duster και το έχει αποδείξει δεν κυκλοφόρησε χθές
Και από εταιρείες που πήραν σωρηδόν για το προσωπικό duster και τους ήπιαν το αίμα δεν ακούστηκαν προβλήματα, και μιλάμε για χρήση ότι νάναι
Αφού θα κάνεις αλλαγή πάρε αυτό που θα σε βολεύει όσο το δυνατόν περισσότερο, καλό χρυσό το Yaris αλλά για την χρήση που το θές υστερεί κατά πολύ σε σχέση με το duster
Με λίγη υπομονή και ψάξιμο μπορείς να βρείς ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο σε καλή τιμή
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Τηρεί όλες τις προϋποθέσεις και μου το έχουν προτείνει φίλοι, χωρίς όμως να το έχουν. Τώρα που διαβάζω τις απόψεις των φίλων από εδώ που το έχουν, κατασταλάζω προς αυτή την λύση. Πρώτα ο Θεός από την άνοιξη, αν με παίρνει, να κάνω την κίνηση. Πρώτα να περάσει ο χειμώνας, που προμηνύεται, πολύ δύσκολος!!!
 
Φίλε Δημήτρη καλησπέρα.. Το duster σαν αυτοκίνητο αξίζει και με το παραπάνω. Είναι ιδανική περίπτωση για να έχεις ένα αμάξι για όλα. Για το πετρελαιοκινητο που έχω εγώ απο το 2017 και μπορώ να έχω άποψη θα σου πω ότι είναι οικονομικό (γύρω στα 6-6.5λιτρα/100χλμ) με αρκετούς χώρους για οικογένεια, ταξιδεύει άνετα μέχρι τα 130-140χλμ και εκτός δρόμου έχει αξιοπρεπείς δυνατότητες. Με ένα λάστιχο 50/50 και σύμμαχους το αρκετά κοντό του σασμάν, τον ροπατο κινητήρα και την απόσταση από το έδαφος (21εκ) με τους κοντούς προβολους μπρος πίσω θα σε πάει εκεί που θες τηρουμένων των αναλογιών βέβαια.. View attachment 60332
Φανταστική φωτογραφία! Πάντα τέτοια Κώστα! Μία ερώτηση. Στα 120 - 130 χιλιόμετρα, διατηρεί χαμηλή κατανάλωση στο πετρέλαιο;
 
Back
Top