Τουφεκιές στα όρια...

Αυτά λέτε και γράφεται και μετά έχω μετρήσει μέχρι και 13 ντουφεκιές σε τσίχλα που δεν πήρε χαμπάρι ότι την πυροβολούσαν .very funny.
Προσωπικά κ το γράφω για τελευταία φορά ποτέ δεν ρίχνω ειδικά σε τσίχλα πάνω από 30 η το πολύ 35 πραγματικά μέτρα. Το έργο που θα γίνει τον επόμενο μήνα μάλλον, θα ειναι για τους ιδιογομώτες φίλε
Μπορεί να φτιαχτεί φυσίγγι να έχει αξιοπρεπή κατανομή στα 100 μέτρα;;;; καθαρά για το θέμα της κατασκευής. Ελπίζω να με κατάλαβαν οσοι γράφουν διαφορα
 
Προσωπικά κ το γράφω για τελευταία φορά ποτέ δεν ρίχνω ειδικά σε τσίχλα πάνω από 30 η το πολύ 35 πραγματικά μέτρα. Το έργο που θα γίνει τον επόμενο μήνα μάλλον, θα ειναι για τους ιδιογομώτες φίλε
Μπορεί να φτιαχτεί φυσίγγι να έχει αξιοπρεπή κατανομή στα 100 μέτρα;;;; καθαρά για το θέμα της κατασκευής. Ελπίζω να με κατάλαβαν οσοι γράφουν διαφορα
Δημήτρη καλώς ή κακώς πάντα κάποιοι θα σκέφτονται τέτοιες βολές και στην τσίχλα. Αυτές οι βολές δεν είναι για αυτό το κυνήγι όμως.

Να πω και την γνώμη μου, όποιος βαράει πουλιά (φάσσες, πάπιες, χήνες) σε αυτά τα μέτρα (60+) επαναλαμβανόμενα είναι πολύ μάγκας και μακάρι να μπορούσα να το κάνω και εγώ.
 
Δημήτρη καλώς ή κακώς πάντα κάποιοι θα σκέφτονται τέτοιες βολές και στην τσίχλα. Αυτές οι βολές δεν είναι για αυτό το κυνήγι όμως.

Να πω και την γνώμη μου, όποιος βαράει πουλιά (φάσσες, πάπιες, χήνες) σε αυτά τα μέτρα (60+) επαναλαμβανόμενα είναι πολύ μάγκας και μακάρι να μπορούσα να το κάνω και εγώ.
Δεν έχω γράψει ποτέ ότι ρίχνω στα οποια μέτρα. Κ στο κυνηγι τις πιο πολλές φορές δεν μπορουμε κ δεν γίνεται να ρίχνουμε μακριά. Κ για σεβασμό στο θήραμα κ στους συναδέρφους κυνηγούς. Εγώ ρωτάω μόνο αν γίνεται κ ποιος μπορεί
 
Στα 100 καλά είναι 70 80 τουφεκαμε τα πρασηνα ρε μακη

Πες τα Τεο. Εκει σε θέλω ρε μάστορα να δω τι ψάρια πιάνεις

Οκ.να κρυωση ομως λιγο ο καιρος γιατι κλωτσανε λιγακι με τετοιο καιρο...
 
Αυτά λέτε και γράφεται και μετά έχω μετρήσει μέχρι και 13 ντουφεκιές σε τσίχλα που δεν πήρε χαμπάρι ότι την πυροβολούσαν .very funny.
Δεν κυνηγάνε όλοι μόνο τσιχλες,ούτε όλες οι δοκιμες απευθύνονται στις τσιχλες.:)
 
Αυτά λέτε και γράφεται και μετά έχω μετρήσει μέχρι και 13 ντουφεκιές σε τσίχλα που δεν πήρε χαμπάρι ότι την πυροβολούσαν .very funny.
Σ στο καφενείο είναι όλοι raniero testa... στο καρτέρι φταίει ο ήλιος που είναι κόντρα και τους τυφλώνει, τα φυσίγγια που πήραν υγρασία, ο ανάδρομος Ερμής κτλ .sarcastic.
 
Προσωπικά κ το γράφω για τελευταία φορά ποτέ δεν ρίχνω ειδικά σε τσίχλα πάνω από 30 η το πολύ 35 πραγματικά μέτρα. Το έργο που θα γίνει τον επόμενο μήνα μάλλον, θα ειναι για τους ιδιογομώτες φίλε
Μπορεί να φτιαχτεί φυσίγγι να έχει αξιοπρεπή κατανομή στα 100 μέτρα;;;; καθαρά για το θέμα της κατασκευής. Ελπίζω να με κατάλαβαν οσοι γράφουν διαφορα
Εγώ φίλε μου δεν νομίζω ότι μπορεί να καταβληθεί θήραμα σε αυτά τα μέτρα ,άντε και τα σκάγια στον πίνακα δείξουν ότι μπορούν να καταβάλουν ένα θήραμα ποιος άνθρωπος σκοπευτής σε αυτά τα μέτρα θα καταφέρει να στείλει τα σκάγια επάνω σε κινούμενο στόχο ; Μόνον από τύχη .
 
Ερώτηση.
Έστω τσίχλα πετάει στα 100 μέτρα από εμάς κάθετα στον οπτικό μας άξονα.
Πόση προσκόπευση και ποσό πιο πάνω θα πρέπει να πυροβολήσουμε ώστε η Τουφεκιά μας να την βρει σε σχέση με μια που πετά στην ίδια τροχιά στα 30μετρα ? (άσχετα εάν την καταβάλει.)
Άμα μου δωθεί η ευκαιρία θα δοκιμάσω με 4
 
Ερώτηση.
Έστω τσίχλα πετάει στα 100 μέτρα από εμάς κάθετα στον οπτικό μας άξονα.
Πόση προσκόπευση και ποσό πιο πάνω θα πρέπει να πυροβολήσουμε ώστε η Τουφεκιά μας να την βρει σε σχέση με μια που πετά στην ίδια τροχιά στα 30μετρα ? (άσχετα εάν την καταβάλει.)
Άμα μου δωθεί η ευκαιρία θα δοκιμάσω με 4
Δεν πιστευω να μπορεί να σου απαντήσει κάποιος.Είναι πολλοι οι παράμετροι.
 
Ερώτηση.
Έστω τσίχλα πετάει στα 100 μέτρα από εμάς κάθετα στον οπτικό μας άξονα.
Πόση προσκόπευση και ποσό πιο πάνω θα πρέπει να πυροβολήσουμε ώστε η Τουφεκιά μας να την βρει σε σχέση με μια που πετά στην ίδια τροχιά στα 30μετρα ? (άσχετα εάν την καταβάλει.)
Άμα μου δωθεί η ευκαιρία θα δοκιμάσω με 4
Όποιος σηκώνει όπλο σε τσίχλα σε αυτές τις αποστάσεις δεν σέβεται το θήραμα και κάτι δεν έχει καταλάβει καλά. Μιλάω πάντα για τσίχλα και σε αυτή την απόσταση.
 
Όποιος σηκώνει όπλο σε τσίχλα σε αυτές τις αποστάσεις δεν σέβεται το θήραμα και κάτι δεν έχει καταλάβει καλά. Μιλάω πάντα για τσίχλα και σε αυτή την απόσταση.
Ας το θέσω αλλιώς. Αν θελουμε να χτυπήσουμε κέντρο σε στόχο που απέχει από εμάς 100μ ποσό πιο ψηλά πρέπει να στοχεύσουμε με 4αρια?
 
Back
Top