Τουρκικά όπλα

Beta testers :)

Μάγκες όπλο χωρίς σφραγίδες δεν αγοράζω ούτε με 1€.
Γιατι??
Ειναι καλο σου λεω!!
Εχει πολυ καλη κανη, ωραια ξυλα ,ωραια τσοκ ,ωραια βαλιτσα,λαδια, ξυδια, καθρεφτακια και αν παρολα αυτα δεν σου αρεσει, δεν εχασες και τιποτα!!

Τελος παντων....συμφωνω μαζι σου απολυτα.
Σεβομαι ομως και τις επιλογες, τα ρισκα και τις ¨αναγκες¨ των αλλων.
 
Αφου δεν εχουμε κανενα <καρχαρια> επιχειρηματια να φτιαχνει οπλα και να πιεζει την κυβερνηση, γιατί το κωλοκράτος που κόπτεται τόσο πολυ για την ασφαλεια μας δε θεσπίζει νομο ετσι ωστε τα οπλα που εισαγονται να ειναι σφραγισμενα? Ας κανουμε αιτηση να γινουμε μελη cip
 
Αφου δεν εχουμε κανενα <καρχαρια> επιχειρηματια να φτιαχνει οπλα και να πιεζει την κυβερνηση, γιατί το κωλοκράτος που κόπτεται τόσο πολυ για την ασφαλεια μας δε θεσπίζει νομο ετσι ωστε τα οπλα που εισαγονται να ειναι σφραγισμενα? Ας κανουμε αιτηση να γινουμε μελη cip
Ειδες εσυ να νοιαζεται το κρατος για την ασφαλεια σου?
Στο ¨Ο σωζων εαυτον σωθητω¨ ειμαστε εδω και χρονια!
 
Σεβομαι ομως και τις επιλογες, τα ρισκα και τις ¨αναγκες¨ των αλλων.
Όλοι σεβόμαστε τις επιλογές των άλλων, απλά τους παρουσιάζουμε τα δεδομένα και τα πιθανά ρίσκα.
Απειροελάχιστα, αλλά ρίσκα.
 
Όπως έχω ξαναπεί οι απόψεις όλων είναι εξ ίσου σεβαστές και αξιοπρόσεκτες. Αλλά κάποιες λίγες φορές γίνονται πολύ ακραίες, με αποτέλεσμα να αισθάνομαι ενοχές που είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Impala Plus, το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ και έχω ακούσει από αρκετούς φίλους τα καλύτερα.
Ειλικρινά με ενοχλεί πολύ που είναι τούρκικο, αλλά δεν μπορεί να το απαξιώνει η καταγωγή του και μόνο.
 
Νομίζω ότι υπάρχει μια παρεξήγηση εδώ.
Σύμφωνο με την άποψη τον σφραγίδων, δυστυχώς στην Ελλάδα δεν το έχουμε αυτό. Με καλυπτη όμως ότι στην Γαλλία περνάνε κάποια τουρκικά της δοκιμές και το βλέπω εγγράφως.
Μπορώ να σας δείξω ij27 baikal του 84 με σφραγίδες από την γαλλική τράπεζα δοκιμών.
Και επειδή έχω εκτεθεί εκφράζοντας την άποψη μου για μια μάρκα τουρκική που κατά εμένα και τα δεδομένα που έχω στο κεφάλι μου προσφέρει αυτό που λένε σχέσει ποιότητας και τιμής.
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν δέχομαι τον χαρακτηρισμό ( λάτρης τουρκικών όπλων).
Τι να λατρεψω, είναι αντιγραφές από δοκιμασμένες πατέντες . Κάποια από αυτά είναι πολύ καλά ποιοτικά, όχι όλα. Λατρεύω τα πόζε της μπραουνικ, λατρεύω την απλότητα της Μπενελι, λατρεύω τα σοβιετικά baikal για την διαχρονικότητα και για αυτό που πρεσβεβουν, λιτό , απλό , λειτουργικό παντού και πάντα προσιτό σε ολους οικονομικά.Έχουν να δείξουν σκέψη, τεχνηκη, πρόοδο, διαχρονικότητα.
Δεν ειναι τυχαίο ότι η ΑΤΑ ανοίκει στον όμιλο Μπερετα, γιατί η ΑΤΑ και όχι η ρέκτα ας πούμε.
Λάτρεις δεν είμαι τον τουρκικών όπλων, απλά προσφέρουν κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά σε ένα καλό κουστούμι σε πολύ καλή τιμή. Αυτό είναι όλο. Όχι λάτρεις.
 
γουστάρω τα ξύλα τους και τις λαβές τους πάντως,,πληρώνεις τα beretta με τις ψαροκασέλες των €4000 και λες και ευχαριστώ !
Φανταστικά ξύλα.
Το παμφθηνο δικό μου έχει ωραία λαβή με παλμσουελ κάτι που το 686 δεν είχε.
Και τα ξύλα του ήταν εμφανώς καλύτερα.
Τουλάχιστον εξωτερικά.

Προσωπικά με έχει βολέψει αρκετά το όπλο αυτό στα
πιασιματα του.
 
Με καλυπτη όμως ότι στην Γαλλία περνάνε κάποια τουρκικά της δοκιμές και το βλέπω εγγράφως.
Αυτά που δεν περνάνε δεν τα βλέπεις γιατί πάνε για παλιοσίδερα ... και δεν εκδίδεται πιστοποιητικό.

Παίδες ... και εγώ θέλω να αγοράσω Τούρκικο.
Δεν θα αγοράσω όμως με κλειστά μάτια.
Ας δούμε τι γράφει το πρότυπο TS870 για τους ελέγχους και μετά βλέπουμε.
 
Όπως έχω ξαναπεί οι απόψεις όλων είναι εξ ίσου σεβαστές και αξιοπρόσεκτες. Αλλά κάποιες λίγες φορές γίνονται πολύ ακραίες, με αποτέλεσμα να αισθάνομαι ενοχές που είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Impala Plus, το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ και έχω ακούσει από αρκετούς φίλους τα καλύτερα.
Ειλικρινά με ενοχλεί πολύ που είναι τούρκικο, αλλά δεν μπορεί να το απαξιώνει η καταγωγή του και μόνο.
Γιαννη με το l4s δε τα βρηκατε?
 
γουστάρω τα ξύλα τους και τις λαβές τους πάντως,,πληρώνεις τα beretta με τις ψαροκασέλες των €4000 και λες και ευχαριστώ !
Και αφου εχεις σκασει ενα σκασμο λεφτα προσπαθεις να δικαιολογησεις οτι μαλακια σου βγαλει. Καπως λεγεται αυτο στην ψυχολογια και ειανι αναποφευκτο
 
Αυτά που δεν περνάνε δεν τα βλέπεις γιατί πάνε για παλιοσίδερα ... και δεν εκδίδεται πιστοποιητικό.

Παίδες ... και εγώ θέλω να αγοράσω Τούρκικο.
Δεν θα αγοράσω όμως με κλειστά μάτια.
Ας δούμε τι γράφει το πρότυπο TS870 για τους ελέγχους και μετά βλέπουμε.
Τι είναι TS870 γιατί εμένα μου βγάζει λάστιχα αυτοκινήτου
 
Δυστυχώς, δυστυχέστατα, το πούλησε, αγνοώντας το ραντεβού μας. Απαράδεκτο!
δε πειραζει καθε εμποδιο για καλο. Μου θυμησες οταν πουλησα το δικο μου l4s σε ενα παληκαρι μου ειπε να περιμενω να βγαλει αδεια. Αμεσως το εβγαλα απο την αγγελια και περιμενα 3 βδομαδες. Ο λογος εχει μεινει φιλε και αυτος μετραει.
 
Back
Top