Τουρκικά όπλα

all firearms produced in our country are tested by the TSE institution, the test standard is TS870, you can see this stamp on all firearms.

Μετάφραση ...
όλα τα όπλα που παράγονται στην χώρα μας (Τουρκία) τεστάρονται από το TSE (TURKISH STANDARDS INSTITUTION) βάση του προτύπου TS870, μπορείτε να δείτε αυτή την σφραγίδα σε ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ.

Αυτό μου κάνει εντύπωση ... πως του Στέλιου το ΑΤΑ δεν αναφέρει κάτι για TSE ή TS870
 
δε πειραζει καθε εμποδιο για καλο. Μου θυμησες οταν πουλησα το δικο μου l4s σε ενα παληκαρι μου ειπε να περιμενω να βγαλει αδεια. Αμεσως το εβγαλα απο την αγγελια και περιμενα 3 βδομαδες. Ο λογος εχει μεινει φιλε και αυτος μετραει.
Ακριβώς το ίδιο έκανε κι αυτός (εννοώ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ). Δεν μπορεί να χέ...εις ένα ραντεβού, που λόγω των εορτών καθυστέρησε (συμφωνημένα) 3-4 ημέρες. Τα πήρα κρανίο.
Ίσως και για αυτό αποφάσισα καινούργιο. Τώρα αν είναι καλή, ή κακή αγορά θα το δείξει ο χρόνος. Έχω και καβάντζα το αγαπημένο μου, αθάνατο mp 27.
 
Αυτά που δεν περνάνε δεν τα βλέπεις γιατί πάνε για παλιοσίδερα ... και δεν εκδίδεται πιστοποιητικό.

Παίδες ... και εγώ θέλω να αγοράσω Τούρκικο.
Δεν θα αγοράσω όμως με κλειστά μάτια.
Ας δούμε τι γράφει το πρότυπο TS870 για τους ελέγχους και μετά βλέπουμε.
Λιγο που το εψαξα εχει να κανει με κανονισμους για την πωληση κυνηγετικων και σκοπευτικων λειοκανων απο κατασκευαστες και εμπορους. Μηκος καννης, χωρητικοτητα αποθηκης και τετοια. Κατι σαν τα δικα μας δηλαδη 50 εκ καννη, τρισφαιρα κλπ. Δεν εχει να κανει με δοκιμες πιεσεων κλπ. Μπορει να κανω λαθος ομως
 
all firearms produced in our country are tested by the TSE institution, the test standard is TS870, you can see this stamp on all firearms.

Μετάφραση ...
όλα τα όπλα που παράγονται στην χώρα μας (Τουρκία) τεστάρονται από το TSE (TURKISH STANDARDS INSTITUTION) βάση του προτύπου TS870, μπορείτε να δείτε αυτή την σφραγίδα σε ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ.

Αυτό μου κάνει εντύπωση ... πως του Στέλιου το ΑΤΑ δεν αναφέρει κάτι για TSE ή TS870
Ίσως το γραφει και δεν το έχω παρατηρήσει διότι δεν ήξερα τι είναι.

Όταν θα ειμαι σπίτι θα κοιτάξω εκ νέου και θα ενημερώσω.
 
Ακριβώς το ίδιο έκανε κι αυτός (εννοώ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ). Δεν μπορεί να χέ...εις ένα ραντεβού, που λόγω των εορτών καθυστέρησε (συμφωνημένα) 3-4 ημέρες. Τα πήρα κρανίο.
Ίσως και για αυτό αποφάσισα καινούργιο. Τώρα αν είναι καλή, ή κακή αγορά θα το δείξει ο χρόνος. Έχω και καβάντζα το αγαπημένο μου, αθάνατο mp 27.
Το impala ειναι καλο
 
all firearms produced in our country are tested by the TSE institution, the test standard is TS870, you can see this stamp on all firearms.

Μετάφραση ...
όλα τα όπλα που παράγονται στην χώρα μας (Τουρκία) τεστάρονται από το TSE (TURKISH STANDARDS INSTITUTION) βάση του προτύπου TS870, μπορείτε να δείτε αυτή την σφραγίδα σε ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ.

Αυτό μου κάνει εντύπωση ... πως του Στέλιου το ΑΤΑ δεν αναφέρει κάτι για TSE ή TS870
Αυτό κατάφερα να βρω μόνο...
 

Attachments

  • Screenshot_20220104-211533_Gallery.jpg
    Screenshot_20220104-211533_Gallery.jpg
    92 KB · Προβολές: 18
Τι πιεση λεει? Στελιο αν γινεται βαλε link
Από ότι φαίνεται λέει 1200 bar.

Το πατάω το γαμημένο και δεν ανοίγει.
Πάντως για ts 870 λέει ότι το έχει η ατα.

Επίσης θυμάμαι όταν το αγόρασα που ρώτησα τον περβολαρακης σε τι πιέσεις έχει δοκιμαστεί και μου απάντησε αμέσως στις 1200.
Ο άνθρωπος είναι γνώστης.
Λογικά δεν θα μου απάντησε στην τύχη Διότι πιστεύω ότι είναι τίμιος και γι αυτό ψωνίζω από κει.
 
Από ότι φαίνεται λέει 1200 bar.

Το πατάω το γαμημένο και δεν ανοίγει.
Πάντως για ts 870 λέει ότι το έχει η ατα.

Επίσης θυμάμαι όταν το αγόρασα που ρώτησα τον περβολαρακης σε τι πιέσεις έχει δοκιμαστεί και μου απάντησε αμέσως στις 1200.
Ο άνθρωπος είναι γνώστης.
Λογικά δεν θα μου απάντησε στην τύχη Διότι πιστεύω ότι είναι τίμιος και γι αυτό ψωνίζω από κει.
1200 για magnum νομιζω ειναι λιγο Στελιο
 
Ναι, αλλά και στον συντοπίτη μου στη Χαλκίδα (Παπακωνσταντίνου), που είναι το προσωπικό του όπλο.
Πάρτο αφού σου κάθεται και καλά όσο ψηφίζεις Γιάννη τι μαϊμού τόσο θα βγάζει ψείρες .Μου θυμίσεις φίλε τώρα παλιά ένα επηχειρηματια δυνατό που γνωριζα και ήθελε να πάρει ένα τζιπ και ψάξε ψάξε και του λέω εγώ με βάση το οικονομικό μου είμαι ανάμεσα σε αυτό και αυτό που έχουν αυτές τις προδιαγραφές και μου απαντά εγώ που μπορώ να πάρω ότι θέλω μου είναι δυσκολότερο να επιλέξω από εσένα γιατί κοιτάω το ένα έχει αυτά κοιτάω το άλλο έχει αλλά καλύτερα το τρίτο κάτι λείπει αλλά έχει καλύτερο κάτι άλλο κτλ .
 
Back
Top