Τουρκικά όπλα

Τα ξύλα πραγματικά φαίνονται πολύ ποιοτικά. Νομίζω κάπου είδα grade 2. Βέβαια πέρα από τα ξύλα υπάρχουν κι όλα τα υπολοιπα μηχανικά μέρη. Πάντως αν πάει 1000 ευρώ εδώ γιατί τόσο πιστεύω θα χει, θα την προτιμούσατε σε σχέση με μια sx4 που έχει 150 παραπάνω η σε σχέση με μια xlr5 με περίπου 200 παραπανω; Εγώ όχι.
 
πόσο να πουλάνε το κλείστρο?think
κατι μου λέει οτι θα κουμπώνει στα μπενελια.
αυτο το περι bohler ατσάλι δεν το εχω δει πουθενα παντως στο σαητ τους
χαχαχα βλεπω σε λιγο καιρο τα μπενελια με κανη reminghton και κλειστρο masai mara
 
Τα ξύλα πραγματικά φαίνονται πολύ ποιοτικά. Νομίζω κάπου είδα grade 2. Βέβαια πέρα από τα ξύλα υπάρχουν κι όλα τα υπολοιπα μηχανικά μέρη. Πάντως αν πάει 1000 ευρώ εδώ γιατί τόσο πιστεύω θα χει, θα την προτιμούσατε σε σχέση με μια sx4 που έχει 150 παραπάνω η σε σχέση με μια xlr5 με περίπου 200 παραπανω; Εγώ όχι.
Εγω με αυτα που βλεπω θα το επερνα το ρισκο και θα το αγόραζα. Εξαλλου και με τα επώνυμα δεν εχουμε δει και λιγα απο ζημιές
 
Θα κλαψουνε μανουλες!
Αν περπατησει,χωρις να βγαλει προβληματα,θα κλείσει σπιτια!
Τα ξύλα που έχει δεν τα βρισκεις ,σε οπλα αυτης της χρηματικης κατηγοριας!
Μ'αρεσει η γραμμη αυτού του οπλου.
Χυτες γραμμές,καμπυλη ραχη,συνεχόμενη παπια στην ευθεια της μπασκουλας...
Θυμιζει εντονα 391....
Δεν μου αρεσει το ανοιχτοχρωμο-διχρωμια(μαυρο ρε παιδια,μαυρο και κακο!) στη βαση και η πολυ μυτερη βιδα της παπιας...
Αααα!Και το κοκκιναδι στην κανη....:confused:
 
Ηλία στην Αμερική ειπώθηκε ότι η αξία των ξύλων του συγκεκριμένου μοντέλου είναι μεγαλύτερη από τη λιανική τιμή του όπλου. Για τέτοια ποιότητα μιλάμε
Παύλο σίγουρα πολύ δύσκολη η αγορά της Αμερικής....και θα ισχύει αυτό για να το λένε....αλλά προσωπικά όπλο χωρίς τράπεζα δοκιμών δύσκολα θα αγόραζα....ίσως λόγω έλλειψης γνώσεων να το θεωρώ τόσο σημαντικό!
 
Παύλο σίγουρα πολύ δύσκολη η αγορά της Αμερικής....και θα ισχύει αυτό για να το λένε....αλλά προσωπικά όπλο χωρίς τράπεζα δοκιμών δύσκολα θα αγόραζα....ίσως λόγω έλλειψης γνώσεων να το θεωρώ τόσο σημαντικό!
Σίγουρα. Το οπλο είναι δοκιμασμένο στα 1500 bar. Λογικά για εξαγωγή στην ΕΕ κάποια αναλογη τράπεζα δοκιμών το πιστοποιεί. Δεν νομίζω να μπορούν βα εισαχθούν μη πιστοποιημένα οπλα
 
Γενικά είναι ακόμη πολλα πραματα που δεν ξέρουμε γιαυτο το όπλο. Έχει πάνω του τόσο πολύ ποιότητα που ξεχωρίζει σαν τη μύγα μες στο γάλα και δείχνει σε μένα γενικά σαν κάποιος να προσπαθεί με αυτό το μοντέλο να το τρίψει στη μούρη σε κάποιους άλλους ανταγωνιστές. Δεν υπάρχει άσχημη κρητική, από όλους τους μεγάλους του χώρου που διάβασα, η συμφωνία με τη briley για το Service στην Αμερική έχει κάνει πάταγο. Δεν ξέρουμε ακόμη άυλο, ξέρουμε ότι έχει κώνο προσαρμογής με 2.5% γωνία, αλλά δεν γνωρίζουνε μήκος και επίσης δεν έχουμε δει ακόμη βλητικες δοκιμές.
 
Παύλο όντως και εγώ δεν είδα στο site να γράφουν για ατσάλι brohler antinit..
Φώτη το έχω διαβάσει σε έναν αμερικανό κριτικό όπλων και επιφυλάσσομαι προς αυτό μέχρι να το ξαναβρώ. Επίσης έχει μακρύ κώνο προσαρμογής που δεν αναφέρεται επίσης πουθενα
 
Παύλο όντως και εγώ δεν είδα στο site να γράφουν για ατσάλι brohler antinit..
Στην περίπτωση που είναι οι κάννες απο αυτό το ατσάλι δεν νομίζω να είναι κατι το σπουδαίο εφόσον τις απομονώνει το χρώμιο. Η μπερεττα το βάζει στην σειρά SO σκέτο δεν το σπαταλά με χρώμιο ούτε στα dt για διαφήμιση.
Κάτι δεν μου πάει στα τουρκικά, στα πολλά φρου-φρου δυσανασχετώ.
 
Θα κλαψουνε μανουλες!
Αν περπατησει,χωρις να βγαλει προβληματα,θα κλείσει σπιτια!
Τα ξύλα που έχει δεν τα βρισκεις ,σε οπλα αυτης της χρηματικης κατηγοριας!
Μ'αρεσει η γραμμη αυτού του οπλου.
Χυτες γραμμές,καμπυλη ραχη,συνεχόμενη παπια στην ευθεια της μπασκουλας...
Θυμιζει εντονα 391....
Δεν μου αρεσει το ανοιχτοχρωμο-διχρωμια(μαυρο ρε παιδια,μαυρο και κακο!) στη βαση και η πολυ μυτερη βιδα της παπιας...
Αααα!Και το κοκκιναδι στην κανη....:confused:
Συμμερίζομαι και χαίρομαι το ίδιο αλλά κανένα επιχειρηματικό έμβρυο μπορεί να ενοχλήσει την beretta corporation 500+ ετών εταιρία προμηθευτή πολεμικού υλικού σε όλο τον πλανήτη.
Resistance is futile θα έλεγα.
 
Συμμερίζομαι και χαίρομαι το ίδιο αλλά κανένα επιχειρηματικό έμβρυο μπορεί να ενοχλήσει την beretta corporation 500+ ετών εταιρία προμηθευτή πολεμικού
υλικού σε όλο τον πλανήτη.
Resistance is futile θα έλεγα.

Συμφωνώ, να την εκτοπίσει μια μικρή εταιρία την beretta λίγο δύσκολο. Όμως μπορεί να προσφέρει ευκαιρίες με πολυ λιγότερα και εξίσου καλά προιοντα
 
Θέλει αντοχή στον χρόνο για να πάρει κάποιος μερίδιο στην αγορά. Μπορεί να υπάρξει ένας αρχικός ενθουσιασμός αλλά δεν υπάρξει τλκ αξιοπιστία θα ειναι απλά προσωρινό. Τα όπλα φαίνονται πολύ όμορφα και ειδικά τα ξύλα αλλά αν θα έπαιρνα θα το έκανα σε μια πενταετία να δω την αντίδραση των αγοραστών
 
Back
Top