Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Αναφλέγεται πρώτα η πυρίτιδα στο σωληνάκι προωθώντας τα σκάγια ελαφρώς ώστε να αυξηθεί ο χώρος καύσης και αμέσως μετά αναφλέγεται και η υπόλοιπη πυρίτιδα πετυχαίνοντας έτσι υψηλότερη ταχύτητα σε νορμάλ πιέσεις.
 
Αναφλέγεται πρώτα η πυρίτιδα στο σωληνάκι προωθώντας τα σκάγια ελαφρώς ώστε να αυξηθεί ο χώρος καύσης και αμέσως μετά αναφλέγεται και η υπόλοιπη πυρίτιδα πετυχαίνοντας έτσι υψηλότερη ταχύτητα σε νορμάλ πιέσεις.
Φανταζομαι Λευτερη αυτο το ειδος στησιμο σε ενα ελαφρυ μονοβολο που υπηρχε στην ελληνικη αγορα με ορειχαλκινη μυτη τι θα εκανε..
 
Μίλτο,
Το πρόβλημα με αυτόν το συγκεντρωτήρα είναι ότι όλα τα συστατικά της συνταγής και ειδικά η πυρίτιδα και η ποσότητά της πρέπει να είναι συγκεκριμένα για να δουλέψει όπως σχεδιάστηκε. Διαφορετικά δεν θα εφάπτεται ακριβώς επάνω στο καψύλι με αποτέλεσμα να λειτουργήσει όπως κάθε άλλος χάνοντας το σχεδιαστικό του πλεονέκτημα. Νομίζω ότι είναι και αυτός ένας από τους λόγους που δεν διατίθεται για ιδιογόμωση.
 
Μίλτο,
Το πρόβλημα με αυτόν το συγκεντρωτήρα είναι ότι όλα τα συστατικά της συνταγής και ειδικά η πυρίτιδα και η ποσότητά της πρέπει να είναι συγκεκριμένα για να δουλέψει όπως σχεδιάστηκε. Διαφορετικά δεν θα εφάπτεται ακριβώς επάνω στο καψύλι με αποτέλεσμα να λειτουργήσει όπως κάθε άλλος χάνοντας το σχεδιαστικό του πλεονέκτημα. Νομίζω ότι είναι και αυτός ένας από τους λόγους που δεν διατίθεται για ιδιογόμωση.
Σιγουρα Λευτερη παιζει μεγαλο ρολο η πυριτιδα σ αυτο..κοκκοειδης πυριτιδα νομιζω οτι ειναι απαραιτητη σε ενα τετοιο στησιμο για να μπορεσει να εχει καποια ποσοτητα μεσα και δυστυχως σε ευρωπαϊκα υλικα μονο η sp θα μπορουσε να δουλεψει..τωρα με τις αμερικανικες ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο
 
Μίλτο,
Το πρόβλημα με αυτόν το συγκεντρωτήρα είναι ότι όλα τα συστατικά της συνταγής και ειδικά η πυρίτιδα και η ποσότητά της πρέπει να είναι συγκεκριμένα για να δουλέψει όπως σχεδιάστηκε. Διαφορετικά δεν θα εφάπτεται ακριβώς επάνω στο καψύλι με αποτέλεσμα να λειτουργήσει όπως κάθε άλλος χάνοντας το σχεδιαστικό του πλεονέκτημα. Νομίζω ότι είναι και αυτός ένας από τους λόγους που δεν διατίθεται για ιδιογόμωση.
Φτιαχνετε ευκολα....
 
Φτιαχνετε ευκολα....


Πως φτιαχνετε ευκολα βρε Μαικ ?? Και με τι υλικα..... Ευρωπαικα ή Αμερικανικα ?? Για σπαστο σε ''ψιλα''.....
Τι εννοεις.... με στρωματοποιηση....... ή διπλο θαλαμο καυσης .....ή κατι αλλο ??
 
https://kentavros.tv/lambro-a1/
https://www.tacticalshop.gr/φυσίγια-lambro-a1-speciale-32gr
Το νέο lambro A1 speciale 32 της Lambro και μία ενδεικτική τιμή σε κατάστημα της αθήνας.
Αν θυμάμαι καλά και στο Α1 speciale 34gr πάλι το δίνει για 680bar....γιατί όμως κ το 32gr να έχει τα ίδια bar......;;;; :rolleyes::rolleyes:
Το super tordo θέλω να δω όταν λανσαριστεί στην αγορά.....(7,50€) σίγουρα....
 
Αν θυμάμαι καλά και στο Α1 speciale 34gr πάλι το δίνει για 680bar....γιατί όμως κ το 32gr να έχει τα ίδια bar......;;;; :rolleyes::rolleyes:
Το super tordo θέλω να δω όταν λανσαριστεί στην αγορά.....(7,50€) σίγουρα....
Κώστα δεν ξέρω τα set up αυτών των δύο φυσιγγίων. Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε μια σύγκριση τους.
Πέρσι έριξα λίγα 34αρια speciale και είδα ωραία πράγματα με την benelli σε φασσες. Φέτος ελπίζω να τα δοκιμάσω εκτενέστερα.
 
Back
Top