Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Μόλις κάλεσα στον Καρασαββιδη (Hobbi) και ακόμα δεν έχει εικόνα για το πότε θα το φέρει το νέο A1 Speciale, λίγο πριν την έναρξη είπε ότι θα έχει νέες παραλαβές λογικά. (Κλασσικά) :rolleyes:
Η ρυθμιστική έχει υπογραφεί και πάει για ΦΕΚ. Μάλλον το ίδιο συμβαίνει και με τα τέλη των αδειών. Λογικά από βδομάδα θα βγουν τα ΦΕΚ, γίνονται σιγά σιγά και οι συνελεύσεις των ΚΣ και των Ομοσπονδιών για να αποφασίσουν τις έκτακτες εισφορές, 2/8 έχει συνέλευση και εκλογές η ΚΣΕ, οπότε λογικά μετά θα ξεκινήσουν να εκδίδονται οι άδειες και να φορτώνουν και τα μαγαζιά για την έναρξη.
Φέτος λόγω ιού είναι πιο μαζεμένα τα πράγματα και μάλλον δε θα γίνουν και τα ταξίδια στη Βουλγαρία και στη Σερβία που εκεί το κυνήγι ξεκινούσε 1/8. Όλοι είναι πιο μαζεμένοι.
 
Μόλις κάλεσα στον Καρασαββιδη (Hobbi) και ακόμα δεν έχει εικόνα για το πότε θα το φέρει το νέο A1 Speciale, λίγο πριν την έναρξη είπε ότι θα έχει νέες παραλαβές λογικά. (Κλασσικά) :rolleyes:
Πάντα από αρχές Αυγούστου και μετά "φορτώνει".
 
Επιτέλους που το σκέφτηκαν έστω καί πολύ αργά .
Θα έχει μεγάλη επιτυχία - αποδοχή
Πιστεύω ότι διαβάζουν τι γράφουμε και αναλόγως κινούνται. Βλέπουν οτι η Sipe είναι σε μεγάλη εκτίμηση από τους ιδιογομωτές και γενικότερα τους κυνηγούς.
 
υπάρχει άλλο επωνυμο φυσίγγι με SIPE εκτός αυτό της NSI?
ή κάποιο άλλο με διβασική?
Υπάρχουν από την RC, και την RM (Romana Munizioni) ... Επίσης και με S4, κι από τις δυο εταιρείες. Το ερώτημα είναι αν τα φέρνουν στην Ελλάδα? ... Μάλλον απίθανο !!!
 
Υπάρχουν από την RC, και την RM (Romana Munizioni) ... Επίσης και με S4, κι από τις δυο εταιρείες. Το ερώτημα είναι αν τα φέρνουν στην Ελλάδα? ... Μάλλον απίθανο !!!
Στέλιο της rc τα έχω δει μόνο στην ιστοσελίδα της εταιρείας
https://www.rc-cartridges.com/Special Loads-310.html
https://www.rc-cartridges.com/RC Powder brand-105.html
αλλά σε κατάστημα δεν τα έχω δει όπως έχω δει τα jk6 που είπα είχα γράψει είναι ανεξάρτητες εισαγωγές και δεν τα φέρνει ο αντιπρόσωπος Ελλάδας ΜΕΤΠΛΑΣΤ
Επίσης Έλληνα κατασκευαστή να γεμίζει με SIPE και γενικά με κάποια διβασική εκτός TECNA δεν έχω δει.
Και μια ερώτηση είναι ακριβή πυρίτιδα η SIPE?
 
7.40 από ehunter.gr
Νέο SUPER TORDO. Το νέο super φυσίγγι της LAMBRO για δυνατές και μακρινές τουφεκιές. Με τη σιγουριά και τη σταθερότητα της διβασικής πυρίτιδας SIPE, με την εμπειρία της LAMBRO και την πιστοποίηση CIP.
https://www.ehunter.gr/product/fysiggia-lambro-super-tordo-32gr/

Θεωρώ ότι είναι καλή τιμή. Αν το δοκιμάσει και κάποιος ας μας πει εντυπώσεις.
 
Last edited:

Πολύ κομβική η ανάλυση του εμπορικού διευθυντή... "Μπορούμε να βγάλουμε φθηνότερα φυσίγγια και με πιο γρήγορη παραγωγή, αλλά αυτό δεν θα είναι καλό για την ποιότητα και το κύρος της επωνυμίας μας..." Πλάνο από την αρχή ως το τέλος... Επίσης διατηρούν 17.000.000 φυσίγγια σε απόθεμα και φτιάχνουν αποθήκη για να χωρέσει άλλα 21.000.000 ώστε να υπάρχει πάντα ετοιμαπαράδοτο προϊόν καθώς μέρος της ποιότητας είναι και η εξυπηρέτηση του πελάτη...

Μια επιχείρηση που ξέρει τι κάνει και γιατί το κάνει συστηματικά και δομημένα... Τέτοια επιχείρηση εμπορικά δεν μπορεί να αποτύχει...
 
Last edited:
Back
Top