Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Πολύ κομβική η ανάλυση του εμπορικού διευθυντή... "Μπορούμε να βγάλουμε φθηνότερα φυσίγγια και με πιο γρήγορη παραγωγή, αλλά αυτό δεν θα είναι καλό για την ποιότητα και το κύρος της επωνυμίας μας..." Πλάνο από την αρχή ως το τέλος... Επίσης διατηρούν 17.000.000 φυσίγγια σε απόθεμα και φτιάχνουν αποθήκη για να χωρέσει άλλα 21.000.000 ώστε να υπάρχει πάντα ετοιμαπαράδοτο προϊόν καθώς μέρος της ποιότητας είναι και η εξυπηρέτηση του πελάτη...

Μια επιχείρηση που ξέρει τι κάνει και γιατί το κάνει συστηματικά και δομημένα... Τέτοια επιχείρηση εμπορικά δεν μπορεί να αποτύχει...
Σωστα Γρηγορη , να προσθεσω επισης την αναφορα στα σκαγια αυτα ξεκινουν απο το οπλο αυτα θα καταληξουν στο θηραμα ,στόχο και εκει ριχνουν το περισσότερο βάρος.
 
Σωστα Γρηγορη , να προσθεσω επισης την αναφορα στα σκαγια αυτα ξεκινουν απο το οπλο αυτα θα καταληξουν στο θηραμα ,στόχο και εκει ριχνουν το περισσότερο βάρος.
Λένε επίσης το απόλυτα σωστό πως για να έχεις συνεπή απόδοση στην ντουφεκια (consistent patterns οπως λενε χαρακτηριστικα) πρέπει όλα τα σκάγια να έχουν την ίδια τέλεια σφαιρικοτητα, το ίδιο γυάλισμα και βάρος... Έτσι όλατα σκαγια μέσα στο ίδιο φυσιγγι και μεταξύ διαφορετικών φυσιγγίων του ίδιου τύπου θα συμπεριφερονται με τον ίδιο τρόπο...

Συνέπεια, αξιοπιστία, άρα ποιοτητα
 
Ξανά κυκλοφόρισαν αυτά;; .think.
το s4 ειναι φυσιγγαρα!
Το S4 κ το Α1 33 αξίζουν όντως.
Από το Α1 έχω ρίξει μερικά κουτάκια παραπάνω γιατί στα μπασίματα του Οκτώμβρη του '15 αν θυμάμαι καλά έκανε παπάδες σε Ν8 και με την SX1 τότε....τουφεκιές στο θεό κ δν πιστευα στα μάτια μου....οι 2 φίλοι μου με κοιτούσαν κ ήρθαν να δουν με τη Νο σκάγια ρίχνω....νόμιζαν πως έριχνα με 6άρια.....sarcastic...στη ζέστη όμως το άκρως αντίθετο....
 
όσοι τα έχετε χρησιμοποιήσει γράψτε καμιά λεπτομέρεια.
1.Ποια η διαφορά του gm3 32 γρ με το tordo 32 gr που εχει επίσης gm3
2. Ποια η διαφορά του prima 30 με το tordo 30 που εχει επίσης d20
3. Ποια η διαφορά του A1 33 αφού ήδη βγάζει Α1 32 και Α1 34
 
όσοι τα έχετε χρησιμοποιήσει γράψτε καμιά λεπτομέρεια.
1.Ποια η διαφορά του gm3 32 γρ με το tordo 32 gr που εχει επίσης gm3
2. Ποια η διαφορά του prima 30 με το tordo 30 που εχει επίσης d20
3. Ποια η διαφορά του A1 33 αφού ήδη βγάζει Α1 32 και Α1 34
Προσέξτε επίσης την ... αξιοπιστία των παρουσιάσεων και των διαφημίσεων στα site των κατασκευαστών:
Το Prima 30, στο κουτί γράφει 30 gr και πυρίτιδα Prima V ... και από κάτω, στα Τεχνικά Χαρακτηριστικά, 32 gr και πυρίτιδα D20 !!!!!!!!!!!!!!
.hair. .sarcastic.
 
Last edited:
Προσέξτε επίσης την ... αξιοπιστία των παρουσιάσεων και των διαφημίσεων στα site:
Το Prima 30, στο κουτί γράφει 30 gr και πυρίτιδα Prima V ... και από κάτω στα Τεχνικά Χαρακτηριστικά 32 gr και πυρίτιδα D20 !!!!!!!!!!!!!!
.hair. .sarcastic.
Kαι είναι και το εταιρικό site Στέλιο το οποίο θα αντιγράψουν όλοι οι έμποροι μετά... Όχι κάποιος που έφτιαξε την παρουσίαση μόνος του με ότι είδε και ότι άκουσε... Απλά τραγικό....
 
Προσέξτε επίσης την ... αξιοπιστία των παρουσιάσεων και των διαφημίσεων στα site των κατασκευαστών:
Το Prima 30, στο κουτί γράφει 30 gr και πυρίτιδα Prima V ... και από κάτω, στα Τεχνικά Χαρακτηριστικά, 32 gr και πυρίτιδα D20 !!!!!!!!!!!!!!
.hair. .sarcastic.
Ισως είχαν πολλά τυπωμένα κουτιά!
 
όσοι τα έχετε χρησιμοποιήσει γράψτε καμιά λεπτομέρεια.
1.Ποια η διαφορά του gm3 32 γρ με το tordo 32 gr που εχει επίσης gm3
2. Ποια η διαφορά του prima 30 με το tordo 30 που εχει επίσης d20
3. Ποια η διαφορά του A1 33 αφού ήδη βγάζει Α1 32 και Α1 34
Το κουτι αχαχαχαχα
 
όσοι τα έχετε χρησιμοποιήσει γράψτε καμιά λεπτομέρεια.
1.Ποια η διαφορά του gm3 32 γρ με το tordo 32 gr που εχει επίσης gm3
2. Ποια η διαφορά του prima 30 με το tordo 30 που εχει επίσης d20
3. Ποια η διαφορά του A1 33 αφού ήδη βγάζει Α1 32 και Α1 34
Εν γένει νομίζω η σειρά fast για να δικαιολογήσει την ονομασία της έχει λίγο πιο τσιμπημενα φυσίγγια.
Έχω ρίξει το 2016-17 (που αγοράζαμε ότι βρίσκαμε ;) ) το Gm3 Fast και μου είχε φανεί σκληρουτσικο με το δικαννο παρότι καταχείμωνο.
Ο πατέρας μου έχει ρίξει και το Α1 Fast στα μπασιματα, αλλά μετά το γύρισε στο Α134.
Το prima νομίζω μέχρι πρότινος το εξήγαγε μόνο.
Στην 1.συγκριση ήμουν έτοιμος να σου πω βάλε μέσα και το Bravo32, που γεμιζοταν με 1.55χ32 Gm3 και 688 αν θυμάμαι καλά, αλλά μπαίνοντας τώρα στο σάιτ είδα να έχει D20. Αν ισχύει και δεν έχει γίνει το πινακακι κόπυ-πάστε (αλά πολακης) απ' το επετειακό Tordo :)
S4 Fast δεν το έχω πετύχει ποτέ, αλλά αν κάτσει θα το δοκιμάσω.
 
Βλεπετε ομως κατι οτι τα χρωματα ειναι πολυ εντονα να τραβανε το ματι πανω τους τιμες πολυ καλες βλεπω οφειλω να παραδεχτω
Αυτό ισχύει φιλε μου......έχω παρατηρήσει και εγώ ότι τα κουτιά είναι τόσο προσεγμένα και ομορφα που σου τραβάνε την προσοχή, όμως όταν ανοίξεις και δεις το εσωτερικό ξενερώνεις.....εγώ τουλάχιστον. Για παράδειγμα πήρα τα Α1 32gr και τα super tordo32gr και μολις ανοιξα τα κουτιά να δω τα φυσιγγια χαλαστηκα λίγο, γιατί οι κάλυκες ειναι στο ένα maxam αν δεν κάνω λάθος και στο άλλο Nobel sport αλλά ίδιοι με τους maxam επιφανειακα οι οποιοι είναι πολύ λεπτοί και μερικές φορές σχιζονται. Επίσης τα γραμματα ισα που αχνοφαινονται και αφού τα έβαλα δυο φορές στην φυσιγγιοθήκη άρχισαν να ξεβάφουν.
 
Εν γένει νομίζω η σειρά fast για να δικαιολογήσει την ονομασία της έχει λίγο πιο τσιμπημενα φυσίγγια.
Έχω ρίξει το 2016-17 (που αγοράζαμε ότι βρίσκαμε ;) ) το Gm3 Fast και μου είχε φανεί σκληρουτσικο με το δικαννο παρότι καταχείμωνο.
Ο πατέρας μου έχει ρίξει και το Α1 Fast στα μπασιματα, αλλά μετά το γύρισε στο Α134.
Το prima νομίζω μέχρι πρότινος το εξήγαγε μόνο.
Στην 1.συγκριση ήμουν έτοιμος να σου πω βάλε μέσα και το Bravo32, που γεμιζοταν με 1.55χ32 Gm3 και 688 αν θυμάμαι καλά, αλλά μπαίνοντας τώρα στο σάιτ είδα να έχει D20. Αν ισχύει και δεν έχει γίνει το πινακακι κόπυ-πάστε (αλά πολακης) απ' το επετειακό Tordo :)
S4 Fast δεν το έχω πετύχει ποτέ, αλλά αν κάτσει θα το δοκιμάσω.
Το prima υπήρχε και αυτό για ένα διάστημα στα καταστήματα.Εξαιρετικό με δίκαννο στην έναρξη.
 
Back
Top