Τεχνικές σκόπευσης με λειόκαννο

Δοκιμασα για πρωτη φορα τη μεθοδο swing through μετα που ειδα το πιο πανω βιντεο με τον χοντρουλη κυριο😇.Μπορω να πω οτι εχει απολυτο δικιο,συνηθως ριχνω παντα μπαινοντας μπροστα απο τον στοχο.Η διαφορα που ειδα στις τραβερσες μεγαλη.Εσεις ποια μεθοδο προτιματε-δουλευετε περισοτερο;
 
Δοκιμασα για πρωτη φορα τη μεθοδο swing through μετα που ειδα το πιο πανω βιντεο με τον χοντρουλη κυριο😇.Μπορω να πω οτι εχει απολυτο δικιο,συνηθως ριχνω παντα μπαινοντας μπροστα απο τον στοχο.Η διαφορα που ειδα στις τραβερσες μεγαλη.Εσεις ποια μεθοδο προτιματε-δουλευετε περισοτερο;
Παντα swing through και πουλ εγουει ριχνω
Απλα με μια παραλλαγη
Συμηθως ειμαι λιγο κατω απο τον στοχο και ανεβαινω πανω του καιως προσπερνω ετσι δεν τον χανω απο το οπτικο μου πεδιο
Με την maintain lead ποτε δεν τα βρηκαμε
Εχω κανει καποιες επιτυχημενες βολες αλλα δεν ειμαι οπαδος της

Στις μακρινες βολες θεωρειτε πολυ ανωτερη και αρκετοι δασκαλοι σκοποβολης της συστηνουν

Παραξενευτηκα η αληθεια οταν τον ακουσα στο βιντεο να το λεεη
Νομιζα οτι ριχνει maintain lead
 
Παντα swing through και πουλ εγουει ριχνω
Απλα με μια παραλλαγη
Συμηθως ειμαι λιγο κατω απο τον στοχο και ανεβαινω πανω του καιως προσπερνω ετσι δεν τον χανω απο το οπτικο μου πεδιο
Με την maintain lead ποτε δεν τα βρηκαμε
Εχω κανει καποιες επιτυχημενες βολες αλλα δεν ειμαι οπαδος της

Στις μακρινες βολες θεωρειτε πολυ ανωτερη και αρκετοι δασκαλοι σκοποβολης της συστηνουν

Παραξενευτηκα η αληθεια οταν τον ακουσα στο βιντεο να το λεεη
Νομιζα οτι ριχνει maintain lead
Εχω ριξει περιστασιακα σουινγκ θρου αλλα 99% ριχνω maintain.Χτες πηγα σκοπευτηριο για να δοκιμασω τα καινουρια τσοκ gemini που αγορασα και ειπα να δοκιμασω αυτο που ειπε στο βιντεο ο Ντιγκγουιντ οτι η maintain δεν προσφερει σταθερα αποτελεσματα σε σχεση με τη σουινγκ θρου και πραγματικα εντυπωσιαστηκα με τα αποτελεσματα.Στις τραβερσες ειτε με την πρωτη ειτε με τη δευτερη δεν εχασα πιατακι.Μονο σε 2 μηχανες οι οποιες εριχναν το πιατακι απο μπροστα σαν το τραπ δεν τα πηγα καλα οσο κι αν προσπαθησα ειτε στο ανεβασμα ειτε στο κατεβασμα του πιατου.Για να φανταστεις μου λεει η κορη μου που εριχνε τα πιατα , μπαμπα εισαι πολυ καλος τελικα😝
 
Last edited:
Back
Top