Τα πάντα για τα τσοκ

Τα τσοκ της briley έχουν χτυπημένο το logo της εταιρείας επάνω τους. Γίνεται να ξεθωριάσει αυτό; Δεν είναι γραμμένο με laser επάνω; Σαν και αυτό πρέπει να είναι.
https://www.briley.com/p-51924-benelli-crio-plus-ported-choke-12-gauge.aspx
Καί τα δικά μου έχουν κτυπημένη την εταιρεία επάνω τους.
Αυτά ή τριφτηκαν με ατσαλομαλλο για γερο καθάρισμα ή προέρχονται από κάποιο όπλο στο οποίο τα βάζει η εταιρεία αλλά χωρίς λόγκο για να τα παίρνει φθηνότερα από πχ την Βriley. Αυτό μου φαίνεται πιθανότερο.
 
Μου έδωσε ένας φίλος ένα μαύρο τρυπητο Briley MOD ίδιο με τα τρυπητα αριστερά.
Τέτοια μου μοιάζουν και τα δικά σου,φαίνονται ποιοτικές κατασκευές και σε άριστη κατάσταση.
Αγορά του 2006
 

Attachments

  • IMG_20240523_121649.jpg
    IMG_20240523_121649.jpg
    196,4 KB · Προβολές: 47
Τα λέει σωστά;
Για μενα λεει μλκς.Ο κ . Αιγινιτης εχει πολλα καλα βιντεακια σχετικα με τις τεχνικες σκοπευσης, αλλα τωρα αυτο το 5-6% διαφορα που λεει, το βρισκεις και σε φυσιγγια στο ιδιο κουτι με το ιδιο τσοκ.Απλα να κανουμε ενα βιντεακι
 
Τα λέει σωστά;
Σωστότατα τα λέει ,γιατί ότι διάφορες και να έχεις από άλλους παράγοντες το τσοκ που έχει καλύτερη απόδοση καλύτερη θα συνεχίσει να έχει με το συγκεκριμένο φυσίγγι που ρίχνεις.Και όπως πρέπει να καταλάβει κάποιος γιατί άφησε το υπονοούμενο ότι στην πραγματικότητα του τι κάνει μια ντουφέκια το βλέπεις στο τερέν όχι στα χαρτόνια στο μονοδιάστατο χαρτόνι έχεις μια πρώτη άποψη τίποτε παραπάνω η ολοκληρωμένη βγαίνει στο κυνήγι.
 
Σωστότατα τα λέει ,γιατί ότι διάφορες και να έχεις από άλλους παράγοντες το τσοκ που έχει καλύτερη απόδοση καλύτερη θα συνεχίσει να έχει με το συγκεκριμένο φυσίγγι που ρίχνεις.Και όπως πρέπει να καταλάβει κάποιος γιατί άφησε το υπονοούμενο ότι στην πραγματικότητα του τι κάνει μια ντουφέκια το βλέπεις στο τερέν όχι στα χαρτόνια στο μονοδιάστατο χαρτόνι έχεις μια πρώτη άποψη τίποτε παραπάνω η ολοκληρωμένη βγαίνει στο κυνήγι.
Σε αυτό μπορώ να συμφωνήσω.. με το μπελ ενώ ήταν σχεδόν ίδιο με τον κύλινδρο στο κυνήγι δεν τα βρήκαμε ποτέ
 
Ποιο τσοκ ειναι καλυτερο αυτο που εχει 70% με γεματο κεντρο και φτωχη περιφερεια ή αυτο που εχει 60% και ομοιομορφη κατανομη σε μια δεδομενη αποσταση?
 
Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει το mid range της anaconda σε winchester? Αν ναι παρακαλώ να μου γράψει εντυπώσεις
Σε Browning fusion evolve με 18.7 αυλό, απλά ΆΨΟΓΟ!! Σε 18.8 αυλό θα βγαίνει λίγο πιο κλειστό. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΌ τσοκ, σου κάνει τα χατίρια, είναι το αγαπημένο μου!! ΌΜΩΣ, αυτά περί φρεναρίσματος του βύσματος, κοντή άτρακτος κτλ , ΔΕΝ ΙΣΧΎΟΥΝ!!!
 
Back
Top