ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Δεν σε φοβάμαι εσένα θα τις κανονίσεις αύριο καλά τις προστυχες.
Τις κανονισα χθες φιλε τις κυριες...
περιμένουμε σύγκριση τον δυο tsok ίδια φυσίγγια ίδια μετρα να δούμε τις διαφορα αν υπάρχει και την συγκέτρωση τους..σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς φιλε μου
Γιαννη σε μερικα φυσιγγια εχω καλυτερες συγκεντρωσεις με το goose αλλα αυτο που κανει την διαφορα ειναι οτι βγαζει μεγαλυτερη δυναμη στη τουφεκια.
Κουκλί το G3 Alex,πράγματι σκέτο κανόνι!!!!
Ναι οντως φοβερο το ατιμο
Αλέξανδρε, καλορίζικο....
Ευχαριστω φιλε
Αντρικά όπλα ...
Παιχνιδι για μεγαλα παιδια...
Αλέξανδρε , καλορίζικο και ακόμα καλύτερα καψίματα εύχομαι !!!
Κωστα τα ειδες τα καψιματα το πρωι που ημασταν παρεουλα
ρε συνονόματε με έχεις τρελάνει με το οπλο και τα τσοκ σου.
Ψήνομαι για ρεμι αλλά ακόμα δεν εχω κανει κίνηση.
να τα ευχαριστηθείς......
Κανε κινηση και δεν θα μετανιωσεις, παρε μια versa max
 
Γιαννη σε μερικα φυσιγγια εχω καλυτερες συγκεντρωσεις με το goose αλλα αυτο που κανει την διαφορα ειναι οτι βγαζει μεγαλυτερη δυναμη στη τουφεκια.

το τσοκ τις KICKS που έχεις είναι το KICKS BUCK KICKER..και το έχουνε κατασκευάσει ειδικά για δράμια

το Patternmaster Code Black Goose δεν λέει κάπου ότι μπορεί να ρίξει δράμια πρώτον.. και δεύτερον πως μπορούμε να συγκρίνουμε ένα τσοκ για δράμια με ένα τσοκ για σκάγια..
το τσοκ Code Black Goose είναι παρα πολύ καλο απλά ρωτάω αν η σύκριση είναι σωστή

ερώτηση.. σκέφτεσαι να ρήξης δράμια με το Patternmaster Code Black Goose..αν η απάντηση είναι ναι ..σε παρακαλώ θέλω πολύ γιατί με ενδιαφέρει να δω και από τα δυο τσοκ τι συγκέτρωση βγάζουνε
αν πράγματι έχει μεγαλύτερη ενέργεια ( δύναμη )το Patternmaster Code Black Goose θέλω να δω τι θα κάνει στα δράμια..θα τα σκορπίσει??

περιμένω μέσα στην εβδομάδα να μου έρθει το KICKS CHOKE BERETTA OPTIMA HP BUCK KICKER FULL-CAMO
θα σου πω εντυπώσεις

Camo-Collection-Header-large.png
 
το τσοκ τις KICKS που έχεις είναι το KICKS BUCK KICKER..και το έχουνε κατασκευάσει ειδικά για δράμια

το Patternmaster Code Black Goose δεν λέει κάπου ότι μπορεί να ρίξει δράμια πρώτον.. και δεύτερον πως μπορούμε να συγκρίνουμε ένα τσοκ για δράμια με ένα τσοκ για σκάγια..
το τσοκ Code Black Goose είναι παρα πολύ καλο απλά ρωτάω αν η σύκριση είναι σωστή

ερώτηση.. σκέφτεσαι να ρήξης δράμια με το Patternmaster Code Black Goose..αν η απάντηση είναι ναι ..σε παρακαλώ θέλω πολύ γιατί με ενδιαφέρει να δω και από τα δυο τσοκ τι συγκέτρωση βγάζουνε
αν πράγματι έχει μεγαλύτερη ενέργεια ( δύναμη )το Patternmaster Code Black Goose θέλω να δω τι θα κάνει στα δράμια..θα τα σκορπίσει??

περιμένω μέσα στην εβδομάδα να μου έρθει το KICKS CHOKE BERETTA OPTIMA HP BUCK KICKER FULL-CAMO
θα σου πω εντυπώσεις

Camo-Collection-Header-large.png
Το buck kicker ειναι σαν το smoke και το high flyer απλα ειναι βαμμενο μαυρο σε σχεση με το smoke και ριχνει απο δραμια μεχρι 9 η 10 νουμερο αν θες, απλα ειναι και το θεμα μαρκετινγκ στη μεση για να πουλησουν περισσοτερα τσοκ. Το goose ριχνει κι αυτο οτι ριχνει το buck kicker με τη διαφορα οτι ριχνει και ατσαλινα ενω το kicks οχι.

Pick your favorite shot size to use which can range from 8 to BB Non-Toxic/Steel and Lead 8 to 000 Buck. CODE BLACK GOOSE tubes only come in a Non-Reflective...
 
με την παραλαβή του BUCK KICKER FULL θα γίνει η σύγκριση το KICKS CHOKE BERETTA OPTIMA HP BUCK KICKER FULL
με το KICKS CHOKE BERETTA OPTIMA HP SMOKE LF
για να δούμε τι θα δούμε

με τηλεφωνική συζητείς με το μαγαζί Ehunter
μετρήσανε το BUCK KICKER FULL και το SMOKE LF και μου είπανε ότι έχουνε την ίδια σύσφιξη
αν ισχύει αυτό το ένα να είναι FULL το άλλο LF και να είναι τα ίδια σε σύσφιξη αλλα μιλάμε για δυο διαφορετικούς τύπους tsok..τότε δεν ισχύει αυτό που τόσο καιρό λέμε εδώ μέσα ότι η παίρνεις smoke η παίρνεις BUCK KICKER είναι το ίδιο
τα παιδιά το ζυγίσανε και το βρήκανε κοντά στα 35 γραμμάρια πιο βαρυτερο το BUCK KICKER FULL
θα τσεκαριστεί το θέμα κάποιος κοροϊδεύει εκτος και αν ο πρώτος εισαγωγέας στην ελλάδα που πουλούσε τα KICKS μαs δούλευε κανονικά δεν μπορεί να έβγαλε ένα tsok να δώσανε 5 διαφορετικές ονομασίες για 5 διαφορετικά κυνήγια και να είναι όλα τα ίδια
Smoke
Gobblin' Thunder
High Flyer
Buck Kicker
Howler


δηλαδή το FULL BUCK KICKER αν εχει ίδιο τσοκαρισμα με ένα LF SMOKE τότε πως λέγανε ότι η παίρνεις το SMOKE το LF η παίρνεις το LF το BUCK KICKER είναι το ίδιο think
εκτος και αν τα παιδιά απο το Ehunter κάνανε κάποιο λάθος στην μέτρηση για αυτό λέω ότι με το που θα έρθει θα τσεκαριστεί
 
αλεξ. για V3 ελεγα η Versamax είναι πολύ βαρια ….. εχει διαφορα το 18,5 με το 18,7?????
Καμία σχέση το V3 με το versa. Οχι μόνο στον αυλό, αλλά στα πάντα . Από κάνη κλείστρο , εσωτερικά τμήματα, βάρος κτλ. Το versa είναι απλό σαν benelli. Tο V3 πολύπλοκο εσωτερικά ,αχρωμιωτο , 18,55 , κι όχι super magnum
 
με την παραλαβή του BUCK KICKER FULL θα γίνει η σύγκριση το KICKS CHOKE BERETTA OPTIMA HP BUCK KICKER FULL
με το KICKS CHOKE BERETTA OPTIMA HP SMOKE LF
για να δούμε τι θα δούμε

με τηλεφωνική συζητείς με το μαγαζί Ehunter
μετρήσανε το BUCK KICKER FULL και το SMOKE LF και μου είπανε ότι έχουνε την ίδια σύσφιξη
αν ισχύει αυτό το ένα να είναι FULL το άλλο LF και να είναι τα ίδια σε σύσφιξη αλλα μιλάμε για δυο διαφορετικούς τύπους tsok..τότε δεν ισχύει αυτό που τόσο καιρό λέμε εδώ μέσα ότι η παίρνεις smoke η παίρνεις BUCK KICKER είναι το ίδιο
τα παιδιά το ζυγίσανε και το βρήκανε κοντά στα 35 γραμμάρια πιο βαρυτερο το BUCK KICKER FULL
θα τσεκαριστεί το θέμα κάποιος κοροϊδεύει εκτος και αν ο πρώτος εισαγωγέας στην ελλάδα που πουλούσε τα KICKS μαs δούλευε κανονικά δεν μπορεί να έβγαλε ένα tsok να δώσανε 5 διαφορετικές ονομασίες για 5 διαφορετικά κυνήγια και να είναι όλα τα ίδια
Smoke
Gobblin' Thunder
High Flyer
Buck Kicker
Howler


δηλαδή το FULL BUCK KICKER αν εχει ίδιο τσοκαρισμα με ένα LF SMOKE τότε πως λέγανε ότι η παίρνεις το SMOKE το LF η παίρνεις το LF το BUCK KICKER είναι το ίδιο think
εκτος και αν τα παιδιά απο το Ehunter κάνανε κάποιο λάθος στην μέτρηση για αυτό λέω ότι με το που θα έρθει θα τσεκαριστεί
Οταν εχεις το buck στα χερια σου μετρησε το για να δουμε τι συσφιξη εχει γιατι μπορει να εχει γινει καποιο λαθος.
Τα smoke για καθε οπλο τα δινει σε
.35 Full - 8.8
.30 LF - 7.6
Το xfull ειναι .40 - 1.01 οσο ακριβως ειναι και το δικο μου buck kicker και το LF που ειχα εβγαινε εκει 7,7 νομιζω λιγο πιο κατω απο 8 δεκατα.
Αρα δεν νομιζω να εχει παιξει θεμα απατης απο καποιον...
Τα high flyer ειναι αρκετα πιο ανοιχτα απο την ονομαστικη τους συσφιξη γιατι ειναι για ατσαλινα, τα Gobblin Thunder απο την αλλη εχουν τρελες συσφιξεις γιατι ειναι τσοκ γαλοπουλας και δεν εχουν καμια σχεση με τα υπολοιπα.
Εχουν συσφιξεις 1.6 και 1.7
Αλεξανδρε δεν εχω ψαξει για τις διαφορες που εχουν τα δυο οπλα αλλα σε καλυψε ο Νικολας.
 
To goblin θα πάρω για κουρουνες που καθονται στα 80 μέτρα και νιωθουν άνετες
Δεν περνεις κανενα αλλο καλυτερα ρε Νικο?
Θα θελει και περιεργα φυσιγγια πιστευω αυτο για να δουλεψει καλα.
Αλλα τωρα που το σκεφτομαι παρε ενα να δουμε κι εμεις τι κανει...;)
 
Τις κανονισα χθες φιλε τις κυριες...

Γιαννη σε μερικα φυσιγγια εχω καλυτερες συγκεντρωσεις με το goose αλλα αυτο που κανει την διαφορα ειναι οτι βγαζει μεγαλυτερη δυναμη στη τουφεκια.

Ναι οντως φοβερο το ατιμο

Ευχαριστω φιλε

Παιχνιδι για μεγαλα παιδια...

Κωστα τα ειδες τα καψιματα το πρωι που ημασταν παρεουλα

Κανε κινηση και δεν θα μετανιωσεις, παρε μια versa max
Αυτήν την έβγαλε φάουλ η ίδια η εταιρία???
 
Καλημέρα και καλή εβδομάδα από που μπορεί να παραγγείλει κάποιος τσοκ από το εξωτερικό για παράδειγμα ένα διασπορεα;Επίσης ήθελα να ρωτήσω τσοκ από berreta κάνουν σε benelli με crio plus.
 
Συνάδελφοι ήθελα να ρωτήσω κατά την γνώμη σας ποιο τσοκ είναι καλό για περπατητο τσίχλας εκτός τα μαμισια της κάθε εταιρείας;
 
Ειδικών αποστολών ......... δεν βαζω τέτοια στα περπατητα μου! θα ψαχνω τα πουλιά σε κομμάτια
Έλα ντε για ποιο οπλο ? Όλο το 20αρι ρίχνω.my man.

εγώ έχω πάει ένα βήμα παρακάτω το περπατητό ,,και κυνηγάω με φρενάτο,,,πωπω μαζοχισμός .sarcastic.
 
εγώ έχω πάει ένα βήμα παρακάτω το περπατητό ,,και κυνηγάω με φρενάτο,,,πωπω μαζοχισμός .sarcastic.
Μια φορα έβαλα lf στην μαξους σε περπατητο και σπασανε τα νευρα μου μια τα έχανα μια τα διαλουσα . Στα περιστερια ότι δοκιμασω από σφυχτα και εκεί το πρώτο διασποράς γιατί πέφτουν πανω μου έτσι όπως κάθομαι.
 
Back
Top