ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΟΚΑΣ.

Δεν ξέρω αν είχε τύχει να ρίξεις... Τα έφερνε εδώ στο νησί ένα πολύ μικρό μαγαζι, τα western... Δυναμιτες ήταν πολύ σκληρά ομολογώ, καμία σχέση με τα max τα οποία ήταν εντελώς άλλης φιλοσοφίας...
Oχι δεν έτυχε... Πάντως στην ταινία που τα είχα δει να πρωταγωνιστουν καλοκαιριάτικα φαινόταν πως κλωτσουσαν αρκετά.....
Κ όπως ξαναειπα αυτή η συνεργασία δεν κράτησε πολυ....

Και η μοναδική διαφήμιση.....

IMG_20210328_192846.jpg
IMG_20210328_192857.jpg

konstantinos

Moderator
Περιοχή
BRONX
Oχι δεν έτυχε... Πάντως στην ταινία που τα είχα δει να πρωταγωνιστουν καλοκαιριάτικα φαινόταν πως κλωτσουσαν αρκετά.....

View attachment 25237
View attachment 25238
Τα πάνω κουτιά είναι αμερικανικά όπως και τα φυσιγγια δίπλα , τα κάτω θα ήταν του Στόκα , αργότερα φαινεται τα πήραν οι Ιταλοί γεμίζοντας τα με τις ίδιες ονομασίες έως σήμερα ( αν δεν κάνω λάθος τώρα πρέπει να γεμίζονται στην Γαλλία ) .

Ποτε δεν τα βρηκα με τα φυσηγγια του ..μονο λιγο το μετεο μου αρεσε
ακριβως αυτο, θυμαμαι χαρακτηριστικά ενα πρωινο με παγωνια και υγρασια να κανω αγώνα δρόμου με τα κοψοφτερα κοτσυφια στα χορταρια. φυσιγγι max double 8-10

Όνομα
Δημητρης
S32 , S30 και meteo τα εριχνα με το τσουβαλι. Με τα S32 σε νο10 έκανα το πρώτο μου όριο στις τσιχλες. Με τα meteo μια χρονιά με τον ξάδερφο μου κάναμε πράγματα και θαυματα. Την επόμενη φορτώσαμε μπόλικα αλλά καμία σχέση με τα προηγούμενα και φάγαμε φόλα και ήταν η τελευταία φορά που πήρα φυσίγγια του Στοκα.

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ

View attachment 25237
View attachment 25238
Εχω παρα πολλα κυνηγετικα περιοδικα με το παλιοτερο του 1936 κ καθε φορα που ανεβαζεις αυτες τις διαφημισεις μου θυμιζεις ωραιες εποχες.... Να ξερεις αν καποια στιγμη αναγκαστω να τα αποχωριστω μιας κ εχω καιρο να τα ξεφυλισω θα στα κανω δωρο γιατι νομιζω θα τα εκτιμησεις περισσοτερο απο οποινδηποτε αλλο ξερω, ειλικρινα στο λεω....

Εχω παρα πολλα κυνηγετικα περιοδικα με το παλιοτερο του 1936 κ καθε φορα που ανεβαζεις αυτες τις διαφημισεις μου θυμιζεις ωραιες εποχες.... Να ξερεις αν καποια στιγμη αναγκαστω να τα αποχωριστω μιας κ εχω καιρο να τα ξεφυλισω θα στα κανω δωρο γιατι νομιζω θα τα εκτιμησεις περισσοτερο απο οποινδηποτε αλλο ξερω, ειλικρινα στο λεω....
Σε ευχαριστώ πολυ και μονο που σου περασε απο το μυαλό κάτι τέτοιο.........

Το ξερω πως έχεις κ εσυ πολλα περιοδικα....
Κάπου είχα δει κ μια ερώτηση σου στο κ+σ όταν ήσουν πιτσιρικας για τα αεροβολα...

Σε ευχαριστώ πολυ και μονο που σου περασε απο το μυαλό κάτι τέτοιο.........

Το ξερω πως έχεις κ εσυ πολλα περιοδικα....
Κάπου είχα δει κ μια ερώτηση σου στο κ+σ όταν ήσουν πιτσιρικας για τα αεροβολα...
Φακελωμένους μας έχεις Τάσο! :)