Συρτή (Αφρού & Βυθού)

Ακόμα δε ...οι τσιπούρες???
Οι τσιπούρες φίλε μου ήταν για μια εβδομαδα και μετά τις έχασα αλλά τις γλεντησα καλά και μια φωτό από το τελευταίο ψάρεμα,το ψυγείο είναι 70 λίτρα....
Τώρα θα ασχοληθώ μόνο με τα μαγιάτικα και κανά γοφαρι...
 
Οι τσιπούρες φίλε μου ήταν για μια εβδομαδα και μετά τις έχασα αλλά τις γλεντησα καλά και μια φωτό από το τελευταίο ψάρεμα,το ψυγείο είναι 70 λίτρα....
Τώρα θα ασχοληθώ μόνο με τα μαγιάτικα και κανά γοφαρι...
Τι δόλωμα?
 
Αμαν γομαρες..αυτα ειναι...shake hands.
Απο οτι εχω ακουσει φημιζετε η Πρεβεζα για τις λιτσες..γυαλωνουν αρκετα κ μεγαλα ψαρια κ τα ψαρευουν κ απεξω στις παραλιες..ισχυει Χρηστο?
Ισχύει Τάσο. Έχω γνωστούς που πάνε εκεί για αυτά τα ψαρια!
 
Αμαν γομαρες..αυτα ειναι...shake hands.
Απο οτι εχω ακουσει φημιζετε η Πρεβεζα για τις λιτσες..γυαλωνουν αρκετα κ μεγαλα ψαρια κ τα ψαρευουν κ απεξω στις παραλιες..ισχυει Χρηστο?
Τάσο όπως είπε και ο Βασίλης ισχύει φίλε,για παράδειγμα να σου πω, πρίν 3 χρόνια στα 2 μέτρα νερό έπιασα ψάρι 26 κιλά.
 
Έχοντας πιάσει αρκετές μικρές λιτσες και γνωρίζοντας τι μάχη δίνουν, πραγματικά δυσκολεύομαι να φανταστώ τι μπορεί να γίνεται με αυτές .fishing.
Μπράβο ρε Χρηστάρα, πρόσπαθω να φανταστώ μάχη...
Μάγκες πάρα πολύ δυνατό ψάρι με απίστευτα τραβήγματα και σε έχει συνέχεια στην τσίτα, αυτή τη στιγμή τα χέρια μου δεν τα νιώθω και μου τα τρίβει η κόρη μου....
 
Τάσο όπως είπε και ο Βασίλης ισχύει φίλε,για παράδειγμα να σου πω, πρίν 3 χρόνια στα 2 μέτρα νερό έπιασα ψάρι 26 κιλά.
Λογικα θα κυνηγανε κεφαλοπουλα που υποτιθεται οτι ειναι κ ο αγαπημενος τους μεζες..
Θυμαμε παλια που ειχα παει με εναν να σηκωσουμε ενα παραγαδι για σαργους στην ακρη με τα κουπια γιατι ειχε χαλασει η μηχανη..μπροστα μας σε πολυ ρηχα νερα ξεπροβαλε ενα πτερυγιο σαν..καρχαριας..
Πηγε λιγο παρακατω κ εξαφανιστηκε..
Μαλλον να ηταν λιτσα..Δεν μου εχει τυχει αλλη φορα κατι τετοιο...
 
Back
Top