Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Κατ αρχήν το high flyer είναι πρωτίστως για ατσάλινα αλλά δουλεύει και μολύβδινα.το smoke είναι για μολύβδινα βγαίνει σε όλες τις συσφιξεις αλλά δεν ρίχνουν όλες οι συσφιξεις ατσάλινα.π.χ το high flyer full ρίχνει και τα 2 το smoke full όχι.καθ ότι λοιπόν το high flyer mod π.χ είναι για ατσαλινα ισούται θεωρητικά με το smoke ic στα μολυβδινα κατεβαίνει περίπου δηλαδή μια σύσφιξη κάτω.ελπιζω να έγινα κατανοητός χρηστο
Κατανοητότατος Ευριπίδη. :)
Ρωτάω λοιπόν αν έχουμε το ίδιο όπλο, ίδια φυσίγγια, ίδιο πίνακα, ρίχνοντας με high flyer mod και smoke ic που όπως γράφεις είναι η αντιστοιχία τους, θα δούμε διαφορές στις τουφεκιές ή θα είναι και οι δυο πανομοιότυπες (στο μέτρο του δυνατού); think
 
Κατανοητότατος Ευριπίδη. :)
Ρωτάω λοιπόν αν έχουμε το ίδιο όπλο, ίδια φυσίγγια, ίδιο πίνακα, ρίχνοντας με high flyer mod και smoke ic που όπως γράφεις είναι η αντιστοιχία τους, θα δούμε διαφορές στις τουφεκιές ή θα είναι και οι δυο πανομοιότυπες (στο μέτρο του δυνατού); think
Δε θα δεις αισθητές διαφορές.το έχω κάνει στη 391.δουλευουν και τα 2 άψογα όλα τα νούμερα σκαγίων
 
Και παρόλο που ο φίλος μου ο Παύλος είναι θαυμαστής του smoke skeet προσωπικά όταν θα ξαναπάρω kicks θα είναι το φουλ και μόνο αυτό γιατί θεωρώ ότι είναι ένα τσοκ ειδικών καταστάσεων και για συγκεκριμένα πράματα αλλά αυτό είναι εντελώς προσωπική άποψη.αν ήμουν υδροβιος θα χτύπαγα ένα high flyer full ευκολα
 
Γιούρι λίγο πριν την έναρξη θα τσιμπήσω ένα full για την fabarm,τώρα η kicks θα είναι η comp n choke που θέλω να δοκιμάσω
Παύλο απ' όσο γνωρίζω αυτά τα 2 δεν πρέπει να έχουν και πολύ μεγάλες διαφορες
 
Γιούρι λίγο πριν την έναρξη θα τσιμπήσω ένα full για την fabarm,τώρα η kicks θα είναι η comp n choke που θέλω να δοκιμάσω

Παύλο απ' όσο γνωρίζω αυτά τα 2 δεν πρέπει να έχουν και πολύ μεγάλες διαφορες
Παρατηρώ μεγάλες ομοιότητες μεταξύ των Kicks και comp n choke και ως προς την εμφάνιση των τσοκ (εκτός από το σχήμα των τρυπών) αλλά και ως προς την εικόνα, τη φιλοσοφία και τον σχεδιασμό των site των δυο εταιρειών. Κάνω λάθος;
 
Παρατηρώ μεγάλες ομοιότητες μεταξύ των Kicks και comp n choke και ως προς την εμφάνιση των τσοκ (εκτός από το σχήμα των τρυπών) αλλά και ως προς την εικόνα, τη φιλοσοφία και τον σχεδιασμό των site των δυο εταιρειών. Κάνω λάθος;
Ίδια εταιρεία είναι σαν sub Brand
 
Γιατί να ρίξει κάποιος μάλλινη με φρένου; Υπάρχει λόγος να φρενάρει η τάπα;
Το comp δεν ειναι φρενου ασε τι λενε το βυσμα βγενει ατοφιο σαν να το εριξες με κανονικο τσοκ και παει πολυ μακρια εχει ενα πολυ μικρο φρεναρισμα καμια σχεση με κικς αλλα τι μαληνη τη παει πολυ καλα δεν γνωριζω το λογο πολυ καλητερα απο συμβατικο τσοκ με την ιδια συσφιξη
 
μέσα στο τσοκ code black duck υπάρχει δακτύλιος με 4 εξογκώματα που συγκρατουν το συγκεντρωτήρα.
Υπαρχει παραμόρφωση του συγκεντρωτήρα αλλα δεν γίνεται σαν τον συγκεντρωτήρα απο το κικκς.
Το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει περισσότερο απο τον συγκεντρωτήρα.
 
Εχει κάποιος να μας δείξει μια φωτό πως βγαίνει το πλαστικό βύσμα από code black duck ή goose?
Το goose τους χαλαει περισσοτερο τους συγκεντρωτηρες γιατι φρεναρουν και οι εγκοπες που εχει μεσα αλλα και οι τρυπες κοβουν σαν ξυραφια, το ιδιο και το duck βεβαια
P1AFCxJ.jpg
aS1701A.jpg
 
Back
Top