Σουγιάδες και Μαχαίρια

To τελευταίο με Reverse tanto απόληξη όπως τα ιαπωνικά kiritsuke και bunka, αλλά με λάμα που θυμίζει guoto. Πολύ ενδιαφέρον και όμορφο.
Αυτό είναι για πάρτη μου τα νύχια μου όταν κόβω λαχανικά.

Θέλω κι εγώ! .big smile.
Τι θέλεις εσύ τέκνο μου, .big smile.1η Απρίλη θα είμαι Αθήνα . Θα κανονίσω να φάμε πρόβατο. ;)
 
Αυτό είναι για πάρτη μου τα νύχια μου όταν κόβω λαχανικά.


Τι θέλεις εσύ τέκνο μου, .big smile.1η Απρίλη θα είμαι Αθήνα . Θα κανονίσω να φάμε πρόβατο. ;)
Δεν πιστεύω να είναι πρωταπριλιάτικο, γιατί εγώ αυτά τα παίρνω τοις μετρητοίς...bbq2
 
Στην έννοια λοιπόν του όπλου κατά τον νόμο ανήκουν, πέρα από τα κλασικά είδη όπως (περίστροφα, πιστόλια, ημι-αυτόματα και αυτόματα όπλα, καραμπίνες, κυνηγετικά και αεροβόλα), όλα τα αντικείμενα που είναι κατάλληλα για επίθεση ή άμυνα. Όπλο λοιπόν κατά το νόμο αποτελεί, οτιδήποτε είναι ικανό να βλάψει το ανθρώπινο σώμα και να προκαλέσει σοβαρό τραυματισμό ή και θάνατο.
Έχω κάτι κατσαβίδια σειρά...για αυτόφωρο:D
 
Έχω κάτι κατσαβίδια σειρά...για αυτόφωρο:D
Αναλογως τις συνθηκες και την ψυχολογικη κατασταση του οργανου της ταξης, αμα γυαλιζει και λιγο το ματι σου, το αυτοφωρο δεν το γλιτωνεις.....
Τι κατσαβιδια, επωνυμα ή σειρας?
 
Οι νόμοι δεν είναι ξεκάθαροι, γι αυτό δημιουργούνται παρανοήσεις. Ότι ναναι, όπως όλα. Κουβαλάω πάντα μαζί μου ένα σουγιά victorinox μεσαίου μεγέθους, χωρίς να κλειδώνει η λάμα όταν είναι ανοιχτή. Αν ήμουν στην Αγγλία ή Γερμανία, όλα καλά. Στην Ελλάδα όπως το ερμηνεύσει αυτός που κάνει τον έλεγχο.
 
Back
Top