Σουγιάδες και Μαχαίρια

Ετσι και δω μαχαιρι ακονιστο θα πω να πεσει ομαδικο μπαν να ξηγιωμαστε
Δεν εχετε αφησει πετρα .big smile.
Η γυναίκα μου αγόραζε φαγητά και εγώ πέτρες.
Μου λέει ... τι είναι αυτά ;
Πέτρες Σάμου της απαντάω ...
Με κοιτάζει ... Δεν πας καλά μου λέει αχαχαχα
 
Η γυναίκα μου αγόραζε φαγητά και εγώ πέτρες.
Μου λέει ... τι είναι αυτά ;
Πέτρες Σάμου της απαντάω ...
Με κοιτάζει ... Δεν πας καλά μου λέει αχαχαχα
Εγώ τα ακονιζω μπροστά της.....με μισό μάτι με κοιτάζει.🤣🤣
 
Που να τολμήσει να πει κουβεντα…:p
Ξέρουνε αυτές που πρέπει και που δεν πρέπει να μιλήσουν για να σου κάνουν τα νεύρα τσαταλια.Εγω πάντως δεν το βάζω κάτω.....θα το παλέψω μέχρι τελευταίας ρανιδας του αίματος μου.🤣🤣🤣
 
Ξέρουνε αυτές που πρέπει και που δεν πρέπει να μιλήσουν για να σου κάνουν τα νεύρα τσαταλια.Εγω πάντως δεν το βάζω κάτω.....θα το παλέψω μέχρι τελευταίας ρανιδας του αίματος μου.🤣🤣🤣
Πάλεψε,πάλεψε!
Αφού θα πέσεις που θα πέσεις,να πας παλεύοντας!😂
 
Δοκίμασε κανείς τις πέτρες να μας πει εντυπώσεις;;αξίζουν;;;;
Πήρα κσι τις 2 διπλές που ήταν διαθέσιμες όπως έβαλα πιο πάνω. Μπορώ να πω σε συγκριτικό που έκανα με τις naniwa που έχω πως μόνο η πέτρα με κοκκωση 1000 συμπεριφέρεται κάπως σύμφωνα με το ονομαστικό grit της. Οι άλλες είναι σαφως πιο τραχιες από όσο αναγράφουν πράγμα για μένα αναμενόμενο για να συμφέρει οικονομικά την επιχείρηση. Όσο ανεβαίνει το grit τόσο πιο ακριβή ειναξ κατασκευαστικα η πέτρα και εδώ οι δύο πέτρες ειχαν την ίδια τιμη. Επίσης τριβονται σχετικά γρήγορα. Αλλά εννοείται πως ακονιζουν μια χαρά και αξίζουν τα λεφτά τους.
 
Πήρα κσι τις 2 διπλές που ήταν διαθέσιμες όπως έβαλα πιο πάνω. Μπορώ να πω σε συγκριτικό που έκανα με τις naniwa που έχω πως μόνο η πέτρα με κοκκωση 1000 συμπεριφέρεται κάπως σύμφωνα με το ονομαστικό grit της. Οι άλλες είναι σαφως πιο τραχιες από όσο αναγράφουν πράγμα για μένα αναμενόμενο για να συμφέρει οικονομικά την επιχείρηση. Όσο ανεβαίνει το grit τόσο πιο ακριβή ειναξ κατασκευαστικα η πέτρα και εδώ οι δύο πέτρες ειχαν την ίδια τιμη. Επίσης τριβονται σχετικά γρήγορα. Αλλά εννοείται πως ακονιζουν μια χαρά και αξίζουν τα λεφτά τους.
Αυτά που λες είναι αυτό ακριβώς που περίμενα να ισχύει και για αυτό δεν τις αγόρασα.
Είμαι σίγουρος ότι οι Naniwa σου είναι πολύ καλύτερες και ποιοτικότερες πέτρες.
Είναι όμως πολύ καλή ευκαιρία για να ξεκινήσει κάποιος να αποκτάει εμπειρία στα μαχαίρια. Για ξυράφια που με ενδιαφέρει εμένα δεν είναι κατάλληλες για τους λόγους που είπες.
 
Πήρα κσι τις 2 διπλές που ήταν διαθέσιμες όπως έβαλα πιο πάνω. Μπορώ να πω σε συγκριτικό που έκανα με τις naniwa που έχω πως μόνο η πέτρα με κοκκωση 1000 συμπεριφέρεται κάπως σύμφωνα με το ονομαστικό grit της. Οι άλλες είναι σαφως πιο τραχιες από όσο αναγράφουν πράγμα για μένα αναμενόμενο για να συμφέρει οικονομικά την επιχείρηση. Όσο ανεβαίνει το grit τόσο πιο ακριβή ειναξ κατασκευαστικα η πέτρα και εδώ οι δύο πέτρες ειχαν την ίδια τιμη. Επίσης τριβονται σχετικά γρήγορα. Αλλά εννοείται πως ακονιζουν μια χαρά και αξίζουν τα λεφτά τους.
Κάποιες που πωλούνται από 35+ έχουν και μια πέτρα μικρή ισιωματος για να μην κάνουν βαθούλωμα οι πέτρες ακονισματος.
 
Back
Top