Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όντως ισχύει και αν κρατήσει τις αναλογίες των συνταγών όπως πρέπει,,,,,θα κλάψουν μανούλες!! Αρκεί να αντέξει κ τον πόλεμο που θα φάει!!!
Θοδωρή αν έχει καταφέρει να στοκαρει υλικά και να είναι κομπλέ με τους χρόνους παράδοσης δεν νομίζω να έχει να φοβηθεί κάτι....ήδη όσα παιδιά τα δοκίμασαν αναφέρουν πολύ θετικά σχόλια!
 
Θοδωρή αν έχει καταφέρει να στοκαρει υλικά και να είναι κομπλέ με τους χρόνους παράδοσης δεν νομίζω να έχει να φοβηθεί κάτι....ήδη όσα παιδιά τα δοκίμασαν αναφέρουν πολύ θετικά σχόλια!
Επίσης αν έχεις το αγοραστικό κοινό με το μέρος σου τότε όλοι οι επαγγελματίες θα καταλάβουν τι πρέπει να γίνει!
 
Θοδωρή αν έχει καταφέρει να στοκαρει υλικά και να είναι κομπλέ με τους χρόνους παράδοσης δεν νομίζω να έχει να φοβηθεί κάτι....ήδη όσα παιδιά τα δοκίμασαν αναφέρουν πολύ θετικά σχόλια!
Ηλία κ γω που δοκίμασα τα sporting μ αρέσανε...μακάρει να καταφέρει αυτο που έχει στο μυαλό του, μιλήσαμε στο τηλ και μ είπε καποια πράγματα, απλά φέτος του κάνανε μπλόκο απ οτι έμαθα ,όταν ξέμεινε απο υλικα!! Δε φταίει αυτός βεβαια...αλλα το μαμημένο το καρτέλ!!! Μακάρι να καταφέρει να αντέξει ο άνθρωπος....τώρα αν μας αρέσουν ή όχι τα φυσιγγια του αυτό ειναι θέμα του καθενός!! Σε κάποιους κάνουν σε κάποιους όχι.
 
Βλέπω ότι με την ενημέρωση που υπάρχει τα τελευταία χρόνια, πολλά θα αλλάξουν. Έχουν να μείνουν πολλά φυσίγγια στο ράφι. Το internet έχει βοηθήσει να καταρριφθούν πολλοί μύθοι. πχ τα πολλά γραμμάρια...
 
Προσωπικά καμία όρεξη δεν έχω να τιμωρήσω κανέναν αλλά πραγματικά αντί να προσπαθήσουν να κάνουν κάτι καλό για όλους μας οι περισσότεροι «επαγγελματίες» κοιτάζουν πως θα μας τα πάρουν και πως θα φάνε τους υπόλοιπους. Όταν βρίσκεται λοιπόν ένας σωστός εγώ σε αυτόν θα πάω ακόμα και αν ακριβύνει μεθαύριο.
 
Προσωπικά καμία όρεξη δεν έχω να τιμωρήσω κανέναν αλλά πραγματικά αντί να προσπαθήσουν να κάνουν κάτι καλό για όλους μας οι περισσότεροι «επαγγελματίες» κοιτάζουν πως θα μας τα πάρουν και πως θα φάνε τους υπόλοιπους. Όταν βρίσκεται λοιπόν ένας σωστός εγώ σε αυτόν θα πάω ακόμα και αν ακριβύνει μεθαύριο.

δεν τιμωρουσαμε και εχουμε επαγγελματιες μονο κατα ονομα ,για ξανασκεψου το λιγο αυτο με τιμωρια, με το ''δεν βαρεσαι μωρε ''καταντησαμε ετσι
 
Σιγα σιγα ισως ανακαλυψουμε την Αμερικη. Το να στοκαρεις πρωτες υλες σε φτηνοτερες τιμες, ειναι το πρωτο βημα ωστε να προσφερεις προιον σε ανταγωνιστικοτερες τιμες.
Στην Ελλάδα της κρίσης δεν είναι και τόσο εύκολο, οι πιστώσεις έχουν κοπεί το ίδιο και ο τζίρος και οι επιχειρηματίες πρέπει να ρισκάρουν να βάλουν το χέρι στην τσέπη στα κέρδη προηγουμένων ετών, αν και δεν είμαι επιχειρηματίας γενικά νομίζω είναι κάτι που αποφεύγεται και όχι άδικα, ειδικά αν υπάρχει καβατζα.
 
Προσωπικά καμία όρεξη δεν έχω να τιμωρήσω κανέναν αλλά πραγματικά αντί να προσπαθήσουν να κάνουν κάτι καλό για όλους μας οι περισσότεροι «επαγγελματίες» κοιτάζουν πως θα μας τα πάρουν και πως θα φάνε τους υπόλοιπους. Όταν βρίσκεται λοιπόν ένας σωστός εγώ σε αυτόν θα πάω ακόμα και αν ακριβύνει μεθαύριο.

Εχεις απολυτο δικιο. Παρεπιμπτωντως ολοι ψωνιζουν μυστηριωδως τις πρωτες υλες στις ψηλοτερες τιμες τους
 
δεν τιμωρουσαμε και εχουμε επαγγελματιες μονο κατα ονομα ,για ξανασκεψου το λιγο αυτο με τιμωρια, με το ''δεν βαρεσαι μωρε ''καταντησαμε ετσι
Γιάννη δεν είπα ότι δεν τους τιμωρώ. Είπα ότι δεν έχω καμία όρεξη να τους τιμωρώ. Συμφωνώ μαζί σου! Με τον ωχαδερφισμο φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σα χώρα κιόλας. Άλλη κουβέντα αυτή βέβαια...
 
Πηγαίνοντας χθες σκοπευτήριο πέρασα από το 24ΩΡΕΣ και πήρα 2 κουτάκια από Lambro sporting, Lambro Trap, και NSI Due Europe για το οποίο είχα ακούσει καλά λόγια αλλά δεν το είχα δοκιμάσει. Ρίχνοντάς τα δεν κατάλαβα κάτι ιδιαίτερο - ούτε θετικό ούτε αρνητικό. Το βράδυ έσφαξα 2 από περιέργεια ... το NSI γιατί δεν το είχα ξαναπάρει, και το LAMBRO TRAP γιατί ... ήταν σε μπλε κάλυκα και θεώρησα ότι το είχαν αλλάξει !!! Δεν είχα προσέξει, ούτε όταν τα πήρα ούτε στο σκοπευτήριο που άνοιξα το κουτί, ότι ήταν το νέο που έχουν βγάλει σε Νο 8,5 !!!
.sarcastic. .hair. .very funny.
NSI DUE EUROPE:
IMG_20180514_212947.jpg
IMG_20180514_213510.jpg
IMG_20180514_213948.jpg
IMG_20180514_214258.jpg
.very shoked.....................
 
LAMBRO TRAP No. 8,5 :
IMG_20180514_215158.jpg
IMG_20180514_215300.jpg
IMG_20180514_215720.jpg
IMG_20180514_215853.jpg
.very shoked................... Μου έκανε εντύπωση και στα δυο η δόση πυρίτιδας !!! Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται χαμηλή η AS στο NSI παρόλο που έχει καψούλι 688, βέβαια είναι αρκετά μαλακό και η εταιρεία δίνει ταχύτητα 387 μ/δ ... Αλλά και η A24 στο LAMBRO TRAP φαίνεται λίγη και μάλιστα με καψούλι 686 !!!
Επίσης απορώ για ποιο λόγο η LAMBRO επέλεξε στο Νο 8,5 να βάλει την Α24 και όχι την PRIMA SV όπως στο 7,5 (Trap) και στο 9,5 (Skeet) ?????????
Το καλό και στα δυο, ότι το μέγεθος των σκαγιών είναι σωστό, ανταποκρίνεται δηλ. στο αναγραφόμενο νούμερο ... ;)
100 σκάγια : 6,91 γρ. = 14,47 σκ/γρ. = Νο 8
100 σκάγια : 6,03 γρ. = 16,58 σκ/γρ. = Νο 8,5
Και επίσης οι κάννες μετά από 2 πούλες, ρίχνοντας ανάμικτα αυτά τα 2 και Lambro sporting, ολοκάθαρες, γυαλί !!! Καμιά σχέση με το UNO PRIMA, η μέρα με τη νύχτα !!! .sarcastic.
 
LAMBRO TRAP No. 8,5 :
IMG_20180514_215158.jpg
IMG_20180514_215300.jpg
IMG_20180514_215720.jpg
IMG_20180514_215853.jpg
.very shoked................... Μου έκανε εντύπωση και στα δυο η δόση πυρίτιδας !!! Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται χαμηλή η AS στο NSI παρόλο που έχει καψούλι 688, βέβαια είναι αρκετά μαλακό και η εταιρεία δίνει ταχύτητα 387 μ/δ ... Αλλά και η A24 στο LAMBRO TRAP φαίνεται λίγη και μάλιστα με καψούλι 686 !!!
Επίσης απορώ για ποιο λόγο η LAMBRO επέλεξε στο Νο 8,5 να βάλει την Α24 και όχι την PRIMA SV όπως στο 7,5 (Trap) και στο 9,5 (Skeet) ?????????
Το καλό και στα δυο, ότι το μέγεθος των σκαγιών είναι σωστό, ανταποκρίνεται δηλ. στο αναγραφόμενο νούμερο ... ;)
100 σκάγια : 6,91 γρ. = 14,47 σκ/γρ. = Νο 8
100 σκάγια : 6,03 γρ. = 16,58 σκ/γρ. = Νο 8,5
Και επίσης οι κάννες μετά από 2 πούλες, ρίχνοντας ανάμικτα αυτά τα 2 και Lambro sporting, ολοκάθαρες, γυαλί !!! Καμιά σχέση με το UNO PRIMA, η μέρα με τη νύχτα !!! .sarcastic.

Στελάρα, εξαιρετικός όπως πάντα! .shake hands.
 
Καλήμερα! Πολύ ωραίος ο Στέλιος. Το NSI DUE δεν το έχω δοκιμάσει έχω ακούσει καλά λόγια πάντως. Στο κατά τα άλλα εξαιρετικό για μένα Lambro trap 8,5 παρατήρησα και γω τη μικρή δόση πυρίτιδας. Νομίζω όμως ότι ήταν λίγο παραπάνω από 1,13γρ. Κάπου έχω τον κάλυκα με το βύσμα και τη γόμωση θα προσπαθήσω να ανεβάσω φώτο μιας και είμαι νέος σ'αυτά τα κόλπα. Μέσα στη βδομάδα αναμένω και του Ρουμελιώτη για εξέταση!
 
Οντως αρκετα χαμηλη ποσοτητα πυριτιδας τα Europe. Πολυ ησυχα παντως, ανακρουση μηδεν, και μου ειχαν αφησει καλες εντυπωσεις. 2 κουτακια εριξα βεβαια και γω, οποτε τι συμπερασμα να βγαλεις
 
LAMBRO TRAP No. 8,5 :
IMG_20180514_215158.jpg
IMG_20180514_215300.jpg
IMG_20180514_215720.jpg
IMG_20180514_215853.jpg
.very shoked................... Μου έκανε εντύπωση και στα δυο η δόση πυρίτιδας !!! Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται χαμηλή η AS στο NSI παρόλο που έχει καψούλι 688, βέβαια είναι αρκετά μαλακό και η εταιρεία δίνει ταχύτητα 387 μ/δ ... Αλλά και η A24 στο LAMBRO TRAP φαίνεται λίγη και μάλιστα με καψούλι 686 !!!
Επίσης απορώ για ποιο λόγο η LAMBRO επέλεξε στο Νο 8,5 να βάλει την Α24 και όχι την PRIMA SV όπως στο 7,5 (Trap) και στο 9,5 (Skeet) ?????????
Το καλό και στα δυο, ότι το μέγεθος των σκαγιών είναι σωστό, ανταποκρίνεται δηλ. στο αναγραφόμενο νούμερο ... ;)
100 σκάγια : 6,91 γρ. = 14,47 σκ/γρ. = Νο 8
100 σκάγια : 6,03 γρ. = 16,58 σκ/γρ. = Νο 8,5
Και επίσης οι κάννες μετά από 2 πούλες, ρίχνοντας ανάμικτα αυτά τα 2 και Lambro sporting, ολοκάθαρες, γυαλί !!! Καμιά σχέση με το UNO PRIMA, η μέρα με τη νύχτα !!! .sarcastic.
Στέλιο το κουπτσε που βάζεις σκαγια απο που το πηρες;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top