Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μόνο που ο Ρουμελιώτης γιαννη σου τα έχει σε κουτάκι μέσα,τακτοποιημένα!
Και? Ειναι τι βολευει τον καθενα.εμενα του Ρουμελιώτη σαν αίσθηση δε μ αρεσανε καθολου.σε αλλους μπορει ν αρεσουν.ποσως μ ενδιαφερει το κουτακι
 
Το μηνυμα, μου το εστειλε πριν λιγο φιλος.το αναρτησε καπου (ισως φβ) ο Κενταυρος.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ:
NEEΣ TIMEΣ ΣKOΠEYTIKΩN!!!
TRAP - SKEET 88€
SPORTING 8,9 - 95€
PRACTICAL 5 - 100€
EYXAPIΣTOYME ΠOΛY ΓIA
THN ΠPOTIMHΣH ΣAΣ!
Συγχαρητήρια για την κίνηση, έστω και αργά. Πρέπει μετά από διάλειμμα ενός έτους περίπου να ξαναστοκάρω Κένταυρο για τις τσίχλες.
Στο σκοπευτήριο μετά την σημερινή μου δοκιμή θα ρίχνω τα trap του Ρουμελιώτη, τα οποία πολύ τα ευχαριστήθηκα. Πραγματικά ωραίο φυσίγγι, όσο πρέπει δυνατό ώστε να μπορούν να το ρίχνουν και οι καραμπίνες.
Τώρα απομένει να δούμε ποιος από τους δύο θα συνεχίσει να ακούει τους σκοπευτές και κυνηγούς, ώστε μετά τον εξορθολογισμό των τιμών που απαιτούσαμε καιρό, να δημιουργήσει επιτέλους και sporting με 7,5 νούμερο σκάγια. Ο Αντρέας που με πήρε μέσα στην εβδομάδα ένα τηλέφωνο, μου είπε πως είναι ανοικτός στην κατασκευή sporting με 7,5.
 
Και? Ειναι τι βολευει τον καθενα.εμενα του Ρουμελιώτη σαν αίσθηση δε μ αρεσανε καθολου.σε αλλους μπορει ν αρεσουν.ποσως μ ενδιαφερει το κουτακι
Παίζει ένα ρόλο.ρε Γιούρι το κουτάκι....είναι τακτοποιημένα...το ποιο φυσιγγι θα σου ταιριάξει είναι και ανάλογο του δικού σου τρόπου ριξιματος!
 
Παίζει ένα ρόλο.ρε Γιούρι το κουτάκι....είναι τακτοποιημένα...το ποιο φυσιγγι θα σου ταιριάξει είναι και ανάλογο του δικού σου τρόπου ριξιματος!
Οταν θα τα εχεις στο γιλεκο θα τα εχεις στο κουτάκι ή θα βλεπεις το κουτάκι? Σημασία εχει να σου κανει το φυσιγγι
 
Το θέμα παιδιά είναι ότι έχουμε δυο επιλογές για φτηνό σκοπευτικο.μετα ότι αρέσει στον καθένα.δεν είναι κακό αυτό.και εγω δεν έχω θέμα κουτάκι η χύμα..αλλα υπάρχει ενα τεχνικό θέμα.το φυσιγγι σε αγώνα επίσημο πρέπει να είναι γραμμένο πάνω,αλλιώς είναι παράνομο.αυτο ξέρω.διορθωστε με αν κάνω λάθος.
Γιώργο καλά που μου είπες για το trap του Ρουμελιωτη γιατί το σκεφτόμουν για προπόνηση και τώρα πάω για παραγγελία 750 και μερικά sporting..συμφωνώ και εγω πολύ καλη κίνηση και από τους δυο θα ήταν και το 7,5 νούμερο που και εγω προσωπικα θα έπαιρνα για μάκρυνα πιατα και όχι μόνο..το εχω πει και και εγω και στους δυο.
 
Γιάννη, θα μου επιτρέψεις μια διόρθωση, για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον.
Δεν έχουμε πλέον δύο επιλογές σε....φθηνά σκοπευτικά.
Έχουμε δύο επιλογές σε....καλά σκοπευτικά.
Για τα Κένταυρος έχω γράψει βιβλία εδώ μέσα. Του Ρουμελιώτη τώρα τα δοκίμασα. Για μένα μετά το φθηνό είναι και οι δύο από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνει κάποιος.
 
Μόνο που ο Ρουμελιώτης γιαννη σου τα έχει σε κουτάκι μέσα,τακτοποιημένα!
Ηλία όντως είναι πλεονέκτημα και σε πολλούς αρέσει πολύ έτσι παρά χύμα..αλλα το σημαντικό πάντα πιστευω είναι η απόδοση του φυσιγγίου.συμφωνεις και εσυ πιστευω,αλλα καταλαβαίνω τι εννοείς.σημερα που μιλούσα με ένα παιδί,μου λέει όχι εγω θα πάρω Ρουμελιωτη μου αρέσει που τα έχει σε κουτάκια!!!!
Γιάννη, θα μου επιτρέψεις μια διόρθωση, για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον.
Δεν έχουμε πλέον δύο επιλογές σε....φθηνά σκοπευτικά.
Έχουμε δύο επιλογές σε....καλά σκοπευτικά.
Για τα Κένταυρος έχω γράψει βιβλία εδώ μέσα. Του Ρουμελιώτη τώρα τα δοκίμασα. Για μένα μετά το φθηνό είναι και οι δύο από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνει κάποιος.
Θα συμφωνήσω και εγω 100% και εκ παραδρομής έγραψα μόνο φτηνό! Φτηνά και καλά λοιπόν! Μπραβο και στους δυο επαγγελματίες!
 
Ετσι ακριβως.έπιασαν τον παλμό της αγοράς και οι 2.οι υπόλοιποι αν δε θελουν να τα βλέπουν στα ράφια ας ακολουθησουν.τα 6 6,50 και 7 ευρω στα τσιχλοφυσιγγα στο χρονοντούλαπο της ιστοριας για να δανειστώ μια παλια εκφραση
 
Για τσιχλοφυσιγγα πιστευω ειναι ευκαιρια τωρα το καλοκαιρι που τους εχει μεινει στοκ.
Αν το χειμωνα δεν ερθουν τα τσιχλονια σε καλους αριθμους θελω να δω τί θα κανουν..
Να δουμε τωρα τι θα κανει ο καραμανουαρ ειμαι περιεργος...μου εχει μεινει μια 500αρα με μαυρα και κιτρινα super kill.my man..terror.
 
Για τσιχλοφυσιγγα πιστευω ειναι ευκαιρια τωρα το καλοκαιρι που τους εχει μεινει στοκ.
Αν το χειμωνα δεν ερθουν τα τσιχλονια σε καλους αριθμους θελω να δω τί θα κανουν..
Να δουμε τωρα τι θα κανει ο καραμανουαρ ειμαι περιεργος...μου εχει μεινει μια 500αρα με μαυρα και κιτρινα super kill.my man..terror.
Και ο Καραμανίδης τα σκοπευτικά του 5€ τα έχει!
 
4,6€ τα 25 φυσίγγια ο Ρουμελιωτης Βασίλη,4,75 ο Κένταυρος! Από 100€ τα 500 φυσίγγια το πήγε 95€.sporting φυσίγγια.αυτα κάνει ο ανταγωνισμός.απο την πίτα πήρε ο Ρουμελιωτης σίγουρα αρκετή ποσότητα το είδε ο Κένταυρος και εριξε τιμή.
Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος αλλά ο Κένταυρος και πέρυσι με την ίδια τιμή που τα δίνει και τώρα δεν είχε ξεκινήσει αλλά μετά την αύξησε;
 
Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος αλλά ο Κένταυρος και πέρυσι με την ίδια τιμή που τα δίνει και τώρα δεν είχε ξεκινήσει αλλά μετά την αύξησε;
Ναι Χρήστο....δεν κάνεις λάθος....με την δικαιολογία της αύξησης του μολυβιού τα ανέβασε αλλά τουλάχιστον τώρα είχε την ευθιξια και τα κατέβασε....είναι αντικειμενικά πολύ σωστό βήμα!
 
Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος αλλά ο Κένταυρος και πέρυσι με την ίδια τιμή που τα δίνει και τώρα δεν είχε ξεκινήσει αλλά μετά την αύξησε;
Na σημειωσω οτι τα καραμανουαρ τα δινει πιο φτηνα απο αλλα μαγαζια. Θυμαμαι συναδελφοι απο πρεβεζα Γιαννενα να τα αγοραζουν ακριβοτερα..αυτο μου εκανε μεγαλη εντυπωση
 
Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος αλλά ο Κένταυρος και πέρυσι με την ίδια τιμή που τα δίνει και τώρα δεν είχε ξεκινήσει αλλά μετά την αύξησε;

Ναι Χρήστο....δεν κάνεις λάθος....με την δικαιολογία της αύξησης του μολυβιού τα ανέβασε αλλά τουλάχιστον τώρα είχε την ευθιξια και τα κατέβασε....είναι αντικειμενικά πολύ σωστό βήμα!
Πέρυσι τα είχε 98€ και τα πήγε 100€. 95€ τα είχε μέχρι πρόπερσι!
 
Εγώ για σκοπευτικό εκλεισα στου Ρουμελιωτη. Πηρα 1500 trap-skeet-sporting και μου άρεσαν όλα.
Το skeet με συγκεντρωτηρα skeet, το trap με συγκεντρωτηρα trap και γενικά αν και δεν έκανα δοκιμές στον πίνακα στον Ασπρόπυργο με εντυπωσίασαν επί του πρακτικού, το skeet πρέπει να ξαναδώ γιατί το έριξα σε σχήμα με σχεσχετ μακρινά πιάτα και με ανοιχτό τσοκαρισμα, οπότε πρέπει να το ξαναδώ και σε κανένα σχήμα με ποιο κοντινές τουφεκιές.
Στην δεύτερη πούλα που έριξα τραπ μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε το ότι έσπαγε- εξαφανιζε το εισερχόμενο σχεδόν με το που έφευγε από την μηχανη με τσοκ xf βέβαια.
Με την πρώτη ευκαιρια θα στοκαρω τραπ.
 
ο ρουμελιωτης ειπε οτι αυτη την στιγμη επεσε το μολυβι και θα προσπαθηση να παρει μεγαλη ποσοτητα για να κρατηση τις τιμες σε χαμηλα επιπεδα για την εναρξη του κυνηγιου για να ευχαριστησει κυνηγους ,σκοπευτες.[εχει ειδη προμυθευτει μπαρουτες καλυκες.]
 
ο ρουμελιωτης ειπε οτι αυτη την στιγμη επεσε το μολυβι και θα προσπαθηση να παρει μεγαλη ποσοτητα για να κρατηση τις τιμες σε χαμηλα επιπεδα για την εναρξη του κυνηγιου για να ευχαριστησει κυνηγους ,σκοπευτες.[εχει ειδη προμυθευτει μπαρουτες καλυκες.]
Όντως ισχύει και αν κρατήσει τις αναλογίες των συνταγών όπως πρέπει,,,,,θα κλάψουν μανούλες!! Αρκεί να αντέξει κ τον πόλεμο που θα φάει!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top