Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το μεταλλικό πιατακι..

Ακριβώς. Το κουπακι εννοω
AAAA!!!! Sorry !!! :oops: :p:D
Ήταν μαζί με τη ζυγαριά, καθώς κι ένα βαρίδι 50 γρ. για το καλυμπράρισμά της! Αυτή εδώ είναι:
https://airgunshop.gr/14.-zugaries/zugaria-akriveias-ds-750-frankford-arsenal/
αλλά την έχω κάμποσα χρόνια και δεν θυμάμαι αν την είχα πάρει από εδώ (airgunshop) ή από έξω (Ebay) ...
 
LAMBRO TRAP No. 8,5 :
IMG_20180514_215158.jpg
IMG_20180514_215300.jpg
IMG_20180514_215720.jpg
IMG_20180514_215853.jpg
.very shoked................... Μου έκανε εντύπωση και στα δυο η δόση πυρίτιδας !!! Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται χαμηλή η AS στο NSI παρόλο που έχει καψούλι 688, βέβαια είναι αρκετά μαλακό και η εταιρεία δίνει ταχύτητα 387 μ/δ ... Αλλά και η A24 στο LAMBRO TRAP φαίνεται λίγη και μάλιστα με καψούλι 686 !!!
Επίσης απορώ για ποιο λόγο η LAMBRO επέλεξε στο Νο 8,5 να βάλει την Α24 και όχι την PRIMA SV όπως στο 7,5 (Trap) και στο 9,5 (Skeet) ?????????
Το καλό και στα δυο, ότι το μέγεθος των σκαγιών είναι σωστό, ανταποκρίνεται δηλ. στο αναγραφόμενο νούμερο ... ;)
100 σκάγια : 6,91 γρ. = 14,47 σκ/γρ. = Νο 8
100 σκάγια : 6,03 γρ. = 16,58 σκ/γρ. = Νο 8,5
Και επίσης οι κάννες μετά από 2 πούλες, ρίχνοντας ανάμικτα αυτά τα 2 και Lambro sporting, ολοκάθαρες, γυαλί !!! Καμιά σχέση με το UNO PRIMA, η μέρα με τη νύχτα !!! .sarcastic.

Τελικά παντού υπάρχει ένας οπινελ .sarcastic.
 
Βλέπω ότι με την ενημέρωση που υπάρχει τα τελευταία χρόνια, πολλά θα αλλάξουν. Έχουν να
Βλέπω ότι με την ενημέρωση που υπάρχει τα τελευταία χρόνια, πολλά θα αλλάξουν. Έχουν να μείνουν πολλά φυσίγγια στο ράφι. Το internet έχει βοηθήσει να καταρριφθούν πολλοί μύθοι. πχ τα πολλά γραμμάρια...

πολλά φυσίγγια στο ράφι. Το internet έχει βοηθήσει να καταρριφθούν πολλοί μύθοι. πχ τα πολλά γραμμάρια...
Καλησπέρα παιδιά......πολύ μου αρέσει που υπάρχουν συνάδελφοι με τόσο μεράκι και ανοιχτό μυαλό.......αναφέρομαι στο θέμα του βάρους της γόμωσης που για μένα είναι ένα παραμύθι..... κυνηγώντας πουλιά πολλά χρόνια διαπίστωσα ότι οι ελαφρές και μέσες γομωσεις δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτε από βαρύτερες........το αντίθετο συμβαίνει. ......χρησιμοποιώ μέχρι 32-33 γρ στην πέρδικα και
..με κοροϊδεύουν....... μέχρι να έρθει η στιγμή που κυνηγάμε παρεα
Βλέπω ότι με την ενημέρωση που υπάρχει τα τελευταία χρόνια, πολλά θα αλλάξουν. Έχουν να μείνουν πολλά φυσίγγια στο ράφι. Το internet έχει βοηθήσει να καταρριφθούν πολλοί μύθοι. πχ τα πολλά γραμμάρια...
Βλέπω ότι με την ενημέρωση που υπάρχει τα τελευταία χρόνια, πολλά θα αλλάξουν. Έχουν να μείνουν πολλά φυσίγγια στο ράφι. Το internet έχει βοηθήσει να καταρριφθούν πολλοί μύθοι. πχ τα πολλά γραμμάρια...[/
 

Από τα καλύτερα ελληνικά σκοπευτικά κατά τη γνώμη μου, τόσο για κυνήγι όσο και για sporting. Κάθε φορά που τα βλέπω στην ντουλάπα σκέφτομαι πόσο άδικα έκλεισε αυτή η εταιρία.
 

Από τα καλύτερα ελληνικά σκοπευτικά κατά τη γνώμη μου, τόσο για κυνήγι όσο και για sporting. Κάθε φορά που τα βλέπω στην ντουλάπα σκέφτομαι πόσο άδικα έκλεισε αυτή η εταιρία.
Να ναι καλά οι συνδικαλιστές της!!!
 

Από τα καλύτερα ελληνικά σκοπευτικά κατά τη γνώμη μου, τόσο για κυνήγι όσο και για sporting. Κάθε φορά που τα βλέπω στην ντουλάπα σκέφτομαι πόσο άδικα έκλεισε αυτή η εταιρία.
Όντως ωραίο φυσίγγι!
Δεν δοκίμασα τα σκοπευτικά......αλλά το Άρτεμις 34γρ και τι ideal 30gr που κυνηγούσα χρόνια ήταν φανταστικά.....
 
Το Άρτεμις ποτέ δεν το συμπάθησα....το φυσιγγι μύθος ήταν το Super με την MB36 στα 36γρ.
Τατα Άρτεμις παλιότερα όταν ήταν γεμισμένα με gm3 αυτή που είχε μέσα κάποιους λίγους κόκκινους κόκκους ήταν καταπληκτικά.......μετά όταν τα γέμιζε με mb και μένα δε μου άρεσαν.......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top