Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Μήπως απλά να το ντουφεκισετε όπως όλα τα άλλα πιάτα; Άντε για το ψυχολογικό να βάλεις ένα μισόταπο αλλά ως εκεί.. Πριν κανα 2 βδομαδες που είχα πάει και το ντουφεκαγα με U3 και 7,5 24γρ άνοιγα τρύπες! :D
Συμφωνώ. (Καρτέρι ή του έπαιρνες πορεία)?
Μου φάνηκε ποιό ευκολο να τον περιμένω.
Ισως τα μέτρα που λέω να είναι και πολλά..
 
Μήπως απλά να το ντουφεκισετε όπως όλα τα άλλα πιάτα; Άντε για το ψυχολογικό να βάλεις ένα μισόταπο αλλά ως εκεί.. Πριν κανα 2 βδομαδες που είχα πάει και το ντουφεκαγα με U3 και 7,5 24γρ άνοιγα τρύπες! :D
Καλά εσένα και φυσίγγια με αλάτι να σου έδιναν, θα το έσπαγες .yel.. Εδώ μιλάμε για απλούς ταπεινούς σκοπευτές.
Πάντως συμφωνώ τσόκ εννοείται δεν πειράζουμε, ούτως ή άλλως και με U3 που το έσπαγες, από κάτω φαντάζομαι θα είχες και U2 αν χρειαζόταν πιο ανοιχτό. Ίσως δεν χρειάζεται καν αλλαγή φυσιγγίου και ένα 8,5 στα 28 γρ είναι μια χαρά αλλά επειδή η απόσταση είναι κοντινή και το πιάτο δείχνει όλη την επιφάνεια, ένα φυσίγγι skeet το θεώρησα καλή ιδέα.
 
Συμφωνώ. (Καρτέρι ή του έπαιρνες πορεία)?
Μου φάνηκε ποιό ευκολο να τον περιμένω.
Ισως τα μέτρα που λέω να είναι και πολλά..
Μαρκάρω το σημείο που σκάει όταν πρώτοβγαίνει και βάζω εκεί τις κάννες.. Όταν βγει είναι ακριβώς μπροστά στο όπλο μου.. Κάνοντας μια μικρή κίνηση σαν μικρό σκούπισμα προς τα δεξιά σπάει για πλάκα.
 
Καλά εσένα και φυσίγγια με αλάτι να σου έδιναν, θα το έσπαγες .yel.. Εδώ μιλάμε για απλούς ταπεινούς σκοπευτές.
Πάντως συμφωνώ τσόκ εννοείται δεν πειράζουμε, ούτως ή άλλως και με U3 που το έσπαγες, από κάτω φαντάζομαι θα είχες και U2 αν χρειαζόταν πιο ανοιχτό. Ίσως δεν χρειάζεται καν αλλαγή φυσιγγίου και ένα 8,5 στα 28 γρ είναι μια χαρά αλλά επειδή η απόσταση είναι κοντινή και το πιάτο δείχνει όλη την επιφάνεια, ένα φυσίγγι skeet το θεώρησα καλή ιδέα.
Σε αυτές τις αποστάσεις τι να το ντουφεκισεις με Άσσο τι με Skeet (choke εννοώ) δεν θα προλάβει να ανοίξει! Γιαυτό το αναφέρω! Όχι πλέον έχω 2 U3! ;) Για μένα το ιδανικότερο φυσίγγι για αυτό το πιάτο είναι ένα μισόταπο 9,5
 
Σε αυτές τις αποστάσεις τι να το ντουφεκισεις με Άσσο τι με Skeet (choke εννοώ) δεν θα προλάβει να ανοίξει! Γιαυτό το αναφέρω! Όχι πλέον έχω 2 U3! ;) Για μένα το ιδανικότερο φυσίγγι για αυτό το πιάτο είναι ένα μισόταπο 9,5
Ε έχουμε καιρό να τα πούμε, είχα μείνει στο u2. Μισόταπο (bior) 9,5 ακόμα καλύτερα από φυσίγγι skeet, με 4γρ περισσότερα σκάγια και λόγω βύσματος μπορεί να ανοίξει πιο γρήγορα.
 
Θα πατήσω αύριο δύο τουφεκιές στα 10 μέτρα, μία με συγκεντρωτηρα και με μία με μισοταπα, θα τις ανεβάσω εδώ και θα σας βάλω να βρείτε ποια είναι ποια! .sarcastic.
Είναι κ ποιό κοντά σου λέω.
Δεν υπάρχει σωτηρία με τπτ.
 
Back
Top