Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

τε τώρα ο GERRY που ήταν δυο βατήρες πιό κάτω να παίξει σοβαρά ............. χεχεχε.
πάντως σε αυτή τη πούλα ο GERRY έχασε δύο "χαζά" πιάτα και έκανε 23.

24 παρακαλώ μην μου τρως πιάτα.. .sarcastic. Έχασα μόνο το Ε από τον πρώτο βατήρα στον ντουμπλε..
 
Μπαα.. δεν τον επηρέασε σε αυτη την φάση γιατί είχε τελειώσει ο Γεράσιμος (67) και ήταν στον τελευταίο βατήρα ο καρυοφίλης(68).
72 εγώ.
Ισχυριζόταν ότι δεν βγήκε το D.. Αστα να πάνε μέχρι να ξεκολλήσει.. O Λέο τα πήρε κάποια στιγμή και μετά την έκανε..Δεν υπάρχει..:p
Ήμουν στο "αμήν" να το κλιμακωσω στο επόμενο επίπεδο, το οποίο αυτό να δεις πόσο δεν θα του άρεσε του Φίλη! Αυτοί είναι και οι λόγοι που αποφεύγω να κάνω διαιτησίες, αφού πάντα κάποιος θα παρεξηγηθεί στο τέλος. Από την άλλη, όταν βλέπω άπειρους διαιτητές να υποκύπτουν σε παράλογες απαιτήσεις σκοπευτών τα παίρνω ακόμα χειρότερα στο κρανίο.
 
Ήμουν στο "αμήν" να το κλιμακωσω στο επόμενο επίπεδο, το οποίο αυτό να δεις πόσο δεν θα του άρεσε του Φίλη! Αυτοί είναι και οι λόγοι που αποφεύγω να κάνω διαιτησίες, αφού πάντα κάποιος θα παρεξηγηθεί στο τέλος. Από την άλλη, όταν βλέπω άπειρους διαιτητές να υποκύπτουν σε παράλογες απαιτήσεις σκοπευτών τα παίρνω ακόμα χειρότερα στο κρανίο.
πάντως εμένα στο χωριό μου λένε ..........
όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , τον τρώνε οι κότες ...........

και ο νοών νοείτω.
 
Ο σκοπευτικός όμιλος ψαχνών παρουσιάζει μια νέα προσπάθεια.
Το νέο site του σκοπευτικού ομίλου Ψαχνών ( http://www.psachnashootingclub.gr ) ,σκοπό έχει να ενημερώνει καθημερινά προσφέροντας πληροφορίες για το έργο του.
Σύντομα η πλήρως ενημερωμένη βάση δεδομένων θα είναι στη διάθεση σας ,η βάση αυτή θα περιέχει αναλυτικά αποτελέσματα από όλες τις διοργανώσεις που έχει φέρει εις πέρας ο σκοπευτικός όμιλος Ψαχνών καθώς και σε πραγματικό χρόνο αποτελέσματα από το τρέχων Evia Cup.
Μεγάλο του κομμάτι θα έχει να κάνει με την επεξεργασία τον στατιστικών που απορρέουν από τα αποτελέσματα τον διοργανώσεων και θα δημοσιεύοντα περιοδικά με σκοπό να δημιουργηθεί μια βάση δεδομένων στατιστικού περιεχομένου για το αγώνισμα του Compak Sporting στην Ελλάδα.
Επίσης θα περιέχετε πλούσιο φωτογραφικό υλικό που θε ξεκίνα από την καταβολή του έως και σήμερα.
Είμαστε εδώ για να καλύψουμε κάθε σκοπευτική σας ανάγκη.
Δημιουργώντας μια θετική ανάμνηση πιστωνόμαστε δύναμη για να αντιμετωπίσουμε την καθημερινότητα μας, είτε σαν αθλητές είτε σαν χομπίστες αυτό που μετράει πάντα και περισσότερο από κάθε τι είναι τα καθαρά συναισθήματα και αυτά η σκοποβολή τα προσφέρει απλόχερα.
Σας ευχαριστούμε θερμά.
http://www.psachnashootingclub.gr
 
το πιατο που έχασα 5 φορές στο 2ο γήπεδο κ μου χάλασε τον αγώνα στα Ψαχνά, παταγα ακριβώς πανω του , ήθελε λίγο ακόμα πιο πανω όπως στο βίντεο με τον τσαμπ, κόλλησε το μυαλό μου κ δεν αλλαξα αμέσως, τα λάθη πληρωνονται αλλά κ γίνονται μαθήματα
 
το πιατο που έχασα 5 φορές στο 2ο γήπεδο κ μου χάλασε τον αγώνα στα Ψαχνά, παταγα ακριβώς πανω του , ήθελε λίγο ακόμα πιο πανω όπως στο βίντεο με τον τσαμπ, κόλλησε το μυαλό μου κ δεν αλλαξα αμέσως, τα λάθη πληρωνονται αλλά κ γίνονται μαθήματα

ή το άφηνες να κορυφωθεί και εκεί που σταμάταγε την κοπάναγες πάνω του! Απλά έπρεπε να φύγει αρκετά.
 
ή το άφηνες να κορυφωθεί και εκεί που σταμάταγε την κοπάναγες πάνω του! Απλά έπρεπε να φύγει αρκετά.
Eκεί είναι η πιό σίγουρη βολή .Σταματά καί ρίχνει ο σκοπευτής βλέποντας τον πάνω ακριβώς απο την ρίγα μέχρι τα 30-35μ
 
το πιατο που έχασα 5 φορές στο 2ο γήπεδο κ μου χάλασε τον αγώνα στα Ψαχνά, παταγα ακριβώς πανω του , ήθελε λίγο ακόμα πιο πανω όπως στο βίντεο με τον τσαμπ, κόλλησε το μυαλό μου κ δεν αλλαξα αμέσως, τα λάθη πληρωνονται αλλά κ γίνονται μαθήματα
Πρώτον, μην μπερδεύεις τι βλέπει η shotkam με το τι βλέπει το ανθρώπινο μάτι. Τα μάτια μας δουλεύουν με ελλιπή αντίληψη κίνησης και υπάρχει και μία χρονοκαθυστερηση κάποιων εκατοστών του δευτερολέπτου, με αποτέλεσμα η εντολή για τράβηγμα με την πυροδότηση να απέχουν αρκετά χρονικά ώστε να δημιουργήσουν ψευδαισθήσεις. Δεύτερον, γνωρίζεις πολύ καλά ότι η αισθητή προσκόπευση εξαρτάται απόλυτα και επηρεάζεται από την ταχύτητα του όπλου. Το πιθανότερο είναι να φρεναριζες φτάνοντας στον δίσκο αντί να τον τουφεκισεις πάνω του ενώ το όπλο συνέχιζε παρά να ήταν λάθος η εικόνα. Εγώ όλα αυτά τα πιάτα τα τουφεκαω ακουμπώντας τα, ασχέτως της γωνίας ανόδου αλλά είμαι αρκετά επιθετικός σε ταχύτητα.
 
Πρώτον, μην μπερδεύεις τι βλέπει η shotkam με το τι βλέπει το ανθρώπινο μάτι.

είχα αυτή την απορία από παλιά , αλλά δεν μπορούσα να την στοιχειοθετήσω.
δλδ αυτό που "βλέπει" η shotkam μου φαινόταν "ξένο" με αυτό που έβλεπα εγώ σαν σωστή εικόνα βολής.:rolleyes::rolleyes:
αύριο , μαζί με την μπύρα που σου χρωστάω beer( για την σωστή πρόβλεψη ντε ) , θέλω και ανάλυση για αυτό.;);)
 
Πρώτον, μην μπερδεύεις τι βλέπει η shotkam με το τι βλέπει το ανθρώπινο μάτι. Τα μάτια μας δουλεύουν με ελλιπή αντίληψη κίνησης και υπάρχει και μία χρονοκαθυστερηση κάποιων εκατοστών του δευτερολέπτου, με αποτέλεσμα η εντολή για τράβηγμα με την πυροδότηση να απέχουν αρκετά χρονικά ώστε να δημιουργήσουν ψευδαισθήσεις. Δεύτερον, γνωρίζεις πολύ καλά ότι η αισθητή προσκόπευση εξαρτάται απόλυτα και επηρεάζεται από την ταχύτητα του όπλου. Το πιθανότερο είναι να φρεναριζες φτάνοντας στον δίσκο αντί να τον τουφεκισεις πάνω του ενώ το όπλο συνέχιζε παρά να ήταν λάθος η εικόνα. Εγώ όλα αυτά τα πιάτα τα τουφεκαω ακουμπώντας τα, ασχέτως της γωνίας ανόδου αλλά είμαι αρκετά επιθετικός σε ταχύτητα.
Ήταν κ το κοντακι μου λάθος για τέτοιες γωνίες, έπρεπε να ρίχνω πισω τον δεξί ώμο για τέτοιες τροχιές, δεν υπάρχει τέτοιο πιατο τόσο άμεσα ανοδικό στα γήπεδα που είχα παει φιλε Λεο, το καλυτερο φυσικά θα ήταν να το αφηνα να κορυφωνε κ όταν ξεκίναγε την κάθοδο από κάτω μπαμ, αλλά ελα μου που δεν μπορώ να αφήσω πιατο πολλη ώρα, με έχει χαλάσει το σκητ
 
Back
Top