Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Δεν έχω εμπειρία από Ψαχνά φαντάζομαι από τις περιγραφές ότι είναι σε άλλο επίπεδο. Προσωπικά πάντως ο Ασπρόπυργος με είχε κερδίσει από την ευγένεια των υπευθύνων κάτι που δεν το είχα συναντησει ούτε στο Σχιστό ούτε στην Μαλακάσα. Κι ας του λείπουν οι υποδομές. Πιστεύω ότι οποία επένδυση πάντως χρειάζεται οικονομικό αντίκρυσμα το οποίο είναι δύσκολο να βρεθεί στο δυναμικό των Ελλήνων σκοπευτών και κυνηγών στο χρόνια που διανύουμε. Αναρωτιέμαι ποια είναι η εικόνα προσέλευσης μετά την επιβολή των σκοπευτικών δελτίων γιατί έκτοτε έριξα μαύρη πέτρα......
 
Πάντως το παγκόσμιο έγινε στα Ψαχνά και όχι στην Μαλακάσα στον Ασπρόπυργο η στο σχιστό ,τυχαίο σίγουρα δεν είναι .Τώρα τι θα γίνει στο μέλλον και εάν μελλοντικά και τα Ψαχνά χαλάσουν δεν με αφορά μιας και το μέλλον δεν το γνωρίζω ενώ το παρόν το ζω και στο παρόν τα Ψαχνά απλά αυτή την στιγμή είναι με διαφορά το καλύτερο σκοπευτήριο .Ελπίζω οι άνθρωποι των Ψαχνών να κατανοήσουν ότι κοντά στην Αθήνα εάν υπήρχε ένα τετοιο σκοπευτηριο σαφέστατα θα ήταν μια εκπληκτική επιχειρηματική δράση που θα απέδιδε σχεδόν σίγουρα .Σιγά μην δεν το έχουν σκεφτεί !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Δεν έχω εμπειρία από Ψαχνά φαντάζομαι από τις περιγραφές ότι είναι σε άλλο επίπεδο. Προσωπικά πάντως ο Ασπρόπυργος με είχε κερδίσει από την ευγένεια των υπευθύνων κάτι που δεν το είχα συναντησει ούτε στο Σχιστό ούτε στην Μαλακάσα. Κι ας του λείπουν οι υποδομές. Πιστεύω ότι οποία επένδυση πάντως χρειάζεται οικονομικό αντίκρυσμα το οποίο είναι δύσκολο να βρεθεί στο δυναμικό των Ελλήνων σκοπευτών και κυνηγών στο χρόνια που διανύουμε. Αναρωτιέμαι ποια είναι η εικόνα προσέλευσης μετά την επιβολή των σκοπευτικών δελτίων γιατί έκτοτε έριξα μαύρη πέτρα......
Συμφωνώ Γεράσιμε , η κυνηγετική οικογένεια ήταν πιστεύω και θα έπρεπε να είναι η δεξαμενή των σκοπευτικών αθλημάτων και κυρίως του Σπόρτινγκ ,το γεγονός ότι την αποκλείουν με αυτόν τον τρόπο από τα σκοπευτήρια τα οποία τα αποστειρωνουν και τα χρησιμοποιούν μόνο για σκοπευτική δράση αποκλειστικά και μόνο από αθλητές ίσως να θέλουν να είναι η σκοποβολή ένα ελιτίστικο άθλημα για αυτούς που έχουν τις προϋποθέσεις και δεν θέλουν να οχλουνται από την ύπαρξη τριγύρω τους εκπαιδευόμενων κυνηγών .Οπως και να έχει το θέμα η ιστορία θα δείξει τα κέρδη και τις ζημιιες από αυτήν την απόφαση.Τον κόσμο δεν τον διώχνεις πάντως του δίνεις εναλλακτικές λύσεις .
 
Εγώ αυριο θα πάω στον αγώνα ,εάν από την παρέα πάει και άλλος μετά χαράς να πάμε παρέα ,από Άγιο Στέφανο και μετά αυτοκίνητο βάζω εγώ μιας και έτσι και αλλιώς θα πάω μόνος μου ,όποιος θέλει έρχεται
 
Ηταν εύκολα .
τι εννοείς βρε Άρη , για πες λεπτομέρειες.
Ο Ψυλλάκης 22ος ......... !!!!!!!!!!!!!!!!!! κάτω από σκοπευτές που όπως και να το κάνουμε δεν είναι του επιπέδου του ??
και ο Κατσιώτης 9ος και αυτός χαμηλά σε σχέση με άλλους ???
κάτι έγινε δεν μπορεί.

Επίσης βλέπω επιδόσεις αφύσικα υψηλές από κάποιους σε σχέση με αυτούς τους δύο ( κατά τεκμήριο κορυφαίους ) αλλά και κάποιους άλλους που δεν έχουν τα αντίστοιχα νούμερα.
 
Έχει γίνει λάθος στην καταμέτρηση όχι σε όλους αλλά σε κάποιους έδωσαν και παραπάνω πιάτα να πάνε στα μετάλλια

Έχουν ζητηθεί τα χαρτια για έλεγχο ;)
Δηλαδή ζήτησαν τα δελτια παραγγελίας των πιάτων ; .sarcastic.
Αυτα γίνονται αν άλλα παραγγέλνεις κι άλλα χρεώνεσαι.
 
Δειτε ισοβαθμιες, και διαφορες απο τον Ψυλλακη ως τον πρωτο πχ. Μιλαμε για 6 πιατα στα 100, ενω 15 ατομα ειχαν σκορ απο 92 εως 94. Εχει μια λογικη. Νομιζω, χωρις ομως να ειμαι σιγουρος, πως σε περιπτωσεις ισοβαθμιας ισχυει η τελευταια καλυτερη πουλα.
 
τα πιό "παράξενα" αποτελέσματα που έχω δει μέχρι σήμερα σε αγώνες ............ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
View attachment 2421
View attachment 2422

άσχετος εντελώς με την όλη διαδικασία να ρωτήσω κάτι
ο παραπάνω πινάκας έχει λόγο ύπαρξης? βλέπω στην στήλη κατηγορίες ότι είναι όλοι μαζί, είναι σωστό αυτό?
φαντάζομαι ότι δεν έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά οι στόχοι των αγωνιζομένων.
 
Ναι, σε ενα αγωνα ολοι οι σκοπευτες ριχνουν τους ιδιους δισκους. Και μπαινουν στην ιδια κατηγορια (OPEN) αντρες, γυναικες, εφηβοι και senior. Eπειτα γινονται οι βραβευσεις αναλογως των επιτυχιων ή της κατηγοριας που ανηκουν. ΠΧ ο Γιαννης Κατσιφης, πηρε ασημενιο στην Open και χρυσο στους Εφηβους
 
Back
Top