Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του φόρουμ και όχι μόνο που συμμετείχαν .Πριν κάποια χρόνια συζηταγαμε στο σκοπευτήριο του Σχιστού γιατί να μην εξελίσσεται το αθλημα του Σπόρτινγκ στην Ελλάδα μόνο ωφέλη θα είχε τόσο για τους συμμετέχοντες όσο και για όσους εμπλέκονται με διοργανώσεις τέτοιου τύπου ξενοδοχεία καταστηματα υγειονομικού ενδιαφέροντος,θα ερχόταν συνάλλαγμα κ.λ.π.Νατο που έγινε και αυτό και δείχνει να εξελίσσεται θετικά τα καλύτερα έπονται.
 
χε χε χε ......... φαίνεται οι χοντρούληδες το "έχουν" ......

μήπως να πάρουμε μερικά κιλάκια ακόμα ?????
Μεταξύ μας τώρα, αυτόν καλύτερα συμφέρει να του δίνεις φυσίγγια να ρίχνει πάρα να τον ταΐζεις! Αν βλέπατε από κοντά θα καταλαβαινατε. Καλά να είναι το παιδί να έχει όρεξη πάντα!
 
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια του φορουμ και σε ολους τους Ελληνες αθλητες που ελαβαν μερος σ αυτη την φανταστικη διοργανωση διπλα σε μεγαλα ονοματα του αθληματος πανευρωπαικα..πιστευω οτι σιγα σιγα η σκοποβολη στην Ελλαδα αρχιζει και αναβαθμιζεται αν κρινουμε και απο το σκοπευτηριο στα Ψαχνα που μονο που βρισκεσαι εκει πρεπει να ειναι τελεια εμπειρια και μακαρι να ακολουθησουν και τα υπολοιπα στην Ελλαδα
 
Γεράσιμε , έκανα copy - paste σε excel τα αποτελέσματα από το site της FITASC έβαλα φίλτρα και έχω ότι ομαδοποίηση θέλεις.

ανά χώρα , ανά κατηγορία , ανά πίστα κλπ.

επί τη ευκαιρία και πάλι μπράβο. Είσαι δύναμη .
Από καθαρά ακαδημαϊκό ενδιαφέρον, υπάρχει κάποια λίστα των συμμετεχόντων με τι όπλο ρίχνει ο καθένας; Όχι οτι έχει οποιαδήποτε σημασία γιά την επίδοση τους, απλά ενημερωτικά
 
Από καθαρά ακαδημαϊκό ενδιαφέρον, υπάρχει κάποια λίστα των συμμετεχόντων με τι όπλο ρίχνει ο καθένας; Όχι οτι έχει οποιαδήποτε σημασία γιά την επίδοση τους, απλά ενημερωτικά

και εμένα θα με ενδιέφερε ( από ακαδημαικό ενδιαφέρον όπως είπες ) αλλά δεν υπάρχει ή τουλάχιστον δεν το έχω βρεί εγώ.
Πάντως ο χοντρούλης ούγγρος του 199/200 έριχνε με F3 BLASER. ( έτσι τουλάχιστον μου είπαν )
 
Πάντως ο χοντρούλης ούγγρος του 199/200 έριχνε με F3 BLASER. ( έτσι τουλάχιστον μου είπαν )
Ναι f3. Αλάνθαστος και ας ρίχνει με ανορθόδοξο κατά την γνώμη μου στυλ.(κουμπώνει το κοντάκι στον ώμο και χαμηλώνει μετά το κεφάλι για να βρει το ζυγωματικό στο χτένι)!
 
Η πρώτη μου συμμετοχή σε μια τόσο μεγάλη διοργάνωση είναι γεγονός και το τελικό σκορ 180/200, αν συνυπολογίσω κάποιες προσωπικές δυσκολίες και το γεγονός ότι δεν είχα προπονηθεί τις τροχιές του αγώνα κάποιες μέρες πριν ώστε να έχω μια εικόνα τι θα συναντήσω, με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο. Περάσαμε φανταστικά το διασκεδάσαμε και αυτό είναι επίσης που μετράει πάρα πολύ! Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που πήραν μέρος, φίλους του φόρουμ και μη και ιδιαίτερα στο Γεράσιμο για την επίδοσή του. Η όλη διοργάνωση κύλισε άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα και η ανάθεση του Παγκόσμιου Πρ. Compak Sp. το 2022 στα Ψαχνά είναι γεγονός όπως ανακοίνωσε ο Πρόεδρος της FITASC κατά τη διάρκεια των απονομών. Δημήτρη ευχαριστώ πολύ! Έπρεπε να πάρεις μέρος η εμπειρία είναι μοναδική. Όντως πλέον εδώ και 20 μέρες παίζω με το F3 vantage και είναι φανταστικό!
Πολλά συγχαρητήρια που μας εκπροσωπήσες επάξια και καλορίζικος ο ντουφεκος
 
Ναι f3. Αλάνθαστος και ας ρίχνει με ανορθόδοξο κατά την γνώμη μου στυλ.(κουμπώνει το κοντάκι στον ώμο και χαμηλώνει μετά το κεφάλι για να βρει το ζυγωματικό στο χτένι)!

ήρεμο πάντως δεν θα τον έλεγες .......
μέσα στη "λύσσα" είναι , διπλές ντουφεκιές σε σπασμένα ήδη πιάτα !!!!!!!!!!!!!!!!
δεν το έχω ξαναδεί σε αγώνες αυτό.
 
η στιγμή της ντουφεκιάς , στο κυκλάκι είναι ο συγκεντρωτήρας και το πιάτο είναι εισερχόμενο ,

από την προσκόπευση αναρωτιέμαι , πόσο μακρυά είναι , 50 - 60 μ. ???

42vONS1.gif
 
Ναι f3. Αλάνθαστος και ας ρίχνει με ανορθόδοξο κατά την γνώμη μου στυλ.(κουμπώνει το κοντάκι στον ώμο και χαμηλώνει μετά το κεφάλι για να βρει το ζυγωματικό στο χτένι)!

Το πρόβλημα είναι το ποιό είναι το ορθόδοξο καί ποιό όχι .Εδώ έχουμε παίκτη που μπαινοβγαίνει εθνική που δέν ακούμπησε ποτέ το κεφάλι στο κοντάκι . Ποτέ ........
 
είχα έναν Ρωσσο μπροστά μου,ο οποίος στον βατήρα σε όλα τα πιάτα είχε τις κάννες στραμένες στο έδαφος,,,ζήταγε το πιάτο έκανε μια πολύ νευρική κίνηση και σήκωνε το όπλο και κομμάτια τα πιατάκια δεν επώμιζε καν είχα τρελαθεί λέω δεν γίνεται ( μπας και γιαυτό δεν έριξα στην 3/4 πούλα αχαχαχα ) ,,,τελικά το ποιό είναι το σωστό και ποιό όχι είναι αυτό που έχει βολέψει τον καθένα μας να σπάει
 
είχα έναν Ρωσσο μπροστά μου,ο οποίος στον βατήρα σε όλα τα πιάτα είχε τις κάννες στραμένες στο έδαφος,,,ζήταγε το πιάτο έκανε μια πολύ νευρική κίνηση και σήκωνε το όπλο και κομμάτια τα πιατάκια δεν επώμιζε καν

Παύλο επιτρέπεται αυτό στον αγώνα;
 
Back
Top