Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Τι σου φαινεται ακριβο;

ρε συ φίλε ΟΛΑ είναι ακριβά.
π.χ. αν ο Καλκαντζάκος ( πάντα πολύ ακριβός σε όλα ) πουλάει το lambro sporting 5.70 και εκεί το δίνουν 7,00 οκ.
βέβαια από ότι λέγεται το έργο θα παιχθεί στους ξένους που θα έλθουν και δεν μπορούν φυσικά να κουβαλάνε φυσίγγια.
από την άλλη θα μου πεις ( και δίκιο θα έχεις ) και από που θα βγάλει την επένδυση που έχει κάνει ο χριστιανός αυτός αν δεν βγάλει από έναν πανευρωπαϊκό αγώνα.
 
ρε συ φίλε ΟΛΑ είναι ακριβά.
π.χ. αν ο Καλκαντζάκος ( πάντα πολύ ακριβός σε όλα ) πουλάει το lambro sporting 5.70 και εκεί το δίνουν 7,00 οκ.
βέβαια από ότι λέγεται το έργο θα παιχθεί στους ξένους που θα έλθουν και δεν μπορούν φυσικά να κουβαλάνε φυσίγγια.
από την άλλη θα μου πεις ( και δίκιο θα έχεις ) και από που θα βγάλει την επένδυση που έχει κάνει ο χριστιανός αυτός αν δεν βγάλει από έναν πανευρωπαϊκό αγώνα.

Παντα νομιζω τα φυσιγγια που βρισκεις εντος σκοπευτηριου ειναι ακριβοτερα. Προφανως ο σκοπευτης που θα παει με δικο του μεσο θα εχει αγορασει φυσιγγια απο εξω σε αλλες τιμες, ή θα εχει φυσιγγια απο τον χορηγο του για οσους εχουν. Οσοι ομως ερχονται απο μακρια αεροπορικως το να κουβαλας φυσιγγια για προπονησεις 4-5 μερων και διημερου αγωνα, δεν ειναι επιλογη. Ετσι και αλλιως ομως, τα ευρω εξτρα που θα δωσουν στα φυσιγγια θα τα εδιναν ισως στα μεταφορικα, οποτε μαλλον μια ή αλλη τους βγαινει
 
Τι σου φαινεται ακριβο;
Στα σκοπευτηρια η διαφορα απο τα καταστηματα οσο ξερω δεν ξεπερνα το μισο ευρω.οποτε σιγουρα ειναι ακριβα αν λογαριασουμε πως λογω ποσοτητας θα εχουν κ καλυτερες εκπτωσεις.
 
Στα σκοπευτηρια η διαφορα απο τα καταστηματα οσο ξερω δεν ξεπερνα το μισο ευρω.οποτε σιγουρα ειναι ακριβα αν λογαριασουμε πως λογω ποσοτητας θα εχουν κ καλυτερες εκπτωσεις.
Η αληθεια ειναι πως συγκρινω με τιμες που τα βρισκω αθηνα κ οχι επαρχιας.
 
Παντα νομιζω τα φυσιγγια που βρισκεις εντος σκοπευτηριου ειναι ακριβοτερα. Προφανως ο σκοπευτης που θα παει με δικο του μεσο θα εχει αγορασει φυσιγγια απο εξω σε αλλες τιμες, ή θα εχει φυσιγγια απο τον χορηγο του για οσους εχουν. Οσοι ομως ερχονται απο μακρια αεροπορικως το να κουβαλας φυσιγγια για προπονησεις 4-5 μερων και διημερου αγωνα, δεν ειναι επιλογη. Ετσι και αλλιως ομως, τα ευρω εξτρα που θα δωσουν στα φυσιγγια θα τα εδιναν ισως στα μεταφορικα, οποτε μαλλον μια ή αλλη τους βγαινει
Απο τα φυσιγγια περιμενει να βγαλει η απο τις συμμετοχες και τη διαφημιση;
 
Βασιλη, και μενα παντα με εξεπληττε η διαφορα αυτη. Δεν ξερω που οφειλεται, ισως και στο οτι τα σκοπευτηρια δεν θελουν να κανουν αντιπραξη στους καταστηματαρχες πουλωντας σε φτηνοτερη ή ιδια τιμη. Εικασιες κανω, δε ξερω παντως.

Τα Gamebore παντως που εφεραν εδω κατω προκαιρου, ιδια ακριβως τιμη τα βρισκω και εξω. Πληροφοριακα μιλω, δεν αγορασα
 
πάντως για να μπορεί το σκοπευτήριο να πουλά νόμιμα φυσίγγια , θα πρέπει και να έχει αντίστοιχη άδεια , με συγκεκριμένες προδιαγραφές.
Άδεια που τα σκοπευτήρια στην Αθήνα δεν έχουν , και για αυτό δεν θα σου κόψουν ΠΟΤΕ απόδειξη για πώληση φυσιγγίων ( αν το ζητήσει κανείς )
Για τα Ψαχνά δεν ξέρω.
 
Απο τα φυσιγγια περιμενει να βγαλει η απο τις συμμετοχες και τη διαφημιση;

από όλα θα βγάλει.
αλλά ας κάνουμε έναν υπολογισμό.
500 αθλητές ( γιατί ένα τέτοιο νούμερο ακούστηκε ) Χ 2€ ( κέρδος το κουτί ) Χ 50 κουτιά ( 50 θα ρίξουν για πλάκα όσοι κάνουν 1-2 ημέρες προπόνηση για τους άλλους άστο ..)
μας κάνει 500 * 2 * 50 = 50,000 € ............. δεν το λες και του πεταματού.....
 
Στα σκοπευτηρια η διαφορα απο τα καταστηματα οσο ξερω δεν ξεπερνα το μισο ευρω.οποτε σιγουρα ειναι ακριβα αν λογαριασουμε πως λογω ποσοτητας θα εχουν κ καλυτερες εκπτωσεις.
Έχεις πάει Μαλακάσα Βασίλη?
 
Όταν πας δες τις τιμές στα φυσίγγια που έχει, συγκρίνε τες με αυτά κυνηγομαγαζων και πες μου.
Θες να με κρατας σε αγωνια.
Δεν με βολευει σταυρο η μαλακασα.στο σχιστο που ειχα ξεμεινει καποιες φορες πριν αρχισω να παιρνω κουτες η διαφορα ηταν μικρη.
 
Αύριο πρωί , παρεάκι θα είναι Ψαχνά για κάψιμο φυσιγγιών.
Μπας και δούμε και κανένα πρωταθλητή να κάνει προπόνηση ( να κλέψουμε και καμμιά τεχνική ........ ;););) )

Για να δω συμμετοχές ..........
 
Αύριο πρωί , παρεάκι θα είναι Ψαχνά για κάψιμο φυσιγγιών.
Μπας και δούμε και κανένα πρωταθλητή να κάνει προπόνηση ( να κλέψουμε και καμμιά τεχνική ........ ;););) )

Για να δω συμμετοχές ..........
Εγω ούτε προπόνηση:( ούτε συμετοχή στον πανευρωπαικό..:( ξεκίνησε η δουλειά και δεν με παίρνει..
 
Εγω ούτε προπόνηση:( ούτε συμετοχή στον πανευρωπαικό..:( ξεκίνησε η δουλειά και δεν με παίρνει..

πριν λίγο καιρό που είπα σε έναν φίλο κάτι αντίστοιχο μου λέει.
- έλα να σου δείξω κάτι.
με πάει στο πίσω μπαλκόνι , ανοίγει την πόρτα και βγαίνουμε και βλέπω θέα πιάτο ένα νεκροταφείο και μου λέει.

- Τους βλέπεις όλους αυτούς ?
- Ναί του λέω , τι ?
- Όλοι αυτοί έχουν αφήσει πίσω τους μισοτελειωμένες δουλειές ...........

εγώ άχνα.

και από τότε βάζω πρώτα τον Γιωργάκη και μετά όλα τα άλλα.
 
Επιστροφή μόλις,,,καμία αλλαγή στα 8 γήπεδα όπως τα είχα αφήσει ,το μουαγιε μου και στα 8 γήπεδα από 23 έως 24 με βιδωμενα gemini 4/4 μια καπνες

Ρώσοι αρκετοί και όλοι με DT11 Black TSK κοντάκια και οι άλλοι μισοί Perazzi γαμω τον Πούτιν αχαχαχαα

35c εγραφε το θερμόμετρο και αύριο μια από τα ίδια
 
Last edited:
Επιστροφή μόλις,,,καμία αλλαγή στα 8 γήπεδα όπως τα είχα αφήσει ,το μουαγιε μου και στα 8 γήπεδα από 23 έως 24 με βιδωμενα gemini 4/4 μια καπνες

Ρώσοι αρκετοί και όλοι με DT11 Black TSK κοντάκια και οι άλλοι μισοί Perazzi γαμωτο Πούτιν αχαχαχαα

35c εγραφε το θερμόμετρο και αύριο μια από τα ίδια

άψογος.............
μία ερώτηση off topic ,
εκτός από Ρώσους είχε και Ρωσίδες ......... .yel..yel..yel..yel.
 
Back
Top