Σκοπευτήριο Σχιστού

Αλλάξαν & τα σχήματα απ'ότι είδα,& προστέθηκε ένας καινούργιος πύργος ακριβώς από πάνω.

εκτος απο αυτον , υπαρχουν κι αλλες αλλαγές. ήμουν εκει οταν τελείωναν αυτον το πύργο. παρατήρησα και κατι παρόμοιο δίπλα.εκει που ειναι οι ''εξπέρ'.

προβλεπεται να παω αυριο με τον πατερα μου. εαν παω, συνήθως ειμαι ή στα αεροβόλα η διπλα απο τον πύργο στο πεζουλάκι. εκει κάθομα και εισπνέω αρώματα ..όποτε μου έρχεται η πυρίτιδα.. εαν δεν με δείτε..θα ναι λογο διαβασματος. κατα τις 11 και 30 συνηθως παω. τωρα εαν ειναι για να εξασκηθώ με το αεροβόλο, κατα τις 10 με 10 και 30. ετσι ,ενημερωτικα και τελειως φιλικά!! φιλιά σε όλους!!:)
 
τελικά , ξεδώσαμε σήμερα!! κατάφερα και πήγα.απο τις 10 μεχρι τις 12 ημουν με το αεροβολο και έριχνα μολυβάκια.. με έναν ωραίο αυτοσχέδο στόχο. απο τις 11 και μετα..έβαλε αέρα και όπως καταλαβαίνετε .. δεν είχα ευστοχίες πολλές. +το οτι ήθελα να ξαναρυθμισω τα σκοπευτικά. το έκανε ποιο δύσκολο.δεν τα καταφερα. παρέα είχα αλλα 2 αεροβόλα.. οπότε ;)o_O.shake hands.. γελασαμε και λίγο.. τι αλλο θα ήθελα; :rolleyes:
 
τελικά , ξεδώσαμε σήμερα!! κατάφερα και πήγα.απο τις 10 μεχρι τις 12 ημουν με το αεροβολο και έριχνα μολυβάκια.. με έναν ωραίο αυτοσχέδο στόχο. απο τις 11 και μετα..έβαλε αέρα και όπως καταλαβαίνετε .. δεν είχα ευστοχίες πολλές. +το οτι ήθελα να ξαναρυθμισω τα σκοπευτικά. το έκανε ποιο δύσκολο.δεν τα καταφερα. παρέα είχα αλλα 2 αεροβόλα.. οπότε ;)o_O.shake hands.. γελασαμε και λίγο.. τι αλλο θα ήθελα; :rolleyes:
Δεν ειχε λαο σήμερα; Νομιζα λογο του αγωνα στον Ασπρόπυργο θα εχει λαοθαλασσα
 
Μέχρι τις 12 που φύγαμε εμείς πάντως ήταν χαλαρά σίγουρα. Πρώτη φορά σε σκοπευτήριο για μένα σήμερα και δικαιολογώ τον κόσμο που δεν ριψοκινδύνευσε που έκατσε σπίτι του. Στο τέλος μου έδωσαν και τα λεφτά μου πίσω κιόλας αφού με χτύπησαν φιλικά στην πλάτη, και μου είπαν άλλη φορά που θα μου μπουν τέτοιες ιδέες να κάτσω σπίτι μου. :D:D
 
Μέχρι τις 12 που φύγαμε εμείς πάντως ήταν χαλαρά σίγουρα. Πρώτη φορά σε σκοπευτήριο για μένα σήμερα και δικαιολογώ τον κόσμο που δεν ριψοκινδύνευσε που έκατσε σπίτι του. Στο τέλος μου έδωσαν και τα λεφτά μου πίσω κιόλας αφού με χτύπησαν φιλικά στην πλάτη, και μου είπαν άλλη φορά που θα μου μπουν τέτοιες ιδέες να κάτσω σπίτι μου. :D:D

Tοσο καλα; .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Όχι ρε συ εντάξει.. Χειρότερα..!

Πέρα απο την πλάκα για πρώτη φορά μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα με την όλη φάση του σκοπευτηρίου. Αποτελέσματα στις 2 πούλες που ρίξαμε δεν περίμενα έτσι κι αλλιώς αλλά κάναμε την βόλτα μας, ήπιαμε και τον καφέ μας με τα παιδιά, οπότε μια χαρά! Να είμαστε καλά να πηγαίνουμε μια φορά στο τόσο..
 
Mονο καλα θα βρεις στην ολη φαση, θα το δεις και στην πορεια. Καλα για τον εαυτο σου και τη σκοπευση, αυτο εννοω
Συμφωνώ με Βίκτωρα!μην σας απογοητεύουν οι αστοχίες....κανείς δεν ασχολείται με το πόσους δίσκους πετύχατε...μόνοι εσείς το σκέφτεστε!
 
Έχετε δίκιο παιδιά.. Από το πρώτο πιατάκι μέχρι το τελευταίο κατάλαβα μια διαφορά ας πούμε.. Σε επώμιση, στόχευση κτλ.. Αν μπορεί κανείς να πηγαίνει μια-δύο φορές τον μήνα, όταν δεν έχει κυνήγι είναι μια χαρά πιστεύω.. Εγώ προσωπικά θα το προσπαθήσω..
 
Έχετε δίκιο παιδιά.. Από το πρώτο πιατάκι μέχρι το τελευταίο κατάλαβα μια διαφορά ας πούμε.. Σε επώμιση, στόχευση κτλ.. Αν μπορεί κανείς να πηγαίνει μια-δύο φορές τον μήνα, όταν δεν έχει κυνήγι είναι μια χαρά πιστεύω.. Εγώ προσωπικά θα το προσπαθήσω..
Στην αρχή το θεωρώ λίγο...επειδή εχεις να βελτιώσεις πολλά λάθη με δύο προπονήσεις των μήνα δεν προλαβαίνεις....αργότερα όταν έχεις αποκτήσει μια βάση αρκεί για να μην σκουριασεις,γενικά μιλάω πάντα...δεν απευθύνομαι προσωπικά σε σένα Μπιλ!
 
Εγώ το λέω, υποθέτοντας ότι έχεις κάνει μια "προπόνηση" στον κυνηγότοπο.. Όταν δεν μπορείς να πας για κυνήγι από τον Μάρτιο και μετά, θέλω να πιστεύω ότι με 2 φορές τον μήνα στα πιατάκια θα βοηθηθεί κάνεις να μην ξεχάσει αυτά που έμαθε στο βουνό..
 
Εγώ το λέω, υποθέτοντας ότι έχεις κάνει μια "προπόνηση" στον κυνηγότοπο.. Όταν δεν μπορείς να πας για κυνήγι από τον Μάρτιο και μετά, θέλω να πιστεύω ότι με 2 φορές τον μήνα στα πιατάκια θα βοηθηθεί κάνεις να μην ξεχάσει αυτά που έμαθε στο βουνό..
Βασίλη δυστυχώς με την έλλειψη θηραμάτων δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να προπονηθεις στον κυνηγοτοπο,εκεί πρέπει να βγάλεις αυτά που έχεις δουλέψει κυρίως στο σπίτι και μετά σε σκοπεύτηριο και βουνό αντίστοιχα!
 
Το σκοπευτήριο είναι ένας πολυδιάστατος χώρος!
Περνάς κάποιες ώρες ευχάριστα,γνωρίζεις κόσμο και φυσικά γίνεσαι καλύτερος.
Συν βέβαια ότι ''μαθαίνεις'' και τα όπλα σου.
Προσωπικά η βελτίωση που έχω δει είναι τεράστια.
Σε αυτό συντέλεσε το γεγονός ότι άνθρωποι με μεγάλη εμπειρία χωρίς να με ξέρουν με λίγες κουβέντες που μου είπαν με βοήθησαν πολύ.
 
Το σκοπευτήριο είναι ένας πολυδιάστατος χώρος!
Περνάς κάποιες ώρες ευχάριστα,γνωρίζεις κόσμο και φυσικά γίνεσαι καλύτερος.
Συν βέβαια ότι ''μαθαίνεις'' και τα όπλα σου.
Προσωπικά η βελτίωση που έχω δει είναι τεράστια.
Σε αυτό συντέλεσε το γεγονός ότι άνθρωποι με μεγάλη εμπειρία χωρίς να με ξέρουν με λίγες κουβέντες που μου είπαν με βοήθησαν πολύ.
Γιώργο η περιγραφή σου με κάλυψε πλήρως!ακριβώς τα ίδια πράγματα βρήκα και εγώ στο σκοπεύτηριο!
 
Επιστροφή από το σκοπευτήριο.καταρχην να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον μπογιακη γιατί την πολύ καλή δουλειά που έχει κάνει,δεν υπάρχει παρόμοιο compac στην Αττική σίγουρα και γενικά στην Ελλάδα θεωρώ πως είναι από τα πιο δύσκολα με 16 μηχανές στο κάθε τερέν!Στην πρώτη πουλά που ρίξαμε με τον Βασίλη αν και δεν γνώριζα τις τροχιές,η οικειότητα που έχω με το beretta έστω και τον λίγο χρόνο που το κατέχω μου έδωσε την δυνατότητα να πάω σχεδόν στο απόλυτο και το σημαντικότερο με κέντρα και καπνισματα!στο έτερο τερέν η επίδοση ήταν μέτρια...αλλά πραγματικά ενώ έβλεπες τις μηχανες,οι τρίχες ήταν απρόβλεπτες με μακρινές ντουφεκες για compac
 
Αυτό είναι θετικό παρά τις κάποιες αστοχίες στο γήπεδο με τα απομακρυσμένα. Δείχνει ότι το όπλο μάλλον είναι σε καλά μέτρα επάνω σου. Ωστόσο περίμενα πριν το ρίξεις σε στόχους να το ρίξεις στον πίνακα για να δεις που πάει η αυθόρμητη τουφεκιά. Η αστοχία σε απονακρυνομενους στόχους δείχνει μεγαλύτερη δική σου ευθύνη παρά του όπλου, πολύ λογικό για καινούριο όπλο.
 
Αυτό είναι θετικό παρά τις κάποιες αστοχίες στο γήπεδο με τα απομακρυσμένα. Δείχνει ότι το όπλο μάλλον είναι σε καλά μέτρα επάνω σου. Ωστόσο περίμενα πριν το ρίξεις σε στόχους να το ρίξεις στον πίνακα για να δεις οου πάει η αυθόρμητη τουφεκιά. Η αστοχία σε απονακρυνομενους στόχους δείχνει μεγαλύτερη δική σου ευθύνη παρά του όπλου, πολύ λογικό για καινούριο όπλο.
Γιώργο δεν εμπιστεύομαι τον πίνακα γιατί δεν πετυχενω απόλυτα το αυθόρμητο και διορθώνω...και με τον Λεωνίδα που είχα ρίξει το είχα αυτό το κουσουρι....τα μέτρα είναι αρκετά κοντά σε αυτό που μου αντιστοιχεί γιατί τα σπασίματα ήταν κέντρο και όχι περιφέρεια....γενικά σαν πρώτη εντύπωση ήταν εξαιρετική...τώρα ξεκινάν τα δύσκολα...να αποκτήσω σιγά σιγά μια σταθερότητα στο ρίξιμο μου
 
Back
Top