Σκοπευτήριο Κέρκυρας

Eμας ευτυχως Στελιο, ειναι μεγαλη η εκταση, και το αναγλυφο της περιοχης δεν βολευει τη δομηση. Βεβαια, επειδη το εργο το ξαναδαμε και παλιοτερα (φτιαχτηκε βιολογικος καθαρισμος σε ερημικη περιοχη-χτιστηκαν σπιτια τριγυρω-και φωναζουν τωρα για τις μυρωδιες) δε θα μου κανει τρομερη εντυπωση. Αλλωστε ειναι γνωστο οτι σαν χωρα εχουμε πολλα λεφτα, τοσα που μπορουμε να χτιζουμε αθλητικες εγκαταστασεις και μετα να τις αφηνουμε να ρημαζουν ή εστω να γινονται σταυλοι. Καθως ειμαστε ζωα γενικως
 
Πριν λίγο τελειώσαμε από τη Νομαρχία. Εν συντομία να σας πω ότι συνεχίζουμε κανονικά μέχρι να προσκομίσουν οι καταγγελοντες συμβολαια και τοπογραφικά που απόδεικνυουν ότι το οίκημα είναι δικό τους ( μιλαμε για τέτοια προχειρότητα) και κάποια άλλα εγγραφα. Στην καταγγελία εκτός των άλλων παραμυθιών που έγραψαν αναφέρθηκαν και σε πυροβόλα όπλα...big smile.
Φυσικά με τέτοια παραμύθια δεν είχαν τύχη, καθως οι φορεις που ηταν παρον στη σύσκεψη (αστυνομία, πυροσβεστική και επιτροπή που μας έδωσε την αδεια, δε τρώνε κουτοχορτο) αλλά επειδή στην χώρα που ζούμε και έχουν δει πολλά τα μάτια μας, κρατάμε μικρό καλάθι και είμαστε σε εγρήγορση.
 
Εν συντομία να σας πω ότι συνεχίζουμε κανονικά μέχρι να προσκομίσουν οι καταγγελοντες συμβολαια και τοπογραφικά που απόδεικνυουν ότι το οίκημα είναι δικό τους ( μιλαμε για τέτοια προχειρότητα) και κάποια άλλα εγγραφα.
Αν θες την άποψη μου, η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση. Αύριο το πρωί καταγγελία από τον πρόεδρο του συλλόγου στην πολεοδομία για έλεγχο παράνομων χτισμάτων και αυθαιρεσιών των εν λόγο χτισμάτων.
 
Να συμπληρωσω την αρχική αρνητική στάση του Διευθυντή χωροταξίας και περιβάλλοντος ,διαδέχθηκε η θετική σκέψη με τα επιχειρήματα μας και φυσικά τα λεγόμενα των φορέων που ήταν παρών στη σύσκεψη.
 
Αν θες την άποψη μου, η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση. Αύριο το πρωί καταγγελία από τον πρόεδρο του συλλόγου στην πολεοδομία για έλεγχο παράνομων χτισμάτων και αυθαιρεσιών των εν λόγο χτισμάτων.
Χαχαχα Γιώργο ήσουν κάπου εκεί;
Ήδη έχει ξεκινήσει το ξεσκονισμα του παρόν ακινήτου για τυχόν αυθαιρεσίες.
 
Nαι ρε σεις, να εχουμε 1 σκοπευτηριο χωρις προβληματα, αλλα 2-3 με ελαχιστα εως μηδαμινα, και απο κει και περα το χαος. Μιση Ελλαδα στην Αθηνα, και 1 σκοπευτηριο. Και θελουμε τρομαρα μας και πρωταθλητισμο σε ενα αθλημα που μας εχει φερει μεταλλια
 
Καλξσπερα παρέα. Ωραία περάσαμε και σημερα. Φτιάξαμε σχήμα 2 τραβέρσες με καμπύλες, μία λοξή εξερχόμενη με μεγάλη ταχύτητα και μία τραπαδορικη η οποία έρχοταν από πίσω με μεγάλη ταχύτητα και περνάγε πάνω από τους βατηρες σε χαμηλο ύψος. Όλοι οι βατηρες έριχναν τη πρώτη βολή μόνη και οι υπόλοιπες διπλές on report. Κάνε και την κοντρουλα μας και η ομάδα μου ( browning 725, 525, Benelli rafaello και perazzi sco) απέναντι σε κάτι μπερετια τα κατάπιε αμασητα......sarcastic.
Και πως να μην τα καταπιεί η ομάδα μας αφού έκανε 90 στα 100, δε θα γράψω διαφορά γιατί κάποιοι διαβάζουν και δε θέλω να μεινουν ξάγρυπνοι .sarcastic. Φυσικά μετα πήραμε και τα κέρδη μας ( 1 φυσηγγι ο καθένας......sarcastic.) καλα περάσαμε αν και κάποιοι στεναχωρηθηκαν.
 
Χαχαχα Γιώργο ήσουν κάπου εκεί;
Ήδη έχει ξεκινήσει το ξεσκονισμα του παρόν ακινήτου για τυχόν αυθαιρεσίες.

Πολυ χαιρομαι γιαυτο. Χτιζουν καποια ατομα middle of no where, οχι σε χωριο, συνοικια κλπ, στα πιο απιθανα σημεια που μπορεις να φανταστεις, αν πιασει πυρκαγια θα καουν ζωντανοι εκει μεσα που το εχτισαν, πως πηραν την αδεια οικοδομης ενας θεος ξερει. Και μετα βγαινουν σαν τις οχιες απο χειμερια ναρκη και κινουνται εναντια σε καθε νομιμη δραστηριοτητα. Εχω ακουσει κυνηγωντας τις μεγαλυτερες καταρες απο τετοια ατομα που ξεφυτρωσαν τα σπιτια τους σαν μανιταρια στη μεση του λογγου. Και επειδη ημουν σε αυτο το σκοπευτηριο την προηγουμενη βδομαδα σας λεω οτι ουτε κατα διανοια δεν μπορουν να φτασουν τα σκαγια στο συγκεκριμενο σπιτι. Τι ενοχλησε τους επιστατες ενας θεος ξερει. Μιλαμε για εξασκηση λιγες ωρες 2 φορες την εβδομαδα. Ποσο πιο απομακρυσμενα απο κατοικημενες περιοχες και μαλιστα σε νησι μπορει να κανει καποιος σκοπευτηριο?
 
.what..what.... Όχι ρε γ@μώτο, τι λες τώρα ρε Γιάννη! Η ... "γνωστή ιστορία" τώρα και στο δικό σας σκοπευτήριο; Πάει ο κάθε μ@λ@κας και φτιάχνει σπίτι όπου του καπνίσει και μετά θέλει να διώξει τους σκοπευτές και τους κυνηγούς από την περιοχή!!! (Γιατί το ίδιο γίνεται και στους κυνηγότοπους...) :mad: .kkk.
Πολύ το φοβάμαι μη γίνει κάποτε και στο δικό μας σκοπευτήριο, με τα σπίτια που άρχισαν να ξεφυτρώνουν γύρω-γύρω!
Εύχομαι Γιάννη να έχει αίσιο τέλος το θέμα σας και να μην υπάρξει πρόβλημα ...
στελιο πολλες φορες εχει γινει ιστορια με το σκοπευτηριο.θυμασαι τις χρονιες που ριχναμε μετα τις 5.30 τ απογευμα και τα πρωινα του σαββατου μεχρι τις 1 το μεσημερι?απλα δεν ξερω πως την εχουμε γλυτωσει ακομα απο τα χειροτερα
 
στελιο πολλες φορες εχει γινει ιστορια με το σκοπευτηριο.θυμασαι τις χρονιες που ριχναμε μετα τις 5.30 τ απογευμα και τα πρωινα του σαββατου μεχρι τις 1 το μεσημερι?απλα δεν ξερω πως την εχουμε γλυτωσει ακομα απο τα χειροτερα
Ευριπίδη αν το σκοπευτήριο προϋπήρχε του σπιτιού είναι υπέρ σας. Τώρα όπως λες γιατί δεν έχει γίνει κάποια καταγγελία, μήπως το έψαξαν οι ιδιοκτήτες και είδαν ότι δεν είχαν ελπίδες; Λέω τώρα εγώ μία κουβέντα.
 
Ευριπίδη αν το σκοπευτήριο προϋπήρχε του σπιτιού είναι υπέρ σας. Τώρα όπως λες γιατί δεν έχει γίνει κάποια καταγγελία, μήπως το έψαξαν οι ιδιοκτήτες και είδαν ότι δεν είχαν ελπίδες; Λέω τώρα εγώ μία κουβέντα.
η αυτο η εγιναν σωστες ενεργειες απο τη διοικηση.δεν ξερω ακριβως να σου πω
 
Πολυ χαιρομαι γιαυτο. Χτιζουν καποια ατομα middle of no where, οχι σε χωριο, συνοικια κλπ, στα πιο απιθανα σημεια που μπορεις να φανταστεις, αν πιασει πυρκαγια θα καουν ζωντανοι εκει μεσα που το εχτισαν, πως πηραν την αδεια οικοδομης ενας θεος ξερει. Και μετα βγαινουν σαν τις οχιες απο χειμερια ναρκη και κινουνται εναντια σε καθε νομιμη δραστηριοτητα. Εχω ακουσει κυνηγωντας τις μεγαλυτερες καταρες απο τετοια ατομα που ξεφυτρωσαν τα σπιτια τους σαν μανιταρια στη μεση του λογγου. Και επειδη ημουν σε αυτο το σκοπευτηριο την προηγουμενη βδομαδα σας λεω οτι ουτε κατα διανοια δεν μπορουν να φτασουν τα σκαγια στο συγκεκριμενο σπιτι. Τι ενοχλησε τους επιστατες ενας θεος ξερει. Μιλαμε για εξασκηση λιγες ωρες 2 φορες την εβδομαδα. Ποσο πιο απομακρυσμενα απο κατοικημενες περιοχες και μαλιστα σε νησι μπορει να κανει καποιος σκοπευτηριο?
Δυστυχώς Παυλο δεν είναι η πρώτη φορά που τα συγκεκριμένα άτομα δημιουργούν προβλήματα. Ή σημερινή εξέλιξη μας έκανε να νιώσουμε ασφαλείς αλλά δεν ησυχαζουμε γιατί σε αυτή τη χώρα όπως προείπαμε έχουν δει πολλά τα ματακια μας.
 
Καλξσπερα παρέα. Ωραία περάσαμε και σημερα. Φτιάξαμε σχήμα 2 τραβέρσες με καμπύλες, μία λοξή εξερχόμενη με μεγάλη ταχύτητα και μία τραπαδορικη η οποία έρχοταν από πίσω με μεγάλη ταχύτητα και περνάγε πάνω από τους βατηρες σε χαμηλο ύψος. Όλοι οι βατηρες έριχναν τη πρώτη βολή μόνη και οι υπόλοιπες διπλές on report. Κάνε και την κοντρουλα μας και η ομάδα μου ( browning 725, 525, Benelli rafaello και perazzi sco) απέναντι σε κάτι μπερετια τα κατάπιε αμασητα......sarcastic.
Και πως να μην τα καταπιεί η ομάδα μας αφού έκανε 90 στα 100, δε θα γράψω διαφορά γιατί κάποιοι διαβάζουν και δε θέλω να μεινουν ξάγρυπνοι .sarcastic. Φυσικά μετα πήραμε και τα κέρδη μας ( 1 φυσηγγι ο καθένας......sarcastic.) καλα περάσαμε αν και κάποιοι στεναχωρηθηκαν.
Aυτα κανετε στο φυλαρακι μου και θα το κανετε να προπονητε και ολη νυχτα..hair..sarcastic.
 
Aυτα κανετε στο φυλαρακι μου και θα το κανετε να προπονητε και ολη νυχτα..hair..sarcastic.
Γιώργο το φιλαράκι σου χθες ήταν αδύναμος κρίκος........yelling.
Τι νόμιζε, ότι είναι όπως στα σκοπευτήρια εκτός του νησιού, εδώ φίλε έχει "αντρικές" βολές......sarcastic.
 
Πριν λίγο τελειώσαμε από τη Νομαρχία. Εν συντομία να σας πω ότι συνεχίζουμε κανονικά μέχρι να προσκομίσουν οι καταγγελοντες συμβολαια και τοπογραφικά που απόδεικνυουν ότι το οίκημα είναι δικό τους ( μιλαμε για τέτοια προχειρότητα) και κάποια άλλα εγγραφα. Στην καταγγελία εκτός των άλλων παραμυθιών που έγραψαν αναφέρθηκαν και σε πυροβόλα όπλα...big smile.
Φυσικά με τέτοια παραμύθια δεν είχαν τύχη, καθως οι φορεις που ηταν παρον στη σύσκεψη (αστυνομία, πυροσβεστική και επιτροπή που μας έδωσε την αδεια, δε τρώνε κουτοχορτο) αλλά επειδή στην χώρα που ζούμε και έχουν δει πολλά τα μάτια μας, κρατάμε μικρό καλάθι και είμαστε σε εγρήγορση.
Δυστυχώς, τις εποχές των παχιών αγελάδων, με τη δυνατότητα που δίνει ο νόμος για δόμηση σε οικόπεδα με αρτιότητα 4 στρεμμάτων σε εκτός σχεδίου περιοχές (λάθος κατα τη γνώμη μου σε νησιωτικές περιοχές) και τις αντιπαροχές, χτίστηκε κάθε λόγγος στην Κέρκυρα...
Πόσα κυνηγοτόπια δεν έχουν χαλάσει έτσι...
Ας ελπίσουμε Γιάννη να πάνε όλα καλά...
Όχι τίποτα άλλο... δεν έχω προλάβει να' ρθω να το δώ και απο κόντα...
 
Δυστυχώς, τις εποχές των παχιών αγελάδων, με τη δυνατότητα που δίνει ο νόμος για δόμηση σε οικόπεδα με αρτιότητα 4 στρεμμάτων σε εκτός σχεδίου περιοχές (λάθος κατα τη γνώμη μου σε νησιωτικές περιοχές) και τις αντιπαροχές, χτίστηκε κάθε λόγγος στην Κέρκυρα...
Πόσα κυνηγοτόπια δεν έχουν χαλάσει έτσι...
Ας ελπίσουμε Γιάννη να πάνε όλα καλά...
Όχι τίποτα άλλο... δεν έχω προλάβει να' ρθω να το δώ και απο κόντα...
Καλά θα πάνε Σπύρο
Ελα γιατί πρέπει να έρθεις κάποια στιγμή, θα εισηγηθω να γίνεις επίτιμο μέλος,με την προυποθεσει βέβαια να φέρεις και τη γάστρα μαζί σου.....(γεμάτη)......sarcastic.
 
Καλησπέρα σας. Ανεβήκαμε και σημερα να καπνίσουμε κάνα δισκάκι. Δεν είχε πολλή κόσμο σήμερα και έτσι φτιάξανε ένα σχημα με μακρινές βολές. Σε κάτι τέτοιες βολές ερωτεύομαι το 725 μου με τις 80αρες κάννες. Μου έκανε αλλη μία φορά εντύπωση στις μακρινές αποστάσεις τα σπασιματα με κύλινδρο και βελτιωμένο κύλινδρο, αν είσαι πάνω στο δισκάκι σπάει και με τα πιο ανοικτά τσοκ. Καναμε την καθιέρωμενη κοντριτσα μας και κάποιοι στεναχωρηθηκαν (ξανά).....kkk..sarcastic.
 
Back
Top