Σκοπευτήριο Κέρκυρας

Μόλις σχόλασα κατά τις 18:30 ανέβηκα με τη μια στο σκοπευτήριο, ήμουν που ήμουν ψιλονερο από τη κούραση, άλλαξαν και τα παιδιά το σχήμα κάνοντας τα 4 από τα 6 δισκάκια να πηγαίνουν τουρμπατα με αποτελειώσαν. Τα ζερό πήγαιναν σύννεφο, έκανα κάποια ωραία σπασίματα αλλά ήταν λίγα. Ακόμα και μια τραπαδορικη από αυτές τις ανερχόμενες που μου αρέσουν πολλή με έκαψε. Μωρέ τη στο ανέβα τη βαραγα τη στο πέσιμο ένα και το αυτό ήτανε, ελάχιστες φορές την έσπασα. Πολλές φορές έπιασα τον εαυτό μου να σταματάει τη κίνηση μετά τη τουφεκιά με αποτέλεσμα φυσικά να μένω πίσω. Δεν πειράζει όμως γιατί δεν με πήρε από κάτω μιας και ήξερα λόγω κούρασης σωματικής και ψυχολογικής ήμουν ένα και δύο κλικ πιο αργός για να μη πω ότι επωμιζα σε slow motion........sarcastic.
Είδα τα φιλαράκια, είπαμε δύο τρεις κουβέντες και αποχώρησα γιατί έτοιμος ήμουν να αποκοιμηθώ στη καρέκλα, είχε και ένα φρέσκο εκεί, όνειρο.
 
Ήμερα του παιδιού σήμερα στο σκοπευτήριο.....ha ha ha.
Χαλαρές πουλες με πειράγματα, γέλιο , κάμποσους αναποδους ντουμπλεδες και γενικά τρείς λαλούν και δύο χορεύουν είμασταν σήμερα. Βιδωσα τα muller, μετά την πρώτη ήρεμη πούλα, "πειράξαμε "λίγο τις μηχανές και τα muller βρέθηκαν στο στοιχείο τους, μακρινές βολές και εκεί έβλεπες σπασίματα που σε φτιάχνουν....
Κάποια στιγμή σπάει το πιάτο από πίσω μας και ένα κομμάτι έπεσε στο χέρι μου , μάλλον χτύπησε κάποιο νεύρο γιατί αμέσως πρηστικε λίγο και με λακτισε στο πόνο. Καπέλο και γυαλί απαραιτητα στο σκοπευτήριο.
xXApoj3.jpg

gX9UB3I.jpg
 
Ήμερα του παιδιού σήμερα στο σκοπευτήριο.....ha ha ha.
Χαλαρές πουλες με πειράγματα, γέλιο , κάμποσους αναποδους ντουμπλεδες και γενικά τρείς λαλούν και δύο χορεύουν είμασταν σήμερα. Βιδωσα τα muller, μετά την πρώτη ήρεμη πούλα, "πειράξαμε "λίγο τις μηχανές και τα muller βρέθηκαν στο στοιχείο τους, μακρινές βολές και εκεί έβλεπες σπασίματα που σε φτιάχνουν....
Κάποια στιγμή σπάει το πιάτο από πίσω μας και ένα κομμάτι έπεσε στο χέρι μου , μάλλον χτύπησε κάποιο νεύρο γιατί αμέσως πρηστικε λίγο και με λακτισε στο πόνο. Καπέλο και γυαλί απαραιτητα στο σκοπευτήριο.
xXApoj3.jpg

gX9UB3I.jpg
ελα μωρε μεχρι να παντρευτεις θα περασει το μιμί
ha haaa
 
Ήμερα του παιδιού σήμερα στο σκοπευτήριο.....ha ha ha.
Χαλαρές πουλες με πειράγματα, γέλιο , κάμποσους αναποδους ντουμπλεδες και γενικά τρείς λαλούν και δύο χορεύουν είμασταν σήμερα. Βιδωσα τα muller, μετά την πρώτη ήρεμη πούλα, "πειράξαμε "λίγο τις μηχανές και τα muller βρέθηκαν στο στοιχείο τους, μακρινές βολές και εκεί έβλεπες σπασίματα που σε φτιάχνουν....
Κάποια στιγμή σπάει το πιάτο από πίσω μας και ένα κομμάτι έπεσε στο χέρι μου , μάλλον χτύπησε κάποιο νεύρο γιατί αμέσως πρηστικε λίγο και με λακτισε στο πόνο. Καπέλο και γυαλί απαραιτητα στο σκοπευτήριο.
xXApoj3.jpg

gX9UB3I.jpg
Βλέπω τα u2 kai u3 για σκοοευτικα αλουμινιου εχουν τουμπανο τοιχωμα.....ειδικα στα σοειρωματα για browning
 
Ήμερα του παιδιού σήμερα στο σκοπευτήριο.....ha ha ha.
Χαλαρές πουλες με πειράγματα, γέλιο , κάμποσους αναποδους ντουμπλεδες και γενικά τρείς λαλούν και δύο χορεύουν είμασταν σήμερα. Βιδωσα τα muller, μετά την πρώτη ήρεμη πούλα, "πειράξαμε "λίγο τις μηχανές και τα muller βρέθηκαν στο στοιχείο τους, μακρινές βολές και εκεί έβλεπες σπασίματα που σε φτιάχνουν....
Κάποια στιγμή σπάει το πιάτο από πίσω μας και ένα κομμάτι έπεσε στο χέρι μου , μάλλον χτύπησε κάποιο νεύρο γιατί αμέσως πρηστικε λίγο και με λακτισε στο πόνο. Καπέλο και γυαλί απαραιτητα στο σκοπευτήριο.
xXApoj3.jpg

gX9UB3I.jpg
Πως τα χεις κανει ετσι τα Muller βρε κανιβαλε; .hair.

Xωρις πλακα, ενα τετοιο κομματακι εισερχομενο μου χτυπησε τη ριγα του οπλου και εχει κανει βαθουλωματακι. Χαλαρα σου κανει ζημια αν δεν προσεξεις. Καπελο και γυαλια οντως απαραιτητα
 
Πως τα χεις κανει ετσι τα Muller βρε κανιβαλε; .hair.

Xωρις πλακα, ενα τετοιο κομματακι εισερχομενο μου χτυπησε τη ριγα του οπλου και εχει κανει βαθουλωματακι. Χαλαρα σου κανει ζημια αν δεν προσεξεις. Καπελο και γυαλια οντως απαραιτητα
Βίκτωρα έτσι ήρθαν τα muller από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, προφανώς πήγε να τα ξεβιδωσει με πένσα........hair.
 
Στο καπάκι από τη δουλειά κατά τις 19:30 ανέβηκα στο σκοπευτήριο, τα παιδιά είχαν αφήσει το τελευταίο σχήμα της Κυριακής με τις μακρινές βολές μόνο που γύρισαν τις δύο μηχανές ακόμα πιο κοντά, να περνάει το πιάτο τουρμπατο μπροστά σου περίπου στα 15 μέτρα ίσως και πιο κοντά. Το σχήμα ένα μονο και δύο ντουμπλεδες και πραγματικά το ευχαριστήθηκα, από το κοντινό μέσα στα μούτρα σου να γυρίζεις στο μακρινό και αντίστροφα. 4-5 άτομα μόνο μιας και αύριο φεύγουν για τον αγώνα του Πυργετου το Σ-Κ 5 σκοπευτές από τον όμιλο μας. Την πρώτη πούλα την έκανα με τα παιδιά και ήταν πολλή ανταγωνιστική. Για δεύτερη δεν είχαν όρεξη όποτε μετά από προτροπή του φίλου Γιώργου την έκανα μόνος μου μονο που ο Γιώργος που πατάει τα πιάτα με "υποχρέωσε "να βάλω τα Muller μιας και του αρέσουν τα καπνισματα και φυσικά δεν του χάλασα χατήρι.......ομορφα ήταν έστω και για 1-1.5 ωρίτσα , χαλάρωσα και μου έφυγε το στρες της ημέρας από τη δουλειά.
 
Τελικά ανέβηκα και σήμερα στο σκοπευτήριο αν και έλεγα να μην πάω.
Μόνο 4 άτομα σήμερα μιας και λόγω αγώνων και δουλειάς τώρα στο νησί, έιχαμε απουσίες. Ήμερα δοκιμών σήμερα σε σχήμα με ντουμπλεδες σιμ και μόνα πιάτα σε μακρινές αποστάσεις. Έριξα και πολλές βολές επωμισμενως και ο χρόνος που κερδίζεις σε πάτημα στο δίσκο είναι μεγάλος, ειδικά σε σιμ ντουμπλεδες είναι σε κάποιους απαραίτητο για να βγουν μέσα στο χρόνο. Αυταπάτες τα ολίγα σήμερα απο το σκοπευτηρίο μας. Περιμένουμε να μάθουμε και τα αποτελεσματα του Πυργετου και τους σκοπευτες μας.
 
Back
Top