Σκοπευτήριο Κέρκυρας

Εγω στα 16 μου διαβαζα στα κυνηγετικα περιοδικα οτι αυτογεμμες με 61εκ ειναι σουπερ για καρτερι και οτι ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ.
Eισαι σιγουρος?Γιατι εγω εχω στραβωθει πανω σε αυτα κ δεν εχω διαβασει κατι τετοιο..Εκτος κ αν ο αρθρογραφος...violin.
 
τι εγινε ρε. το 81 δεν χωραει και κανεις οτι μπορεις για να φερεις το γηπεδο στα μετρα σου?? τοσο καιρο στο λεω πουλα το να παρεις ενα οπλο της προκοπης παρα τυρανας τους ανθρωπους
ha haaa

Ασε που κινδυνευει να βουλωσει καταλαθος το ματι σε κανεναν με αυτο το μακριναρι...sarcastic..sarcastic.

Ρε σεις τι λέτε τώρα??
Εδώ ο κόσμος ψάχνεται για 86,91...123.....badboys.

ρε τρελοκερκυραιοι βουρλισμενοι τι του κανατε του 81ποντου κι εξαφανιστηκε σημερα??? αλλα ξερω αυτος ο αιρετικος ο skyfοllας μολις του ειπε για 91 τον τρομαξε. φαντασου να του τη δειξει κιολας την 91 τι θα παθει. την κανη ετσι.δεν πιστευω να σκεφτηκατε κατι αλλο
ha haaa
Εδώ είμαι αγόρια μου .yel.
Τελικά το πόσο μεγάλη την έχεις ( (τη κάνη) ........μετράει ......sarcastic.
 
Λοιπον Γιαννη περα απο την πλακα,Αντιπαθω οσο τιποτα τα ποζε λόγο αισθητικης αλλα αυτο το 725 πρεπει να ειναι απιστευτο οπλο..Αν σου πω οτι ειναι το μονο ποζε που ειδα με αλλο ματι θα το πιστεψεις??.xm.
 
Last edited:
Λοιπον Γιαννη περα απο την πλακα,Αντιπαθω οσο τιποτα τα ποζε λόγο αισθητικης αλλα αυτο το 725 πρεπει να ειναι απιστευτο οπλο..Αν σου πω οτι ειναι το μονο ποζε που ειδα με αλλο ματι θα το πιστεψεις??.xm.
μαλιστα. κι αλλη μεταγραφη βλεπω. λαβε κι εσυ λοιπον κοκκινη καρτα
ha haaa
 
Ευριππο δεν ειπα οτι ειναι λαθος ο οποισδηποτε με οποινδηποτε συνδυασμο μηκους καννης. Ειπα οτι ειναι μάρκετινγκ.
Αφου δεν βελτιωνουν κατι ουσιαστικα πλασαρουν το μηκος τα πολυχρωμα τσοκ κτλ. Ποιο ειναι το κατεξοχιν μηκος καννης τα τελευταια χρονια στα σκοπευτηρια; Ποιο ηταν παλιοτερα;
Οπου σφαλω διορθωστε με.
Προσωπικα 76 εκ εβλεπα παντοτε
Αποστόλη όταν πήρα το 725 για να είμαι ειλικρινής είχα κάποιους ενδοιασμούς όσο αφορά το μήκος των 81 πόντων. Τώρα μετά από δύο χρόνια είμαι πλέον σίγουρος πως έκανα τη σωστή επιλογή. Δεν είναι το αντικείμενο του τα πολυωρα περπατητα σε δύσβατα και πυκνά, ακόμα και στο καρτέρι θα σε κουράσει αν το κρατάς στα χέρια για ώρα αλλά στις καρτερισιες βολές όσο και στο σκοπευτήριο για Σπόρτινγκ κυρίως είναι απόλαυση. Όσο και αν ακούγεται ακραίο αυτό, τώρα πλέον για σκοποβολή δεν θα μπορούσα να πάω σε πιο κοντή κάνη. Είναι από τις "μόδες " που τελικά βοήθησαν αλλά πιστεύω αυτά τα όπλα πρωταρχικό ρόλο έχουν τη σκοποβολή και μετά το κυνήγι. Μην συγκρίνεις την auto 5 με βάρος κοντά στα 4-4.200 κιλα με ένα καλοζιγισμενο δίκανο. Κοίτα τώρα πλέον τις αγγελιες ότι τα σκοπευτικα με κάνες 71 εκατοστά πλέον είναι δυσκολοπουλητα, όλοι ψάχνουν από 76 εκ και πάνω. Επίσης και δύο παιδιά από τον όμιλο μας που έχουν παραγγείλει Guerini summit τα παραγγείλανε με 81 εκ γιατί είχαν τη δυνατότητα να ρίξουν με τέτοιο μήκος και κατάλαβαν ότι βοηθάει.
 
Αποστόλη όταν πήρα το 725 για να είμαι ειλικρινής είχα κάποιους ενδοιασμούς όσο αφορά το μήκος των 81 πόντων. Τώρα μετά από δύο χρόνια είμαι πλέον σίγουρος πως έκανα τη σωστή επιλογή. Δεν είναι το αντικείμενο του τα πολυωρα περπατητα σε δύσβατα και πυκνά, ακόμα και στο καρτέρι θα σε κουράσει αν το κρατάς στα χέρια για ώρα αλλά στις καρτερισιες βολές όσο και στο σκοπευτήριο για Σπόρτινγκ κυρίως είναι απόλαυση. Όσο και αν ακούγεται ακραίο αυτό, τώρα πλέον για σκοποβολή δεν θα μπορούσα να πάω σε πιο κοντή κάνη. Είναι από τις "μόδες " που τελικά βοήθησαν αλλά πιστεύω αυτά τα όπλα πρωταρχικό ρόλο έχουν τη σκοποβολή και μετά το κυνήγι. Μην συγκρίνεις την auto 5 με βάρος κοντά στα 4-4.200 κιλα με ένα καλοζιγισμενο δίκανο. Κοίτα τώρα πλέον τις αγγελιες ότι τα σκοπευτικα με κάνες 71 εκατοστά πλέον είναι δυσκολοπουλητα, όλοι ψάχνουν από 76 εκ και πάνω. Επίσης και δύο παιδιά από τον όμιλο μας που έχουν παραγγείλει Guerini summit τα παραγγείλανε με 81 εκ γιατί είχαν τη δυνατότητα να ρίξουν με τέτοιο μήκος και κατάλαβαν ότι βοηθάει.
τα ειπες ολα
 
Λοιπον Γιαννη περα απο την πλακα,Αντιπαθω οσο τιποτα τα ποζε λόγο αισθητικης αλλα αυτο το 725 πρεπει να ειναι απιστευτο οπλο..Αν σου πω οτι ειναι το μονο ποζε που ειδα με αλλο ματι θα το πιστεψεις??.xm.
Δικό σου είσαι και εσύ Τάσο μου. Τελικά όλοι το λένε για το 725, αξίζει παραπάνω για αυτα που πληρώνεις.
μαλιστα. κι αλλη μεταγραφη βλεπω. λαβε κι εσυ λοιπον κοκκινη καρτα
ha haaa
Και εσύ δικός μας είσαι αλλά δεν το ξέρεις ακόμα......sarcastic.
 
Τα περιοδικά του χώρου εκθειάζουν πάντα αυτό που αρέσει και είναι εύχρηστο στη πλειοψηφία. Το κοντό όπλο είναι εύκολοχρηστο και σου δίνει την αίσθηση ότι είσαι καλυμμένος σε όλα. Οι αρθρογράφοι για να σε εχουν ευτυχισμένο σου λένε ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Ίσως και να είναι στην αρχή που κάποιος μαθαίνει να τουφεκαρει. Με την εμπειρία και τα χρόνια αν κάποιος ανεβάσει τις απαιτήσεις του φθάνει σε μακρύκαννο για να δει και μόνος του ότι οι επιτυχίες θα αυξηθούν όχι μόνο στις μακρινές βολές. Το αποτέλεσμα είναι γνωστό πάνω από 100 χρόνια απλά κάποιους εξυπηρετεί να ρίχνουν εσκεμμένα στάχτη στα μάτια για τον απώτερο σκοπό. Ευχαριστώ πολύ δεν θα παρω
 
Παυλο πιστευεις οτι υπαρχει διαφορα στην δύναμη κρουσης κ στην ταχυτητα που φευγει η γομωση σε σχεση με μια κοντη?
Μηπως ειναι ψυχολογικο που νομιζουμε οτι μια πιο κοντη καννη δεν θα κοβει μακρια?
Γιατι η αληθεια ειναι οτι με ενα μακρυκαννο στο καρτερι ανεβαινει πολυ η ψυχολογια..
 
Παυλο πιστευεις οτι υπαρχει διαφορα στην δύναμη κρουσης κ στην ταχυτητα που φευγει η γομωση σε σχεση με μια κοντη?
Μηπως ειναι ψυχολογικο που νομιζουμε οτι μια πιο κοντη καννη δεν θα κοβει μακρια?
Γιατι η αληθεια ειναι οτι με ενα μακρυκαννο στο καρτερι ανεβαινει πολυ η ψυχολογια..
Τάσο υπάρχει μια μικρή διαφορά στην ταχύτητα που έχει μετρηθεί και επίσημα. Το θέμα είναι άλλου. Το μακρυκαννο σε βοηθά να στείλεις τη Τουφεκιά ακριβως εκεί που θέλεις, το κοντοκαννο περίπου εκεί που θέλεις
 
Τάσο υπάρχει μια μικρή διαφορά στην ταχύτητα που έχει μετρηθεί και επίσημα. Το θέμα είναι άλλου. Το μακρυκαννο σε βοηθά να στείλεις τη Τουφεκιά ακριβως εκεί που θέλεις, το κοντοκαννο περίπου εκεί που θέλεις
Ακριβώς όπως το λέει ο Παύλος και να προσθέσω ότι με το μακρυκανο η προσκοπευση σε ένα μακρινό στόχο είναι πιο "κατανοητή " δηλαδή την ίδια προσκοπευση θα βάλουμε ανεξαρτήτως μήκους απλά στο μακρυκανο μας φενεται μικρότερη, άρα πιο εφικτή να τη "πιστέψει " το μάτι και ο εγκέφαλος.
 
Το 725 υποτίθεται οτι η χρηση του ειναι κυνηγετικη η σκοπευτικη??
Στα Σπόρτινγκ μοντέλα η πρωταρχική χρήση είναι σκοπευτικη και στα ονομαζόμενα hunter η κυνηγετική. Αυτό δεν σημαίνει πώς πως δεν μπορείς με το ένα ή το άλλο να κάνεις κυνήγι η σκοπευτήριο. Απλά τα σκοπευτικα μοντέλα σε όλες τις εταιρίες είναι πιο ενισχυμένα σε διαστάσεις και μεταλα για να αντέξουν τη σκοπευτικη χρήση.
 
Στα Σπόρτινγκ μοντέλα η πρωταρχική χρήση είναι σκοπευτικη και στα ονομαζόμενα hunter η κυνηγετική. Αυτό δεν σημαίνει πώς πως δεν μπορείς με το ένα ή το άλλο να κάνεις κυνήγι η σκοπευτήριο. Απλά τα σκοπευτικα μοντέλα σε όλες τις εταιρίες είναι πιο ενισχυμένα σε διαστάσεις και μεταλα για να αντέξουν τη σκοπευτικη χρήση.
ΓΙΑΝΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!Το 725 το ενησχημενο ποτε να ερθω να το παρω να δωκ.το 57αρι
 
Back
Top