Σκοπευτήριο Ιωαννίνων στο Δήμο Περάματος

Το σκοπευτήριο ΚΛΕΙΣΤΟ μέχρι ανωτέρας ανακοινώσεις
Το λόγο μην με ρωτάτε δεν ξέρω να σας απαντήσω
Νικόλα πες τους όταν ανέβω Γιάννενα να μου ετοιμάσουν το 5ευρω μου ... για την " ειδική " άδεια που χρειαζόταν να ρίξω !!!
αααα και ενα 2 εύρω ακόμα για την φωτογραφεία που ήθελαν να βάλουν στην μονάκριβη άδεια ... :mad::mad:
 
Νικόλα πες τους όταν ανέβω Γιάννενα να μου ετοιμάσουν το 5ευρω μου ... για την " ειδική " άδεια που χρειαζόταν να ρίξω !!!
αααα και ενα 2 εύρω ακόμα για την φωτογραφεία που ήθελαν να βάλουν στην μονάκριβη άδεια ... :mad::mad:
Τότε που θα ανέβεις εσύ Γιάννενα πατριώτ ,έχουμε άλλες δουλειές σε τόπους ονειρεμένους.Δεν νομίζω να έχεις χρόνο να ασχοληθείς με τέτοιες μπούρδες.Γιατί δυστυχώς έτσι το καταντάνε .
 
Κρίμα να υπάρχει τέτοιο σκοπευτήριο και να μην υπάρχουν άνθρωποι με θέλησή να το λειτουργήσουν. Εμείς έχουμε τη "σπηλιά " και το παλεουμε όσο γίνεται να το αναβαθμιζουμε συνεχώ.
Μήπως θα ήταν καλύτερα να το εδιναν σε κάνα ιδιώτη μπας και δει άσπρη μέρα.
 
Τότε που θα ανέβεις εσύ Γιάννενα πατριώτ ,έχουμε άλλες δουλειές σε τόπους ονειρεμένους.Δεν νομίζω να έχεις χρόνο να ασχοληθείς με τέτοιες μπούρδες.Γιατί δυστυχώς έτσι το καταντάνε .

Χρονο μπορει να μην εχει, αλλα καλο θα ηταν να το κανει. Γιατι ειναι κοροιδια
 
Για τους πατριώτες δεν έχω να ξαναπώ κάτι στους ανωτέρας όχι γιατί δεν θέλω άπλα το να πάει μόνο ένας κ να κάνει παράπονα στο τέλος βγαίνεις κ παραπονιαρεις κ οτι τα λες μόνο εσύ κ είσαι :D όποτε καταλαβαίνεται για μένα όχι μόνο να τα ζητήσετε πίσω άλλα ΦΩΝΑΞΤΕ ΚΡΑΧΤΕ Κ ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ όσοι είστε μελή κ αν δεν πάρουν χαμπαρει να τους χαιρετησετε λεβεντηκα (οποιος δεν το επιασε ας μου στηλει πμ)
Γιαννη μπορει εσυ να εχεται σπηλια αλλα αλλοι ειναι των σπηλεων η μαλλων θελουν να ειναι
Το τελειωνω εδω οχι γιατι δεν εχω τι να πω αλλα δεν υπάρχει κ νόημα ουτε ενδιαφέρων για μένα.
Οποιος θελει να μαθει η να σηζητησουμαι κατι ας στηλει πμ
Ενοτητα αυτη τελος για των ΜΙΚΡΟ
 
Παιδιά Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω εκ των έσω???τι παίζει με την Ομοσπονδία και την ενδικη διαμάχη κ.σ.Και Ομοσπονδίας για την εκτάκτη εισφορά των δύο ευρώ που αποδόθηκε στο μισό???Μήπως τελεσιδικησε η απόφαση και έχουμε περαιτέρω εξελίξεις που επηρεάζουν και δεν γνωρίζουμε???ερωτώ λόγω καχυποπτης φύσης και όχι Γιατί γνωρίζω κάτι....
 
Αν δεν κάνω λάθος,στο Δημοκρατία κυνήγι που βγήκε χθές, έχει άρθρο για το σκοπευτήριο σε εσάς. Αν το βρείτε διαβάστε το,αν και δεν έλεγε κάτι που να βγάζεις συμπέρασμα. Κάτι για παραχώρηση έλεγε,στον Κ.Σ ή στην ομοσπονδία ή στον Δήμο κλπ... το έδωσα το περιοδικό δυστυχώς. Αν το είχα θα το σκαναρα και θα το ανέβαζα εδώ.
 
Αν δεν κάνω λάθος,στο Δημοκρατία κυνήγι που βγήκε χθές, έχει άρθρο για το σκοπευτήριο σε εσάς. Αν το βρείτε διαβάστε το,αν και δεν έλεγε κάτι που να βγάζεις συμπέρασμα. Κάτι για παραχώρηση έλεγε,στον Κ.Σ ή στην ομοσπονδία ή στον Δήμο κλπ... το έδωσα το περιοδικό δυστυχώς. Αν το είχα θα το σκαναρα και θα το ανέβαζα εδώ.
Ευχαριστούμε ...Θα το ψάξω Γιατί το θέμα με ενδιαφέρει μιας και μου έχουν πολλάκις αρνηθεί την είσοδο...
 
Αν δεν κάνω λάθος,στο Δημοκρατία κυνήγι που βγήκε χθές, έχει άρθρο για το σκοπευτήριο σε εσάς. Αν το βρείτε διαβάστε το,αν και δεν έλεγε κάτι που να βγάζεις συμπέρασμα. Κάτι για παραχώρηση έλεγε,στον Κ.Σ ή στην ομοσπονδία ή στον Δήμο κλπ... το έδωσα το περιοδικό δυστυχώς. Αν το είχα θα το σκαναρα και θα το ανέβαζα εδώ.
Ευχαριστούμε ...Θα το ψάξω Γιατί το θέμα με ενδιαφέρει μιας και μου έχουν πολλάκις αρνηθεί την είσοδο...
Πράγματι, δε λέει τίποτα το ιδιαίτερα διαφωτιστικό !!!
IMG_20180621_182612.jpg
 
Μια μικρη παρενθεση
(Καταρχην το εν λογο σκοπευτηριο δεν εχει καμια σχεση με τον με αυτο του Κ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Το εν λογο σκοπευτηριο ειχε φτιαχτει κ χρησημοποιηθει απο αλλων σκ.συλλογο ο οποιος εχει διαληθει συν οτι υπηρχαν ικασιες οτι ειχε κλησει γιατι ενοχλουσε τους κατηκους απο το θοριβο κατι που για μενα δεν υσχει
Ειχε ζητηθει πολλες φορες απο το Κ.Σ.ΙΩΝ.να νοικιαστει η να αγοραστη ο εξοπλησμος κατι που δεν εγινε καμια φορα αποδεκτο
Πως γινετε μετα πο τοσα χρονια να ερχετε η επιθωτισηthink)

.bye.
 
Last edited:
Μια μικρη παρενθεση
(Καταρχην το εν λογο σκοπευτηριο δεν εχει καμια σχεση με τον με αυτο του Κ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Το εν λογο σκοπευτηριο ειχε φτιαχτει κ χρησημοποιηθει απο αλλων σκ.συλλογο ο οποιος εχει διαληθει συν οτι υπηρχαν ικασιες οτι ειχε κλησει γιατι ενοχλουσε τους κατηκους απο το θοριβο κατι που για μενα δεν υσχει
Ειχε ζητηθει πολλες φορες απο το Κ.Σ.ΙΩΝ.να νοικιαστει η να αγοραστη ο εξοπλησμος κατι που δεν εγινε καμια φορα αποδεκτο
Πως γινετε μετα πο τοσα χρονια να ερχετε η επιθωτιση

Όντως το άρθρο αναφέρεται σε ένα ανενεργό σκοπευτήριο το οποίο έκλεισε κυριολεκτικά λόγω της όχλησης που δημιουργούσε στο χωριό, αφού η απόστασή του από την πλατεία του χωριού είναι κάτι λιγότερο από 450 μέτρα. Όσον αφορά την επαναλειτουργία που λέει το άρθρο και ο Δήμαρχος μάλλον πλησιάζουν εκλογές και δεν έχουν από που να βγάλουν άλλα ψηφαλάκια. ;)

2018-06-22_00-11-34.png
 
Όντως το άρθρο αναφέρεται σε ένα ανενεργό σκοπευτήριο το οποίο έκλεισε κυριολεκτικά λόγω της όχλησης που δημιουργούσε στο χωριό, αφού η απόστασή του από την πλατεία του χωριού είναι κάτι λιγότερο από 450 μέτρα. Όσον αφορά την επαναλειτουργία που λέει το άρθρο και ο Δήμαρχος μάλλον πλησιάζουν εκλογές και δεν έχουν από που να βγάλουν άλλα ψηφαλάκια. ;)

2018-06-22_00-11-34.png
Πλέον εκεί που βρίσκεται το σκοπευτήριο οι μόνιμοι κάτοικοι μετρουνται στα δάχτυλα των χεριών...άντε και του ενός ποδιού ...Αυτό το σκοπευτήριο ήταν πλήρως εξοπλισμενο αλλά Δυστυχώς αφέθηκε στην τύχη του και το πλιάτσικο ήταν αναποφευτκτο....ας ανοίξει παιδιά και θα τον ψηφίσουμε και από τους γύρω δήμους τον δήμαρχο....

Ύ.Γ ουδεμία σχέση έχει αυτό το σκοπευτήριο με εκείνο του Κ.Σ.Ιωαννίνων...
 
Πλέον εκεί που βρίσκεται το σκοπευτήριο οι μόνιμοι κάτοικοι μετρουνται στα δάχτυλα των χεριών...άντε και του ενός ποδιού ...Αυτό το σκοπευτήριο ήταν πλήρως εξοπλισμενο αλλά Δυστυχώς αφέθηκε στην τύχη του και το πλιάτσικο ήταν αναποφευτκτο....ας ανοίξει παιδιά και θα τον ψηφίσουμε και από τους γύρω δήμους τον δήμαρχο....

Ο Νόμος προβλέπει για τα ανοιχτά σκοπευτήρια να έχουν ελάχιστη απόσταση από κατοικημένες περιοχές 1000 μέτρα.
Το συγκεκριμένο ήταν από την δημιουργία του εκτός των νόμιμων ορίων (πράγμα που το γνωρίζανε οι εμπνευστές του)
Αφού έκλεισε και τελείως άδειο να μείνει το χωριό, θα ανοίξει μόνο αν αλλάξει η νομοθεσία.
 
Ο Νόμος προβλέπει για τα ανοιχτά σκοπευτήρια να έχουν ελάχιστη απόσταση από κατοικημένες περιοχές 1000 μέτρα.
Το συγκεκριμένο ήταν από την δημιουργία του εκτός των νόμιμων ορίων (πράγμα που το γνωρίζανε οι εμπνευστές του)
Αφού έκλεισε και τελείως άδειο να μείνει το χωριό, θα ανοίξει μόνο αν αλλάξει η νομοθεσία.
Απερισκεψιες λάθη και πεταμένα λεφτά ....Δυστυχώς...
 
Παιδιά καμία ενημέρωση κάνεις για την λειτουργία του σκοπευτηριου του ΚΣ Ιωαννίνων??Κλειστό καιρό τώρα και φίλοι που έχουν πληρώσει την απαραίτητη εισφορά ρωτάνε και δεν απαντάει κάνεις....Επικρατεί μεγάλη δυσφορία για αυτό το θέμα.Γιατί πήραν τα λεφτά του κοσμου και βρισκόμαστε όλοι το σκοτάδι ειδικά σε περίοδο ανανέωσης αδειών???Ας μας βοηθησει κάποιος να ξέρουμε πως θα κινηθούμε εν όψη ανανέωσης των αδειών θήρας....
 
ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΥΝΗΓΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
( ΣΚ.Ο.Κ.Ι)
ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 17 Β, Τ.Κ. 45332 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
τηλ. 26510.25839 & fax. 26510.39906
e-mail:info@ksioan.gr

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Γνωρίζουμε στους συναδέλφους κυνηγούς ότι ύστερα από απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου για τροποποίηση του Καταστατικού μας, δύναται να εγγραφούν στον Όμιλο και να συμμετέχουν στις δραστηριότητες του Σκοπευτηρίου και κυνηγοί που δεν είναι μέλη του Κυνηγετικού Συλλόγου Ιωαννίνων, αρκεί να έχουν θεωρημένη άδεια κυνηγίου.
 
Back
Top