Σκέφτομαι να αγοράσω...

Η καλή αντιγραφή της sl80 είναι η es100!
Δοκιμασμένος μηχανισμός,αξιοπιστοτατος και ΚΑΛΗ κάνη.
Το γεγονός ότι η βάση φτιάχνεται στην Ισπανία,μόνο αρνητικό δεν είναι!
Έχει γούστο να αμφισβητούμε την ικανοτητα τους στην οπλουργικη!
 
Το θέμα είναι η αξιοπιστία σε βάθος χρόνου; ;;
Έχω την es100 vittoria deluxe. Ίδιος ακριβώς μηχανισμός δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα πρόβλημα. Το όπλο το έχω λιώσει και κυνηγάω απ' όλα. Κάποια στιγμή (μόλις συμπληρωθεί ο αριθμός βολών) θα αλλαχτούν και τα ελατήρια.
 
Έχω την es100 vittoria deluxe. Ίδιος ακριβώς μηχανισμός δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα πρόβλημα. Το όπλο το έχω λιώσει και κυνηγάω απ' όλα. Κάποια στιγμή (μόλις συμπληρωθεί ο αριθμός βολών) θα αλλαχτούν και τα ελατήρια.
Όσο δουλεύει μην αλλάξεις τίποτα!
 
Κυνηγάω και με την 121 του πατέρα μου. Έτος κατασκευής 1976... Μίσος αιώνας απροβλημάτιστο. Μόνο πέρυσι έκανα ένα γενικό σέρβις με αλλαγή ελατηρίων. Και με την κάνη manufrance 3* ότι βάλω στο όπλο σκοτώνει χωρίς πολλά πολλά.. Εγώ είμαι φαν αυτής της sl80 πλατφόρμας!
 
Η καλή αντιγραφή της sl80 είναι η es100!
Δοκιμασμένος μηχανισμός,αξιοπιστοτατος και ΚΑΛΗ κάνη.
Το γεγονός ότι η βάση φτιάχνεται στην Ισπανία,μόνο αρνητικό δεν είναι!
Έχει γούστο να αμφισβητούμε την ικανοτητα τους στην οπλουργικη!
Έχω την es100 vittoria deluxe. Ίδιος ακριβώς μηχανισμός δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα πρόβλημα. Το όπλο το έχω λιώσει και κυνηγάω απ' όλα. Κάποια στιγμή (μόλις συμπληρωθεί ο αριθμός βολών) θα αλλαχτούν και τα ελατήρια.
Ο ΞΑ τσοπάνος την κρύβει μέσα στης μπάλες άχυρα s100 την πρώτη χωρίς θήκη δεν λέμε ότι έχει γίνει πράσινη η κάννη ότι το τσοκ έχει κολλήσει..
Του λέω ρίχνεις με αυτό; ;;; λεει δεν πλιασιαζει τίποτα σε ακτίνα 100μ 🤣🤣🤣
 
Ο ΞΑ τσοπάνος την κρύβει μέσα στης μπάλες άχυρα s100 την πρώτη χωρίς θήκη δεν λέμε ότι έχει γίνει πράσινη η κάννη ότι το τσοκ έχει κολλήσει..
Του λέω ρίχνεις με αυτό; ;;; λεει δεν πλιασιαζει τίποτα σε ακτίνα 100μ
[/QUOTE]

Δες τι κάνει ο antares και πάρε παράδειγμα!
 
Ο ΞΑ τσοπάνος την κρύβει μέσα στης μπάλες άχυρα s100 την πρώτη χωρίς θήκη δεν λέμε ότι έχει γίνει πράσινη η κάννη ότι το τσοκ έχει κολλήσει..
Του λέω ρίχνεις με αυτό; ;;; λεει δεν πλιασιαζει τίποτα σε ακτίνα 100μ

Δες τι κάνει ο antares και πάρε παράδειγμα!
[/QUOTE]
Είναι το ντελουξ που έχει... και δεν λέω ότι δεν σκοτώνει ένα όπλο...
Εχω ενα όπλο 3200γρ αερίων και το εχ 15χρονια..
Δεν εχει ζητήσει τίποτα.
Είναι λίγο μπροστοβαρο.. αλλα το εχω συνηθίσει..
Το λέω για θέμα αξιόπιστο αν είναι λέμε να αντέχει σε βάθος χρόνου..
Εχω δει την maxxus ένα τα πλαστικά της χάλια..
Εχω δει Τουρκίας όπλο να ξεβαφει στα χέρια μου..
Είχα μπαικλ 153 και χαρακονε τα φυσίγγια
Φράνκι να ρίχνει και να μην ρίχνει την 2ρη
Και διάφορα άλλα..
 
Εχω ενα όπλο 3200γρ αερίων και το εχ 15χρονια..
Δεν εχει ζητήσει τίποτα.
Είναι λίγο μπροστοβαρο.. αλλα το εχω συνηθίσει..
Τι σε χαλάει σε αυτό που έχεις;
Το βάρος;
Το μήκος κάννης;
Το ζύγισμα;
Το κοντάκι;
 
Τι σε χαλάει σε αυτό που έχεις;
Το βάρος;
Το μήκος κάννης;
Το ζύγισμα;
Το κοντάκι;
Τραγικό δεν είναι.. απλά. Το ήθελα ποιο εξειδικευμένο..
Ας πούμε 3κιλα..
Επομισα αλλά όπλα η λάβει της μοντελφεδρο22 μου άρεσε πολύ..
Ουτε θα το πουλήσω ούτε τίποτα.. απλά σκέφτομαι ένα 2ρο όπλο πχι ότι το εχ και ανάγκη φυσικά.
 
Τραγικό δεν είναι.. απλά. Το ήθελα ποιο εξειδικευμένο..
Ας πούμε 3κιλα..
Επομισα αλλά όπλα η λάβει της μοντελφεδρο22 μου άρεσε πολύ..
Ουτε θα το πουλήσω ούτε τίποτα.. απλά σκέφτομαι ένα 2ρο όπλο πχι ότι το εχ και ανάγκη φυσικά.
Ένα δεύτερο όπλο χρειάζεται όπως και να το κάνουμε
Κρατάς αυτό όπως είναι και βρίσκεις ένα καλό μεταχειρισμένο γύρω στα 3 κιλά που θές,και με τα λεφτά που θα γλυτώσεις εάν έπαιρνες καινούργιο, φτιάχνεις κοντάκι-πάπια σύμφωνα με τα θέλω σου
 
Ένα δεύτερο όπλο χρειάζεται όπως και να το κάνουμε
Κρατάς αυτό όπως είναι και βρίσκεις ένα καλό μεταχειρισμένο γύρω στα 3 κιλά που θές,και με τα λεφτά που θα γλυτώσεις εάν έπαιρνες καινούργιο, φτιάχνεις κοντάκι-πάπια σύμφωνα με τα θέλω σου
Κι εγώ αυτό του λέω.
Αφού έχει καραμπίνα,ας πάρει ένα ποζέ ή πλάγιο.Αφού κυρίως για μπεκάτσα,το θέλει.
Αλλά δεν του αρέσουν. Οπότε πάσο.
 
Κυνηγάω και με την 121 του πατέρα μου. Έτος κατασκευής 1976... Μίσος αιώνας απροβλημάτιστο. Μόνο πέρυσι έκανα ένα γενικό σέρβις με αλλαγή ελατηρίων. Και με την κάνη manufrance 3* ότι βάλω στο όπλο σκοτώνει χωρίς πολλά πολλά.. Εγώ είμαι φαν αυτής της sl80 πλατφόρμας!
και γω το ίδιο . με τη 123 του 1976 του πατέρα μου. Η διαφορά είναι μόνο στην ασημένιου χρώματος με σκάλισμα βάση. Σε ζηλεύω για την κάνη , γιατί εγώ το έχω με δυο κάνες manufrance , μια 1* 71cm, και μια 4* 65 cm . Η δικιά σου θα με βόλευε σε όλα .
 
και γω το ίδιο . με τη 123 του 1976 του πατέρα μου. Η διαφορά είναι μόνο στην ασημένιου χρώματος με σκάλισμα βάση. Σε ζηλεύω για την κάνη , γιατί εγώ το έχω με δυο κάνες manufrance , μια 1* 71cm, και μια 4* 65 cm . Η δικιά σου θα με βόλευε σε όλα .
Αυτή με τα 4* είναι εργαλείο!
 
Back
Top