Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
θα συμφωνήσω,,,,ο κανόνας δεν είναι το ένα όπλο που δεν έκανε εμπλοκές αλλά τα πολλά όπλα εκτός του ενός που κάνουν εμπλοκές δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια !

όλα τα Fabarm που αγοράστηκαν το 2018 την περίοδο που πήρα την δική μου L4S έβγαλαν εμπλοκές,,,όλα όμως ασχέτως αν το πρόβλημα επιδιορθώθηκε με μικρορύθμιση ,,,σε μερικά ακόμα υπάρχει το θέμα εμπλοκών και μιλάω για 5-10 όπλα που γνωρίζω προσωπικά

τα ίδια προβλήματα υπάρχουν σε παγκόσμιο επίπεδο ,αν μπείτε στο Fabarm Club στο Facebook γράφουν τα ίδια !
Αν μια "παιδική ασθένεια" διορθώνεται και σταματά τα προβλήματα εμπλοκών, δεν είναι θέμα. Η Beretta A390 εμφάνισε 8 διαφορετικά είδη βλαβών/εμπλοκών, αλλά η εταιρεία έπραξε το αυτονόητο: Κάλεσε πολλούς οπλουργούς ανά τον κόσμο και έβαλε τον καθένα να πει: Ποια βλάβη αντιμετώπισε και πως την διόρθωσε. Στη συνέχεια έβγαλε έγγραφο προς αντιπροσώπους για τις θεραπείες. Από την Ελλάδα, μεταξύ άλλων, είχε επιλεγεί ο Κώστας Παπαϊωάννου (ο γιός του αείμνηστου Θόδωρα !!)
 
Η "μαγική πρόταση" είναι τα κριτήρια ενός λειόκαννου για βάλτο που θέτει ο ίδιος ο χρήστης. Αν δεν πρόκειται να ρίξεις ατσάλινα σκάγια και βαριές γομώσεις, δεν θα επιλέξεις 89αρα θαλάμη, ούτε βαρύ όπλο. Και εγώ πήγαινα (και ακόμη πάω αν βρω ευκαιρία) στις Φερριώτικες καλύβες στον Έβρο με όπλο 2800€ (δίκαννο super pose - 18.4 - mobile chokes) οδηγώντας μια Jaguar, διότι έτσι μου άρεσε. Αν με ρωτήσεις σήμερα, θα σου πω ότι είχα το ΛΑΘΟΣ ΙΧ (και ας ήταν 4Χ4) και το ΛΑΘΟΣ όπλο. Αλλά από κάρπωση με σεταρισμένο όπλο και φυσίγγια παραγγελίας δεν είχα θέμα. Και ας έριχνα και ΛΑΘΟΣ - για πολλούς -φυσίγγια (33γρ σε 7αρια).
Μόνο με το ΠΑΣΟΚ τα κάναμε αυτά .sarcastic.
 
Μόνο με το ΠΑΣΟΚ τα κάναμε αυτά .sarcastic.
Χα χα χα με τις προκαταβολικές αυξήσεις ΑΤΑ (Αυτόματη Τιμαριθμητική Αναπροσαρμογή) ανά 3μηνο !!! Το πακέτο Ντελόρ 1 και 2 !!! Το 3ο καπέλλο στο Θανάση στα καφενεία ισοδυναμούσε με τον μισό μισθό μου !!!
 
επίσημος οπλουργός της Fabarm από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει Ελλάδα ,,ο Λιάκος έχω μάθει ότι είναι ο γιατρός τους και έχει φτιάξει αρκετές,,,όποιος έχει πρόβλημα ας κάνει μια επίσκεψη γιατί μέσα στον Τουρή δεν γίνεται δουλειά από όσο γνωρίζω
 
επίσημος οπλουργός της Fabarm από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει Ελλάδα ,,ο Λιάκος έχω μάθει ότι είναι ο γιατρός τους και έχει φτιάξει αρκετές,,,όποιος έχει πρόβλημα ας κάνει μια επίσκεψη γιατί μέσα στον Τουρή δεν γίνεται δουλειά από όσο γνωρίζω
Ο Λιάκος είναι ο μελλοντικός top gunsmith για την Ελλάδα
 
Ο τωρινός ποιος είναι;
Τώρα έχει εξειδικευμένους σε τομείς, ο Λιάκος είναι για τα πάντα όλα. Παπατσαρούχας σε μέταλλα, Χρηστάκος σε μηχανισμούς, Σκριβάνος σε κοντάκια, Πλαστουργός σε σεταρίσματα, Ψυλλάκης σε κώνους και μετασκευές, Κούρκουλος σε τσοκ και υψηλή αισθητική και αρκετοί άλλοι που έχουν μια κλίση σε ένα τομέα.
 
Είναι ακόμα οπλουργός της beretta?:rolleyes:
Δεν γνωρίζω, αλλά πρόσφατα πήγε και παρακολούθησε κάποιο πρόγραμμα για όπλα υψηλής αισθητικής σκοπευτικά και SO Beretta. Αυτό μου λέει πως θα έχει και εχέγγυα επισκευών απο την εταιρεία όπως και άλλοι (Παπαϊωάννου).
 
Παιδιά ο Λιάκος μου έχει δώσει την εντύπωση ότι βάζει την ψυχή του και ειναι λεπτολόγος περνάνε και όλα από τα χέρια του. Τον Κούρκουλο και τον παπατσαρουχα τους έψαχνα 3 μέρες στο τηλέφωνο ούτε κατάφερα να μιλήσω μαζί τους . Κορυφαίοι και οι 2 αναμφίβολα έχουν γράψει ιστορία αλλά ο χρόνος δεν γυρνάει πίσω για κανέναν.
 
επίσημος οπλουργός της Fabarm από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει Ελλάδα ,,ο Λιάκος έχω μάθει ότι είναι ο γιατρός τους και έχει φτιάξει αρκετές,,,όποιος έχει πρόβλημα ας κάνει μια επίσκεψη γιατί μέσα στον Τουρή δεν γίνεται δουλειά από όσο γνωρίζω
Ο τουρης μας έστειλε στον Λιάκο για την h35 σε χοντρή ζημιά ( είχε πάρει πέτρα η κλαδι μετά από πτώση και στο μπαμ σπασανε γλώσσες τα πάντα.

Το όπλο ήρθε χρονισμένο και δούλευε καλύτερα από πριν και μέχρι σήμερα δεν έχει το παραμικρό
 
Κανένα από τα 2, τα θεωρώ καλά για upland κυνήγια και όχι για βάλτο. Η XLR από πλευράς λειτουργικότητας πρέπει να ομολογήσουν όσοι την χρησιμοποιούν και να πουν αλήθειες ..
Θανάση σε ευχαριστώ για την άποψη σου , και να είσαι καλά φίλε ..shake hands.
 
Χρόνια φίλος μου έχει την h35 και πάμε συνέχεια μαζί . όταν είναι σωστά καθαρισμένη δεν έχει θέμα λειτουργίας νερό τα ρίχνει όλα μέχρι 30 γρ που έχω δει με τα μάτια μου . Λογικά σχεδόν ίδιο σύστημα είναι με την xlr.
Ευχαριστώ Νίκο !!! Να είσαι καλά .
 
Η "μαγική πρόταση" είναι τα κριτήρια ενός λειόκαννου για βάλτο που θέτει ο ίδιος ο χρήστης. Αν δεν πρόκειται να ρίξεις ατσάλινα σκάγια και βαριές γομώσεις, δεν θα επιλέξεις 89αρα θαλάμη, ούτε βαρύ όπλο. Και εγώ πήγαινα (και ακόμη πάω αν βρω ευκαιρία) στις Φερριώτικες καλύβες στον Έβρο με όπλο 2800€ (δίκαννο super pose - 18.4 - mobile chokes) οδηγώντας μια Jaguar, διότι έτσι μου άρεσε. Αν με ρωτήσεις σήμερα, θα σου πω ότι είχα το ΛΑΘΟΣ ΙΧ (και ας ήταν 4Χ4) και το ΛΑΘΟΣ όπλο. Αλλά από κάρπωση με σεταρισμένο όπλο και φυσίγγια παραγγελίας δεν είχα θέμα. Και ας έριχνα και ΛΑΘΟΣ - για πολλούς -φυσίγγια (33γρ σε 7αρια).


Παπιά και τζαγκουαρ και καλυβα.... Σοβαρή αλητεία ;) .my man.
 
θα συμφωνήσω,,,,ο κανόνας δεν είναι το ένα όπλο που δεν έκανε εμπλοκές αλλά τα υπόλοιπα όπλα εκτός του ενός που κάνουν εμπλοκές δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια !

όλα τα Fabarm που αγοράστηκαν το 2018 την περίοδο που πήρα την δική μου L4S έβγαλαν εμπλοκές,,,όλα όμως ασχέτως αν το πρόβλημα επιδιορθώθηκε με μικρορύθμιση ,,,σε μερικά ακόμα υπάρχει το θέμα εμπλοκών και μιλάω για 5-10 όπλα που γνωρίζω προσωπικά

τα ίδια προβλήματα υπάρχουν σε παγκόσμιο επίπεδο ,αν μπείτε στο Fabarm Club στο Facebook γράφουν τα ίδια !
Παύλε οι εμπλοκές εντοπίζονται σε συγκεκριμένο σημείο; ή κάθε όπλο είχε και το πρόβλημά του; με το σκεπτικό ότι τα Fabarm που αγοράστηκαν το 2018 κατασκευάστηκαν προγενέστερα πχ 2016, 2017 ή άντε αρχές 2018 , μήπως έγινε κάποια επέμβαση από το εργοστάσιο διορθώνοντας κάποια εντοπισμένη αδυναμία - λάθος;

Ρωτάω επειδή έχω εδώ και ένα δεκάμηνο την L4s κατασκευασμένη το 2018 , (την πήρα καινούρια τον περασμένο Ιανουάριο) και μου έχει βγάλει την πίστη να την φέρω στα μέτρα μου.hair.. Μέχρι τώρα δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα εμπλοκών ακόμα και με σκοπευτικά φυσίγγια, αλλά με αυτά που διαβάζω, αρχίζω και ανησυχώ αν τώρα που την έφερα στα μέτρα μου αρχίσει τις εμπλοκές .think. .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top