Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Πολύ καλή επιλογή άμα θελεις όπλο αερίων!ωραιο ζύγισμα,καλά λόγια για την βλητικα απόδοση ακούγονται,καλά εργοστασιακά τσοκ,για την σκανδάλη της δεν έχω άποψη αλλά συνήθως τα αερίων μου δίνουν καλύτερη αίσθηση από τα αδράνειας στο θέμα σκανδαλης!προχωρα φίλε αφού το πήρες απόφαση.Πωλειται και στο φόρουμ ένα τέτοιο όπλο και είναι και εγγύηση κιολας το πουλάει ο Παύλος!
πολυ καλη επιλογη ,οπλο για ολα τα κυνηγια.
Άριστη επιλογή
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας, χαιρομαι γιατι βλεπω οτι ολοι το βρισκεται σωστη επιλογη!! θα περιμενω λιγο ακομα και μετα θα προχωρησω στην αγορα της..
 
καλημέρα Άρη, είσαι από Αθήνα ; αν ναι θα μπορούσαμε να βρεθούμε να δεις το όπλο από κοντά,γιατί το σκοτώνω πραγματικά
Καλημερα!! θα ηθελα να το δω αλλα δυστηχως ειμαι μακρυα, απο Καλαματα!! θα σου στειλω πμ
 
Καλημέρα σας κύριοι...
Ποια η άποψη σας για το Browning Cynergy;
Έχετε υπόψιν σας πόσο μήκος έχει ο κώνος των καννών του συγκεκριμένου μοντέλου;
Για κώνο δε ξέρω να σου πω ξέρω όμως να σου πω ότι έχει τουφεκιά μαμαω καθώς ο φίλος που πήρε το prosport έριχνε μέχρι τώρα με cynergy black ice και δεν είχε κανένα πρόβλημα τόσα χρόνια παρόλο που το σύστημα του είναι διαφορετικό απ' τα υπολοιπα.προσωπικη μου άποψη είναι ότι πρόκειται για πάρα πολύ καλό δικανο δοκιμασμένο και στο κυνήγι και μόνο με μαμά τσοκ
 
Καλημέρα σας κύριοι...
Ποια η άποψη σας για το Browning Cynergy;
Έχετε υπόψιν σας πόσο μήκος έχει ο κώνος των καννών του συγκεκριμένου μοντέλου;
https://www.midwayusa.com/product/1...gy-cx-shotgun-12-gauge-silver-blue-and-walnut εδώ λέει ότι εχουν επιμήκυνση αλλά δεν λέει ακριβώς εκατοστά

Πιστεύω μεταξυ 3.5 με 5.5 αν αναλογιστούμε πόσο ηταν οι μαξους στην αρχη η τα 525 725 τώρα
 
Καλημέρα σας κύριοι...
Ποια η άποψη σας για το Browning Cynergy;
Έχετε υπόψιν σας πόσο μήκος έχει ο κώνος των καννών του συγκεκριμένου μοντέλου;
Κατα την γνώμη μου πολυ ωραίο όπλο Γιώργο! Χαμηλόπροφιλο,καλο ζύγισμα! Κυκλοφορεί χρόνια,φαίνεται πολύ αξιόπιστο! Οπως σου είπε και ο Ευριπιδης το εχει ο φίλος του αλλά το έχει και ένα άλλο παιδί,έχουν μείνει πολυ ευχαριστημένοι και οι δυο.μαλιστα προχθές ρώτησα το άλλο παιδί που το έχει σε 76cm αν ειναι ευχαριστημένος και μου είπε οτι έχει μείνει πολυ ευχαριστημένος.εχει ρίξει μου λέει πολλααααα φυσιγγια χωρίς κανένα πρόβλημα.αυτο εδω θα το κοίταζα σιγουρα για αγορά φαίνεται πολυ καλο και καλή τιμη.
https://www.car.gr/parts/view/21393007-hunting-weapons-double-shot-hunting-weapons-browning
 
Καλημέρα σας κύριοι...
Ποια η άποψη σας για το Browning Cynergy;
Έχετε υπόψιν σας πόσο μήκος έχει ο κώνος των καννών του συγκεκριμένου μοντέλου;
Πολύ ωραίο όπλο, το χω επωμισει, ξεφεύγει από τα παλιά ογκώδη Browning, ωραία ισορροπία, καλές καννες που με δύο καλά aftermarket τσοκ απογειώνονται. Μου αρεσε αρκετά ο μόνος ενδοιασμός ήταν τα τοξοειδη κλειδιά του γι αυτό και κοιτούσα περισσότερο το 725, όμως είναι ήδη αρκετά χρόνια κι έχει δοκιμαστεί σε κυνηγια και σκοπευτήρια επιτυχώς, άρα είναι και πολύ καλή επιλογή!
 
Κατα την γνώμη μου πολυ ωραίο όπλο Γιώργο! Χαμηλόπροφιλο,καλο ζύγισμα! Κυκλοφορεί χρόνια,φαίνεται πολύ αξιόπιστο! Οπως σου είπε και ο Ευριπιδης το εχει ο φίλος του αλλά το έχει και ένα άλλο παιδί,έχουν μείνει πολυ ευχαριστημένοι και οι δυο.μαλιστα προχθές ρώτησα το άλλο παιδί που το έχει σε 76cm αν ειναι ευχαριστημένος και μου είπε οτι έχει μείνει πολυ ευχαριστημένος.εχει ρίξει μου λέει πολλααααα φυσιγγια χωρίς κανένα πρόβλημα.αυτο εδω θα το κοίταζα σιγουρα για αγορά φαίνεται πολυ καλο και καλή τιμη.
https://www.car.gr/parts/view/21393007-hunting-weapons-double-shot-hunting-weapons-browning

Γιαννάρα και εγώ αυτό το όπλο πρόσεξα ιδιαίτερα! :D
Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας κύριοι! .shake hands.
 
Γιαννάρα και εγώ αυτό το όπλο πρόσεξα ιδιαίτερα! :D
Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας κύριοι! .shake hands.
Κατα την γνώμη μου κανε κίνηση Γιώργο! Θα σε βολέψει πολυ στο σκοπευτήριο αλλά και σαν καρτεριτζης θα το ευχαριστηθεις!
 
Γιαννάρα και εγώ αυτό το όπλο πρόσεξα ιδιαίτερα! :D
Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας κύριοι! .shake hands.
Πριν κανείς κίνηση να σιγουρευτείς ότι θα το δει και θα το δοκιμάσει κάποιος γνωστός σου. Γνώμη μου ποτέ όπλο στα κουτουρού.
 
Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη θα ήθελα την βοήθεια σας για μια αγορά όπλου έχω καταλήξει σε δύο franchi affinity camo 76 cm και Browning A5 composite 76cm έχω διαβάσει αρκετά για το affinity λίγα για το A5 αν καποιος φίλος έχει δουλέψει κάποιο από τα όπλα η γνωρίζει να με βοηθήσει κάτι ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη θα ήθελα την βοήθεια σας για μια αγορά όπλου έχω καταλήξει σε δύο franchi affinity camo 76 cm και Browning A5 composite 76cm έχω διαβάσει αρκετά για το affinity λίγα για το A5 αν καποιος φίλος έχει δουλέψει κάποιο από τα όπλα η γνωρίζει να με βοηθήσει κάτι ευχαριστώ.
οπαδός της browning αλλά θα σου προτείνω affinity
θα τα βρείς πιο εύκολα μαζί της σε κράτημα,ανέβασμα σε επώμιση,φυσίγγια,τσοκ
η franchi ξέρει από αδράνεια η browning προσωπικά δεν με έπεισε
επίσης πάντα προσωπικά την τουφεκιά της G3 δεν θα την βρείς στην franchi,ευκολία χειρισμού ναι,που πιθανόν θα σου δώσει περισσότερα θηράματα(στατιστικά)αν την μάθεις και την έχεις φέρει στα μέτρα σου :)
 
Last edited:
οπαδός της browning αλλά θα σου προτείνω affinity
θα τα βρείς πιο εύκολα μαζί της σε κράτημα,ανέβασμα σε επώμιση,φυσίγγια,τσοκ
η franchi ξέρει από αδράνεια η browning προσωπικά δεν με έπεισε
επίσης πάντα προσωπικά την τουφεκιά της G3 δεν θα την βρείς στην franchi,ευκολία χειρισμού ναι,που πιθανόν θα σου δώσει περισσότερα θηράματα(στατιστικά)αν την μάθεις και την έχεις φέρει στα μέτρα σου :)
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ήσουν πολύ κατατοπιστικός .και εγώ κλεινω προς τα εκεί αλλα σκέφτομαι μήπως η Browning ειναι ποιο αξιόπιστη σε θέμα ποιότητας
 
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ήσουν πολύ κατατοπιστικός .και εγώ κλεινω προς τα εκεί αλλα σκέφτομαι μήπως η Browning ειναι ποιο αξιόπιστη σε θέμα ποιότητας
Κώστα ετυχε να πάω με φίλο μου που έχει κυνηγομαγαζο να κάνουμε δοκιμή σε μια α5 γιατί στην αρχή έμοιαζε ενδιαφέρον κονσεπτ...σαν σκοπευτική γραμμή πολύ ωραια,από ζύγισμα αρκετά ατα γούστα μου 71 γαρ,σε ένα κουτί φυσίγγια τρεις εμπλοκές!!!οπως είπε και ο Μάκης και εγώ την affinity θα επαιρνα από αυτές τις δυο!
 
Κώστα ετυχε να πάω με φίλο μου που έχει κυνηγομαγαζο να κάνουμε δοκιμή σε μια α5 γιατί στην αρχή έμοιαζε ενδιαφέρον κονσεπτ...σαν σκοπευτική γραμμή πολύ ωραια,από ζύγισμα αρκετά ατα γούστα μου 71 γαρ,σε ένα κουτί φυσίγγια τρεις εμπλοκές!!!οπως είπε και ο Μάκης και εγώ την affinity θα επαιρνα από αυτές τις δυο!
Αυτά είναι που δεν ήθελα να ακούσω για την Browning .κατά βαθος είχα έναν ενδοιασμό για αυτό το όπλο.επειδη είχα την Remington G3 και δεν είχε κάνει καμία εμπλοκή ο φόβος μου στο καινούργιο που θέλω να πάρω είναι αυτή
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top