Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
beretta urika 2 ούτε μια εμπλοκή 10 χρόνια ,beretta A400 5 χρόνια τώρα κυνήγι και από Απρίλιο μέχρι 20 Αυγούστου φουλ σκοπευτήριο και 28 και 24 ούτε μια εμπλοκή ποτέ ,βέβαια είμαι και ψείρας με την συντήρηση του όπλου .
 
Εγώ τα θεωρώ υπερβολή τόσα λεφτά για καραμπίνα Ηλία.στο δίκανο αλλάζει το πραμα
Μια φορα κ εναν καιρο πιστευα οτι οσο πιο ακριβη ειναι μια καραμπινα τοσο περισσοτερο εκμηδενιζει τις πιθανοτητες εμπλοκης..
Αργοτερα καταλαβα οτι ημουν λαθος..
Οποτε μαλλον δεν αξιζει τοσα χρηματα....
Η μονη περιπτωση που θα αξιζε να δωσει καποιος τα χρηματα που θα εδινε για ενα ακριβο δικαννο σε μια καραμπινα ειναι αν θα υπηρχε καποιος κατασκευαστης που θα εδινε εγγυηση οτι η ταδε καραμπινα δεν θα παρουσιασει εμπλοκη με οποιοδηποτε φυσιγγι..
Κατι τετοιο ομως πιστευω πως δεν θα το δουμε ποτε..
Τα παραπανω αφορουν το δικο μου τροπο σκεψης μιας κ σε μια καραμπινα πανω απο ολα βαζω την αξιοπιστια της,μετα την εμφανιση της κ πολυ μετα ολα τα υπολοιπα..
 
Μια φορα κ εναν καιρο πιστευα οτι οσο πιο ακριβη ειναι μια καραμπινα τοσο περισσοτερο εκμηδενιζει τις πιθανοτητες εμπλοκης..
Αργοτερα καταλαβα οτι ημουν λαθος..
Οποτε μαλλον δεν αξιζει τοσα χρηματα....
Η μονη περιπτωση που θα αξιζε να δωσει καποιος τα χρηματα που θα εδινε για ενα ακριβο δικαννο σε μια καραμπινα ειναι αν θα υπηρχε καποιος κατασκευαστης που θα εδινε εγγυηση οτι η ταδε καραμπινα δεν θα παρουσιασει εμπλοκη με οποιοδηποτε φυσιγγι..
Κατι τετοιο ομως πιστευω πως δεν θα το δουμε ποτε..
Τα παραπανω αφορουν το δικο μου τροπο σκεψης μιας κ σε μια καραμπινα πανω απο ολα βαζω την αξιοπιστια της,μετα την εμφανιση της κ πολυ μετα ολα τα υπολοιπα..
Τάσο το θέμα εμπλοκών είναι λαχείο για μενα!καμια καραμπίνα έως τώρα στα χέρια μου δεν είχε εμπλοκές,όλες επώνυμες φυσικά και να σημειωθεί πως δεν είμαι και πολύ τακτικός στον καθαρισμό των αυτογεμη μου!
 
Τάσο το θέμα εμπλοκών είναι λαχείο για μενα!καμια καραμπίνα έως τώρα στα χέρια μου δεν είχε εμπλοκές,όλες επώνυμες φυσικά και να σημειωθεί πως δεν είμαι και πολύ τακτικός στον καθαρισμό των αυτογεμη μου!
Γιατι λεβεντακο μου??? Τις αλλες κυριες πως τις φροντιζεις....για συγκεντρωσου!!!
 
Γιαννη περισοτερο προτημανε το 525 κ ultra xs οσο αφορα την Αγγλια
Νίκο σαν κάτοχος του Ultra XS τρία χρόνια μεταξύ αυτού και του 725, είμαι 100% υπέρ του 725, όχι γιατί είμαι κάτοχος αλλά γιατί εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν τα όπλα νε έντονες εμπροσθοβαρές τάσεις και ένα τέτοιο είναι το Ultra. Ενδεικτικά αναφέρω..Ultra XS με κάνη 76 εκ. βάρος 3890, 725 με κάνη 81 εκ. βάρος 3580.
 
Σκευτομαι να αγορασω μια L4S initial hunter 71cm. Το κυνηγι που κανω ειναι ως επι το πλειστον καρτερι τσιχλας, πιστευεται οτι ειναι ενα οπλο καλο και ιδανικο για αυτο που το θελω;; κλεινω προς αυτο γιατι μου αρεσει το βαρος/ζυγισμα, η σκαδαλη, το κοντακι και γενικα το πως μου ερχεται !! Ψαχνω καιρο τι να παρω και ποτε δεν κατεληξα με σιγουρια καπου ομως εχω βαλει στοχο συντομα να κανω την επιλογη μου.
 
Σκευτομαι να αγορασω μια L4S initial hunter 71cm. Το κυνηγι που κανω ειναι ως επι το πλειστον καρτερι τσιχλας, πιστευεται οτι ειναι ενα οπλο καλο και ιδανικο για αυτο που το θελω;; κλεινω προς αυτο γιατι μου αρεσει το βαρος/ζυγισμα, η σκαδαλη, το κοντακι και γενικα το πως μου ερχεται !! Ψαχνω καιρο τι να παρω και ποτε δεν κατεληξα με σιγουρια καπου ομως εχω βαλει στοχο συντομα να κανω την επιλογη μου.
Νομίζω ότι θα κάνεις μια πολύ καλή επιλογή καθώς πρόκειται για ένα εργονομικό όπλο με πολύ ωραίο κοντακι πολύ καλή καννη και αξιόπιστο μηχανισμό. Θα καθαρίζεις λίγο παραπάνω αλλά στα λεφτά αυτά πιστεύω είναι μια αριστη επιλογή.
 
Νομίζω ότι θα κάνεις μια πολύ καλή επιλογή καθώς πρόκειται για ένα εργονομικό όπλο με πολύ ωραίο κοντακι πολύ καλή καννη και αξιόπιστο μηχανισμό. Θα καθαρίζεις λίγο παραπάνω αλλά στα λεφτά αυτά πιστεύω είναι μια αριστη επιλογή.
Eυχαριστω για την απαντηση!! Εννοεις οτι θελει παραπανω καθαρισμα απο αλλα οπλα αεριων;;
 
Σκευτομαι να αγορασω μια L4S initial hunter 71cm. Το κυνηγι που κανω ειναι ως επι το πλειστον καρτερι τσιχλας, πιστευεται οτι ειναι ενα οπλο καλο και ιδανικο για αυτο που το θελω;; κλεινω προς αυτο γιατι μου αρεσει το βαρος/ζυγισμα, η σκαδαλη, το κοντακι και γενικα το πως μου ερχεται !! Ψαχνω καιρο τι να παρω και ποτε δεν κατεληξα με σιγουρια καπου ομως εχω βαλει στοχο συντομα να κανω την επιλογη μου.
Πολύ καλή επιλογή άμα θελεις όπλο αερίων!ωραιο ζύγισμα,καλά λόγια για την βλητικα απόδοση ακούγονται,καλά εργοστασιακά τσοκ,για την σκανδάλη της δεν έχω άποψη αλλά συνήθως τα αερίων μου δίνουν καλύτερη αίσθηση από τα αδράνειας στο θέμα σκανδαλης!προχωρα φίλε αφού το πήρες απόφαση.Πωλειται και στο φόρουμ ένα τέτοιο όπλο και είναι και εγγύηση κιολας το πουλάει ο Παύλος!
 
Σκευτομαι να αγορασω μια L4S initial hunter 71cm. Το κυνηγι που κανω ειναι ως επι το πλειστον καρτερι τσιχλας, πιστευεται οτι ειναι ενα οπλο καλο και ιδανικο για αυτο που το θελω;; κλεινω προς αυτο γιατι μου αρεσει το βαρος/ζυγισμα, η σκαδαλη, το κοντακι και γενικα το πως μου ερχεται !! Ψαχνω καιρο τι να παρω και ποτε δεν κατεληξα με σιγουρια καπου ομως εχω βαλει στοχο συντομα να κανω την επιλογη μου.
πολυ καλη επιλογη ,οπλο για ολα τα κυνηγια.
 
Ο Παυλος δίνει μια fabarm και το όπλο είναι καινούργιο ,πήγαινε στο πουλάω αγοράζω και ρίξε μια ματιά ,στο λέω διότι ο Παύλος είναι πολύ ψείρας με τα όπλα και νομίζω πως δεν την έχει ούτε τρίμηνο ,μάλλον κάνα σκοπευτικό έχει βάλει στο μάτι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top