Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Ευχαριστω παιδια να ειστε καλα για τις πληροφοριες σας, να παρω δηλαδη μια μουφα και τελος ?
Μπορείς να ρίχνεις και χωρίς μουφα, φτάνει να είσαι σίγουρος ότι δεν θα χτυπήσεις το σπείρωμα. Στην ουσία η μουφα είναι προστατευτικο του σπειρώματος. Δεν προσφέρει σύσφιξη.
 
Μπορείς να ρίχνεις και χωρίς μουφα, φτάνει να είσαι σίγουρος ότι δεν θα χτυπήσεις το σπείρωμα. Στην ουσία η μουφα είναι προστατευτικο του σπειρώματος. Δεν προσφέρει σύσφιξη.
Έτσι είναι όπως τα λέει ο Γιώργος αλλά καλό είναι να πάρεις την μουφα γιατί αμα γίνει η μακακια θα μπλέξεις.
Αποψη μου βρες μια μουφα για τα κυνηγια φερμας που θα σου χρειαστεί σίγουρα και από κει και πέρα κυνηγώντας το οπλο θα δεις αν χρειάζεσαι κάτι παραπέρα.
 
Επειδη εχω τα quick chokes σε κομμενη κανη Beretta...
Με το 25αρι κανεις το 60% απο τα κυνηγια.
Η μουφα χρειαζεται σε κυνηγια φερμας και κλειστα περπατητα.
Το 75αρι ειναι για ειδικες αποστολες!
Μπασιματα,φασσα,παπι,λαγο σε ανοιχτα καρτερια....
Το 1.00 ειναι σκορποσκαγια!
Οχι μονο σε μοντιφαρισμενη-κομμενη κανη!
Και σε εργοστασιακες,το ιδιο συμπεριφερεται....
 
Το αδικεις το 50αρι Bill!:)
Αυτα τα μετρα τα εχει ανετα και χαλαρα με το 0.25!
δεν διαφωνώ, εδώ με σκετη την καννη και βγάζουμε τουφεκιες στα 30-35μ. πολλές φορές. Σκεφτείτε ότι με σκετη την κάννη κυνηγάει ακόμη και στα μπασιματα της τσίχλας το φιλαράκι μου. Άλλωστε, αν θυμάμαι καλά απο μετρήσεις που ειχατε βαλει παλια, ολα τα μαμά quick chokes είναι λίγο πιο στενα από το αναγραφόμενο. Απλά όταν "προτείνω" κατι προσπαθώ να κανω συγκρατημένες προβλέψεις, ειδικά όταν δεν το έχω δοκιμάσει στην πραξη.
Αυτή η κάννη περαν μιας καποτας σπειρωματος και του 0.50 παιζει να μην χρειάζεται τίποτα άλλο απολύτως για καθε κυνηγι.
 
Έφαγε τίποτα μαπες σε δοκιμή η ιταλιδα?

όχι Νίκο αλλά γούσταρα πολύ την V3,με κράταγε όμως το γεγονός με την εκτόνωση αερίων που γινόταν κοντά στο πρόσωπο,τώρα με την ξύλινη έκδοση που έχει λυθεί το θέμα περιμένω να το εφαρμόσουν και στην camo έκδοση και θα την αποκτήσω
 
Καλησπέρα . Θα ήθελα τις γνώμες σας . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα σούπερ πόζε για το κυνήγι της μπεκάτσας και λίγο πέρδικας . Ειμαι ανάμεσα σε 3 .
1) lanber 2077 σε 63 πόντους κάννη
2) fabarm elos b al tula ( αλλα με προβληματίζει το μήκος Καννών 61 πόντοι)
3) winchester select beccace σε 66 πόντους.
Σας παρακαλώ πολύ τη γνώμη σας για τα παραπάνω όπλα
 
Καλησπέρα . Θα ήθελα τις γνώμες σας . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα σούπερ πόζε για το κυνήγι της μπεκάτσας και λίγο πέρδικας . Ειμαι ανάμεσα σε 3 .
1) lanber 2077 σε 63 πόντους κάννη
2) fabarm elos b al tula ( αλλα με προβληματίζει το μήκος Καννών 61 πόντοι)
3) winchester select beccace σε 66 πόντους.
Σας παρακαλώ πολύ τη γνώμη σας για τα παραπάνω όπλα

Fabarm Elos κανονικό... Μην πάρεις δίκανο κοντότερο από 66cm.
 
Λευτέρη καλημέρα και χρόνια μας πολλά!
έχω την beretta a302 με mgnum κανη 76cm. επειδή δεν μπορούσα να τουφεκίσω σε κοντινές αποστάσεις, η κάνη κόπηκε στα 61cm και έβαλα εξωτερικά τσοκ από benelli. με τα 3*** βαράει παντού. είναι το τσοκ πασπαρτού. έχω και 2** και 1* αλλά σπάνια τα χρησιμοποιώ γιατί κυνηγώ σχεδόν αποκλειστικά τσίχλα.
Τα χρόνια πολλά και από εμένα και σε όσους γιορτάζουν, Θα πάρω μάλλον το 0,25 και σίγουρα για προστασία του σπειρωματος την μουφα.
 
Καλησπέρα . Θα ήθελα τις γνώμες σας . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα σούπερ πόζε για το κυνήγι της μπεκάτσας και λίγο πέρδικας . Ειμαι ανάμεσα σε 3 .
1) lanber 2077 σε 63 πόντους κάννη
2) fabarm elos b al tula ( αλλα με προβληματίζει το μήκος Καννών 61 πόντοι)
3) winchester select beccace σε 66 πόντους.
Σας παρακαλώ πολύ τη γνώμη σας για τα παραπάνω όπλα
winchester select beccace σε 66 πόντους.
 
Καλησπέρα . Θα ήθελα τις γνώμες σας . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα σούπερ πόζε για το κυνήγι της μπεκάτσας και λίγο πέρδικας . Ειμαι ανάμεσα σε 3 .
1) lanber 2077 σε 63 πόντους κάννη
2) fabarm elos b al tula ( αλλα με προβληματίζει το μήκος Καννών 61 πόντοι)
3) winchester select beccace σε 66 πόντους.
Σας παρακαλώ πολύ τη γνώμη σας για τα παραπάνω όπλα
Fabarm Kai Winchester τα έχω πιάσει πολύ ωραία ζυγισματα δες τα και εσύ ποιο σου έρχεται καλύτερα και αποφασίζεις. Βλητικα κοντά πρέπει να είναι.

66 θα επερνα και εγώ όχι 61
 
Καλησπέρα . Θα ήθελα τις γνώμες σας . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα σούπερ πόζε για το κυνήγι της μπεκάτσας και λίγο πέρδικας . Ειμαι ανάμεσα σε 3 .
1) lanber 2077 σε 63 πόντους κάννη
2) fabarm elos b al tula ( αλλα με προβληματίζει το μήκος Καννών 61 πόντοι)
3) winchester select beccace σε 66 πόντους.
Σας παρακαλώ πολύ τη γνώμη σας για τα παραπάνω όπλα
lanber φθηνό αξιόπιστο Ισπανικό 100%....σε σύγκριση με τα 2 που αναφέρεις,value for money και πιο ποιοτικό θα έλεγα
κάτι ξέρουν οι Εγγλέζοι που τα εμπιστεύονται και τα προτιμούν ;)
το μήκος τουλάχιστον 66 εκ είναι μια χαρά όχι 63
 
Last edited:
lanber φθηνό αξιόπιστο Ισπανικό 100%....σε σύγκριση με τα 2 που αναφέρεις,value for money και πιο ποιοτικό θα έλεγα
κάτι ξέρουν οι Εγγλέζοι που τα εμπιστεύονται και τα προτιμούν ;)
το μήκος τουλάχιστον 66 εκ είναι μια χαρά όχι 63
Εγω FABARM ειμαι ευχαριστημενος το εχω χρονια καμια βλαβη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top