Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Υπάρχει κάποιος που να έχει κυνηγήσει εντατικά κάποιο όπλο με παλιά κάννη breda 70mm θαλάμης και επίσης εντατικά κάποιο όπλο με κάννη optima, ας πούμε για δέκα χρόνια το καθένα και να μας εξηγήσει τι είναι αυτό που έκανε η παλιά κάννη και που δεν κάνει η καινούρια;
Θα το κάνει και η οπτιμα, απλά είναι πιτσιρικα ακόμα!!
 
Καλα εσυ εισαι πιωμενος.συγκρινεις τη breda με τα εξωτερικά με τη κανη τη στάνταρ της μπερετα?κοψε τα ληγμενα ρεεεεε
.hair.
Κ εγώ αυτο ήξερα...φιλαρακι την πέταξε...κ έβαλε στην μπρεντα κάνη απο μπενελι
 
Θα το κάνει και η οπτιμα, απλά είναι πιτσιρικα ακόμα!!
Το πιασες το υπονοούμενο.....;)
Η υπερεκτίμηση του παλιού.
Απίστευτη φονικότητα στο βοριά, κατακόρυφη πτώση στον νοτιά. Κάννες με ίσως το μεγαλύτερο ποσοστό χρωμίου από όλες τις άλλες, που τις έκανε επιρρεπή σε καιρικές μεταβολές!
 
Δεν την ξέρω την γεωμετρία της optima hp κάννης και δεν έχω την εμπειρία μαζί της για να τις συγκρίνω με την optima. Αυτό που έχω συμπεράνει είναι ότι η hp πρέπει να βγάζει πιο σφικτή τουφεκιά από την optima στις ανοιχτές συσφιξεις, μέχρι τα 3*. Για δύναμη στην διάτρηση δεν έχω ιδέα.
 
Οχι νικο αντιθετως Η Α400 ειναι φωτια για μενα απο οσα οπλα εχω ριξει μονο με την τουφεκια της 1100 μπορω να τη συγκρινω δεν εχω ριξει ποτε με κανη oρtima+ και δεν εχι και καποιος φιλος για να δω απο περιεργεια γιατι διαβαζω απο τα παιδια εδω πολυ καλα λογια .
Η καννη της breda εγραψα πριν οτι δε με καλυπτει συγκριτικα με την προηγουμενη breda που ειχα γι αυυο την εστειλα για κωνο
 
καλησπερα στην παρεα!! οι πρωτες δοκιμες για αγορα εγιναν και τα οπλα ηταν 303, 390, 391, a400, vitoria, belmonte 2, m1, m2, vinci, 123, supersport, sx3 και αρκετα ακομα που μου περασαν πιο αδιαφορα... θελω να μοιραστω αυτα που ειδα και να ακουσω και τις δικες σας αποψεις!! να ξεκαθαρισω πως ξεκινησα απ το 0 ως πρως τις προτημισεις μου!! αποψη μου παντα απο ποιοτητα ομορφια και πιασιμο χωρις κανεναν ενδιασμο η βασιλισσα ειναι η supersport, η Α400 πολυ καλη σε ολα εκτος απο την ποιοτητα οπου κατι δεν μου γεμιζει το ματι, απο beretta με κερδισε η 391 για αρκετους λογους. στα benelli η σιγουρια η ευκολια και η αισθηση που ενιωσα οταν σηκωσα τη m2 με εκανε να εντυπωσιαστω και αυτο πιστευω ειναι το πιο βασικο... και τελος αυτη που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν η vinci.. λαβη παπια βαρος ζυγισμα απιστευτα!! απο εμφανιση δεν με ενοχλει αφου η διαφορετικοτητα της εχει αποτελεσμα, οι καννες δεν με απασχολουν και τοσο ακομα, πιστευω πως το 90% ειναι ο σκοπευτης και τα μετρα του οπλου πανω του και εστιαζω εκει, απο λακτισμα για εμενα ειναι ολα σαν αεροβολα με τα 30γρ. που δουλευω ειδικα μες τον χειμωνα, αφου εχω μαθει και απο s.p baikal!! εχω ξεχωρισει τις vinci, m2, 391 και τις εχω βρει μεταχειρισμενες πληρως λειτουργικες σε περιπου ιδιες τιμες. οποιος εχει εμπειρια με καποιο απ αυτα θα θελα να την μοιραστει!!
 
καλησπερα στην παρεα!! οι πρωτες δοκιμες για αγορα εγιναν και τα οπλα ηταν 303, 390, 391, a400, vitoria, belmonte 2, m1, m2, vinci, 123, supersport, sx3 και αρκετα ακομα που μου περασαν πιο αδιαφορα... θελω να μοιραστω αυτα που ειδα και να ακουσω και τις δικες σας αποψεις!! να ξεκαθαρισω πως ξεκινησα απ το 0 ως πρως τις προτημισεις μου!! αποψη μου παντα απο ποιοτητα ομορφια και πιασιμο χωρις κανεναν ενδιασμο η βασιλισσα ειναι η supersport, η Α400 πολυ καλη σε ολα εκτος απο την ποιοτητα οπου κατι δεν μου γεμιζει το ματι, απο beretta με κερδισε η 391 για αρκετους λογους. στα benelli η σιγουρια η ευκολια και η αισθηση που ενιωσα οταν σηκωσα τη m2 με εκανε να εντυπωσιαστω και αυτο πιστευω ειναι το πιο βασικο... και τελος αυτη που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν η vinci.. λαβη παπια βαρος ζυγισμα απιστευτα!! απο εμφανιση δεν με ενοχλει αφου η διαφορετικοτητα της εχει αποτελεσμα, οι καννες δεν με απασχολουν και τοσο ακομα, πιστευω πως το 90% ειναι ο σκοπευτης και τα μετρα του οπλου πανω του και εστιαζω εκει, απο λακτισμα για εμενα ειναι ολα σαν αεροβολα με τα 30γρ. που δουλευω ειδικα μες τον χειμωνα, αφου εχω μαθει και απο s.p baikal!! εχω ξεχωρισει τις vinci, m2, 391 και τις εχω βρει μεταχειρισμενες πληρως λειτουργικες σε περιπου ιδιες τιμες. οποιος εχει εμπειρια με καποιο απ αυτα θα θελα να την μοιραστει!!
Σε ποια τιμη τις εχεις βρει;;;παντως για την βοντσι εχουν γινει αρκετες αναφορες για προβληματα...ως κατοχος μ2 εχω να σ πω τα καλυτερα αλλα κ την ιδιαιτεροτητα οτι ωιλοτουφεκαει...
 
καλησπερα στην παρεα!! οι πρωτες δοκιμες για αγορα εγιναν και τα οπλα ηταν 303, 390, 391, a400, vitoria, belmonte 2, m1, m2, vinci, 123, supersport, sx3 και αρκετα ακομα που μου περασαν πιο αδιαφορα... θελω να μοιραστω αυτα που ειδα και να ακουσω και τις δικες σας αποψεις!! να ξεκαθαρισω πως ξεκινησα απ το 0 ως πρως τις προτημισεις μου!! αποψη μου παντα απο ποιοτητα ομορφια και πιασιμο χωρις κανεναν ενδιασμο η βασιλισσα ειναι η supersport, η Α400 πολυ καλη σε ολα εκτος απο την ποιοτητα οπου κατι δεν μου γεμιζει το ματι, απο beretta με κερδισε η 391 για αρκετους λογους. στα benelli η σιγουρια η ευκολια και η αισθηση που ενιωσα οταν σηκωσα τη m2 με εκανε να εντυπωσιαστω και αυτο πιστευω ειναι το πιο βασικο... και τελος αυτη που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν η vinci.. λαβη παπια βαρος ζυγισμα απιστευτα!! απο εμφανιση δεν με ενοχλει αφου η διαφορετικοτητα της εχει αποτελεσμα, οι καννες δεν με απασχολουν και τοσο ακομα, πιστευω πως το 90% ειναι ο σκοπευτης και τα μετρα του οπλου πανω του και εστιαζω εκει, απο λακτισμα για εμενα ειναι ολα σαν αεροβολα με τα 30γρ. που δουλευω ειδικα μες τον χειμωνα, αφου εχω μαθει και απο s.p baikal!! εχω ξεχωρισει τις vinci, m2, 391 και τις εχω βρει μεταχειρισμενες πληρως λειτουργικες σε περιπου ιδιες τιμες. οποιος εχει εμπειρια με καποιο απ αυτα θα θελα να την μοιραστει!!
Καλημέρα Άρη
https://www.car.gr/parts/view/12281174/
Δες και αυτό!
 
Σε ποια τιμη τις εχεις βρει;;;παντως για την βοντσι εχουν γινει αρκετες αναφορες για προβληματα...ως κατοχος μ2 εχω να σ πω τα καλυτερα αλλα κ την ιδιαιτεροτητα οτι ωιλοτουφεκαει...
Καλημέρα φίλε. Πώς είναι δυνατόν να ψιλοτουφεκάνε όλες οι Μ2? Μήπως δεν την έχεις φέρει εκεί που πρέπει?
 
καλησπερα στην παρεα!! οι πρωτες δοκιμες για αγορα εγιναν και τα οπλα ηταν 303, 390, 391, a400, vitoria, belmonte 2, m1, m2, vinci, 123, supersport, sx3 και αρκετα ακομα που μου περασαν πιο αδιαφορα... θελω να μοιραστω αυτα που ειδα και να ακουσω και τις δικες σας αποψεις!! να ξεκαθαρισω πως ξεκινησα απ το 0 ως πρως τις προτημισεις μου!! αποψη μου παντα απο ποιοτητα ομορφια και πιασιμο χωρις κανεναν ενδιασμο η βασιλισσα ειναι η supersport, η Α400 πολυ καλη σε ολα εκτος απο την ποιοτητα οπου κατι δεν μου γεμιζει το ματι, απο beretta με κερδισε η 391 για αρκετους λογους. στα benelli η σιγουρια η ευκολια και η αισθηση που ενιωσα οταν σηκωσα τη m2 με εκανε να εντυπωσιαστω και αυτο πιστευω ειναι το πιο βασικο... και τελος αυτη που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν η vinci.. λαβη παπια βαρος ζυγισμα απιστευτα!! απο εμφανιση δεν με ενοχλει αφου η διαφορετικοτητα της εχει αποτελεσμα, οι καννες δεν με απασχολουν και τοσο ακομα, πιστευω πως το 90% ειναι ο σκοπευτης και τα μετρα του οπλου πανω του και εστιαζω εκει, απο λακτισμα για εμενα ειναι ολα σαν αεροβολα με τα 30γρ. που δουλευω ειδικα μες τον χειμωνα, αφου εχω μαθει και απο s.p baikal!! εχω ξεχωρισει τις vinci, m2, 391 και τις εχω βρει μεταχειρισμενες πληρως λειτουργικες σε περιπου ιδιες τιμες. οποιος εχει εμπειρια με καποιο απ αυτα θα θελα να την μοιραστει!!
Το μόνο που πρέπει να προσέξεις με την vinci, είναι να βεβαιωθεις πριν την αγοράσεις ότι μπορείς να την φέρεις στα μέτρα σου. Μην το δεις επιπόλαια, του στυλ "εντάξει μωρέ, η τουφεκια ανοίγει " και άλλα τέτοια. Τρεις γνωστοί μου τις πούλησαν, μόνο και μόνο για τον λόγο αυτό, δεν μπόρεσαν ποτέ να την φέρουν στα μέτρα τους. Κατά τα άλλα, η τουφεκιά της από κατανομή τουλάχιστον ήταν πολύ αξιόλογη.
 
Σε ποια τιμη τις εχεις βρει;;;παντως για την βοντσι εχουν γινει αρκετες αναφορες για προβληματα...ως κατοχος μ2 εχω να σ πω τα καλυτερα αλλα κ την ιδιαιτεροτητα οτι ψιλοτουφεκαει...
Νομίζω ότι τα περισσότερα benelli με πλαστικά ψηλοτουφεκάνε, και η δικιά μου crio comfort με την κλίση c (σε συνδυασμό με το στυλ επώμισης μου φυσικά) ήταν 70/30 ψηλά. Αγόρασα όμως με 15 ευρώ την φλάτζα d και τώρα το όπλο είναι οκ. Το κόστος είναι πολύ μικρό για να μην την αγοράσει την d κάποιος που έχει τέτοιο θέμα.
 
Σε ποια τιμη τις εχεις βρει;;;παντως για την βοντσι εχουν γινει αρκετες αναφορες για προβληματα...ως κατοχος μ2 εχω να σ πω τα καλυτερα αλλα κ την ιδιαιτεροτητα οτι ωιλοτουφεκαει...
ολες κατω απ τα 800!! απο καινουριες σε αυτα τα χρηματα θα έπαιρνα μπελμοντε 2 αλλα προτιμώ κατα πολυ μια απο αυτες τις 3... με βολευει πολυ η ριγα με σκαλοπάτι νομιζω αυτα ψιλοτουφεκανε γενικα λιγο και με οπλο που χαμηλοτουφεκαει εχω περισσότερες αστοχιες....
 
θα ηθελα να μου πεις και σε τι διαφωνεις ομως :)
Με τη βασηλησα διαφονω υπερτιμημενο με ενα πορτινκ εγηνε βασηλησα και πουλιεται 2300 ασε που απο τουφεκια ειναι λιγο πατατα απο φιλους που την εχουν αυτα λενε και πολυ πλαστηκουρα που ξεφλουδιζουν
 
Με τη βασηλησα διαφονω υπερτιμημενο με ενα πορτινκ εγηνε βασηλησα και πουλιεται 2300 ασε που απο τουφεκια ειναι λιγο πατατα απο φιλους που την εχουν αυτα λενε και πολυ πλαστηκουρα που ξεφλουδιζουν
για το ξεφλούδισμα το εχω ακουσει και εγω... και στην τιμη
συμφωνούμε για τουφεκια δεν εχω αποψη ομως οτι ειναι λιγο πατατα δεν το εχω ξανακουσει αλλα για ζυγισμα και ποιοτητα προσωπικά δεν ειδα καλυτερα σε καποια αλλη...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top