Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βασίλη το να είμαστε αυτοκλητοι τιμωροί δεν αρμόζει στην κοινωνία μας και δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα, τώρα στην θανατική ποινή συμφωνώ πάντα σε ορισμένες περιπτώσεις μπας και έτσι σφίξουν λίγο η κώλοι αν και η θανατική ποινή καταργήθηκε πρόσφατα 2004.
Αρμοζει όμως στην κοινωνία μας το να μπαίνουν βιαστές και δολοφόνοι στην φυλακή και μετά από 4-5 χρόνια να βγαίνουν εξω? Συμφωνώ με εσένα ότι κανένας δεν πρέπει να παίρνει το νόμο στα χέρια του αλλά συμφωνώ και με τον Βασίλη. Σε τέτοια περίπτωση η λογική πάει περιπατο , το μυαλό θολώνει και μπορεί ανετα να ξεφύγεις και να στείλεις στο διάβολο ένα τέτοιο υπάνθρωπο.
 
Βασίλη το να είμαστε αυτοκλητοι τιμωροί δεν αρμόζει στην κοινωνία μας και δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα

Αρμοζει όμως στην κοινωνία μας το να μπαίνουν βιαστές και δολοφόνοι στην φυλακή και μετά από 4-5 χρόνια να βγαίνουν εξω? Συμφωνώ με εσένα ότι κανένας δεν πρέπει να παίρνει το νόμο στα χέρια του αλλά συμφωνώ και με τον Βασίλη. Σε τέτοια περίπτωση η λογική πάει περιπατο , το μυαλό θολώνει και μπορεί ανετα να ξεφύγεις και να στείλεις στο διάβολο ένα τέτοιο υπάνθρωπο.
Ακριβώς δεν ταιριάζει και είναι επικίνδυνο σε κοινωνία και κράτος πραγματικού δικαίου...

Εδώ όμως ο κάθε ανώμαλος θα δηλώσει ψυχολαλα από 'εγκριτους' γιατρους, προτερο έντιμο βίο, αμφιβολίες, θα βγάλει φταιχτη το θύμα και θα πετύχει η παραγραφή ή καταδίκη με αναστολή η με ελάχιστα μικρή ποινή ή ποινή που τελικά πότε δεν θα εκτελεστεί στο σύνολο της και φυσικά εντεχνως θα θαφτεί από τα τσοντοΜΜΕ.

Το χειρότερο... Καμία εξασφάλιση ότι αυτό το τέρας και παρόμοια του δεν θα κάνουν τα ίδια ξανά... Καταλαβαίνω την ανάγκη να διατηρήσουμε τον πολιτισμό μας χωρίς αυτοδικια, αλλά κατανοώ πολύ περισσότερο το συγγενή που πήρε το νόμο στα χέρια του σε τέτοιες περιπτώσεις και αυτό είναι απόδειξη της αποτυχίας της δικαιοσύνης για την οποία κάνεις πολιτικός η δικαστής δεν νοιάζεται..
 
Last edited:
Αρμοζει όμως στην κοινωνία μας το να μπαίνουν βιαστές και δολοφόνοι στην φυλακή και μετά από 4-5 χρόνια να βγαίνουν εξω? Συμφωνώ με εσένα ότι κανένας δεν πρέπει να παίρνει το νόμο στα χέρια του αλλά συμφωνώ και με τον Βασίλη. Σε τέτοια περίπτωση η λογική πάει περιπατο , το μυαλό θολώνει και μπορεί ανετα να ξεφύγεις και να στείλεις στο διάβολο ένα τέτοιο υπάνθρωπο.
Δημήτρη έτσι δεν κάνεις καλό ούτε σε εσένα ούτε στην οικογένεια σου που πρέπει να είσαι εκεί ώστε να την στηρίξεις άντε και τον έφαγες τον πουστη οκ ηθική ικανοποίηση αλλά πίσω τι γίνεται? Μήπως γίνουν χειρότερα τά πράγματα και μπεις σε έναν ατέρμονο κύκλο φόβου και στιγματισμού, άλλοι θα λένε μπράβο καλά έκανες και άλλοι θα σε κατακρίνουν γι αυτό το ζυγίζεις καλά το θέμα και να πω και κάτι όταν βγάλεις το κουμπουρι πρέπει ρίξεις τέλος.
 
Ποιο κράτος δικαίου ρε παιδιά;
Το κράτος που θα τον βάλει φυλακή και οι συγκρατούμενοι του θα του φέρονται σαν "Τζένη", που λέει ο πατριώτης, και θα του γυρίσουν τη σούφρα ανάποδα, σα κάλτσα;
Αυτό θεωρείται/ε νομικός πολιτισμός;
Δε με ενδιαφέρει να ζει και να βασανίζεται, μια κι έξω να φύγει θέλω.
Αυτό είναι περισσότερο ακραίο; Αυτό με στιγματίζει κοινωνικά;
Σαν το απαράδεκτο φυντάνι του συριζα, έναν υπουργό δικαιοσύνης (αν θυμάμαι καλά ο Πανούσης, μην ηταν ο παρασκευοπουλος), με ένα περιστατικό με την κοπελίτσα που τη βίασαν και τη σκότωσαν, εντάξει λέει θα λειτουργήσει ο άγραφος νόμος της φυλακής σε αυτή την περίπτωση.
Τι λες βρε καραγκιόζη????
Αναθέτεις το έργο της δικαιοσύνης στον κάθε βαρυποινίτη, μετατρέποντας τον σε βασανιστή???
Όχι κύριοι, πολύ πιο πολιτισμένο είναι το μια κι έξω και πολύ πιο δίκαιο.
Κούφια η ώρα που τα λέμε αυτά...
 
Ηθελα να ηξερα......εαν ηταν κορη σου.....τα ιδια θα ελεγες !!!
Κυρίες Νίκο σαφώς και δεν θα μαλώσουμε για αυτό....ο καθένας έχεις τις δικές του απόψεις......ειλικρινά μου κάνει εντύπωση που το περνούν απόφαση να μιλήσουν μετά από 30 χρόνια!!! Τι αποζητά να κερδίσει τώρα???? Τι νομίζει ότι θα προσφέρει τώρα???? Το κακό που έκανε που δεν μιλούσε τόσο καιρό και όσο επερνε τα μετάλλια??? Τέλος πάντων.
 
Καταδικη 28 μηνων με αναστολη στον Νικο Γεωργιαδη βουλευτη ΝΔ για παιδεραστια.
Ειχε παει και η ευροβουλευτης τωρα πια της ΝΔ για υπερασπιση.Αντε τωρα λεγε...
Κάτι τέτοιους πρέπει να τους δικάζουν οι συγγενείς τωμ παιδιών......
 
Κάτι τέτοιους πρέπει να τους δικάζουν οι συγγενείς τωμ παιδιών......
Εγω ειμαι της αποψης οτι σε βασανισμο-βιασμο-παιδεραστια
μια ενεση με AZAX μετα την δικη ειναι οτι καλυτερο.Δεν θα
λειψουν σε κανεναν τετοια σκουληκια.Θα το κοψουν το σπορ
και οσοι απο πισω δουνε την καταληξη των προηγουμενων
αλλα τι λεω?Εχουμε ελευθερο ευεργετη με 2 τονους ηρωινη και
σαπιζουμε στο ξυλο πρεζακια με 2 γραμμαρια.
 
Κυρίες Νίκο σαφώς και δεν θα μαλώσουμε για αυτό....ο καθένας έχεις τις δικές του απόψεις......ειλικρινά μου κάνει εντύπωση που το περνούν απόφαση να μιλήσουν μετά από 30 χρόνια!!! Τι αποζητά να κερδίσει τώρα???? Τι νομίζει ότι θα προσφέρει τώρα???? Το κακό που έκανε που δεν μιλούσε τόσο καιρό και όσο επερνε τα μετάλλια??? Τέλος πάντων.

Φιλε μου ποτε δεν μπορεις να ξερεις τι ψυχικα τραυματα ειχε...και εχει ακομα.....Υπαρχουν ατομα που
το παιρνουν μαζι τους στον ταφο τους. Παλι καλα που βρηκε την δυναμη και το κουραγιο και μιλησε.
Δεν το παιζω νταης γιατι δεν ειμαι....αλλα εαν συνεβαινε κατι τετοιο στην οικογενεια μου και στο
παιδι μου...ουτε απο το DNA του δεν θα τον αναγνωριζαν....και ειμαι και υπερ της θανατικης ποινης
για τετοια καθαρματα....
 
Φιλε μου ποτε δεν μπορεις να ξερεις τι ψυχικα τραυματα ειχε...και εχει ακομα.....Υπαρχουν ατομα που
το παιρνουν μαζι τους στον ταφο τους. Παλι καλα που βρηκε την δυναμη και το κουραγιο και μιλησε.
Δεν το παιζω νταης γιατι δεν ειμαι....αλλα εαν συνεβαινε κατι τετοιο στην οικογενεια μου και στο
παιδι μου...ουτε απο το DNA του δεν θα τον αναγνωριζαν....και ειμαι και υπερ της θανατικης ποινης
για τετοια καθαρματα....
Την ίδια άποψη έχω και εγώ κύριε Νίκο...δεν είναι θέμα νταηλίκη η όχι....και εγώ έτσι θα αντιδρούσαν όπως και εσύ...απλά το ξαναλέω ότι με ξενίζει αυτή η αργοπορία. Τέλος πάντων η ουσία του θέματος είναι να τιμωρηθεί ο δράστης....και όχι αν άργησε η όχι η συγκεκριμένη κυρία.
 
Περί θανατικής ποινής δεν συμφωνώ για 2 λόγους.
Πόσες φορές αποδείχθηκε ότι η ενοχή ακόμα και σε σοβαρά εγκλήματα ήταν λανθασμένη.
Η τιμωρία πρέπει να είναι ανάλογη της πράξης.
Όχι θανατική ποινή παιδιά ... Ηρεμήστε.
 
Περί θανατικής ποινής δεν συμφωνώ για 2 λόγους.
Πόσες φορές αποδείχθηκε ότι η ενοχή ακόμα και σε σοβαρά εγκλήματα ήταν λανθασμένη.
Η τιμωρία πρέπει να είναι ανάλογη της πράξης.
Όχι θανατική ποινή παιδιά ... Ηρεμήστε.

Τι λες φιλε μου καλε.....Θα βιασουν το παιδι μου....θα μου το σκοτωσουν....οπως οι δυο αλητες στην Ροδο
και εδω θα τους ''καμαρωνω΄΄ στην φυλακη ??
Απο τετοια σκουπιδια.....να τους παιρνουν το κεφαλι.....να καθαριζει ο τοπος φιλε....
 
εγώ να κάνω μία επισήμανση.

γεγονός είναι ένα και μόνο ένα , το ότι η κα Μπεκατώρου έκανε μία σοβαρότατη καταγγελία.

έχει αποδειχθεί η αλήθεια της καταγγελίας ???? όχι βέβαια , τουλάχιστον όχι ακόμη.

τότε πως ξεκινώντας από τον πρωθυπουργό μας , έχετε όλοι αποφασίσει για την "εκτέλεση" του τέρατος.

δλδ δεν υπάρχει για σας το τεκμήριο της αθωότητας μέχρι αποδείξεως του εναντίου ??

για φανταστείτε να αποδειχθεί ότι η κα Μπεκατώρου έλεγε ψέμματα ??

τι θα λέτε τότε .............
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top