Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φιλαράκι μαζί σου, έχω και γω παιδιά και αγανακτώ, μια φορά είπαν τα παιδιά στο σχολείο πριν χρόνια ότι πέρασε κάποιος από τα κάγκελα και κατέβασε τα παντελόνια του και επειδή το σχολείο είναι απέναντι από το σπίτι επι ένα μήνα ήμουνα στην τζιλια και εξαγριωμένος. Αλλά μην τα ,τσουβαλιαζουμε όλα σε παρακαλώ, εσένα δηλαδή σου φάνηκε φυσιολογικό να το καταγγείλει μετά από 20 χρόνια η μήπως είναι κατάλληλη ώρα δεν ξέρω το γιατί.Ας το καταγγελνε στα 90 της καλυτερα θα την λυπομουνα πιο πολύ.Εαν έγινε λυπηρό και καταδικαστέο αλλά έχει μερίδιο ευθύνης για τον απλούστατο λόγο ότι επί 20 χρόνια αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε παρενοχλησει και άλλες κοπέλες,και μη μου πεις ντρεποτανε γιατί θα γελάσω με δυνατά γέλια,Μια φορά η μάνα μου είκοσι χρόνων την παρενόχλησε οδηγός ΚΤΕΛ και ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε, ακόμη το θυμάται ο τύπος.Μηπως λέω μήπως υπάρχει πίσω η μισή αλήθεια λέω εγώ,βγήκαν εχθές άλλες δέκα να καταγγείλουν τα ίδια από άλλους σε λίγο θα καταντήσει γελειο .Εμενα με παρενόχλησε μια μπεκατσα μια φορά ήταν ζωντανή και με τσίμπησε.
Για τη μπεκάτσα έχεις την απόλυτη στήριξη μου,αλλά γιατί βγήκες να το πεις τώρα.
 
Έχω μια κόρη 8 ετών
Έχει τρέλα με τον αθλητισμό.
Όπως και εγώ, στα εφηβικά μου χρόνια, έτσι κι αυτή θα βρεθεί κάποτε στα χέρια και την ευθύνη κάποιου προγυμναστή, που για μένα είναι της αυτής κατηγορίας: Γονιός-Διδάσκαλος-Παιδαγωγός.
Όπως βρέθηκε και η Κυρία Σοφία Μπεκατώρου, που εσχάτως απέδειξε πως έχει τα μέζεα να καταγγείλει την κακοποίησή της και να σηκώσει στις πλάτες της ακόμα και την μαλακία κάποιων, που θα κάνουν και κριτική εκ του ασφαλούς του τύπου: "και τι θέλει τώρα... και τόσο καιρό που ήταν... μάλλον τα'θελε κι αυτή...." και μύριες όσες άλλες π@π@ριές!
Η Κυρία Μπεκατώρου!.... το έκανε!
Κι αναρωτιέμαι,
Τόσο πολύ έχουμε πουστέψει όλοι μας, που βιάζουν, κακοποιούν και σημαδεύουν τα παιδιά μας και μεις απλά "συμπάσχουμε" και "στηρίζουμε" τους κακοποιημένους;...
Και μ' αυτό τι.... καθαρίσαμε;
Καθαρίσαμε ως τζάμπα μάγκες που ο,τι κι αν μας κάνουν απλά..."καταδικάζουμε";
Και θα αφήνουμε την "τιμωρία" στους πολιτικούς προϊσταμένους του κάθε κομματικού σκουπιδιού.
Λοιπόν ξέρετε κάτι ρε μάγκες...
Όποιος από αυτούς που τους εμπιστεύομαι το παιδί μου το "αγγίξει" θα βρούνε το κεφάλι του σε παλούκι έξω από το σπίτι του και τα π@π@ρια του κρεμασμένα στη πόρτα του "υπουργού" του!

.RESPECT.
 
Τώρα έδειχνε στον alpha στην Ιπποκράτειο Πολιτεία έχουν μαζευτεί πάνω από 2000 κοσμος. Δρακουμελ Κουλη και κομπλεξικό κοπροσκυλο Χαρδαλια δεν σας έπεσαν μόνο οι μασκες. Ξεβρακωτοι είστε εντελώς στα μάτια μας. Ούτε φύλλο συκης....
 
Last edited:
Σαφώς και είναι καταδικαστέα αυτά που πέρασε η Μπεκατώρου....αλλά μέχρι εκεί!!! Μην το κάνουμε και εθνικό θέμα!!! Εγώ τις επιρηπτω και ευθυνες που τόσα χρόνια δε μίλησε ....και ένιωσε έτοιμη στα 45!!!! Όταν επερνε τα μετάλλια όμως....ολά καλά!!! Τι έκανε τώρα.......απλά ακολούθησε την πεπατημένη των "star" του Χόλυγουντ!!!!
 
Φιλαράκι μαζί σου, έχω και γω παιδιά και αγανακτώ, μια φορά είπαν τα παιδιά στο σχολείο πριν χρόνια ότι πέρασε κάποιος από τα κάγκελα και κατέβασε τα παντελόνια του και επειδή το σχολείο είναι απέναντι από το σπίτι επι ένα μήνα ήμουνα στην τζιλια και εξαγριωμένος. Αλλά μην τα τσουβαλιαζουμε όλα σε παρακαλώ, εσένα δηλαδή σου φάνηκε φυσιολογικό να το καταγγείλει μετά από 20 χρόνια η μήπως είναι κατάλληλη ώρα δεν ξέρω το γιατί.Ας το καταγγελνε στα 90 της καλυτερα θα την λυπομουνα πιο πολύ.Εαν έγινε λυπηρό και καταδικαστέο αλλά έχει μερίδιο ευθύνης για τον απλούστατο λόγο ότι επί 20 χρόνια αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε παρενοχλησει και άλλες κοπέλες,και μη μου πεις ντρεποτανε γιατί θα γελάσω με δυνατά γέλια,Μια φορά η μάνα μου είκοσι χρόνων την παρενόχλησε οδηγός ΚΤΕΛ και ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε, ακόμη το θυμάται ο τύπος.Μηπως λέω μήπως υπάρχει πίσω η μισή αλήθεια λέω εγώ,βγήκαν εχθές άλλες δέκα να καταγγείλουν τα ίδια από άλλους σε λίγο θα καταντήσει γελειο .Εμενα με παρενόχλησε μια μπεκατσα μια φορά ήταν ζωντανή και με τσίμπησε.
Δεν μιλαμε για απλη παρενοχληση αλλα η κοπελα ισχυριζεται βιασμό...Επισης ειλικρινα δεν μπορειτε να καταλαβετε γιατι μπορει καποιος να κανει τοσο καιρο να μιλησει;Πολλα παιδακια που ακουμε οτι βιαζονται γιατι δεν μιλανε και το κανουν οταν ενηλικιωθουν ή ποτέ;Μην τα κανουμε ολα ισωμα...Ντρεπονται κ φοβουνται κυριοι...δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι και στο κατω κατω σκεφτειτε να συνεβαινε σε εσας ενας βιασμος...καλυτερα που μιλησε εστω και τωρα γιατι ειναι κ γνωστη αθλητρια κ το παραδειγμα της εστω κ ενα παιδακι να το ακολουθησει ειναι κερδος.
 
Σαφώς και είναι καταδικαστέα αυτά που πέρασε η Μπεκατώρου....αλλά μέχρι εκεί!!! Μην το κάνουμε και εθνικό θέμα!!! Εγώ τις επιρηπτω και ευθυνες που τόσα χρόνια δε μίλησε ....και ένιωσε έτοιμη στα 45!!!! Όταν επερνε τα μετάλλια όμως....ολά καλά!!! Τι έκανε τώρα.......απλά ακολούθησε την πεπατημένη των "star" του Χόλυγουντ!!!!

Ηθελα να ηξερα......εαν ηταν κορη σου.....τα ιδια θα ελεγες !!!
 
Ηθελα να ηξερα......εαν ηταν κορη σου.....τα ιδια θα ελεγες !!!
Μην τσακωθούμε τώρα και γι'αυτό. Εγώ καταλαβαίνω όλες τις απόψεις. Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι λάθος που περίμενε τόσα χρόνια. Ακριβώς επειδή του έδωσε το δικαίωμα του αληταρά να πειράξει και άλλα κοριτσάκια.
Αν ήταν η κόρη μας κ. Νίκο ο καθένας θα αντιδρούσε διαφορετικά, αν όμως η κόρη μας ήταν η φίλη του θύματος, που έπεσε κι αυτή θύμα μετα από μερικούς μήνες, θα σκεφτόμασταν ότι αν αυτό είχε γίνει γνωστό εξαρχής, το δικό μας παιδί θα είχε γλυτώσει.
Κάλλιο αργά παρά ποτέ βέβαια, μόνο αυτά τα παιδιά ξέρουν τι πέρασαν, τα υπόλοιπα από εμάς είναι λόγια του καναπέ...
 
Ρε παιδιά τι νομίζεται οτι πριν απο 25 χρόνια υπήρχε fb ,Twitter κ.α ώστε να γίνει ο ντόρος αυτός ? Νύχτα θα εξαφανιζόταν. Θεωρείτε ένα άτομο που έχει βιαστεί οτι έχει την ψυχολογική δύναμη να το πει ? Εδώ το αφεντικό σας βάζει τις φωνές και γυρνάτε σαν κλαμενα μ..α στο σπίτι και δεν λέτε τίποτα.
Το οτι αάργησε ισως και να είναι λάθος , οταν μιλάς έχεις όμως και επιπτώσεις. Οπότε δεν ξέρεις ποιά είναι η σωστή στιγμή για να το πεις.
Επίσης το πως θα σε αντιμετώπιζε ο περίγυρος είναι ένα ζήτημα που απασχολεί αρκετά την ανθρώπινη ζωή . Υπάρχουν πολλά γιατί έπρεπε να το πει και αλλά τόσα για την δική της άποψη που δεν έπρεπε.
Σκοπός είναι μετά απο τέτοια δυσάρεστα γεγονότα να είμαστε πάντα σε εετοιμότητα και ιδιαίτερα όταν έχουμε παιδιά , να τους μιλάμε και να προσπαθούμε πάντα να βλέπουμε αν όλα βαίνουν καλώς .
Έξω απο το χορο όλοι μας τραγουδάμε , ,μα αν χορέψουμε τα πόδια μας σκοντάφτουμε .
 
Κύριε Νίκο όλοι μας είμαστε με την γυναίκα και ενατιον του βιαστη. Αλλά αυτό διερωτώνται οι πιο πολλοί. Γιατί δεν το κατήγγειλε τοτε. Και αυτό που λεει ο thod έχει βαση. Διαλλεξε την καριέρα από το να σταματήσει αυτό το άθλιο διποδο. Και αυτό είναι λάθος κατά την ταπεινή μου γνωμη. Επίσης αν βιαζαν μια κοπέλα στο χωριο μου θα το έκαναν θεμα ο Κουλης και ο Τσιπρας???
 
Last edited:
Μην τσακωθούμε τώρα και γι'αυτό. Εγώ καταλαβαίνω όλες τις απόψεις. Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι λάθος που περίμενε τόσα χρόνια. Ακριβώς επειδή του έδωσε το δικαίωμα του αληταρά να πειράξει και άλλα κοριτσάκια.
Αν ήταν η κόρη μας κ. Νίκο ο καθένας θα αντιδρούσε διαφορετικά, αν όμως η κόρη μας ήταν η φίλη του θύματος, που έπεσε κι αυτή θύμα μετα από μερικούς μήνες, θα σκεφτόμασταν ότι αν αυτό είχε γίνει γνωστό εξαρχής, το δικό μας παιδί θα είχε γλυτώσει.
Κάλλιο αργά παρά ποτέ βέβαια, μόνο αυτά τα παιδιά ξέρουν τι πέρασαν, τα υπόλοιπα από εμάς είναι λόγια του καναπέ...


Κύριε Νίκο όλοι μας είμαστε με την γυναίκα και ενατιον του βιαστη. Αλλά αυτό διερωτώνται οι πιο πολλοί. Γιατί δεν το κατήγγειλε τοτε. Και αυτό που λεει ο thod έχει βαση. Διαλλεξε την καριέρα από το να σταματήσει αυτό το άθλιο διποδο. Και αυτό είναι λάθος κατά την ταπεινή μου γνωμη. Επίσης αν βιαζαν μια κοπέλα στο χωριο μου θα το έκανα θεμα ο Κουλης και ο Τσιπρας???

Δεν υπαρχει λογος να τσακωθω με κανεναν.....ο καθε ενας εχει τα δικα του κριτιρια....οκ....εγω σαν
Νικος....εαν συνεβαινε κατι τετοιο στο παιδι μου......αυτος στο χωμα....και γω στην φυλακη,,,,απλα
πραγματα....
 
Δεν υπαρχει λογος να τσακωθω με κανεναν.....ο καθε ενας εχει τα δικα του κριτιρια....οκ....εγω σαν
Νικος....εαν συνεβαινε κατι τετοιο στο παιδι μου......αυτος στο χωμα....και γω στην φυλακη,,,,απλα
πραγματα....
Για το τελευταίο Κύριε Νίκο πιστεύω πως θα ήταν η αντίδραση κάθε γονιου.
 
Ηθελα να ηξερα......εαν ηταν κορη σου.....τα ιδια θα ελεγες !!!
Φιλε Νικόλα τα παιδια δεν τα κάνουμε και τα αμολαμε,οφείλουμε σαν γονείς να τα εκπαιδεύσουμε, πρώτα μετά να τα διδάξουμε αξίες και ήθος και τέλος και το κυριότερο να μας έχουν εμπιστοσύνη και να μας ανοίγονται στο κάθε τι.Εαν ήταν η κόρη μου θα στεναχωριομουν αφάνταστα και γι αυτή και για άλλα 20 κορίτσια που δεν γλίτωσαν όλα αυτά τα χρόνια και θα μπορούσαν εάν μίλαγε το παιδί μου.
 
Φιλε Νικόλα τα παιδια δεν τα κάνουμε και τα αμολαμε,οφείλουμε σαν γονείς να τα εκπαιδεύσουμε, πρώτα μετά να τα διδάξουμε αξίες και ήθος και τέλος και το κυριότερο να μας έχουν εμπιστοσύνη και να μας ανοίγονται στο κάθε τι.Εαν ήταν η κόρη μου θα στεναχωριομουν αφάνταστα και γι αυτή και για άλλα 20 κορίτσια που δεν γλίτωσαν όλα αυτά τα χρόνια και θα μπορούσαν εάν μίλαγε το παιδί μου.

Ολοι οι σωστοι γονεις....αυτο κανουν....απο την ''αλλη'' ειναι πολλοι και ασταθμητοι οι παραγοντες που
ενα παιδι μπορει να πεσει θυμα στο καθε αποβρασμα της κοινωνιας....και το χειροτερο ειναι οτι αυτοι
που τα κανουν.....εχουν και δικα τους παιδια...
Οση εκπαιδευση και καλες αρχες να εχει ενα παιδι....ειναι παιδι....δεν μπορει τα ''βαλει'' με τον
μαντραχαλο....ειπα και το ξανα λεω.....αυτος στο χωμα και εγω στην φυλακη....
 
Βιαστές και παιδεραστές στην κρεμάλα, γυναίκες και παιδιά ελεύθερα σε μια ασφαλή κοινωνία.-
Μακάρι να υπήρχε η θανατική καταδίκη για τέτοιες περιπτώσεις.-
Ούτε θα θελα να σκέφτομαι να ήμουν στη θέση να ερχόταν κάποτε η αδερφή μου και να μου έλεγε αυτό το πράγμα, σ'αυτή τη ζωή εγώ έχω το σπαθί εγώ και τη δικαιοσύνη.
Στην άλλη ζωή ας με κρίνει ο Θεός για την πράξη μου, δε με νοιάζει.
 
Βιαστές και παιδεραστές στην κρεμάλα, γυναίκες και παιδιά ελεύθερα σε μια ασφαλή κοινωνία.-
Μακάρι να υπήρχε η θανατική καταδίκη για τέτοιες περιπτώσεις.-
Ούτε θα θελα να σκέφτομαι να ήμουν στη θέση να ερχόταν κάποτε η αδερφή μου και να μου έλεγε αυτό το πράγμα, σ'αυτή τη ζωή εγώ έχω το σπαθί εγώ και τη δικαιοσύνη.
Στην άλλη ζωή ας με κρίνει ο Θεός για την πράξη μου, δε με νοιάζει.
Βασίλη το να είμαστε αυτοκλητοι τιμωροί δεν αρμόζει στην κοινωνία μας και δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα, τώρα στην θανατική ποινή συμφωνώ πάντα σε ορισμένες περιπτώσεις μπας και έτσι σφίξουν λίγο η κώλοι αν και η θανατική ποινή καταργήθηκε πρόσφατα 2004.
 
Δεν μιλαμε για απλη παρενοχληση αλλα η κοπελα ισχυριζεται βιασμό...Επισης ειλικρινα δεν μπορειτε να καταλαβετε γιατι μπορει καποιος να κανει τοσο καιρο να μιλησει;Πολλα παιδακια που ακουμε οτι βιαζονται γιατι δεν μιλανε και το κανουν οταν ενηλικιωθουν ή ποτέ;Μην τα κανουμε ολα ισωμα...Ντρεπονται κ φοβουνται κυριοι...δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι και στο κατω κατω σκεφτειτε να συνεβαινε σε εσας ενας βιασμος...καλυτερα που μιλησε εστω και τωρα γιατι ειναι κ γνωστη αθλητρια κ το παραδειγμα της εστω κ ενα παιδακι να το ακολουθησει ειναι κερδος.
Δεν μιλάνε γιατί ακολουθούν το παράδειγμα της Μπεκατώρου.Αν μίλαγαν όλοι αυτοί πριν 25 χρόνια ο κόσμος θα είχε αλλάξει από τότε μας αρέσει δεν μας αρέσει,και βέβαια δεν θέλει κανείς να βρεθεί σε αυτή τη θέση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top