Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπόθεση εργασίας για το σπίτι

ΒΕΤΟ στο ΝΑΤΟ

Συνήθως κάποιος κάνει τον λαγό για κάποιον άλλον που θα φάει το τυρί στη φάκα.

Αν ΝΑΤΟ - ΕΕ ειναι το ίδιο συνδικάτο, σίγουρα ΔΕΝ θα ήθελαν τον ΡΤΕ στην εξουσία της ΤΟΥΡΚΙΑΣ να στέλνει πρόσφυγες στην ΕΕ, να δημιουργεί προβλήματα στο ΝΑΤΟ με τις συμμαχίες του (ISIS), άλλοτε να συμμαχεί και άλλοτε να τσιγκλάει τον ΠΟΥΤΙΝ, κλπ. Ούτε φυσικά έχουν κάποια όρεξη ΠΥΡΗΝΙΚΟΥ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ.

ΑΡΑ: ..... (βάλτε το ρημάδι να δουλέψει λίγο)
 

Attachments

  • Quiz.jpg
    Quiz.jpg
    92,9 KB · Προβολές: 0
Είμαι Αλγερινός, Μαροκινός. Μένω σε μια χώρα της Βόρειας Αφρικής. Θέλω να μεταναστεύσω στην Κεντρική Ευρώπη. Παίρνω τα μπογαλάκια μου, ρευστοποιώ ό,τι μπορώ και ξεκινώ... Διασχιζώ προς ανατολάς όλη τη βόρεια Αφρική, περνώ απ' την Μέση Ανατολή, μπαίνω στην Τουρκία, διασχίζω όλη την Τουρκία και φτάνω στα παράλια της Μικράς Ασίας. Σ'όλη αυτή τη διαδρομή δεν είμαι σε εκδρομή, περνώ του Χριστού τα πάθη, έχω χάσει ένα σκασμό λεφτά και που καταλήγω; Σε μια παραλία, απέναντι από μια ελληνική ακτή, πληρώνω 3-5 χιλιάδες€ έναν Τούρκο δουλέμπορο, ώστε να σκυλοπνιγώ στο Αιγαίο, προκειμένου να μπω Ελλάδα, για να συνεχίσω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη...
Θα μπω Ελλάδα θα συλληφθώ, θα έχω πετάξει τα χαρτιά μου στη θάλασσα (έχω και κάτι βερεσέδια νομικής φύσης πίσω στην πατρίδα), η Frontex θα μου δώσει χαρτιά όπου χώρα προέλευσης αναφέρεται GREECE και θα πω ότι είμαι 17 χρόνος για να τύχω ευνοϊκότερης μεταχείρισης, αλλά και τριπλού επιδόματος το μήνα.
Όλα αυτά για να πάω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη ε. Ε;;; Ε;;; Ή μήπως όχι;;;
Μήπως δεν ξέρω ότι και να περάσω και να φτάσω στην κεντρική Ευρώπη θα με γυρίσουν πίσω, μιας και τα χαρτιά μου ως χώρα προέλευσης δεν αναφέρουν πουθενά Αλγερία αλλά Ελλάδα. Θα με χαλάσει να μείνω άρχοντας στην Ελλάδα, να τρώω τσάμπα, να κοιμάμαι τσάμπα, να χτυπάω και το 450€ το μήνα χωρίς να κάνω κάτι (1500€ εάν είμαι"και καλά" ανήλικος - ασυνόδευτος)
Γιατί να περάσω όλο αυτό, αφού θέλω την κεντρική Ευρώπη και όπως είμαι στην πατρίδα μου, να μην πάω να βγάλω με 200-300€ μια πλαστή βίζα, να δώσω και 150€ για ένα αεροπορικό εισιτήριο για Γερμανία πχ και να πάω κύριος εκεί που θέλω;;;
Ποιος δημιουργεί αυτή τη ροή ανθρώπων από Αφρική και Μέση Ανατολή να στοιβαχτούν εδώ;;;
Όταν θα αποκλειστώ τελικά στην Ελλάδα, επειδή είμαι από μια άλλη κουλτούρα, (μιας και το ισλάμ κάνετε λάθος όσοι νομίζετε ότι είναι απλά θρησκεία, είναι ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ, έχει δικούς του νόμους (ΣΑΡΙΑ), δικά του ήθη κι έθιμα) δεν θα αφομοιωθώ ποτέ των ποτών στην ελληνική και δυτική κοινωνία και κουλτούρα. Εκ τη φύσης των πιστεύω μου δε θα σεβαστώ ποτέ τη χώρα φιλοξενίας μου, μιας και ο σεβασμός σε αυτά θεωρούνται εδώ δεδομένα είναι ΑΜΑΡΤΊΑ για τη δική μου ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ. Και κάπου εδώ αρχίζει το πρόβλημα.
Ήδη το Λονδίνο σε πολλές περιοχές έχει γκετοποιηθει, μήπως και η Αθήνα δεν έχει γκέτο; Έχει Πακιστανό μουσουλμάνο δήμαρχο, σε λίγα χρόνια εμείς μπορεί να έχουμε και πρωθυπουργό. Έχουν γίνει μερικές δεκάδες χιλιάδες τρομοκρατικές ενέργειες παγκόσμια με χιλιάδες νεκρούς και τραυματίες, αλλά εμείς είμαστε οι λαρτζ, οι φιλεύσπλαχνοι και οι φιλότιμοι. Μέχρι το καλοκαίρι οι γιαγιάδες της Λέσβου ήταν υποψήφιες για Νόμπελ Ειρήνης που τάιζαν τα μωράκια, τώρα τρώνε ξύλο απ' τα ΜΑΤ διότι δε θέλουν δεν αντέχουν άλλους λαθρομετανάστες στον τόπο τους.
Αλήθεια ρε παιδιά, γιατί όλοι αυτοί οι κατατρεγμένοι άνθρωποι μουσουλμάνοι, γεννημένοι και μεγαλωμένοι σε αυτή την κουλτούρα δεν πάνε σε χώρες της Μέσης Ανατολής, Κουβέιτ, ΗΑΕ, Κατάρ, χώρες πάμπλουτες, χώρες κοινές πολιτισμικά, με άφθονο χώρο και πόρους να τους θρέψουν και να ενσωματωθούν πλήρως και αναιμακτως στην κοινωνία τους;;;;
Ξαναλέω, ποιος και γιατί οδηγεί αυτό το καραβάνι σε εμάς; Ποιοι κερδίζουν απ' όλο αυτό;;;;
Μήπως πιστεύει κανείς, ότι όλοι αυτοί θα μετελθουν σταδιακά της ελληνικής παιδείας και θα ενσωματωθούν; Χα χα χα ας γελάσω τρις. Εδώ δεν μαθαίνουμε εμείς ελληνική παιδεία, θα διδάξουμε στον αλλογενή. Απ'την άλλη δώστε μου ένα, ΕΝΑ ΜΌΝΟ, παράδειγμα απ' την παγκόσμια ιστορία ΠΛΉΡΟΥΣ ενσωμάτωσης και ειρηνικής συνύπαρξης μουσουλμανικών και δυτικών κοινωνιών!!! Να πω ναι, έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, γιατί να μη ξαναγίνει και τώρα που έχει προχωρήσει ο κόσμος μπροστά......
Όταν έχεις πολιτικούς (που τους ψηφίζεις βέβαια έτσι;;;; ) που λένε ότι δεν υπάρχουν σύνορα, που τους δίνουν μηνιαία επιδόματα τα οποία μην παραμυθιαζεσαι το 50% είναι από τη δική σου φορολογία, χαζός είναι ο άλλος να μείνει στη χώρα του;;; Στην Ελλάδα θα πάει, να τεμπελιαζει και να πληρώνεται.
Πρώτες σ'αυτό το πάρτι, απ' αυτό το σύγχρονο εμπόριο ανθρώπων οι ΜΚΟ που βγάζουν τα κέρατα τους σε κέρδη απ' το προσφυγικό μεταναστευτικό πες το όπως θες.
Η λύση ΗΤΑΝ μία. Κλείσιμο τα σύνορα και κατάργηση όλων των ΜΚΟ.
Τώρα όπως εστρωσες θα κοιμηθείς ελληνακο μου. Μην ξεχάσεις να κλειδαμπαρωθεις τη νύχτα. Αααα και αν μπουν τελικά μέσα...κάνε ότι κοιμάσαι...!!! Μια ζωή αυτό δεν έκανες;;;;
 
Είμαι Αλγερινός, Μαροκινός. Μένω σε μια χώρα της Βόρειας Αφρικής. Θέλω να μεταναστεύσω στην Κεντρική Ευρώπη. Παίρνω τα μπογαλάκια μου, ρευστοποιώ ό,τι μπορώ και ξεκινώ... Διασχιζώ προς ανατολάς όλη τη βόρεια Αφρική, περνώ απ' την Μέση Ανατολή, μπαίνω στην Τουρκία, διασχίζω όλη την Τουρκία και φτάνω στα παράλια της Μικράς Ασίας. Σ'όλη αυτή τη διαδρομή δεν είμαι σε εκδρομή, παίρνω του Χριστού τα πάθη, έχω χάσει ένα σκασμό λεφτά και που καταλήγω; Σε μια παραλία, απέναντι από μια ελληνική ακτή, πληρώνω 3-5 χιλιάδες€ έναν Τούρκο δουλέμπορο, ώστε να σκυλοπνιγώ στο Αιγαίο, προκειμένου να μπω Ελλάδα, για να συνεχίσω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη...
Θα μπω Ελλάδα θα συλληφθώ, θα έχω πετάξει τα χαρτιά μου στη θάλασσα (έχω και κάτι βερεσέδια νομικής φύσης πίσω στην πατρίδα), η Frontex θα μου δώσει χαρτιά όπου χώρα προέλευσης αναφέρεται GREECE και θα πω ότι είμαι 17 χρόνος για να τύχω ευνοϊκότερης μεταχείρισης, αλλά και τριπλού επιδόματος το μήνα.
Όλα αυτά για να πάω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη ε. Ε;;; Ε;;; Ή μήπως όχι;;;
Μήπως δεν ξέρω ότι και να περάσω και να φτάσω στην κεντρική Ευρώπη θα με γυρίσουν πίσω, μιας και τα χαρτιά μου ως χώρα προέλευσης δεν αναφέρουν πουθενά Αλγερία αλλά Ελλάδα. Θα με χαλάσει να μείνω άρχοντας στην Ελλάδα, να τρώω τσάμπα, να κοιμάμαι τσάμπα, να χτυπάω και το 450€ το μήνα χωρίς να κάνω κάτι (1500€ εάν είμαι"και καλά" ανήλικος - ασυνόδευτος)
Γιατί να περάσω όλο αυτό, αφού θέλω την κεντρική Ευρώπη και όπως είμαι στην πατρίδα μου, να μην πάω να βγάλω με 200-300€ μια πλαστή βίζα, να δώσω και 150€ για ένα αεροπορικό εισιτήριο για Γερμανία πχ και να πάω κύριος εκεί που θέλω;;;
Ποιος δημιουργεί αυτή τη ροή ανθρώπων από Αφρική και Μέση Ανατολή να στοιβαχτούν εδώ;;;
Όταν θα αποκλειστώ τελικά στην Ελλάδα, επειδή είμαι από μια άλλη κουλτούρα, (μιας και το ισλάμ κάνετε λάθος όσοι νομίζετε ότι είναι απλά θρησκεία, είναι ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ, έχει δικούς του νόμους (ΣΑΡΙΑ), δικά του ήθη κι έθιμα) δεν θα αφομοιωθώ ποτέ των ποτών στην ελληνική και δυτική κοινωνία και κουλτούρα. Εκ τη φύσης των πιστεύω μου δε θα σεβαστώ ποτέ τη χώρα φιλοξενίας μου, μιας και ο σεβασμός σε αυτά θεωρούνται εδώ δεδομένα είναι ΑΜΑΡΤΊΑ για τη δική μου ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ. Και κάπου εδώ αρχίζει το πρόβλημα.
Ήδη το Λονδίνο σε πολλές περιοχές έχει γκετοποιηθει, μήπως και η Αθήνα δεν έχει γκέτο; Έχει Πακιστανό μουσουλμάνο δήμαρχο, σε λίγα χρόνια εμείς μπορεί να έχουμε και πρωθυπουργό. Έχουν γίνει μερικές δεκάδες χιλιάδες τρομοκρατικές ενέργειες παγκόσμια με χιλιάδες νεκρούς και τραυματίες, αλλά εμείς είμαστε οι λαρτζ, οι φιλεύσπλαχνοι και οι φιλότιμοι. Μέχρι το καλοκαίρι οι γιαγιάδες της Λέσβου ήταν υποψήφιες για Νόμπελ Ειρήνης που τάιζαν τα μωράκια, τώρα τρώνε ξύλο απ' τα ΜΑΤ διότι δε θέλουν δεν αντέχουν άλλους λαθρομετανάστες στον τόπο τους.
Αλήθεια ρε παιδιά, γιατί όλοι αυτοί οι κατατρεγμένοι, άνθρωποι μουσουλμάνοι γεννημένοι και μεγαλωμένοι σε αυτή την κουλτούρα δεν πάνε σε χώρες της Μέσης Ανατολής, Κουβέιτ, ΗΑΕ, Κατάρ, χώρες πάμπλουτες, χώρες κοινές πολιτισμικά, με άφθονο χώρο και πόρους να τους θρέψουν και να ενσωματωθούν πλήρως και αναιμακτως στην κοινωνία τους;;;;
Ξαναλέω, ποιος και γιατί οδηγεί αυτό το καραβάνι σε εμάς; Ποιοι κερδίζουν απ' όλο αυτό;;;;
Μήπως πιστεύει κανείς, ότι όλοι αυτοί θα μετελθουν σταδιακά της ελληνικής παιδείας και θα ενσωματωθούν; Χα χα χα ας γελάσω τρις. Εδώ δεν μαθαίνουμε εμείς ελληνική παιδεία, θα διδάξουμε στον αλλογενή. Απ'την άλλη δώστε μου ένα, ΕΝΑ ΜΌΝΟ, παράδειγμα απ' την παγκόσμια ιστορία ΠΛΉΡΟΥΣ ενσωμάτωσης και ειρηνικής συνύπαρξης μουσουλμανικών και δυτικών κοινωνιών!!! Να πω ναι, έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, γιατί να μη ξαναγίνει και τώρα που έχει προχωρήσει ο κόσμος μπροστά......
Όταν έχεις πολιτικούς (που τους ψηφίζεις βέβαια έτσι;;;; ) που λένε ότι δεν υπάρχουν σύνορα, που τους δίνουν μηνιαία επιδόματα τα οποία μην παραμυθιαζεσαι το 50% είναι από τη δική σου φορολογία, χαζός είναι ο άλλος να μείνει στη χώρα του;;; Στην Ελλάδα θα πάει, να τεμπελιαζει και να πληρώνεται.
Πρώτες σ'αυτό το πάρτι, απ' αυτό το σύγχρονο εμπόριο ανθρώπων οι ΜΚΟ που βγάζουν τα κέρατα τους σε κέρδη απ' το προσφυγικό μεταναστευτικό πες το όπως θες.
Η λύση ΗΤΑΝ μία. Κλείσιμο τα σύνορα και κατάργηση όλων των ΜΚΟ.
Τώρα όπως εστρωσες θα κοιμηθείς ελληνακο μου. Μην ξεχάσεις να κλειδαμπαρωθεις τη νύχτα. Αααα και αν μπουν τελικά μέσα...κάνε ότι κοιμάσαι...!!! Μια ζωή αυτό δεν έκανες;;;;

Ιστορικά όποιος δεν ενσωματώθηκε στην ελληνική κουλτούρα, ξεριζώθηκε και χάθηκε. Αν είμαστε ακόμη ζωντανοί, είναι αυτός ο τόπος που δεν φυτρώνει ξένο σώμα. Μικρή η ζωή μας μπροστά στην ιστορία... Ρωμαίοι, Σλαύοι, Οθωμανοί πέρασαν και έμειναν γραφικοί σύλλογοι να τους θυμόμαστε στα χαρτιά. Οι Ρωμαίοι εξαφανίσθηκαν, οι Σλαύοι έγιναν Ουράνιο Τόξο που θα εξαφανισθεί μόλις σταματήσει το ψιλόβροχο και οι μουσουλμάνοι που νοιώθουν Τούρκοι έχουν μόλις 110 χρόνια ζωής και γνωρίζουν πως θα ερθει η μετάλλαξη είτε το τέλος. Ωστόσο ο σπόρος Ελλήνων ξαναφύτρωσε και όσο ποτίζεται με αίμα το χώμα, θα συνεχίσει να βλασταίνει.
 
Δεν είμαι άνθρωπος που μου αρέσει η βια , αλλά σε αυτούς θα τους κάνω τη χάρη , και θα είμαι και γρήγορος , θα το κάνω με μεγάλη μου χαρά . Και δεν το λέω πίσω από την ασφάλεια ενός πληκτρολογιου , αν μου ζητηθεί , η αν έρθω σε τέτοια κατάσταση αυτό και μόνο θα κάνω .
 
Αυτες τις μέρες λοιπόν γίνεται κατανοητό πόσο σημαντική είναι η παρουσία των καλυβιερηδων στο Δέλτα.Ο φίλος Σάκης ανέβασε ένα βίντεο και ειλικρινά να πούμε ένα μπράβο σε αυτούς τους ανθρώπους που με προσωπικό κίνδυνο κινήθηκαν εθελοντικά και βοηθούν στην προστασία των συνορων μας μιας και ξέρουν καλύτερα απ' όλους το δελτα...Είναι άξιο συγχαρητηρίων να θέτεις εαυτόν άμεσα διαθέσιμο σε κάθε κάλεσμα προστασίας της πατρίδας μας ...καλό κουράγιο σε όλους ...είστε άξιοι συγχαρητηρίων ...!!!!Μπράβο σας...τίποτα άλλο...
 
Δυστηχως επιβιωνουν οι Εβραιοι, ο πραγματικος εχθρος της χωρας μας και οι οποιοι μας κυβερνανε και δεν λεμε να το καταλαβουμε και λεμε οτι φταιμε γιατι τους ψηφιζουμε.Οι εκλογες ειναι στημενο παιχνιδι, οποιος και να βγει ακολουθει ενα συγκεκριμενο προγραμμα, αποικιοκρατια ειμαστε.
Αν εννοείς Σιωνιστές - Διεθνιστές - Απάτριδες και εφήμερους συνοδοιπόρους θα συμφωνήσω. Ως φυλή οι Εβραίοι δοκιμάσθηκαν χιλιάδες χρόνια και αποδείχτηκαν διχασμένοι αλλά Πατριώτες σε ότι αφορά τους Σεφαρ(α)δίτες. Οι Ασκεναζυ της διασποράς, ασκούν πίεση και στον νυν Π/Θ του Ισραήλ που ΔΕΝ είναι Ασκεναζύ αλλά ο 1ος Σεφαρ(α)δίτης Π/Θ και πατριώτης που διαθέτει υψηλό IQ και 10 τόννους @@
 
Είμαι Αλγερινός, Μαροκινός. Μένω σε μια χώρα της Βόρειας Αφρικής. Θέλω να μεταναστεύσω στην Κεντρική Ευρώπη. Παίρνω τα μπογαλάκια μου, ρευστοποιώ ό,τι μπορώ και ξεκινώ... Διασχιζώ προς ανατολάς όλη τη βόρεια Αφρική, περνώ απ' την Μέση Ανατολή, μπαίνω στην Τουρκία, διασχίζω όλη την Τουρκία και φτάνω στα παράλια της Μικράς Ασίας. Σ'όλη αυτή τη διαδρομή δεν είμαι σε εκδρομή, περνώ του Χριστού τα πάθη, έχω χάσει ένα σκασμό λεφτά και που καταλήγω; Σε μια παραλία, απέναντι από μια ελληνική ακτή, πληρώνω 3-5 χιλιάδες€ έναν Τούρκο δουλέμπορο, ώστε να σκυλοπνιγώ στο Αιγαίο, προκειμένου να μπω Ελλάδα, για να συνεχίσω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη...
Θα μπω Ελλάδα θα συλληφθώ, θα έχω πετάξει τα χαρτιά μου στη θάλασσα (έχω και κάτι βερεσέδια νομικής φύσης πίσω στην πατρίδα), η Frontex θα μου δώσει χαρτιά όπου χώρα προέλευσης αναφέρεται GREECE και θα πω ότι είμαι 17 χρόνος για να τύχω ευνοϊκότερης μεταχείρισης, αλλά και τριπλού επιδόματος το μήνα.
Όλα αυτά για να πάω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη ε. Ε;;; Ε;;; Ή μήπως όχι;;;
Μήπως δεν ξέρω ότι και να περάσω και να φτάσω στην κεντρική Ευρώπη θα με γυρίσουν πίσω, μιας και τα χαρτιά μου ως χώρα προέλευσης δεν αναφέρουν πουθενά Αλγερία αλλά Ελλάδα. Θα με χαλάσει να μείνω άρχοντας στην Ελλάδα, να τρώω τσάμπα, να κοιμάμαι τσάμπα, να χτυπάω και το 450€ το μήνα χωρίς να κάνω κάτι (1500€ εάν είμαι"και καλά" ανήλικος - ασυνόδευτος)
Γιατί να περάσω όλο αυτό, αφού θέλω την κεντρική Ευρώπη και όπως είμαι στην πατρίδα μου, να μην πάω να βγάλω με 200-300€ μια πλαστή βίζα, να δώσω και 150€ για ένα αεροπορικό εισιτήριο για Γερμανία πχ και να πάω κύριος εκεί που θέλω;;;
Ποιος δημιουργεί αυτή τη ροή ανθρώπων από Αφρική και Μέση Ανατολή να στοιβαχτούν εδώ;;;
Όταν θα αποκλειστώ τελικά στην Ελλάδα, επειδή είμαι από μια άλλη κουλτούρα, (μιας και το ισλάμ κάνετε λάθος όσοι νομίζετε ότι είναι απλά θρησκεία, είναι ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ, έχει δικούς του νόμους (ΣΑΡΙΑ), δικά του ήθη κι έθιμα) δεν θα αφομοιωθώ ποτέ των ποτών στην ελληνική και δυτική κοινωνία και κουλτούρα. Εκ τη φύσης των πιστεύω μου δε θα σεβαστώ ποτέ τη χώρα φιλοξενίας μου, μιας και ο σεβασμός σε αυτά θεωρούνται εδώ δεδομένα είναι ΑΜΑΡΤΊΑ για τη δική μου ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ. Και κάπου εδώ αρχίζει το πρόβλημα.
Ήδη το Λονδίνο σε πολλές περιοχές έχει γκετοποιηθει, μήπως και η Αθήνα δεν έχει γκέτο; Έχει Πακιστανό μουσουλμάνο δήμαρχο, σε λίγα χρόνια εμείς μπορεί να έχουμε και πρωθυπουργό. Έχουν γίνει μερικές δεκάδες χιλιάδες τρομοκρατικές ενέργειες παγκόσμια με χιλιάδες νεκρούς και τραυματίες, αλλά εμείς είμαστε οι λαρτζ, οι φιλεύσπλαχνοι και οι φιλότιμοι. Μέχρι το καλοκαίρι οι γιαγιάδες της Λέσβου ήταν υποψήφιες για Νόμπελ Ειρήνης που τάιζαν τα μωράκια, τώρα τρώνε ξύλο απ' τα ΜΑΤ διότι δε θέλουν δεν αντέχουν άλλους λαθρομετανάστες στον τόπο τους.
Αλήθεια ρε παιδιά, γιατί όλοι αυτοί οι κατατρεγμένοι άνθρωποι μουσουλμάνοι, γεννημένοι και μεγαλωμένοι σε αυτή την κουλτούρα δεν πάνε σε χώρες της Μέσης Ανατολής, Κουβέιτ, ΗΑΕ, Κατάρ, χώρες πάμπλουτες, χώρες κοινές πολιτισμικά, με άφθονο χώρο και πόρους να τους θρέψουν και να ενσωματωθούν πλήρως και αναιμακτως στην κοινωνία τους;;;;
Ξαναλέω, ποιος και γιατί οδηγεί αυτό το καραβάνι σε εμάς; Ποιοι κερδίζουν απ' όλο αυτό;;;;
Μήπως πιστεύει κανείς, ότι όλοι αυτοί θα μετελθουν σταδιακά της ελληνικής παιδείας και θα ενσωματωθούν; Χα χα χα ας γελάσω τρις. Εδώ δεν μαθαίνουμε εμείς ελληνική παιδεία, θα διδάξουμε στον αλλογενή. Απ'την άλλη δώστε μου ένα, ΕΝΑ ΜΌΝΟ, παράδειγμα απ' την παγκόσμια ιστορία ΠΛΉΡΟΥΣ ενσωμάτωσης και ειρηνικής συνύπαρξης μουσουλμανικών και δυτικών κοινωνιών!!! Να πω ναι, έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, γιατί να μη ξαναγίνει και τώρα που έχει προχωρήσει ο κόσμος μπροστά......
Όταν έχεις πολιτικούς (που τους ψηφίζεις βέβαια έτσι;;;; ) που λένε ότι δεν υπάρχουν σύνορα, που τους δίνουν μηνιαία επιδόματα τα οποία μην παραμυθιαζεσαι το 50% είναι από τη δική σου φορολογία, χαζός είναι ο άλλος να μείνει στη χώρα του;;; Στην Ελλάδα θα πάει, να τεμπελιαζει και να πληρώνεται.
Πρώτες σ'αυτό το πάρτι, απ' αυτό το σύγχρονο εμπόριο ανθρώπων οι ΜΚΟ που βγάζουν τα κέρατα τους σε κέρδη απ' το προσφυγικό μεταναστευτικό πες το όπως θες.
Η λύση ΗΤΑΝ μία. Κλείσιμο τα σύνορα και κατάργηση όλων των ΜΚΟ.
Τώρα όπως εστρωσες θα κοιμηθείς ελληνακο μου. Μην ξεχάσεις να κλειδαμπαρωθεις τη νύχτα. Αααα και αν μπουν τελικά μέσα...κάνε ότι κοιμάσαι...!!! Μια ζωή αυτό δεν έκανες;;;;
.shake hands. Έτσι είναι Βασίλη .shake hands. έχουν δοθεί μέχρι τώρα 190.000 ΑΜΚΑ
 
Είναι που δεν θέλει κανείς από αυτούς να μείνει στην Χώρα μας
Ο ΑΜΚΑ είναι ο ακριβέστερος κατάλογος καταγραφής και καταχώρησης. Δεν σημαίνει ούτε αποδοχή ούτε ιθαγένεια. Στις ΗΠΑ που βρέθηκα για εργασία 6 μηνών, πήρα SSN (Social Security Number) σε 24 ώρες. Το ίδιο και στο ΠΑΚΙΣΤΑΝ, το ίδιο και στο ΒΕΛΓΙΟ.
 
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ - ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ - ΚΑΛΗ Κ. ΔΕΥΤΕΡΑ

Με την ευκαιρία του πέρατος της κυνηγετικής περιόδου, των εορτών και των τρεχουσών εξελίξεων, η καθαριότητα και προετοιμασία των όπλων μας για την επόμενη σεζόν - όποτε έρθει - είναι ΕΘΙΜΟ και πρεπει να το τιμήσουμε.

ΥΓ: Μετά τις θέσεις της ΚΣΕ στην ΒτΕ, προβλέπω να δούμε σύντομα την ίδρυση της ΣΟΚ (Συνομοσπονδία Οπλοφόρων Κυνηγών)
 

Attachments

  • 0kcyu73jl8941.jpg
    0kcyu73jl8941.jpg
    178,5 KB · Προβολές: 29
Δυστυχώς ο πολιτικός οπαδισμός δεν επιτρέπει σε πολύ κόσμο να δουν πέραν από την μύτη τους. Η Ελλάδα δεν δέχεται καμιά εισβολή και δεν κινδυνεύει από κανέναν λάθρο. Το 98% όλων αυτών ΔΕΝ ΘΈΛΟΥΝ να έχουν καμιά σχέση με την Ελλάδα. Η Ελλάδα αυτό που θα έπρεπε να κάνει θα ήταν να διευκολύνει την διέλευση όλων αυτών προς τα εκεί που επιθυμούν.
Όπως ο Ερντογαν δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το αν κάποιοι από αυτούς θα μείνουν εντός Τουρκίας, έτσι και εμείς θα έπρεπε ΔΩΡΕΆΝ και με ασφάλεια να τους μεταφέρουμε στα σύνορα και από εκεί τον πούλο.
Οι πολιτικοί μας μετατρέπουν μόνοι τους την Ελλάδα σε σκουπιδότοπο στο όνομα της Ευρώπης που μας κατέστρεψε και μας καταστρέφει!
ΟΙ ΕΧΘΡΟΊ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΛΆΘΡΟ, ΟΙ ΕΧΘΡΟΊ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΊΟΙ ΣΎΜΜΑΧΟΙ!
Ούτε καν....αν ανοίξουμε τα σύνορα θα εγκλωβιστούν στην Ελλάδα και στα κλειστά σύνορα των άλλων χωρών
 
Ο ΚΣ ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ έδειξε από χθες τον δρόμο, όταν μέλη της μαζί με Φερριώτες αναχαίτιζαν ορδές στο ΔΕΛΤΑ ΕΒΡΟΥ.

Η ΚΣΕ - ως είθισται - καθεύδει.

Ας συμπαρασταθούν - που σίγουρα το κάνουν και δεν βρήκαν χρόνο ούτε για μια ανακοίνωση - όλοι οι ΚΣ της Ε-Τ μεθορίου
 

Attachments

  • 87789313_10223077877075545_3584259210487005184_n.jpg
    87789313_10223077877075545_3584259210487005184_n.jpg
    80,4 KB · Προβολές: 17
Ο πιο σιγουρος, ο πιο αποτελεσματικος, ακομα και ο πιο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ τροπος αποφυγης της σημερινης καταστασης,
θα ηταν να ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.
Οτιδηποτε αλλο ακουγεται, εχει να κανει με κονομα, πελατακια, ψηφαλακια κλπ.
Τερμα τα διφραγκα!!!
 
Είμαι Αλγερινός, Μαροκινός. Μένω σε μια χώρα της Βόρειας Αφρικής. Θέλω να μεταναστεύσω στην Κεντρική Ευρώπη. Παίρνω τα μπογαλάκια μου, ρευστοποιώ ό,τι μπορώ και ξεκινώ... Διασχιζώ προς ανατολάς όλη τη βόρεια Αφρική, περνώ απ' την Μέση Ανατολή, μπαίνω στην Τουρκία, διασχίζω όλη την Τουρκία και φτάνω στα παράλια της Μικράς Ασίας. Σ'όλη αυτή τη διαδρομή δεν είμαι σε εκδρομή, περνώ του Χριστού τα πάθη, έχω χάσει ένα σκασμό λεφτά και που καταλήγω; Σε μια παραλία, απέναντι από μια ελληνική ακτή, πληρώνω 3-5 χιλιάδες€ έναν Τούρκο δουλέμπορο, ώστε να σκυλοπνιγώ στο Αιγαίο, προκειμένου να μπω Ελλάδα, για να συνεχίσω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη...
Θα μπω Ελλάδα θα συλληφθώ, θα έχω πετάξει τα χαρτιά μου στη θάλασσα (έχω και κάτι βερεσέδια νομικής φύσης πίσω στην πατρίδα), η Frontex θα μου δώσει χαρτιά όπου χώρα προέλευσης αναφέρεται GREECE και θα πω ότι είμαι 17 χρόνος για να τύχω ευνοϊκότερης μεταχείρισης, αλλά και τριπλού επιδόματος το μήνα.
Όλα αυτά για να πάω ΚΕΝΤΡΙΚΉ Ευρώπη ε. Ε;;; Ε;;; Ή μήπως όχι;;;
Μήπως δεν ξέρω ότι και να περάσω και να φτάσω στην κεντρική Ευρώπη θα με γυρίσουν πίσω, μιας και τα χαρτιά μου ως χώρα προέλευσης δεν αναφέρουν πουθενά Αλγερία αλλά Ελλάδα. Θα με χαλάσει να μείνω άρχοντας στην Ελλάδα, να τρώω τσάμπα, να κοιμάμαι τσάμπα, να χτυπάω και το 450€ το μήνα χωρίς να κάνω κάτι (1500€ εάν είμαι"και καλά" ανήλικος - ασυνόδευτος)
Γιατί να περάσω όλο αυτό, αφού θέλω την κεντρική Ευρώπη και όπως είμαι στην πατρίδα μου, να μην πάω να βγάλω με 200-300€ μια πλαστή βίζα, να δώσω και 150€ για ένα αεροπορικό εισιτήριο για Γερμανία πχ και να πάω κύριος εκεί που θέλω;;;
Ποιος δημιουργεί αυτή τη ροή ανθρώπων από Αφρική και Μέση Ανατολή να στοιβαχτούν εδώ;;;
Όταν θα αποκλειστώ τελικά στην Ελλάδα, επειδή είμαι από μια άλλη κουλτούρα, (μιας και το ισλάμ κάνετε λάθος όσοι νομίζετε ότι είναι απλά θρησκεία, είναι ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ, έχει δικούς του νόμους (ΣΑΡΙΑ), δικά του ήθη κι έθιμα) δεν θα αφομοιωθώ ποτέ των ποτών στην ελληνική και δυτική κοινωνία και κουλτούρα. Εκ τη φύσης των πιστεύω μου δε θα σεβαστώ ποτέ τη χώρα φιλοξενίας μου, μιας και ο σεβασμός σε αυτά θεωρούνται εδώ δεδομένα είναι ΑΜΑΡΤΊΑ για τη δική μου ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΊΑ. Και κάπου εδώ αρχίζει το πρόβλημα.
Ήδη το Λονδίνο σε πολλές περιοχές έχει γκετοποιηθει, μήπως και η Αθήνα δεν έχει γκέτο; Έχει Πακιστανό μουσουλμάνο δήμαρχο, σε λίγα χρόνια εμείς μπορεί να έχουμε και πρωθυπουργό. Έχουν γίνει μερικές δεκάδες χιλιάδες τρομοκρατικές ενέργειες παγκόσμια με χιλιάδες νεκρούς και τραυματίες, αλλά εμείς είμαστε οι λαρτζ, οι φιλεύσπλαχνοι και οι φιλότιμοι. Μέχρι το καλοκαίρι οι γιαγιάδες της Λέσβου ήταν υποψήφιες για Νόμπελ Ειρήνης που τάιζαν τα μωράκια, τώρα τρώνε ξύλο απ' τα ΜΑΤ διότι δε θέλουν δεν αντέχουν άλλους λαθρομετανάστες στον τόπο τους.
Αλήθεια ρε παιδιά, γιατί όλοι αυτοί οι κατατρεγμένοι άνθρωποι μουσουλμάνοι, γεννημένοι και μεγαλωμένοι σε αυτή την κουλτούρα δεν πάνε σε χώρες της Μέσης Ανατολής, Κουβέιτ, ΗΑΕ, Κατάρ, χώρες πάμπλουτες, χώρες κοινές πολιτισμικά, με άφθονο χώρο και πόρους να τους θρέψουν και να ενσωματωθούν πλήρως και αναιμακτως στην κοινωνία τους;;;;
Ξαναλέω, ποιος και γιατί οδηγεί αυτό το καραβάνι σε εμάς; Ποιοι κερδίζουν απ' όλο αυτό;;;;
Μήπως πιστεύει κανείς, ότι όλοι αυτοί θα μετελθουν σταδιακά της ελληνικής παιδείας και θα ενσωματωθούν; Χα χα χα ας γελάσω τρις. Εδώ δεν μαθαίνουμε εμείς ελληνική παιδεία, θα διδάξουμε στον αλλογενή. Απ'την άλλη δώστε μου ένα, ΕΝΑ ΜΌΝΟ, παράδειγμα απ' την παγκόσμια ιστορία ΠΛΉΡΟΥΣ ενσωμάτωσης και ειρηνικής συνύπαρξης μουσουλμανικών και δυτικών κοινωνιών!!! Να πω ναι, έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, γιατί να μη ξαναγίνει και τώρα που έχει προχωρήσει ο κόσμος μπροστά......
Όταν έχεις πολιτικούς (που τους ψηφίζεις βέβαια έτσι;;;; ) που λένε ότι δεν υπάρχουν σύνορα, που τους δίνουν μηνιαία επιδόματα τα οποία μην παραμυθιαζεσαι το 50% είναι από τη δική σου φορολογία, χαζός είναι ο άλλος να μείνει στη χώρα του;;; Στην Ελλάδα θα πάει, να τεμπελιαζει και να πληρώνεται.
Πρώτες σ'αυτό το πάρτι, απ' αυτό το σύγχρονο εμπόριο ανθρώπων οι ΜΚΟ που βγάζουν τα κέρατα τους σε κέρδη απ' το προσφυγικό μεταναστευτικό πες το όπως θες.
Η λύση ΗΤΑΝ μία. Κλείσιμο τα σύνορα και κατάργηση όλων των ΜΚΟ.
Τώρα όπως εστρωσες θα κοιμηθείς ελληνακο μου. Μην ξεχάσεις να κλειδαμπαρωθεις τη νύχτα. Αααα και αν μπουν τελικά μέσα...κάνε ότι κοιμάσαι...!!! Μια ζωή αυτό δεν έκανες;;;;
.shake hands. fgr.shake hands.
 
Καλυτερα απο ολα αυτα τα ωραια,με την χαρτουρα και κ.τλ ειναι να τραβηχτουνε οι δικοι
μας 2 μιλια μεσα με το πυροβολικο και να κατεβασουν τα 200 μετρα πριν την νεκρη ζωνη
30 μετρα κατω.Να δεις πως σφιγγουν οι κωλοι Ευρωπαιων και Οθωμανων.Θα χτηπανε
οι φτερνες τον σβερκο απο την τρεχαλα.Καμια απωλεια και το μηνυμα καθαρο και ξερο!!

Ο ΟΗΕ έχει θεσπίσει συγκεκριμένα άρθρα περί χρήσης ισοδύναμου τετελεσμένου και χρήση βίας. Οι ενέργειες ενός κράτους πρέπει να είναι λελογισμένες και νόμιμες, ειδάλλως όσα και να επιτύχει στο πεδίο, θα τα χάσει στο δικαστήριο και στις συνθήκες. Θυμίζω τη συνθήκη της Λωζάνης. ΔΕΝ θεωρώ πως νικήσαμε στο ΜΑσιατικό Πεδίο, αλλά σίγουρα είχαμε το πάνω χέρι στο πεδίο των διαπραγματεύσεων (επί 1 χρόνο) που κατέληξαν σε διεθνή συμφωνία που σήμερα θέλει να αλλάξει η ΤΟΥΡΚΙΑ.

Ως Πυροβολητής γνωρίζω τι θα προκαλούσε ένα μπαράζ, αλλά και ως ειδικός διαπραγματευτής γνωρίζω πως θα είχαμε κάνει λάθος που θα το πληρώναμε ακριβά, μη έχοντας κυρήξει πόλεμο.
 
Ο πιο σιγουρος, ο πιο αποτελεσματικος, ακομα και ο πιο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ τροπος αποφυγης της σημερινης καταστασης,
θα ηταν να ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.
Οτιδηποτε αλλο ακουγεται, εχει να κανει με κονομα, πελατακια, ψηφαλακια κλπ.
Τερμα τα διφραγκα!!!
Τα σύνορα έκλεισαν όπου υπάρχει κίνδυνος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top