Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ έμαθα ότι η Ορεστιάδα έχει "πλημμυρίσει" πάντως, από συμφοιτητές επάνω.
Άστα να πάνε Βασίλη , η κατάσταση είναι δύσκολη ,και γίνετε ακόμη πιο δύσκολη όταν ξέρεις , οτι ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν σκληρή πυρήνες του ισλάμ . Καθό οδηγούμενη οδηγητές των υπολοίπων .
 
Ορεστιάδα είμαι και εγώ... δεν έχω δει κάτι περίεργο bill μέχρι ώρας... έχουν περάσει αρκετοί όπως έμαθα από μερικά ανοιχτά σημεία στρατός και αστυνομία είναι όλοι σε ετοιμότητα και το ελικόπτερο κάνει τις γύρες του.... είδωμεν...
Μόλις έμαθα ότι έγινε μερική εκκένωση των καστανιών από γυναίκες και παιδιά με το φόβο τη νύχτα μήπως σπάσει η άμυνα και περάσουν μέσα.. έχει ενισχυθεί η άμυνα από πλευράς αστυνομίας στρατού αλλά συνεχώς έρχονται και αλλα αλλοδαπά......
 
Ορεστιάδα είμαι και εγώ... δεν έχω δει κάτι περίεργο bill μέχρι ώρας... έχουν περάσει αρκετοί όπως έμαθα από μερικά ανοιχτά σημεία στρατός και αστυνομία είναι όλοι σε ετοιμότητα και το ελικόπτερο κάνει τις γύρες του.... είδωμεν...
Αυτή τη στιγμή έχουμε push back με χρήση πυρών (ίσως αβολίδωτα/ίσως πλαστικές)
41°36'49.8"N 26°33'06.9"E
Βύσσα
https://goo.gl/maps/ooJBumikUzZoA54z9
 
Ειλικρινα ρε φιλε δε ξερω προς τα που πρεπει να γυρισουμε τα οπλα... προς τους χιλιαδες λαθρομεταναστες που κανουν εισβολη στη χωρα μας επειδη ετσι γουσταρουν...η προς 300 μαλακες που μονο η καρεκλα και η τσεπη τους ενδιαφερει;
 
Ειλικρινα ρε φιλε δε ξερω προς τα που πρεπει να γυρισουμε τα οπλα... προς τους χιλιαδες λαθρομεταναστες που κανουν εισβολη στη χωρα μας επειδη ετσι γουσταρουν...η προς 300 μαλακες που μονο η καρεκλα και η τσεπη τους ενδιαφερει;
Δύο χέρια σου έδωσε ο θεός!! ;)
Κράτα λοιπόν δύο όπλα και ρίξε κ στις 2 κατευθύνσεις.... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Ειλικρινα ρε φιλε δε ξερω προς τα που πρεπει να γυρισουμε τα οπλα... προς τους χιλιαδες λαθρομεταναστες που κανουν εισβολη στη χωρα μας επειδη ετσι γουσταρουν...η προς 300 μαλακες που μονο η καρεκλα και η τσεπη τους ενδιαφερει;

ΠΕΡΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ

"Αν θέλεις να κτίσεις την πατρίδα σου, βάλε 10 σφαίρες στο πιστόλι σου. 9 για τους προδότες και 1 για τον εχθρό".

Συριακή Παροιμία
 

Attachments

  • 50280381_527454144431419_6988368813767000064_n.jpg
    50280381_527454144431419_6988368813767000064_n.jpg
    90,5 KB · Προβολές: 25
Ειλικρινα ρε φιλε δε ξερω προς τα που πρεπει να γυρισουμε τα οπλα... προς τους χιλιαδες λαθρομεταναστες που κανουν εισβολη στη χωρα μας επειδη ετσι γουσταρουν...η προς 300 μαλακες που μονο η καρεκλα και η τσεπη τους ενδιαφερει;
Και μετά;
 
Δυστυχώς ο πολιτικός οπαδισμός δεν επιτρέπει σε πολύ κόσμο να δουν πέραν από την μύτη τους. Η Ελλάδα δεν δέχεται καμιά εισβολή και δεν κινδυνεύει από κανέναν λάθρο. Το 98% όλων αυτών ΔΕΝ ΘΈΛΟΥΝ να έχουν καμιά σχέση με την Ελλάδα. Η Ελλάδα αυτό που θα έπρεπε να κάνει θα ήταν να διευκολύνει την διέλευση όλων αυτών προς τα εκεί που επιθυμούν.
Όπως ο Ερντογαν δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το αν κάποιοι από αυτούς θα μείνουν εντός Τουρκίας, έτσι και εμείς θα έπρεπε ΔΩΡΕΆΝ και με ασφάλεια να τους μεταφέρουμε στα σύνορα και από εκεί τον πούλο.
Οι πολιτικοί μας μετατρέπουν μόνοι τους την Ελλάδα σε σκουπιδότοπο στο όνομα της Ευρώπης που μας κατέστρεψε και μας καταστρέφει!
ΟΙ ΕΧΘΡΟΊ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΛΆΘΡΟ, ΟΙ ΕΧΘΡΟΊ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΊΟΙ ΣΎΜΜΑΧΟΙ!
 
Και μετά;
Το μετα φιλε μου δε το ξερω...αλλα πραγματικα καποια στιγμη καποιοι πρεπει να αναλαβουν ευθυνες σ αυτη τη χωρα. Δε γινεται συνεχως να υπαρχει ανασφαλεια μια τα καπιταλ κοντρολ, μια οι προσφυγες,
μια το ενα η το αλλο...
Σταθεροτητα δεν υπαρχει...λες και ειμαστε πιονια....και οτι καυ....σει του καθενα εμεις πρεπει να το υποστουμε...
Διαφωνεις;
 
Διαφωνεις;
Καθόλου, ο Έλληνας όμως θα συνεχίσει να ψηφίζει ότι του λέει ο Σκάι, το Mega, ο Άντ1 κτλ. Θα συνεχίζει να νομίζει πως το συμφέρον του Αλαφούζου και του Μαρινάκη ταυτίζεται με το δικό του συμφέρον.
Όπως γίνεται με τον Κορωναίο γίνεται και με την ψήφο.
 
Καθόλου, ο Έλληνας όμως θα συνεχίσει να ψηφίζει ότι του λέει ο Σκάι, το Mega, ο Άντ1 κτλ. Θα συνεχίζει να νομίζει πως το συμφέρον του Αλαφούζου και του Μαρινάκη ταυτίζεται με το δικό του συμφέρον.
Όπως γίνεται με τον Κορωναίο γίνεται και με την ψήφο.
Ακριβως ετσι ειναι οπως τα γραφεις....
 
Το μόνο σίγουρο είναι ότι κανένας από αυτούς δεν θέλει να μείνει στην Ελλάδα
Ας υποθέσουμε ότι ανοίγουμε τα σύνορα και επιτρέπουμε την διέλευση τους αν δεν κάνω λαθος μιλάμε για τρία εκατομμύρια κόσμος που βρίσκονται
στην Τουρκία
Τους βάζουμε σε λεωφορεία και από εκεί στην Ηγουμενίτσα για επιβίβαση σε καράβια.για Ιταλία κτλ
Μα σου λένε οι Ευρωπαίοι εμείς δεν τους δεχόμαστε απαγορεύουμε την διέλευση τους
Μετά τι κάνουμε ;
Τους κρατάμε εδώ και γινόμαστε ένας πολιτισμικος αχταρμας ;
Τα οφέλη μια τέτοιας κίνησης για εμάς ποια είναι τι κερδίζουμε με την παραμονή χιλιάδων φανατικών μουσουλμάνων ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top