Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δέν ξέρω τι συμβαίνει στην μεγάλη μάζα του πληθυσμού αλλά τείνει να αναιρεθεί ο προσδιορισμός του ανθρώπου ως λογικού όντος .
Εν συντομία τελευταίο περιστατικό που μου διηγήθηκε ο παθών .Επαναλαμβάνω ο ΠΑΘΩΝ .
Πήγε οικογενειακώς σε ταβέρνα σε περιοχή όπου υπάρχουν τουλάχιστον ακόμα 10-12 .
Δηλητηριάστηκαν οικογενειακώς με σαλμονέλα καταλήγοντας στο νοσοκομείο .
Οπόταν μετά από 11/2 μήνα ξαναπήγαν στην ΙΔΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ καί παρακάλεσαν τον ταβερνιάρη να μήν τους ξαναδηλητηριάσει .....
Λάμπη αν μπορείς ενημέρωσε μας για την ονομασία της ταβέρνας μην την πατήσει και κανένας άλλος ταλαίπωρος
 
το έχουμε ξαναπεί για την Δημοκρατία και πως λειτουργεί , ειδικά στην Ελλάδα.
Απλά να θυμίσω ότι η ΜΗ ΨΗΦΟΣ , δεν είναι ψήφος διαμαρτυρίας αλλά ψήφος ανοχής.

δλδ δεν προσπαθώ να αλλάξω κάτι αλλά επιτρέπω στο σύστημα να λειτουργεί όπως θέλει με την δική μου ανοχή.

Στην ουσία επιβραβεύω το σύστημα. Και από ότι κατάλαβα φίλε Λευτέρη , αυτό δεν είναι κάτι που θέλεις.

Αλλά όπως πολύ σωστά είπες , η κάθε άποψη είναι , ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ , να είναι απολύτως σεβαστή.
Για αυτόν το λόγο να πάμε στις 7 του μήνα να ψηφίσουμε αυτούς που βρίζουμε τόσα χρόνια για να μπορούμε να ξαναβρίζουμε .... αλλιώς τη βάψαμε!!!fgr2
 
Σημερα η Realnews συνοδεύεται με ένα συγκλονιστικό κατα τη γνωμη μου βιβλίο του σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Μεσογαίας και Λαυρεωτικής Νικολάου, για μενα ενος απο τους πιο αξιόλογους σύγχρονους κληρικούς.
Απλη πληροφορηση για οποιονδηποτε ενδιαφερομενο ανεξαρτητως των πιστευω του...

http://www.enikos.gr/media/659050/ektaktos-to-savvato-me-ti-realnews-anthropos-methorios-to-vivlio-
 
το έχουμε ξαναπεί για την Δημοκρατία και πως λειτουργεί , ειδικά στην Ελλάδα.
Απλά να θυμίσω ότι η ΜΗ ΨΗΦΟΣ , δεν είναι ψήφος διαμαρτυρίας αλλά ψήφος ανοχής.

δλδ δεν προσπαθώ να αλλάξω κάτι αλλά επιτρέπω στο σύστημα να λειτουργεί όπως θέλει με την δική μου ανοχή.

Στην ουσία επιβραβεύω το σύστημα. Και από ότι κατάλαβα φίλε Λευτέρη , αυτό δεν είναι κάτι που θέλεις.

Αλλά όπως πολύ σωστά είπες , η κάθε άποψη είναι , ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ , να είναι απολύτως σεβαστή.
Εδώ κυβερνάνε κόμματα του 3,5% και ψηφίζουν στην Βουλή και ορίζουν το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας και θα πέσω θύμα του αστείου εκλογικού συστήματος που αυτό δίνει υπόσταση σε αυτό που αναφέρεις ως ψήφος διαμαρτυρίας η ανοχής ,και μόνον ο ορισμός ως διαμαρτυρία η ανοχή όταν μιλάμε για ψήφο εμένα μου ακούγεται τραγικό ,η ψήφος πάει μόνον σε αυτό το κόμμα που θέλει το καλό των πολιτών αυτής της χώρας που θέλει μια χώρα ανεξάρτητη που θέλει μια χώρα υπερήφανη που θέλει μια χώρα αξιοπρεπείς ,πες μου ένα τέτοιο κόμμα σε αυτήν την χώρα που σε πείθει για τα παραπάνω και όχι στα λόγια αλλά στις πράξεις ,από λόγια άλλωστε χορτάσαμε .
 
Αυρα που εχω διαβασει τις τελευταίες μερες απο αναρτήσεις του συγκεκριμένου αξιωματικου της αστυνομίας δεν περιγράφονται και θυμιζουν αλλες εποχές.

Γι αυτό αυτός ο τόπος δεν θα αλλάξει ποτέ. Ακομοι κι αν τα σκατά είναι λίγα ,εκπέμπουν πολύ δυσοσμία και βρωμίζουν τα πάντα .
"Μητσοτακη κυβερνησε οπως γιυσταρεις.Τα ΜΑΤ ειναι μαζι σου .Εμεις ειμαστε το κρατος"

Τωρα πιστευω οι αρμόδιοι να του βάλουν του ιδιου το κλομπ στον " κώλο" και χωρις βαζελινη, οπως ήθελε να κανει ο ίδιος σε μερικους
http://www.topontiki.gr/article/331...4tj39UogbG7T9ATk04n1mM0#.XSLufWuKbTA.facebook
 
Last edited:
Καθομουνα και κοιταγα τα στελεχη των κομματων,τις κωλοφατσες δηλαδη που θα περνανε
μεσα απο το σπιτι μου καθε μερα για 4 χρονια και με εχει λουσει κρυος ιδρωτας λεμε!Αυτο
που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ειναι η Σεμινα Διγενη του ΚΚΕ.Η ποιο ακριβοπληρωμενη
της κρατικης ΕΡΤ,που μονο ο ειδικος φακος που επαιρνε μονο αυτη για να την διχνει 10 χρονια
νεοτερη και 30 κιλα πιο αδυνατη κοστιζει οσο ο μαγνητικος τομογραφος που περιμενουν 30
χρονια στο νοσοκομειο Δαφνι.Τωρα μπαινει στην βουλη για την παλη εναντια στο κεφαλαιο.
 
Καθομουνα και κοιταγα τα στελεχη των κομματων,τις κωλοφατσες δηλαδη που θα περνανε
μεσα απο το σπιτι μου καθε μερα για 4 χρονια και με εχει λουσει κρυος ιδρωτας λεμε!Αυτο
που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ειναι η Σεμινα Διγενη του ΚΚΕ.Η ποιο ακριβοπληρωμενη
της κρατικης ΕΡΤ,που μονο ο ειδικος φακος που επαιρνε μονο αυτη για να την διχνει 10 χρονια
νεοτερη και 30 κιλα πιο αδυνατη κοστιζει οσο ο μαγνητικος τομογραφος που περιμενουν 30
χρονια στο νοσοκομειο Δαφνι.Τωρα μπαινει στην βουλη για την παλη εναντια στο κεφαλαιο.
Σανοπώλες με αρκετό ....success στον μέσο νεοέλληνα -νεοκύπριο αν κρίνω από το αποτέλεσμα ένθεν κ ένθεν .hair..hair..hair..hair..hair..hair..hair..hair..hair.
 
Αυρα που εχω διαβασει τις τελευταίες μερες απο αναρτήσεις του συγκεκριμένου αξιωματικου της αστυνομίας δεν περιγράφονται και θυμιζουν αλλες εποχές.

Γι αυτό αυτός ο τόπος δεν θα αλλάξει ποτέ. Ακομοι κι αν τα σκατά είναι λίγα ,εκπέμπουν πολύ δυσοσμία και βρωμίζουν τα πάντα .
"Μητσοτακη κυβερνησε οπως γιυσταρεις.Τα ΜΑΤ ειναι μαζι σου .Εμεις ειμαστε το κρατος"

Τωρα πιστευω οι αρμόδιοι να του βάλουν του ιδιου το κλομπ στον " κώλο" και χωρις βαζελινη, οπως ήθελε να κανει ο ίδιος σε μερικους
http://www.topontiki.gr/article/331...4tj39UogbG7T9ATk04n1mM0#.XSLufWuKbTA.facebook
Πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος θα χρησιμοποιησει με την ίδια ευκολία το ματσουκι για να λιανισει τα πλευρά των διαμαρτυρωμενων Συνταξιούχων και των Εργατών των 500 ευρωπουλων
Βλέπεις όταν έχεις μάθει να πηγαίνεις στο ΑΤΜ κάθε μήνα
και να βρίσκεις ατόφιο τον μισθό βρέξει χιονίσει
μπορείς άνετα να σκυλοβριζεις
και άμα σου καυλώσει να ρίξεις και ένα στυλιαρι σε όποιον πάει αντίθετα στις ιδέες σου
Δεν ξέρω πάνω στο ξύλο που θα ρίχνει στην μάζα των Εξάρχειων
μήπως κατά λάθος συναντήσει και κανένα Τέκνο Υπουργού -Υφυπουργου και Εφοπλιστη ακόμα και επιδοτούμενο Συνάδελφο του
και τότε να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος
 
Γελάω με την τοποθέτηση του Χρυσοχοΐδη στο Υπ.Δημ.Τάξης.
Τι εγινε ξαφνικά ; αναγνώρισε ο Κυριάκος το έργο του Χρυσοχο6ίδη στην εξάρθρωση της 17 Νοέμβρη ή ειναι κατάλοιπο του έρωτος με το ΠΑΣΟΚ ;
Αυτα ειναι απλά μαλακίες για αδαείς. Βλέπετε το πολιτικό κόστος για τα περι ανομίας,εξάρχεια κλπ κλπ θα ειναι πολύ μεγάλο και καλό θα ήταν βεβαίως βεβαίως να μην το επωμιστεί κανείς πρωτοκλασάτος της κυβέρνησης.
Ετσι λοιπον βρήκε αυτο το καλόπαιδο το οποίο τωρα ολοκληρωσε και τις πάσης φυσεως μελέτες του για τα μνημόνια που ψήφιζε χωρις να προλάβει να τα διαβασει οπως ειχε ισχυριστεί ο ίδιος και τον εκανε υπουργό.
Ωραία......
 
Last edited:
Πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος θα χρησιμοποιησει με την ίδια ευκολία το ματσουκι για να λιανισει τα πλευρά των διαμαρτυρωμενων Συνταξιούχων και των Εργατών των 500 ευρωπουλων
Βλέπεις όταν έχεις μάθει να πηγαίνεις στο ΑΤΜ κάθε μήνα
και να βρίσκεις ατόφιο τον μισθό βρέξει χιονίσει
μπορείς άνετα να σκυλοβριζεις
και άμα σου καυλώσει να ρίξεις και ένα στυλιαρι σε όποιον πάει αντίθετα στις ιδέες σου
Δεν ξέρω πάνω στο ξύλο που θα ρίχνει στην μάζα των Εξάρχειων
μήπως κατά λάθος συναντήσει και κανένα Τέκνο Υπουργού -Υφυπουργου και Εφοπλιστη ακόμα και επιδοτούμενο Συνάδελφο του
και τότε να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος
Ο συγκεκριμένος ελπίζω με συνοπτικές διαδικασίες να πάει σπιτάκι του...τωρα τα υπολοιπα που λέει καλύτερα να το βάλει στο πάτο του. Αλλά ετσι τους έχει μαθημένους η κάθε κυβέρνηση....μπράβοι τους είναι!!
 
Γελάω με την τοποθέτηση του Χρυσοχοΐδη στο Υπ.Δημ.Τάξης.
Τι εγινε ξαφνικά ; αναηνώρισε ο Κυριάκος το εργο του στην εξάρθρωση της 17 Νοέμβρη ή ειναι κατάλοιπο του έρωτος με το ΠΑΣΟΚ ;
Αυτα ειναι απλά μαλακίες για αδαείς. Βλέπετε το πολιτικό κόστος για τα περι ανομίας,εκάρχεια κλπ κλπ θα ειναι πολύ μεγάλο και καλο ειναι να μην το επωμιστει κανεις πρωτοκλασάτος της κυβέρνησης.
Ετσι λοιπον βρήκε αυτο το καλόπαιδο το οποίο τωρα ολοκληρωσε και τις πάσης φυσεως μελέτες του για τα μνημόνια που ψήφιζε χωρις να προλάβει να τα διαβασει οπως ειχε ισχυριστεί ο ίδιος και τον εκανε υπουργό.
Ωραία......
Θα τον βάλει να κάνει την βρωμοδουλειά κ τα χριστούγεννα θα το αποκεφαλίσει!!! Απλά κ συνοπτικά πατριώτη!!!
 
Θα τον βάλει να κάνει την βρωμοδουλειά κ τα χριστούγεννα θα το αποκεφαλίσει!!! Απλά κ συνοπτικά πατριώτη!!!
Τον τρωει ο κώλος του κι αυτον ....
Αν και πιστεύω οι καταλληλότεροι γι αυτή τη δουλεια ήταν ο Μπογδάνος που τα παει καλα με τα τάνκς με τον Πλεύρη. Το παλικάρι της κλανιάς. .sarcastic.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top