Ρυθμιστική 2021 και το μέλλον του τρυγονιού

Αυτογκόλ η ΞΕ με τόσες επιτυχίες?Του χρόνου που θα κόψουν το τρυγόνι,θα ανοίξουν την δεκαοχτουρα.Μαζι με την άδεια θα δίνουν και μισό κιλό λαδομπογια καφέ να βάψεις τα φτερά για να σου μοιάζει στο περίπου και να ξεχνιεσαι.Χωρις πλάκα τώρα, περιμένω να δω τι θα δηλωθεί.Το 6 βόρεια είναι εύκολο,νότια άπιαστο όνειρο.
Δεν μιλάω για το αν θα προλάβουμε τα περάσματα,είναι ανέκδοτο.
Αλεξ κ εγω αυτο θελω να δω...Το παραπανω ποστ μου αυτο το νοημα εχει...Ετσι κ αλλιως αν απο 20 αυγουστου μεχρι 31 αυγουστου,που ξεκινουν τα περασματα στα νοτια,βγουν 10000 κυνηγοι περιπου τις μισες μερες κ παρουν μεσο ορο 3 τρυγονια,πραγμα πολυ εφικτο,θα εχουμε 10000×5×3 μας κανει 150000 οποτε παπαλα...Αρα...τι νοηνα εχει το 6;;;
 
Να στο πω....με ''γλωσσα'' πεζοδρομιου.....Του κωλου τα εννιαμερα ειναι αυτα....
Εαν προλαβεις και κυνηγησεις τις 3 πρωτες ημερες τρυγονι θα εισαι και τυχερος....
Οχι 130.000 χιλιαδες κυνηγοι....50.000 να κυνηγησουν την πρωτη μερα....το τρυγονι μας ''τελειωσε''...
Κανε τους υπολογισμους σου!!! ;) :)
Ακριβως...με προλαβες
 
Επειδή ξέρω πολλά με τον ΤοΤο....θες να μου πείς ότι εσύ ζεις σε χώρα που δεν αποφασίζουν οι αιρετοί (δλδ οι εκλεγμένοι) αλλά κάποιος άλλος!

Γιατι αν νομοθετεί και αποφασίζει κάποιος άλλος εκτός από αυτούς που εκλέγουμε (τους αιρετούς δλδ) να μου το πεις να το ξέρω!
δλδ ρε φίλε Αλέξη τώρα εσύ θες να μου πεις ότι οι αιρετοί , δλδ οι βουλευτές μας , είναι εκείνοι που κυβερνούν τον τόπο ....
δεν μπορώ να πιστέψω ότι ένας έξυπνος άνθρωπος σαν και εσένα μπορεί να πιστεύει αυτό.
 
για τις καρακάξες έχετε ακούσει αν θα βγει όριο ?????
Αν φτάσουμε και εκεί.......τότε να τους φτιάξουμε βιοτόπους να μην τις χάσουμε και αυτές!

Λοιπόν.....πλέον εδώ κλείνω οριστικά laptop!

KΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

Και αν είπαμε και δυο κουβέντες παραπάνω....μύξα και αλάτι!!.....εεε....σόρυ...νέρο και αλάτι!

Ραντεβού τέλος Αυγούστου!!
 
1, Τα δηλώνεις όλα: «Δεν αφήσατε ούτε ένα. Κλείνει!»
2. Δε δηλώνεις κανένα: «Δεν βρήκατε ούτε ένα. Κλείνει!»
loose-loose

Δίχως αντικειμενική καταγραφή πληθυσμών από ανεξάρτητο [από οικονομικά και πολιτικά συμφέροντα] φορέα, δεν υπάρχει win.
Όσα και να δηλώσουν οι κυνηγοί και όσα και να καταχωρήσουν οι άλλοι στη βάση δεδομένων (διότι υπάρχει και αυτό το βήμα), δεν έχει κανένα νόημα αν μας λείπει από τη συνάρτηση ο πραγματικός πληθυσμός τους.

Νομίζω πως περί αντιπερισπασμού πρόκειται – και πάλι, και για προσπάθεια κάποιων να πείσουν για την αναγκαιότητά τους. :rolleyes:
 
για τις καρακάξες έχετε ακούσει αν θα βγει όριο ?????
Με τις καρακάξες βγαίνει όργιο, δίχως όρια.
t15141.gif

:p
 
Αυτογκόλ η ΞΕ με τόσες επιτυχίες?Του χρόνου που θα κόψουν το τρυγόνι,θα ανοίξουν την δεκαοχτουρα.Μαζι με την άδεια θα δίνουν και μισό κιλό λαδομπογια καφέ να βάψεις τα φτερά για να σου μοιάζει στο περίπου και να ξεχνιεσαι.Χωρις πλάκα τώρα, περιμένω να δω τι θα δηλωθεί.Το 6 βόρεια είναι εύκολο,νότια άπιαστο όνειρο.
Δεν μιλάω για το αν θα προλάβουμε τα περάσματα,είναι ανέκδοτο.
Μου βαζης ειδεες τωρα με το βαψιμο,λεο να παρο βιβεχρομ σπρεη ευκολα και γρυγορα.ασε που μπορεις να τα βαψης και με βουλες ψαρονια που δεν υπαρχη περιορησμος .very funny. .shake hands.
 
Αν φτάσουμε και εκεί.......τότε να τους φτιάξουμε βιοτόπους να μην τις χάσουμε και αυτές!

Λοιπόν.....πλέον εδώ κλείνω οριστικά laptop!

KΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

Και αν είπαμε και δυο κουβέντες παραπάνω....μύξα και αλάτι!!.....εεε....σόρυ...νέρο και αλάτι!

Ραντεβού τέλος Αυγούστου!!
Αντίο Αλέξη! Καλές διακοπές και σε σένα!
Και, να μας γράφεις!... :)

Και, πού 'σαι! Όχι στα βαθειά έτσι; Ξέρεις εσύ!... ;)
 
Να ρωτησω κατι ρε παιδια;Με καλη πιστη ας τα δεχτω ολα..αλλά απο την στιγμη που υπαρχει κοφτης στα 145000 τρυγονια γιατι επεσε το ημερησιο οριο καρπωσης...;Γιατι δεν εμεινε 8 ή γιατι δεν εγινε 10;και μην μου πειτε οτι τους ενοιαξε να κυνηγησουμε κ εμεις οι νοτιοι στα περασματα...Εγω πιστευω οτι εγινε γιατι πιο ευκολα γινεται το 6 4 και μετα 0 παρα το 8 να γινει 0.Παντως αν το προτεινε αυτο η κσε ειναι για αυτογκολ ολκής.
Γιατι ολα αυτα ειναι μπαρουφες, και πολιτικα τερτιπια
Απλα προσπαθουν να το εκλογικεψουν στην κοινη γνωμη,και να προετοιμασουν για την καθολικη απαγορευση.
 
Αν φτάσουμε και εκεί.......τότε να τους φτιάξουμε βιοτόπους να μην τις χάσουμε και αυτές!

Λοιπόν.....πλέον εδώ κλείνω οριστικά laptop!

KΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

Και αν είπαμε και δυο κουβέντες παραπάνω....μύξα και αλάτι!!.....εεε....σόρυ...νέρο και αλάτι!

Ραντεβού τέλος Αυγούστου!!
Καλές διακοπές και σε σενα,με υγεια
 
Η ιστοσελίδα έχει κόστος.
Αλλά ένα προφίλ στο φ/β ή ένα blog είναι δωρεάν και μπορούν να προσφέρουν μια χαρά ενημέρωση
Μπαμπης Μπρέχας
3 ώρ. ·
Οι διεργασίες συνεχίζονται με την έκδοση σήμερα του ΑΦΜ του κόμματος. Στην συνέχεια θα υπάρξει το συνέδριο στις 29 Αυγούστου στην Βαρυμπομη οπου θα εκλεγεί η 20 μέλη επιτροπή και ο πρεδρος του κόμματος. Για κάθε νέα εξέλιξη θα υπάρξει ενημέρωση στην σελίδα που θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες.
 
Μπαμπης Μπρέχας
3 ώρ. ·
Οι διεργασίες συνεχίζονται με την έκδοση σήμερα του ΑΦΜ του κόμματος. Στην συνέχεια θα υπάρξει το συνέδριο στις 29 Αυγούστου στην Βαρυμπομη οπου θα εκλεγεί η 20 μέλη επιτροπή και ο πρεδρος του κόμματος. Για κάθε νέα εξέλιξη θα υπάρξει ενημέρωση στην σελίδα που θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες.
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω φοβερή αγωνία για το ποιος θα εκλεγεί πρόεδρος.

Νομίζω ότι οι πλήρως διαφανείς και δημοκρατικές διαδικασίες που θα δούμε να εξελίσσονται μπροστά μας τον επόμενο μήνα θα δώσουν την απάντηση.

Φάουλ του προσωρινού προέδρου να μην μιλήσει για το τρυγόνι.
Το ΑΦΜ είναι φοβερά σημαντικό θέμα, αλλά δεν ανήκει στα θηρεύσιμα.

Περιμένουμε με αγωνία ...
 
Back
Top