Προσφορές-Τιμές

Τα rm. με mb&jk6 τα εχει βαρεση καποιοσ να μασ πει γνομεσ εχουν την μπαρουτι που γραφουν στο κουτι τα εχει ο σπυλιοτοπουλοσ στον πυργο ηλιασ.αν δεν κανο λάθος
Και εμένα με ενδιαφέρει αν κάποιος έχει ρίξει τα Jk6 Rm, γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα τα Jk6 της Cheddite στα 34 γρ αλλά τα ανέβασαν πάνω από έντεκα ευρώ(11,50€) και το θεωρώ τεράστια υπερβολή.
 
Last edited:
γενικα εντυπωσεις απο RM, εχει κ πολυ καλη τιμη τα S4, μονο 6 euro ενω οι αλλες εταιρειες απο 8+
Αξιζει για τσιχλες ... ειναι αργο ..... εντυπωσεις?
 
Δεν ξερω για αλλα παιδια αλλα εγω πανω απο 6ευρο για κυχλεσ δεν δινο.οταν εχει κυχλεσ θελουμε 3/4 κουτεσ 20σαρεσ την χρονια για τα rm ακούγεται οτι ειναι πολυ τιμια φυσηγγια για τα λεφτα τουσ.παλυ καλα ειναι τα διαφανα με gm3 τα βάζει φιλο μου και πραγματηκα θερηζουν οπωσ και τα 28αριαrm
 
πήρα από Σπηλιωτόπουλο το '14 4 κούτες RM με την τσίχλα από έξω 32γρ ( ισπανική πυρίτιδα psb ) και μια κούτα SIPE 32γρ επίσης

πολύ καλό φυσίγγι σε πολύ καλή τιμή ακόμα και τώρα που το ανέβασε στα €5,5 ( το είχε €5 ) - το SIPE δούλεψε όπως θα έπρεπε σε έντονη υγρασία

υπόψιν το 32γρ με την τσίχλα είναι μάνα στα τρυγονάκια :)

τα προτείνω
 
πήρα από Σπηλιωτόπουλο το '14 4 κούτες RM με την τσίχλα από έξω 32γρ ( ισπανική πυρίτιδα psb ) και μια κούτα SIPE 32γρ επίσης

πολύ καλό φυσίγγι σε πολύ καλή τιμή ακόμα και τώρα που το ανέβασε στα €5,5 ( το είχε €5 ) - το SIPE δούλεψε όπως θα έπρεπε σε έντονη υγρασία

υπόψιν το 32γρ με την τσίχλα είναι μάνα στα τρυγονάκια :)

τα προτείνω
Ετσι είσαι καλυμένος για το 90% τουλάχιστων των καιρικών συνθηκών που θα συναντήσης στο κυνήγι της κίχλας;)
 
Από ότι είδα στα φυσιγγια alectoris ανέβηκαν οι τιμές..πχ το κίτρινο 28γρ πήγε 5,80 απο 5,50 που είχε..Όπως και να το κάνουμε για 28γρ φυσίγγι είναι τσουχτερό όταν στην ίδια τιμή βρίσκεις και 32γρ φυσίγγι..ΥΓ δεν μου αρέσει να κρίνω..και ίσως κακώς κάνω που το αναφέρω..όμως την θεωρώ λίγο τσιμπημενη τιμή..
 
Τα φυσηγγια με καλα υλικά απο δικουσ μασ κατασκευβαστεσ θα τα πληρωσουμε απο 6,50 και πανω τα32gr. τα εισαγωμενα ποιο λιγο αλλο ενα παράλογο
 
Και εμένα με ενδιαφέρει αν κάποιος έχει ρίξει τα Jk6 Rm, γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα τα Jk6 της Cheddite στα 34 γρ αλλά τα ανέβασαν πάνω από έντεκα ευρώ(11,50€) και το θεωρώ τεράστια υπερβολή.

Φιλε jnp τα βρηκα προσφορα στο Περιστερι(Κυλλήνης 33) στον Στελιο τον Παννα τα jk6 34 της cheddite στα 9 ευρω το κουτι σε νουμερα 7-8-9 αν σε ενδιαφερει!!
 
  • Like
Reactions: jnp
Φιλε jnp τα βρηκα προσφορα στο Περιστερι(Κυλλήνης 33) στον Στελιο τον Παννα τα jk6 34 της cheddite στα 9 ευρω το κουτι σε νουμερα 7-8-9 αν σε ενδιαφερει!!
Έγινε σευχαριστώ πολύ.
 
τα rio 32gr τα έχει ρίξει κάποιος να μας πει εντυπώσεις ;
Παυλο εχω ριξει μπολικα κουτια απο δαυτα..Καλο φυσιγγακι ειναι,Τα ρίχνω απο παλιά..Ισως σε πολυ υγρασία να πέφτει η απόδοση του,Πάντως για τρυγονι η για τσίχλα με καλο καιρό αποδίδει άριστα..Εχω φίλο που δεν τα βγάζει απο το δίκαννο του κ κυνηγά απο πέρδικα μέχρι τσίχλα..Τωρα το καλύτερο που εχεις να κανεις ειναι να πάρεις ενα κουτάκι για δοκιμή..Ισως σου πάνε Ισως όχι..Σε τι τιμη τα βρισκεις και απο που?
 
Καλημερα!!καλή τιμη ειναι Παυλο..Τουλάχιστον σε σχέση με εδώ που τα εχουν απο 7,00- 7,50..Και εχει φαγωθεί ο φίλος μου να βρει φθηνότερα..Για αυτο σε ρώτησα..
 
Τα RIO 32 Παύλο, τα είχα ρίξει πολύ παλιά (πριν 10-15 χρόνια) και πριν την συγχώνευση της εταιρίας, απο την εταιρία MAXAM, οπότε ότι και να σου πώ δεν θα ισχύει γιατί θα έχει αλλάξει το φυσίγγιο.
Τα ισπανικά φυσίγγια είναι συνήθως ''μαλακά'' και ''συγκεντρωτικά'', ίσως λόγο των ισπανικών πυρίτιδων που γεμίζονται (και της DORKAS τα φυσίγγια που γεμίζονται με τις ίδιες πυρίτιδες αυτά τα χαρακτηριστικα έχουν), θεωρητικά, σε ακραίες καιρικές συνθήκες υγρασίας, μπορεί να πέφτει λίγο η αποδοσή τους.
Πέρσι εριξα το RIO TARGET LOAD 28γρ. Νο 8 και είχαν τα προαναφερόμενα χαρακτηριστικά.
Να έχεις υπ'οψη σου, οτι η διάμετρο στα ισπανικά Νο σκαγιών έχει διαφορές σε σχέση με τα ιταλικά Νο, που συνήθως γεμίζουν και η ''ντόπιες'' εταιρίες. Περνωντας σα βάση το Νο 7 (2,50χιλ.), που είναι ίδιο σε όλες τις κλιμακες σκαγιών, τα πιο ''ψηλά'' Νο ισπανικών σκαγιών είναι μικροτερης διαμέτρου απο τα ιταλικά και τα πιο ''χονδρα'' μεγαλυτερη διάμετρο π.χ
ιταλικο Νο 9=2,1 χιλ.
ισπανικό Νο 9=2 χιλ.
ιταλικό Νο 5=2,9 χιλ.
ισπανικό Νο 5=3χιλ.
Αυτά βέβαια για τους ''λεπτολόγους''.
 
Παυλο, ειχα ριξει κ εγω αρκετα μεχρι πριν 2-3 χρονια που τα εβρισκα εδω κατω κ ηταν πολυ καλο φυσιγγια για την οικομικη τιμη του... Γρηγορο, μαλακο κ συγκεντρωτικο, στην υγρασια απλα επεφτα ενα νουμερο στα σκαγια... ;)
 
Back
Top