Προσφορές-Τιμές

Απο πληροφορίες σημερα εμαθα οτι ο μόλυβδος ανέβηκε 60% και το κενουργια φυσηγγια που θα κανουν φετοσ θα ειναι γύρο στο 1,50euro. To λιγοτερο ακριβωτερα.πιστεύω να Μέιν ειναι αληθεια
 
τα φυσίγγια του Μητσάκου είναι φοβερά και έχω κάνει αρκετά κυνήγια με αυτά - το μόνο που με πείραξε ας το πω έτσι,είναι ότι δεν κάνει καλύτερες τιμές σε μεγάλη ποσότητα,αν αλλάξει κάτι σίγουρα θα είναι ξανά από τις πρώτες επιλογές μου
 
  • Like
Reactions: jnp
Απο πληροφορίες σημερα εμαθα οτι ο μόλυβδος ανέβηκε 60% και το κενουργια φυσηγγια που θα κανουν φετοσ θα ειναι γύρο στο 1,50euro. To λιγοτερο ακριβωτερα.πιστεύω να Μέιν ειναι αληθεια

Ηλια δεν ειναι αληθεια. Η τιμη του μολυβδου και του ατσαλιου στις διεθνεις αγορες ειναι σε ελευθερη πτωση και θα συνεχισει να ειναι ετσι για αρκετο καιρο λογω της υφεσης στην κινεζικη αγορα. Σε ενα παλιοτερο φορουμ ειχα ξαναποσταρει με αναλυτικες τιμες και γραφικες παραστασεις.

Φιλικα
Παυλος
 
  • Like
Reactions: jnp
Ηλια δεν ειναι αληθεια. Η τιμη του μολυβδου και του ατσαλιου στις διεθνεις αγορες ειναι σε ελευθερη πτωση και θα συνεχισει να ειναι ετσι για αρκετο καιρο λογω της υφεσης στην κινεζικη αγορα. Σε ενα παλιοτερο φορουμ ειχα ξαναποσταρει με αναλυτικες τιμες και γραφικες παραστασεις.

Φιλικα
Παυλος
Παυλο το εμαθα απο καταστημα φιλου μου που του το παν δυο μεγαλεσ εταιρείεσ ελληνικεσ που αγοραζει φυσιγγια και δεν γιομηζουν ακομα φυσιγγια.Μήπως πεσει ο μολιβδοσ.τι να πω Μήπως ειναι κανα τεχνασμα για αύξησης
 
Ο μολυβδος εκλεισε σημερα στις διεθνεις αγορες στα 0.82 $/lb πολυ κοντα σε χαμηλα πενταετιας. Περσι ακριβως την ιδια ημερομηνια ειχε 0.97 $/lb. Αυτο που εχει αλλαξει δραματικα και προσπαθουν να εκμεταλευτουν οι κατασκευαστες φυσιγγιων για να δηλωσουν αυξηση τιμων ειναι η ισοτιμια δολλαριου/ευρω. Περσι ενα δολλαριο ηταν αυτη την εποχη στο 0.734 Ευρω, φετος ειναι 0.908. Ετσι η λιβρα μολυβδου φετος παροτι σε δολλαρια ειναι χαμηλοτερη απο την αντιστοιχη περσινη ισοδυναμει σε 0.74 € ενω περσι ηταν 0.71 €. Μιλαμε για αυξηση της ταξης του 5%.
Ολα τα βιομηχανικα μεταλλα ειναι σε ελευθερη πτωση τωρα και ισως περιμενουν λιγο ακομα οι εταιρειες πριν στοκαρουν για να γεμισουν. Οποια εταιρεια ψαχνει δικαιολογιες για αυξηση σε τετοιες εποχες ας βρει κατι αλλο να μας πει..
 
Να σε καλά με κανες και γέλασα.
μίλησα πριν λίγο με τον Γιώργο τον Ατσόνιο και μου είπε ότι έχει μια κούτα 8αρια γεμισμένα και υλικά για 1-2 ακόμα
αν θέλω μου είπε να πάρω τηλ. αν δεν έχει να μου γεμίσει με τα υλικά που έχει στόκ
με την καινούργια παραλαβή δεν μπορεί να υπολογίσει τιμή,μου είπε,γιατί έγιναν αυξήσεις σε όλα τα υλικά
πληροφοριακά είναι γεμισμένα με G2000 B&P και κάλυκα cheditte 2000
έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τα φυσίγγια του
το άσπρο που έριξα πέρυσι ίσως το καλύετρο από όσα έριξα :)
 
συμφωνώ και επαυξάνω για το άσπρο του - Βαρνάβα Μάκη μπασίματα πρέπει να είχε γεμίσει ο δρόμος μπροστά από το καρτέρι μου με τέτοια :)
 
συμφωνώ και επαυξάνω για το άσπρο του - Βαρνάβα Μάκη μπασίματα πρέπει να είχε γεμίσει ο δρόμος μπροστά από το καρτέρι μου με τέτοια :)
Παύλε τελικά εσύ δεν πρέπει να γράφεις ποιά φυσίγγια ρίχνεις αλλά ποιά δεν ρίχνεις .very funny.
τα sipe που μου έδωσες τα έχω ακόμα .shake hands.
 
μίλησα πριν λίγο με τον Γιώργο τον Ατσόνιο και μου είπε ότι έχει μια κούτα 8αρια γεμισμένα και υλικά για 1-2 ακόμα
αν θέλω μου είπε να πάρω τηλ. αν δεν έχει να μου γεμίσει με τα υλικά που έχει στόκ
με την καινούργια παραλαβή δεν μπορεί να υπολογίσει τιμή,μου είπε,γιατί έγιναν αυξήσεις σε όλα τα υλικά
πληροφοριακά είναι γεμισμένα με G2000 B&P και κάλυκα cheditte 2000
έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τα φυσίγγια του
το άσπρο που έριξα πέρυσι ίσως το καλύετρο από όσα έριξα :)
Αυτό είναι το πρόβλημα που έχουν όλοι βγάζουν κάτι καλό και μετά ξεμενουν από στοκ και πάλι από την αρχη.
 
Παύλε τελικά εσύ δεν πρέπει να γράφεις ποιά φυσίγγια ρίχνεις αλλά ποιά δεν ρίχνεις .very funny.
τα sipe που μου έδωσες τα έχω ακόμα .shake hands.

έχεις δίκαιο και πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσω,στο τέλος θα ανοίξω μαγαζί κάπου Παλλήνη να καλύψω την χαώδη απόσταση από Σταυρό ( Τσαρικτσή ) μέχρι Μπεκιάρη .sarcastic.

ειδικά πέρυσι δοκίμασα αρκετά και κράτησα από 2-3 κατασκευαστές κάποιους τύπους φυσιγγίων,θα μείνω με αυτά μιας και με κάλυψαν μέχρι να δούμε διαφορές πάλι,γιατί τίποτα δεν είναι σταθερό

τα συγκεκριμένα SIPE Μώλο γάζωναν μέχρι τις 10-11 μετά ήταν σαν να μην έριχνα,τα S4 της nobel με έβγαλαν για άλλη μια φορά ασπροπρόσωπο
 
έχεις δίκαιο και πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσω,στο τέλος θα ανοίξω μαγαζί κάπου Παλλήνη να καλύψω την χαώδη απόσταση από Σταυρό ( Τσαρικτσή ) μέχρι Μπεκιάρη .sarcastic.

ειδικά πέρυσι δοκίμασα αρκετά και κράτησα από 2-3 κατασκευαστές κάποιους τύπους φυσιγγίων,θα μείνω με αυτά μιας και με κάλυψαν μέχρι να δούμε διαφορές πάλι,γιατί τίποτα δεν είναι σταθερό

τα συγκεκριμένα SIPE Μώλο γάζωναν μέχρι τις 10-11 μετά ήταν σαν να μην έριχνα,τα S4 της nobel με έβγαλαν για άλλη μια φορά ασπροπρόσωπο
εκείνα που έφαγε ο blanco μην τα ξαναπάρεις .very funny.
συγνώμη για το .off topic.
 
δεν θυμάμαι RC32 πρέπει να ήταν.....το κακό θα ήταν να βρίσκαμε πουλιά εκείνη την ημέρα και να ξεμέναμε από φυσίγγια ...... BLANCOOO .hair.
 
Παύλο είσαι δικός μου άνθρωπος..;) Το καλό είναι ότι Θυμαμε όλες τις μάρκες φυσιγγίων που έχω ρίξει ως τώρα και σε πληροφορώ ότι παααραα πολλές..Θυμαμε μια φορα πίναμε καφέ 5-6 κυνηγοι..Λέει ο Ένας ρε Κώστα το c7 perfecta το πορτοκαλι που έριξα σήμερα πόσα γρ είναι?Του λέει δεν ξέρω ρωτα τον Τάσο..Στα φυσιγγια είναι..κινητό About.very funny..very funny..very funny.
 
Back
Top