Προβληματικά όπλα (βλάβες,φθορές,κλπ)

εξαρταται αν εφαρμοζουν Διοικηση Ολικης Ποιοτητας...ενας κυκλος του Deming ή ενα διαγραμμα Ishikawa, η μεθοδος Benchmarking η αναλυση SWOT, σιγουρα θα τους παρειχε ανατροφοδοτηση και πληροφορηση για να ελαχιστοποιησουν αυτα τα προβληματα
Σιγα μην εχουν και kobetsou ή GMPικά συστήματα!!!
 
Το θέμα γραφει προβληματικά όπλα φθορες κλπ. Όμως πολλές φορές για να μην πω τις περισσότερες, τα όπλα δεν φταίνε. Οταν πάμε αγοράζουμε το πιο φτηνιάρικο αδύναμο φυσίγγι που υπάρχει επειδη π.χ κυνηγάμε τσίχλες, όταν καθαρίζουμε το όπλο μια φορα τον χρόνο ή όταν μας πιάνει τρέλα χωρίς λόγο να αλλάζουμε προληπτικά εξαρτήματα του όπλου ενώ ακόμα δουλευε μια χαρά, όταν σκαλίζουμε το οπλο μόνοι μας νομίζοντας οτι ξέρουμε ενώ υπάρχουν πράγματα που δεν ξέρουμε ειναι επόμενο να παρουσιάζονται δυσλειτουργίες και φθορες. Εχω αλλάξει αρκετά όπλα, πρόβλημα μου έβγαλαν μόνο με ακαταλληλα πυρομαχικά για το συγκεκριμένο όπλο και τελευταία που μου έσπασε το μοχλουδάκι πάπιας του 690 που όπως αποδείχτηκε του έβγαλα μόνος μου τα μάτια...
 
Τι δε σαρεσει στη belmonte????
Tι να μου αρέσει σε ένα προβληματικό όπλο αδράνειας που κατασκευάζεται στην Ισπανία και μέρη αυτού στην Turkgay? Kαι υπόψιν όταν αρχίζει τις εμπλοκές στα 10 φυσίγγια η αντιπροσωπεία δεν ξέρει δεν γνωρίζει
 
Tι να μου αρέσει σε ένα προβληματικό όπλο αδράνειας που κατασκευάζεται στην Ισπανία και μέρη αυτού στην Turkgay? Kαι υπόψιν όταν αρχίζει τις εμπλοκές στα 10 φυσίγγια η αντιπροσωπεία δεν ξέρει δεν γνωρίζει
Είχες - έχεις μπελμοντε Νίκο;
 
Χερετε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω για τν BERETTA BELLMONTE2 τι έχετε να πείτε ειλικρινά
Την εχω εγώ:)……δεν θα την άλλαζα για πολύ ακριβότερα όπλα. Εξάλλου είναι μια πιστή αντιγραφή της benelli sl80 και είναι και φθηνή. Εν τω μεταξύ έχω ρίξει τόσους όλμους ιδιογόμωσης και μη που θα έπρεπε να τα έχει παίξει το καψερό το οπλακι αλλά είναι σκυλί. Τώρα όσο για τις εμπλοκές που λέει ο φίλος πιο πάνω εγώ δεν τις έχω δει ακόμα 5 χρόνια που την έχουμε με τον πατέρα μου. Έτυχε; Δεν ξέρω. 2 εμπλοκες όλες όλες μου έχει κάνει στα 5 χρόνια και αυτές γιατί καθαρίζω το όπλο μια φορά το χρόνο. Και επειδη κυνηγαω και παρά πολύ τσίχλα, σχεδόν κάθε μέρα, έχει ρίξει παρά πολλά φυσίγγια. Αν σου αρεσει σαν όπλο πήγαινε σε κανένα οπλοπωλείο να το δεις από κοντά.
 
Εγώ ηθελ να πάρω ένα όπλο κενουριο μου σύστησαν αυτό δεν γνωρίζω από αυτογεμες μια ζωή εδώ κ 20 χρόνια κυνηγάω με δίκαννο από τα λίγα που ξέρω δν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει κάτι από τα ακρι όπερα οπλα με την αγωνία μου μηλαω παντα
 
Την εχω εγώ:)……δεν θα την άλλαζα για πολύ ακριβότερα όπλα. Εξάλλου είναι μια πιστή αντιγραφή της benelli sl80 και είναι και φθηνή. Εν τω μεταξύ έχω ρίξει τόσους όλμους ιδιογόμωσης και μη που θα έπρεπε να τα έχει παίξει το καψερό το οπλακι αλλά είναι σκυλί. Τώρα όσο για τις εμπλοκές που λέει ο φίλος πιο πάνω εγώ δεν τις έχω δει ακόμα 5 χρόνια που την έχουμε με τον πατέρα μου. Έτυχε; Δεν ξέρω. 2 εμπλοκες όλες όλες μου έχει κάνει στα 5 χρόνια και αυτές γιατί καθαρίζω το όπλο μια φορά το χρόνο. Και επειδη κυνηγαω και παρά πολύ τσίχλα, σχεδόν κάθε μέρα, έχει ρίξει παρά πολλά φυσίγγια. Αν σου αρεσει σαν όπλο πήγαινε σε κανένα οπλοπωλείο να το δεις από κοντά.
Michael να την πάρω δλδ??????
 
Tι να μου αρέσει σε ένα προβληματικό όπλο αδράνειας που κατασκευάζεται στην Ισπανία και μέρη αυτού στην Turkgay? Kαι υπόψιν όταν αρχίζει τις εμπλοκές στα 10 φυσίγγια η αντιπροσωπεία δεν ξέρει δεν γνωρίζει
Ποια μερη κατασκευαζοντε στη τουρκια?
Εχω την es100 vitoria, προκατοχο της bellmonte, απο το 2007.
Εμπλοκη ποτε, και για κανενα λογο.
Εχω ριξει με οτι τροπο θες για να μπλοκαρει, με το κοντακι να μην εφαπτεται πουθενα, με το οπλο αναποδα, δεν μπλοκαρε ποτε.
Εχει ο αδερφος μου την belmonte καμια 10αρια χρονια, ιδιο οπλο, λιγο πιο προσεγμενο σε θεμα φινιρισματος απο τη vitoria. Εμπλοκη και αυτος δεν ξερει τι θα πει.
Για τις εμπλοκες μπορει να ετυχε προβληματικο οπλο.
Αλλα θελω να μου απαντησεις εμπεριστατωμενα ποιο-α απο τα απαρτια του οπλου φτιαχνεται στη τουρκια.
 
Είχες - έχεις μπελμοντε Νίκο;
Ένας φίλος μου που πάμε μαζί στο κυνήγι την πήρε καινούρια και στα 9 φυσίγγια άρχισε τις εμπλοκές και άλλος ένας την πήρε μεταχειρη και τον γαμησε στα, κολλήματα και τα ίδια έχω δει και από 300 μακρυά από αυτές στην τελική αν θέλεις μπλεξίματα και μετριοτητες δεν παίρνεις μια μπενελι?
 
Ποια μερη κατασκευαζοντε στη τουρκια?
Εχω την es100 vitoria, προκατοχο της bellmonte, απο το 2007.
Εμπλοκη ποτε, και για κανενα λογο.
Εχω ριξει με οτι τροπο θες για να μπλοκαρει, με το κοντακι να μην εφαπτεται πουθενα, με το οπλο αναποδα, δεν μπλοκαρε ποτε.
Εχει ο αδερφος μου την belmonte καμια 10αρια χρονια, ιδιο οπλο, λιγο πιο προσεγμενο σε θεμα φινιρισματος απο τη vitoria. Εμπλοκη και αυτος δεν ξερει τι θα πει.
Για τις εμπλοκες μπορει να ετυχε προβληματικο οπλο.
Αλλα θελω να μου απαντησεις εμπεριστατωμενα ποιο-α απο τα απαρτια του οπλου φτιαχνεται στη τουρκια.
Ρωτα έναν εμπορα ότι και να σου πω θα το αμφισβητήσεις αυτό που δεν αμφισβήτητε είναι ότι αυτά τα δύο οπλακια είναι αποτυχημένες εκδόσεις της μπερετα και όπως λες εσύ ότι προσπάθησες να το κόλλησεις εγώ με την ίδια ευκολία σου λέω ότι μπροστά μου έχω δει 300 που δεν έριχνε δεύτερη και υπάρχουν και πολλοί ακόμα που τα έχουν δει αυτά oποτε δεν υπάρχει αμφισβήτηση
 
Ψάξε βρες μια Οptima και θα με θυμηθείς
Ρε Νίκο άκουσα τον έναν άκουσα τον άλλον άμα δεν ξέρεις, πες την γνώμη σου όμορφα και ωραία και άσε να μιλήσει κάποιος που τα είχε αυτά τα όπλα και ακαθάριστα και δεν είχαν κάνει εμπλοκή ποτέ! Άμα δεν είσαι σίγουρος για κάτι η δεν έχεις στην κατοχή σου να μην λές ότι να ναι τα όπλα δεν είναι φυσίγγια. (Ηρέμησε λίγο και εσύ κάι ο άλλος γιατί εδώ μπαίνουμε λίγο να ξεχαστούμε λίγο από τα προβλήματα μας και να μιλήσουμε για την τρέλα μας όμορφα και ωραία)
 
Back
Top