Πού υπηρετήσαμε;

Φιλε freeman θα σε στεναχορισω. Όσο και να το είχατε απωθημένο Κομαντο στο κέντρο της Αθήνας δεν είσαι. ...έτσι φίλε. ;).sarcastic..sarcastic.
Έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λένε φίλε.;)
Δεν λέω ότι κάναμε και την εκπαίδευση των βατραχανθρώπων αλλά λίγοι βγάζουν σε πέρας την εκπαίδευση των Ευζώνων.
http://menshouse.gr/extras/57217/pio-zorikes-idikotites-ston-strato
Για να μην πούμε για την υπηρεσία αυτή καθεαυτή...
Ομάδες επηδηξεις ναι.

Όχι φίλε μου δεν είναι ''ομάδα'' επίδειξης....είναι ''ομάδα'' τιμής...;)
 
Σκληρή η εκπαίδευση όμως Γιώργο και πιο πολύ το ψυχολογικό, ετυχα μια φορά σε αλλαγή φρουράς και η υπερηφάνεια που ένιωσα ήταν μεγάλη, εκείνος ο ήχος από τα χτυπήματα των τσαρουχιων σεισμός.
Σημφωνω Κωνσταντίνε πρεσβεβη οευζονας τημημενο σώμα και πειθαρχία έχει και εκπεδευση σκληρή .όχι μαχημη ομος. Αυτό ενοω.όσο για την σκληρή εκπεδευση. ...αστο καλητερα. .sarcastic.Ανέκαθεν τα κομαντα είχαν κόντρα με τους ευζονες .Ήθελαν σονη και καλά να αποκαλουνται κομαντα .sarcastic..sarcastic.
 
98γ εσω
Μπήκα Κόρινθο μετά Κεβοπ πολυβόλα και λύβ
Μετά Χίο Καρδάμυλα 643 .Για λίγες μέρες όμως
Μετά Ψαρρά για ένα μήνα
Μετά Οινούσσες 11 μήνες ,όπου κάναμε ενέδρα για λαθρομεταναστες ,αλλα χρόνια τότε δεν έβγαλε τιπτ όχι όπως τώρα .
Στο φυλάκιο πιάναμε κυρίως τουρκικά κανάλια ,όταν δεν φύσαγε φυσικά ,χαχαχα
Ψάρεμα πολύ .. (τις τσιπουρας το καγκελο) κυνήγι παρα πολύ ,μας έδιναν οι ντόπιοι φυσσιγια να βαραμε τα κουνέλια τα οποία τότε ήταν πραγματικά μιλίουνια
Μετά πήγα Σύρο στο κέντρο σαν λοχίας .οπου σε 3 μήνες χαλασα ποιο πολλά λεφτά από τους προηγούμενους 15..χαχαχα
 
Περδικα δεν πειραξαμε ποτε. ;)
Φίλε τις πέρδικες ούτε εμείς τις βαραγαμε..οι ντόπιοι εκεί έκαναν καταπληκτική διαχείριση...ήξεραν ακριβώς που είναι τα κοπαδακια και πόσα πουλιά είναι το καθένα...επερναν κάποια πουλιά αρχή της σεζόν και μετα τελος..μαζευονταν ολοι μαζι ελεγαν τι εκανε ο καθενας οσα εμεναν και τελος....Επισης είχα μεινει λαλακας πόσες μπεκάτσες έκαναν πάτημα στο νησι .............. όταν βγαίναμε για κουνέλια μου έλεγε ένας ντόπιος ο ( Μανώλης ) καλή του ώρα...Βάρα ένα βαπόρι κουνέλια ετσι και σηκώσεις σε περδικες δεν θα ξαναδείς την Καλαμάτα ... χαχαχαχαχα...
 
Ακριβως το ιδιο. Ηταν μια γιαγιακα πολυ κοντα στην πυλη του φυλακιου (πρωτο σπιτι οπως κατεβαινες στο χωριο) και μας εφτιααχνε κανε φαι. Καλοι ανθρωποι οι Οινουσσιωτες, οι Καρδαμυλιτες ηταν λιγο περιεργοι, ή εγω ημουν εξω απο τα νερα μου. Οι Χιωτες,,οσους γνωρισα, πολυ καλοι επισης
 
Ακριβως το ιδιο. Ηταν μια γιαγιακα πολυ κοντα στην πυλη του φυλακιου (πρωτο σπιτι οπως κατεβαινες στο χωριο) και μας εφτιααχνε κανε φαι. Καλοι ανθρωποι οι Οινουσσιωτες, οι Καρδαμυλιτες ηταν λιγο περιεργοι, ή εγω ημουν εξω απο τα νερα μου. Οι Χιωτες,,οσους γνωρισα, πολυ καλοι επισης
Οι οινουσσιωτες φίλε άνοιγαν τα σπίτια τους σε όλους μας..μας αγαπαγαν δεν μας έβλεπαν σαν κωλοφανταρα .Το ψιλικατζιδικο έδινε φίλε βερεσε τα τσιγάρα στο φιλακιο...Το μοναστηρι μας εστελνε πραγματα ...Μας εβλεπαν να ψαρεύουμε να κυνηγαμε και δεν ειχαν πει ποτε κατι στο ταγμα...Προφανος και εμεις δεν καναμε λαλακιες με κοπελες και τετοια........εκτιμας την καλοσυνη ρε φιλε......20 χρόνια μετά έχω να το λέω πως μας φεροντουσαν ...
 
Οι οινουσσιωτες φίλε άνοιγαν τα σπίτια τους σε όλους μας..μας αγαπαγαν δεν μας έβλεπαν σαν κωλοφανταρα .Το ψιλικατζιδικο έδινε φίλε βερεσε τα τσιγάρα στο φιλακιο...Το μοναστηρι μας εστελνε πραγματα ...Μας εβλεπαν να ψαρεύουμε να κυνηγαμε και δεν ειχαν πει ποτε κατι στο ταγμα...Προφανος και εμεις δεν καναμε λαλακιες με κοπελες και τετοια........εκτιμας την καλοσυνη ρε φιλε......20 χρόνια μετά έχω να το λέω πως μας φεροντουσαν ...
Αυτο Περικλη το συναντησα και εγω στον Εβρο
Αρκετες φορες μας εφερναν στο Φυλακιο στους Κηπους τσιγαρα-κεικ -σαντουιτς τσαι τον χειμωνα
και στις καλυβες στον Νεραιδοτοπο που συντηρουσαμε τους χωματοδρομους με τα μηχανηματα
μας προσφεραν μεχρι και σπιτικο φαγητο
Τις καλυτερες μασες τις ειχα κανει μετα την ασκηση Παρμενιων
που αναλαμβαναμε την συντηρηση των χωραφιων των Αγροτων
Καρπουζια-πεπονια -πανσετες-μαλαματινες μιλαμε για τρελες μασες μεχρι και καβουρμα σπιτικο ειχα φαει :D:D:D
 
Πολλοι βλεπω περασατε απο το νησι μας και περασατε και καλα βλεπω ειμαστε πολλοι φιλοξενοι στο νησι στο μεγαλυτερο ποσοστο.sarcastic.

πράγματι πολύ φιλόξενοι
3 φορές έχω έρθει και θα ερχόμουν πάλι ευχαρίστως....δεν θα ξεχάσω τους ανθρώπους που όλο χαμογελούσαν και ήταν πρόθυμοι πάντα να βοηθήσουν-εξυπηρετήσουν .shake hands.
 
Back
Top