Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

stelio δεν ειναι για παλια οπλα
Επειδή για κάποιον ανεξήγητο ίσως λόγο πάντα ήθελα να δοκιμάσω αυτό το φυσίγγι (φθινόπωρο-χειμώνα κυρίως, όχι με ζέστες) σε τί όπλο είναι καλό να μπεί για να είμαστε ασφαλείς;
Και σε τι νούμερο αξίζει να το πάρει κανείς; Για λαγό; Για υδρόβια; Για φάσσες;
 
Επειδή για κάποιον ανεξήγητο ίσως λόγο πάντα ήθελα να δοκιμάσω αυτό το φυσίγγι (φθινόπωρο-χειμώνα κυρίως, όχι με ζέστες) σε τί όπλο είναι καλό να μπεί για να είμαστε ασφαλείς;
Και σε τι νούμερο αξίζει να το πάρει κανείς; Για λαγό; Για υδρόβια; Για φάσσες;
Σε όλα! Σε 3,4,5 ,με την σειρά που αναφέρεις τα θηράματα.
 
Είναι κλασικός . Χρυσή σκανδάλη.... Κοντορας...... Για όσους ξέρουν,.......
Κ όμως υπάρχουν αρκετοί που τους αρέσει η επίχρυση σκανδάλη κ σαν αίσθηση. Εγω πχ την προτιμώ.
Επίσης το πρώτο που θα κοιτάξω σε ένα όπλο είναι η αίσθηση που θα μου αφήσει το πάτημα της σκανδάλης. Θέλω να είναι όσο πιο ακαριαίο κ κοφτό γίνεται χωρίς ασάφειες.
Θελω να πατάω κ να νιώθω ότι ακριβώς τη στιγμή που άσκησα τη δύναμη ή απόκριση θα είναι άμεση, κοφτή κ πάντα η ίδια, κ όχι να πατάω κ να μην καταλαβαίνω σε ποιο σημείο απελευθέρωσε.
Δεν ξέρω να το εξηγήσω αλλιώς
 
Κ όμως υπάρχουν αρκετοί που τους αρέσει η επίχρυση σκανδάλη κ σαν αίσθηση. Εγω πχ την προτιμώ.
Επίσης το πρώτο που θα κοιτάξω σε ένα όπλο είναι η αίσθηση που θα μου αφήσει το πάτημα της σκανδάλης. Θέλω να είναι όσο πιο ακαριαίο κ κοφτό γίνεται χωρίς ασάφειες.
Θελω να πατάω κ να νιώθω ότι ακριβώς τη στιγμή που άσκησα τη δύναμη ή απόκριση θα είναι άμεση, κοφτή κ πάντα η ίδια, κ όχι να πατάω κ να μην καταλαβαίνω σε ποιο σημείο απελευθέρωσε.
Δεν ξέρω να το εξηγήσω αλλιώς
Θέλεις Μπερέτα,μην κουράζεσαι!
 
Εγώ μέχρι στιγμής είχα δύο καραμπίνες.
1100 την κράτησα 10 χρόνια και την έδωσα γιατί κυνηγάω μπεκάτσα και βαρέθηκα να την κουβαλάω.
Beretta 350 μου την έκαναν δώρο πρόσφατα και την έχω κυνηγήσει ελάχιστα.
Η 1100 είναι καλή, αλλά να είσαι και συ καλός. Θέλει καθάρισμα συχνά.
Η 350 είναι ένα όπλο της σειράς που κάνει ΠΟΛΥ καλά τη δουλειά του.
Έχω κυνηγήσει και με αλλα όπλα.
Κορυφαίο αυτογεμές θεωρώ τις 303 και 302. Είναι εξαιρετικά μοντέλα και αν αναλογιστεί κάποιος το πότε κατασκευαστηκαν, και ότι η τιμές τους σήμερα μεταχειρισμένες είναι σε κάποιες περιπτώσεις πάνω από τις καινούργιες.
 
Εγώ μέχρι στιγμής είχα δύο καραμπίνες.
1100 την κράτησα 10 χρόνια και την έδωσα γιατί κυνηγάω μπεκάτσα και βαρέθηκα να την κουβαλάω.
Beretta 350 μου την έκαναν δώρο πρόσφατα και την έχω κυνηγήσει ελάχιστα.
Η 1100 είναι καλή, αλλά να είσαι και συ καλός. Θέλει καθάρισμα συχνά.
Η 350 είναι ένα όπλο της σειράς που κάνει ΠΟΛΥ καλά τη δουλειά του.
Έχω κυνηγήσει και με αλλα όπλα.
Κορυφαίο αυτογεμές θεωρώ τις 303 και 302. Είναι εξαιρετικά μοντέλα και αν αναλογιστεί κάποιος το πότε κατασκευαστηκαν, και ότι η τιμές τους σήμερα μεταχειρισμένες είναι σε κάποιες περιπτώσεις πάνω από τις καινούργιες.
302/303/390 αξιόλογα όπλα σε όλα τους 304 καλύτερο από ολα της συγκεκριμένης σειράς αλλά το έφαγε η μαγκουμιτιδα.
 
Back
Top